Přejít na obsah


Fotka

Karel IV. - King of Bohemia Geocoin


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
20 odpovědí na toto téma

#1 hoblik

hoblik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2011 - 15:35

Rozhodli jsme se na Mezinárodní den dětí udělat všem dětem radost geocoinem na památku římského císaře a českého krále Karla IV.

Geocoin vychází z pečetě Karla IV z roku 1349. Text na přední straně geocoinu je nápis KAROLUS.DEI.GRA.ROMANOR.REX.SEMPER.AUGUSTUS - ET.REX.BOEMIE tedy volně převedeno jako Karel z milosti Boží římský král, rozmnožitel říše a král český. Zadní strana je stejná jako na pečetích ostatních římských císařů. Nápis ROMA.CAPUT.MUNDI.REGIT.ORBIS.FRENA.ROTUNDI tedy Řím, hlava všehomíra, kulatý svět otěžemi svírá, a na dveřích kostela AUREA.ROMA tj. Zlatý Řím.

Ražená mince je vyrobena ve čtyřech variantách - antique gold, antique silver, antique gold + shiny silver LE, antique silver + shiny gold LE.

Průměr mince 45 mm, plnoplastický reliéf na obou stranách, trackovací číslo na hraně. Geocoin má vlastní ikonu.

Geocoin je k dostání přes SZ nebo na nejmenovaném eshopu.

Zde varianta antique gold:
Vložený obrázek
  • 0

#2 juraf369

juraf369

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 181 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2011 - 15:52

Nádherný geocoin. Poslána SZ. Díky Juraf369
  • 0

#3 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 877 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2011 - 16:10

Mince hezká, ale ten název Karel IV. - Czech King Geocoin je na vytahání za uši, protože v tomhle případě nemá ono slovo co dělat s etnicito, ale s územím. Takhle plést český jako Tschechisch a český jako Böhmisch! Nešlo by prosím ten coin promptně přejmenovat na Charles IV - King of Bohemia Geocoin?
  • 0

#4 MarHan

MarHan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 371 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2011 - 16:18

to zni rozumne:-)
  • 0
Garmin Oregon 650, Samsung Galaxy S + Locus + GSAK

#5 hoblik

hoblik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2011 - 16:36

Toniczech napsal/a:
Mince hezká, ale ten název Karel IV. - Czech King Geocoin je na vytahání za uši, protože v tomhle případě nemá ono slovo co dělat s etnicito, ale s územím. Takhle plést český jako Tschechisch a český jako Böhmisch! Nešlo by prosím ten coin promptně přejmenovat na Charles IV - King of Bohemia Geocoin?


To je dobrý postřeh. Když už, tak co takhle Charles IV - Roman Emperor and King of Bohemia Geocoin?
  • 0

#6 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 877 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2011 - 17:35

hoblik napsal/a:
To je dobrý postřeh. Když už, tak co takhle Charles IV - Roman Emperor and King of Bohemia Geocoin?


Mno, to rozšíření už bych se navrhnout neodvážil, protože jak ostatně hlásá opis, jde o připomínku doby, kdy nosil teprve titul římského krále. Holt při použití něčeho z doby po roce 1355 by to s s poměrem dobové titulatury k současnému vnímání téhle osobnosti veřejností bylo jednodušší. Ona tahle úloha myslím pro naše použití ani při nejlepší snaze nemá uspokojivé řešení (tj. název stručný, výstižný a nezavádějící). Bič na sebe upletený, co...? ;)
  • 0

#7 AHA & team

AHA & team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 441 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2011 - 18:06

hoblik napsal/a:
Geocoin je k dostání přes SZ nebo na nejmenovaném eshopu.


Napiš sem, jaký shop máš na mysli. Neznám tě, takže pochopitelně neznám ani Tvé vazby na konkrétní shopy. Prohlédl jsem 6 českých a coin jsem v jejich novinkách nenašel. Dík.
  • 0

#8 Forsyte

Forsyte

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2011 - 18:08

coin se mi moc libi, urcite poridim, pro ceske panovniky mam slabost;). k nazvu - ackoli jsem velky zastance anglictiny, tady bych pouzil latinu. urcite jsi ale nezamyslel tady spustit anketu o nejlepsi pojmenovani... minci by mohla byt cela serie, pak by asi tolik nevadilo souhrnne pojmenovani Czech Kings: xxxx
  • 0

#9 Evca.N

Evca.N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 543 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2011 - 18:37

Ten musím mít!!! Pro "Káju" mám slabost. :) :) Jdu hledat eshop.
  • 0

#10 geba & marcana

geba & marcana

    geba:)

  • Members
  • PipPipPip
  • 342 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2011 - 20:17

AHA & team napsal/a:


Napiš sem, jaký shop máš na mysli. Neznám tě, takže pochopitelně neznám ani Tvé vazby na konkrétní shopy. Prohlédl jsem 6 českých a coin jsem v jejich novinkách nenašel. Dík.


Co provětrat Google?

http://www.lmgtfy.co...arel IV geocoin
  • 0

#11 Dartanan

Dartanan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 123 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2011 - 21:26

AHA & team napsal/a:

hoblik napsal/a:
Geocoin je k dostání přes SZ nebo na nejmenovaném eshopu.


Napiš sem, jaký shop máš na mysli. Neznám tě, takže pochopitelně neznám ani Tvé vazby na konkrétní shopy. Prohlédl jsem 6 českých a coin jsem v jejich novinkách nenašel. Dík.


On to sem nesmí napsat, to jsou prostě pravidla fora, nikdo se nikdy nemůže dozvědět od vlastníka e-shopu že má e-shop, to by byla neplacená reklama a to admin nesnese, i já s tím mám problémy, ale už si z toho nic nedělám.
  • 0
Dartanan

#12 Jezci-sokolov

Jezci-sokolov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 399 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2011 - 21:38

Zadej do Mr.G. "Karel IV geocoin" a hned na první stránce to tam máš. Našel jsem to za pár vteřin. Nač prohledávat e-shopy ;) Pěknej kousek. Pro Káju mám taky slabost, asi bude dělat společnost Gagarinovi :)
  • 0

#13 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2011 - 21:54

Je peknej... jen nevim jestli chci zlatej anebo stribrnej... no at ten nebo onen tak budu objednavat na http://www.geokes.cz/
  • 0
Pokud se o mě chcete dozvědět víc, tak navštivte můj web: http://tomasek.cz/.

#14 LooperCZ

LooperCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2011 - 19:44

Zlatej, stříbrnej, LE, neLE ... dilemátko, které jsem řešil objednávkou všech čtyřech. Po převzetí mi maličko padla brada, coiny se těm na fotkách vůbec nepodobaly ... ve skutečnosti jsou totiž ještě hezčí. Moc pěkná edice.
  • 0

#15 Chasseur23

Chasseur23

    Chasseur.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2011 - 20:37

Včera jsem z Prahy dovezl zásilku pro některé olomoucké kolegy, i pro sebe :D , a jsou opravdu krásné.
  • 0

#16 hoblik

hoblik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2011 - 7:19

Toniczech napsal/a:
Mince hezká, ale ten název Karel IV. - Czech King Geocoin je na vytahání za uši, protože v tomhle případě nemá ono slovo co dělat s etnicito, ale s územím. Takhle plést český jako Tschechisch a český jako Böhmisch! Nešlo by prosím ten coin promptně přejmenovat na Charles IV - King of Bohemia Geocoin?


Díky všem příspěvky do diskuse, po zvážení argumentů má tedy mince název, který navrhl Toniczech.
  • 0

#17 Bo.T.L.

Bo.T.L.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2011 - 8:59

hoblik napsal/a:

Toniczech napsal/a:
Mince hezká, ale ten název Karel IV. - Czech King Geocoin je na vytahání za uši, protože v tomhle případě nemá ono slovo co dělat s etnicito, ale s územím. Takhle plést český jako Tschechisch a český jako Böhmisch! Nešlo by prosím ten coin promptně přejmenovat na Charles IV - King of Bohemia Geocoin?


Díky všem příspěvky do diskuse, po zvážení argumentů má tedy mince název, který navrhl Toniczech.


Tak aktuální systémové jméno geocoinu je Charles IV - King of Bohemia Geocoins. Za římskou číslovkou není tedy tečka a původně použitá pomlčka – (viz geocoin Ještědu) byla nahrazena spojovníkem -.
  • 0

#18 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2011 - 15:52

Povedená mince ;)
  • 0

#19 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2011 - 20:40

Mince jsou opravdu moc pekne, potesily. Diky :)
  • 0
Pokud se o mě chcete dozvědět víc, tak navštivte můj web: http://tomasek.cz/.

#20 smileandy

smileandy

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 10 červen 2011 - 9:53

Původně jsem žádné coiny kupovat nechtěla, ale tady jsem neodolala. A musím říct, že jsou fakt nádherné. Vzala jsem všechny a dobře jsem udělala. Jako fakt paráda, díky moc.
  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama