Přejít na obsah


Fotka

Zkušenosti s cestujícími GC TB - ty dobré


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
29 odpovědí na toto téma

#1 Vsara

Vsara

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2011 - 6:08

Zde na foru se lze dočíst mnoho a mnoho stesků a špatných příběhů GC TB ....
Ve spoustě krabek jsou v inventáři, ale když se tam vypravím, najdu kulobombo.

Občas se nějaký zase nadje. Dokonce jsem sama pomáhala dohledat dva kousky a s dobrým koncem.

Leč ... protože se diskutují jen ty špatné zkušenosti, vypadá to, že jsou většinové.

Koupila jsem si nemálo Coinů a původně s cílem sledovat jejich trasu a číst si příběhy s cestováním spojené. Ale teď nemám odvahu je pustit ven. Chci si zde nechat nalít optimismu do žil.

Máte-li nějaké dobré zkušenosti, cestují-li spokojeně vaši cestovatelé, napište je sem prosím.
  • 0

#2 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2011 - 6:24

Nepouštěj nic, co je drahé a pěkné... asi tak...
  • 0

#3 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2011 - 6:26

[tb]TB3J2Z4[/tb] - můj první geocoin, placka o hodnotě tak 10 korun stále cestuje, od půlky března. [tb]TB3B7NB[/tb] - trochu cennější geocoin, aktivovaný v polovině března, se nějak motá v mém okolí, aniž by to měl nařízeno. To znamená, že se také stále ještě neztratil. [tb]TB47WE2[/tb] - tohle byla placka jako ta první a hned první keška do které jsem jej dal se ztratila. Tak jsem si udělal doma náhradní placku která cestuje se mnou po eventech a cestuje vskutku dodnes B). [tb]TB485GM[/tb] - nevím kolik lidí pouštělo do světa Gagarincoin, každopádně nejsem zastáncem toho, že by měly geocoiny ležet doma v šuplíku a geocoin se v současné době nachází nachází ve Španělsku, putuje od 9.dubna. [tb]TB485KK[/tb] - poslední je klasický Géčko tag s kuličkou, aktivovaný v druhé třetině dubna. Stále ještě se kulí světem. Podtrženo sečteno, sice moje geocoiny neputují světem kdo ví jak dlouho, ale stále putují. Nejde o to, jestli je ten geocoin typu malé potištěné placky jako můj první nebo něco lepšího, jako ten předposlední. Hlavní je, aby měli štěstí na kačery, neboť právě ti vybírají, zda je umístí do krásně schované krabičky v lese nebo nápadné krabičky v centru města.
  • 0

#4 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2011 - 7:21

Já mám osm coinů, sedm jsem pustil, osmý jsem koupil včera a pustím ho o víkendu. Ztracený je jeden, dva jsou u kačerů už přes dva měsíce. Čtyři putují. Každopádně i když nakonec coin někdo šlohne a dá si ho do vitrínky, tak ta radost ze zápisů jiných kačerů, kteří se rozplývají nad nalezeným kouskem, je větší než smutek ze ztráty.
  • 0

#5 Raraku

Raraku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 474 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2011 - 7:24

Ja se pred nekolika lety zaregistrovala hlavně proto abych mohla vypustit cestovatele, přišlo mi to jako super nápad. Cestovatelů jsem vypustila docela hodně, tušim 21 kousků (z toho momentálně jen 5 ztracených). Samozřejmě že mě ztráta některých dost mrzí, ale další mi zase dělají velkou radost, určitě to tedy stojí za to. Např. můj úplně první vypuštěný kousek: [tb]TB27HYT[/tb] vypuštěn v říjnu 2008, hned z první keše zmizel, po 6 měsících se naštěstí ten kdo ho vyzvedl rozhoupal a vypustil dál, cestuje dodnes, nemá zas tolik km na kontě, ale každý přesun potěší. Nejvíc nacestováno má Ještěrkootvírák [tb]TB2NR2M[/tb], párkrát to už vypadalo na funus, ale drží se a procestoval již pořádný kousek Evropy. Také PětistovkaTB3J7ZP si vede velmi dobře, například navštívila závodiště velbloudů v Emirátech. Mě to prostě baví. :-)
  • 0

#6 kromanonec

kromanonec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 264 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2011 - 8:06

Ahoj, tak moji cestovatelé zatím cestují celkem dobře. Dva vyadaj na ztracení, ale to se možná časem vykrystalizuje v lepší podobu. Jen se musí doufat. Tady [tb]TB3BBG5[/tb] a tady [tb]TB3J90M[/tb]. No tady [tb]TB3CZPW[/tb] je to jasné, ta se už nikam nehne. Ale co se dá dělat. No a Trabant [tb]TB2ZN8G[/tb] vypadá hodně zajímavě. Snad by mohla být i naplněna mise. To by potěšilo. Pak ještě [tb]TB335TP[/tb] můj nejstarší a pěkně cestuje. Z toho mám radost. Tučňák [tb]TB3AM0P[/tb]se taky hejbe celkem dobře. No a tady [tb]TB3EJ69[/tb]Kňour cestuje stále semnou. Ten se neztratí. Jestli váháš zda pustit či ne, tak jednoznačně pustit do světa nějakýho cestovatele. Je to fajn vidět, kde všude je. Na tom jednom mi nedávno někdo psal, že zaučovali nováčky co a jak s cestovatelama a zrovna našli toho mýho. Tak to měli i s názornou ukázkou. U jiného zase, že je to jejich první a moc potěší, když udělá radost jinému.
  • 0

#7 Kendar05

Kendar05

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 76 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2011 - 8:31

Já mám vypuštěno celkem 47 coinů a TB, cestuje asi polovina, větší šanci na přežití mají TB a různé typy tagů (přívěšků).
  • 0

#8 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2011 - 8:49

Vsara napsal/a:

Ve spoustě krabek jsou v inventáři, ale když se tam vypravím, najdu kulobombo.

[/color]


Pochopitelně ;) Cestovatele obvykle vyzvedne hned první nálezce a loguje se až doma. Chodit pro ně cíleně podle inventáře je nesmysl a ještě větší nesmysl je usuzovat z toho, že jsou všechny ztracené.
No, zkušenosti. Vypustila jsem zatím jeden coin, od února tohoto roku nacestoval přes 4 tisíce kilometrů, navštívil tři země Evropy, z nichž ve dvou já jsem ještě nebyla. Na co by mi byl doma? ;)
  • 0
You can't get lost if you don't know where you're going.

#9 Jezci-sokolov

Jezci-sokolov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 399 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2011 - 9:06

Tak jsem si diky tomuhle vlaknu udelal prvni letosni inventuru cestovatelu. Z 11 ti vypustenych jich je sest kusu v Kremikovem nebi, jeden je v TB hotelu v Malmo, jeden kousek ma kacer se sedmi nalezy (vetsinou to znaci potencialni ztratu), jeden kus ma dalsi kacer od 16.4. a jeden lezi v nemecke multine od 6.5. Jeden geocoin mi udelal radost a pres Syrii a Svycarsko se mi vratil domu. Zbytek geocoinu mam v supliku. Az pojedu nekam daleko, tak jeste nejakeho vypustim do sveta.
  • 0

#10 Xork42

Xork42

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 343 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2011 - 9:06

mam 42 minci, 20 z nich bude cestovat, ted uz je v obehu 12 a z nich 1 je ve fazi ztracen/neztracen...

Sobik JIRKA byl vyslan na JIH za teplem a Sluncem ! Dostal se az do jizni Italie...pak nejaky kacer usoudil ze SOB musi na SEVER a tak skoncil za polarnim kruhem ve Finsku ... (v logu je ze tam akorat bylo -40)

vypustila sem i Oranzovy Diamant a hned druhy nalezce s nim procestoval 7500km po evrope ....

a straceny nestraceny Zlati Sobici se pokousim vykomunikavat ale je to nejake divne :o(
  • 0

NOTE2 - Android - online Locus - offline Locus :oF

moje DRACI zbirka

muj WEB
 


#11 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2011 - 10:01

mirotiro napsal/a:
Nepouštěj nic, co je drahé a pěkné... asi tak...

Naopak! Vypouštějme cestovatelů co nejvíc! Když nic nevypustíme, a když si k tomu přidáme některé nezodpovědné kačery, kteří drží TB týdny a měsíce u sebe, pak se nemůžeme divit, že žádné cestovatele nenacházíme.

Za poslední tři roky jsem vypustil 63 cestovatelů. 20 z toho považuji za ztracené, další tři drží asi rok u sebe začátečníci, které krabičky zřejmě přestaly bavit. Takže asi 2/3 mých cestovatelů je v pohybu a posílají mi z cest pravidelné pozdravy - což se mi líbí :).

Navíc, občas se z hlubin vynoří i některý nezvěstný poutník. Např. [tb]TB24EPD[/tb] našel italský geokolega po roce a půl - když se rozhodl, že je načase vyluxovat si auto. Nebo [tb]TB233DE[/tb] jsem pohřešoval dva roky, a nedávno se vynořil v Irsku.
  • 0

#12 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2011 - 10:18

Vetsinu jsem vypustil v breznu az dubnu, vysledky... TB3FB4W - ztracen hned v druhe kesi v prazske zoo, jedina sance je, ze nekomu zapadl pod drevenou podlazku, ale tahejte do zoo detektor... TB2KPYR - povozil jsem ho po jiznich cechach a opet zmizel v druhe kesi. Evidentne je to kriticky bod GC, ktere jsem vypustil. Jeste jsem nevidel logbook, ale neverim v nalezeni, protoze zmizeli dva GC naraz... TB3YB2C - cestuje, teda presneji mesic je uveznen v kesi bez navstevy TB30N10 - po neuspesne navsteve severskeho letiste, kdy nebyl cas na vlozeni (takze ma jen fotku) se vydal opacnym smerem na jihovychod a ted se vratil prakticky domu TB44FZM - udelal male kolecko po strednich cechach + praze a stahl jsem ho domu TB3KC12 - cestuje, ale 14 dni lezi v tradicce bez nalezu TB3RYGW, TB45JHR, TB3ZVYV - cestuji, tedy ted je drzi 14 dni kaceri TB3WMR5 - totez, ale snazim se jej od nekomunikujiciho kacera stahnout domu TB3VZE5, TB44M49, TB401ZN, TB3YXN7 - v poradku cestuji Jednoduse receno jsem dosel k zaveru, ze kdyz se objevi prilezitost, tak stahnu klasicke geocoiny k sobe. V obehu nechavam TB a micro geocoiny a pripravuji vlastni radu drevenych geocoinu, ktere pujdou do sveta, ale nebude mne to tolik mrzet, kdyz se ztrati, protoze cena za obnovu bude mala.
  • 0

#13 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2011 - 10:22

Je mi to líto, byť se osobně snažím jiným cestovatelům pomoci co nejvíce, ale s vlastními TB/GCčky mám zkušenosti tristní.. Tož, však posuďte sami:

http://www.geocachin...6c-42b5abac6321
  • 0

#14 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2011 - 11:45

TB moje a mých dětí se pohybují tak nějak se smíšenými úspěchy. Můj se ztratil na Bornholmu, ale aspoň se předtím stavil krátce v Praze a mohl jsem jej pohýčkat, než odletěl na Seycheley, synkův se neozývá z Austrálie, ačkoli měl předtím rychlou cestu via USA a Nový Zéland. Pěknou dráhu zaznamenal Czech flag coin TB2M98F vypuštěný z Litvy s cílem dorazit do Čech, ten tu byl natotata.
Záchrana dvou utopených coinů tady už je poměrně známá, ale pokud je zde nový čtenář, může si počíst tady: http://www.geocachin...ort=&rowstart=0
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#15 eL_KeDaRoSs

eL_KeDaRoSs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2011 - 11:57

TB2Z3Z1 - Můj první trackovatelnej předmět. Vypustil jsem ho do světa před bezmála dvěma roky a stále se ještě neztratil. Ze strachu o svůj první plíšek jsem mu dal takový úkol, aby se nemohl dostat za hranice České republiky a i přes občasné nedodržení daného úkolu naběhal už ke 2000 km.

TB2VXAT - Druhý travelbug mám nejraději díky jeho fosforvému přívěsku. Vypustil jsem ho o něco málo déle jako první a má na kontě okolo 1500 km. - Stále aktivní.

TB3F528 - Prozatím poslední trackovatelný brouk je venku od podzimu 2010. V tomto případě jsem se už nebál a chtěl sledovat exotičtější místa, které navštíví. V této chvíli je na třetí zastávce v USA. :)
  • 0

#16 Vsara

Vsara

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2011 - 6:26

Díky za trošku optimismu ... Jakým způsobem dáváte najevo, co má či nemá coin dělat? ... Jistě čtu tu, že i když výslovně sdělíte co ... stejně to dopadne dle rozhodnutí momentální vůle cachera, který coin přenáší. A jistě vím, že lze definovat úkol na GC. Ale ... jistě je možné nějak úkol sdělit i přímo u coinu. Co se nejlépe osvědčilo? ... Zalaminovat papír a nějak připevnit ke coinu? Jak čím? Zalaminovat celý coin??? .... Co se osvědčilo???? Event ... Co se neosvědčilo ???
  • 0

#17 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2011 - 7:07

Vsara: Ke každému vypouštěnému GC přidávám předtištěný proužek papíru. Ten přeložím na polovinu a pak ještě jednou. Tak vznikne čtvercová kartička, která se právě vejde do plastového pouzdra, ve kterém GC koupíš. Kartička má z jedné strany cíl putování, a z druhé stručný návod na zalogování. Pokud coin vypouštím v Čechách, pak proužek složím tak, aby byl vidět text v češtině. Pokud se coin dostane za hranice, první zahraniční nálezce ho přeloží obráceně aby byla vidět angličtina.
  • 0

#18 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2011 - 7:49

Výše uvedené řešení je dobré, ale občas se stane, že někdo GC z obalu vyjme, a ten se spolu s instrukcemi ztratí. Takže to někdo řeší tak, že pak obal slepí nebo ho secvakne. A pokud je trackovací číslo špatně viditelné, tak ho napíše na ten papírek s instrukcemi, aby se nemusel vyjímat. Některé GC se dodávají s kartičkou, kam toto lze doplnit. U GC s dírkou a TB je nejlepší řešení připojení zalaminovaných instrukcí.
  • 0

#19 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2011 - 8:04

Tak u meho TB2KPYR doslo k zvratu, kdyz se vcera objevil a stihl jsem ho i stahnout, takze uz leci v bezpeci doma....
  • 0

#20 kromanonec

kromanonec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 264 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2011 - 11:00

No, tak já jim tam nic nepíšu. Moje mise je jednoduchá - buď kolem světa nebo navštívit všech pět kontinentů. Takže není třeba psát. Ale dobrej nápad je taky dát k TB takovej ten přívěšek na klíče, jak si tam můžete vepsat něco. Je to z plastu a malé a dobře to drží. Kolikrát jsem našla zalaminovátovanou kartičku, která už byla rozlepená a text rozpitej a až na netu jsem se dozvěděla co je cílem, nebo to jen ztěžka luštila na místě. Nejlepší by byl samozřejmně plech/kov a na něm to mít vyryté. Ale to by bylo cenově trošku jinde. Hlavní je dávát co nejjednodušší misi.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama