Přejít na obsah


Fotka

Poznámka do PQ GPX


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
19 odpovědí na toto téma

#1 bdek

bdek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 154 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2011 - 13:52

Pro offline listingy používám SmartGPX, kam si nahraju vyexportované PQ GPX. Občas se mi stane, že si do GPS něco nenahraju. Pokud to mám v offline podobě s sebou, nemám problém, prostě si nějaký ten bod dle souřadnic zadám. Pro tyto, bohužel u mně čím dál častější případy, by se mi hodilo mít v PQ GPX i poznámku z GG. Hraju se s tím už několik dnů, do gpx to dostanu, ale v programu se mi to neobjeví. Objevil jsem skript od Medwyna pro nové GPS Garmin, který vytvoří GPX tak, že se mi to v programu načte, ale zase to má uspořádané jinak a mně osobně více vyhovuje PQ GPX. Neporadí někdo, jak tu poznámku do PQ GPX dostat tak, aby se ve SmartGPX zobrazovala? Sám ty exporty nějak nedokážu do uspokojivé podoby skloubit.
  • 0
Boris

#2 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 867 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2011 - 14:04

Já bych nijak neměnil strukturu výsledného PQ GPX, ale při jeho tvorbě bych přidal tu poznámku třeba červeně na začátek listingu.
  • 0
Samsung Galaxy mini II ( Nokia microSDHC 8GB ) + Nokia LD-3W, Pou / Sygic / aDrake / Locus / WhereYouGo
a na hraní k tomu ještě PDA Pocket LOOX N560 + OziExplorerCE 2.31, Wherigo player, vše zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.

#3 bdek

bdek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 154 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2011 - 14:10

Možná jsem to pospal zbytečně složitě, ale přesně o to mi jde, jenže nemůžu přijít na to, jak to udělat.
  • 0
Boris

#4 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 867 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2011 - 14:16

bdek napsal/a:
Možná jsem to pospal zbytečně složitě, ale přesně o to mi jde, jenže nemůžu přijít na to, jak to udělat.

Vyčkáme příchodu kačerů znalých této problematiky ;)
  • 0

#5 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 823 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2011 - 14:38

...ale přeci v tom makru od Medwyna si ty informace můžeš poskládat jak chceš
  • 0

#6 lentom

lentom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2011 - 15:11

Také jsem s tím laboroval a nějak jsem to nakonec poskládal, ale není to úplně nejrychlejší, ale validní PQ to geneguje, tak to neřeším. Můžeš to zkusit, zda Ti to bude vyhovovat.
(Programátoři ať na to nekoukají, je to prasárna B))

Zkoušel jsem pozměnit GPX Garmin k obrazu svému pro účely exportu vlastních original PQ, ale něco mi tam nešlo udělat a nechtěl jsem s tím nikoho otravovat, tak jsem zůstal u toho mého splácaného...

Skript můžeš stáhnout tady.

Jinak to do shortdescription přidává: Upozornění na slovo "bonus", upozornění na přílohu, uživatelskou poznámku, seznam waypointů včetně poznámky i komentáře.

Chtěl jsem tam mít i další vychytávky z medwynova GPXGarmin, ale nešlo mi to...
  • 0

#7 lentom

lentom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2011 - 15:13

Sally&eL napsal/a:
...ale přeci v tom makru od Medwyna si ty informace můžeš poskládat jak chceš


Ale vypadne z toho jeden GPX soubor a to některé programy nevezmou...
  • 0

#8 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2011 - 20:51

jeste jsem asi nepochopil proc koirovat funkce z medwynova makra, a ne pouzit to makro rovnou?.. :o
  • 0

#9 lentom

lentom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2011 - 22:04

Protoze pro nektere programy je jeden GPX soubor s kesemi a waypointy nepouzitelny, jsou potreba soubory neco.gpx a neco-wpts.gpx. Nevim jak SmartGPX, ale Locus a Georg pozaduji idealne zazipovane originalni PQ a proto jsem si to takhle zpatlal do kupy... (Nakonec mi to upozorneni na logy stejne nefungovalo, tak jsem sice kopiroval, ale mohlo by se to smazat) A kdyz jsem zkousel exportovat jiz zminenym Medwynovym makrem nejdrive jen kese a pak i waypointy, nebylo to pouzitelne... Nejjednodussi by bylo pro tento ucel predelat CSV Configurable, kazdy by si mohl zvolit co chce mit v jake casti (shortdesc, longdesc, nazev kese, nazev waypointu atd atd...) Vizi mam, ted jde o to abych se tim nekdy prokousal a taky aby se mi to povedlo moc nezasekat, aby to bylo stale rychle a pouzitelne i pro ostatni... (Pro sikovneho cloveka by to bylo tipuju na 2 hodky, ja bych v tom stravil vic jak den, protoze kdyz jsem to zkousel, tak mi nesla vypsat tabulka s waypointy a nejspis bych nedokazal jednoduse zprovoznit vsechny funkce VarSubst...)
  • 0

#10 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2011 - 8:36

A ty "nektere programy" jsou kuprikladu konkretne jake?
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#11 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2011 - 8:58

A uz jsi autorum tech "nekterych programu" napsal, jestli by nebyli tak hodni a nenaucili se nacitat standardni PQ? Ve standardnim PQ se totiz mohou vyskytovat kesky i waypointy v jednom spolecnem souboru! Napriklad v tom, ktere je stazitelne z kazdeho listingu kese.
  • 0

#12 lentom

lentom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2011 - 9:30

To jsem nenapsal, protoze jsem nevedel, ze ve standardnim PQ tomu tak muze byt...

U Locusu to po tomto zjisteni nebude doufam tak velky problem, ale u Georgu to bude jeste chvili trvat, protoze autor ted ani neodepisuje na emaily a tak budu muset jeste nejakou chvili tento muj paskvil pouzivat...
  • 0

#13 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2011 - 9:34

Ehm, a nezkousel jsi napsat autorum nejakych exportnich skriptu, jestli by nemohli zkusit generovat zvlast GC a zvlast WPT? :-D
  • 0

#14 lentom

lentom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2011 - 10:13

To jsem take nezkousel B), ale zakladal jsem porobne vlakno a doufal, ze se toho treba nekdo ujme. Vse ale vysumelo jako ojedinely a zvlastni pozadavek, tak jsem si to zpatlal sam a nechtel plytvat casem ostatnich...
  • 0

#15 bdek

bdek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 154 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2011 - 14:04

Díky za odpovědi, lemtomuv skript zkusím. Ve standardním exportu PQ GPX mi schází jen poznámka, kterou sice do GPX dostanu, ale SmartGPX ji nějak nechce zobrazovat, v Medwynove skriptu je vše, co potřebuji, ale když ho načtu do SmartGPX, tak tam chybí obrázek dle typu keše, takže to pak ztěžuje orientaci a s tím si taky neumím poradit. Kdyby někdo věděl, jak tam ten obrázek dostat, tak budu naprosto spokojenej. Jelikož programátor nejsem, tak tápu, zkouším, ale výsledek veškerej žádnej. SmartGPX si poardí jak s GC PQ, tak umí načíst jeden soubor GPX, kde je vše, nic bližšího ale o jeho struktuře nevím.
  • 0
Boris

#16 bdek

bdek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 154 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2011 - 14:44

Zkusil jsem nainstalovat novou verzi SmartGPX, s Medwynovým makrem to už ikonky dělá, jen u modrých otazníčků to někdy otazník udělá a někdy ne, tak to už jsem z toho jelen.
  • 0
Boris

#17 bdek

bdek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 154 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2011 - 15:18

Tak skript od lentoma funguje, zobrazí to jak poznámku tak ikonky keší, takže plná spokojenost;). Díky
  • 0
Boris

#18 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2011 - 19:05

U me se totiz vylustene mysterky exportuji s jinym typem - to proto, aby se v garminu zobrazovaly se specialni ikonkou. Staci si to vypnout v nastaveni. Tedy ano - precist si napovedu - jak proste.
  • 0

#19 bdek

bdek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 154 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2011 - 13:49

To Medwyn_cz: Jsem se pohodlně usadil, vše si v klidu přečetl (už předtím než jsem s tím začal ostatní obtěžovat), ale toto mi uniklo, respektive díky delšímu vedení to nezanechalo následky. Nicméně ani po realizaci výše uvedeného to nepomohlo, ale protože chybí ikonka jen u keší s finálním waipointem, ta to vlastně tolik nevadí, ba naopak, je to, jako by tam bylo o ikonku navíc.
  • 0
Boris

#20 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 13 červen 2011 - 18:15

Nastav FINAL_CATEGORY na prazdnou hodnotu
FINAL_CATEGORY = '';
A pak proved novy export. Vylustene mysterky budou zase mysterkami ;)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama