Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

GARMIN GPSmap 60CSx marně hledá signál


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
34 odpovědí na toto téma

#1 NIKO

NIKO

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2011 - 16:18

Ahoj všem zkušenějším mám prosím Vás problém s GPSmap 60CSx. Přístroj přestal sám od sebe fungovat ačkoli min.týden bylo vše v pořádku. Dnes ani po půl hodině nenašel satelity (signál) Podíval jsem se na SW: verze SW je 4.00 verze GPS SW 0.00s "verze GPS SW 0.00s" - předpokládám že zde by mělo být jiné číslo než 0.00 přehrál jsme tedy přes Webupdater nový SW - instalacemi nabídla i nahráni chipsetu G. Po úspěšném nahrání jsem přístroj zapnul znova a opět stejný výpis - verze GPS SW 0.00s Přístroj signál zase nenašel. Jak mám prosím postupovat nebo dělám někde chybu ? Pokud je to pouze o přehrání SW prosím o link kde funkční SW naleznu. případně poradí někdo jak provést downgrade na verzi 3,70 která byla naprosto funkční? Nechápu proč Gramin dá ne web update verze která mi znemožní používat jejich výrobek. Děkuji za pomoc při řešení
  • 0

#2 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2011 - 16:49

Asi bych zkusil nějaký master reset (na Coloradu je na to trojhmat) a pak update software.
Např odsud http://www.gawisp.com/perry/gps60/



NIKO napsal/a:
Nechápu proč Gramin dá ne web update verze která mi znemožní používat jejich výrobek.

Tuhle větu moc nechápu. O něco výše píšeš, že to přestalo fungovat z ničehonic a teď mi přijde, žes dělal nějaký update a po něm to přestalo šlapat. Vždyť přece nemusí být chyba v SW, ale třeba v přijímači.
  • 0

#3 NIKO

NIKO

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2011 - 16:51

lital jsem na padaku ,zapisovalo to trasu,popristani jsem to normalne vypl. za tyden zapl a nenaslo to satelity. tak jsem udelal update ,znova zapl a zase nenaslo ackoli update psal ze vse probehlo OK i tak diky za ten link zkusim nejakou starsi verzi,prve jsem tam mel rok verzi 3,70 a nikdy to nic spatneho neudelalo,fungovalo to naprosto korektne
  • 0

#4 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2011 - 17:04

Ty FW jsou tam dva, jeden pro GPS a druhý pro vlastní GPS chip. Zkus aktualizovat ten druhý, tohle to dělalo, když nějak prapodivně nefungoval FW pro chip. Verze 0.00 určitě není správně, myslím, že to má být 3.70s, to "s" je SIRF3, Mediatek tam má "m".
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#5 NIKO

NIKO

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2011 - 17:37

to nechapu jak to muze takhle zkolabovat :(
  • 0

#6 cufik_team

cufik_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2011 - 17:39

Jsou dvě možnosti. Ta lepší varianta - chyba se občas u těchto přístrojů objevuje. Pak bude stačit přehrát ručně firmware pro čip. Nesmí být verze 00. Musíš pohledat zvlášť firmware pro chip a zvlášť spouštěcí soubor, kterým se dá aktualizace nahrát. Toto nelze provést přes klasický update. Ta horší varianta - čip je v háji a jeho firmware nepůjde přehrát.
  • 0

#7 NIKO

NIKO

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2011 - 17:39

nj doufam ze to bude jen SW problem:@
  • 0

#8 cufik_team

cufik_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2011 - 17:54

Dá se to pohledat někde na googlu. Zkus něco najít sám, nebo mrkni třeba sem : http://www.roamingge...ire-satellites/
  • 0

#9 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2011 - 18:15

Obcas se mi to v posledni dobe stava, za pulrok asi trikrat; stacilo restartovat. Ale mam firmware v pohode, proste jen tak...
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#10 vetrnik_cr

vetrnik_cr

    vetrnik_cr

  • Members
  • PipPipPip
  • 279 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2011 - 18:30

Chyba může být v "utržené" anténě. Vše je na dotykové kontakty, bude potřeba přístroj rozšroubovat, vyčistit dotykové plošky, případně trochu napružit kontakty, sešroubovat a bude zas chodit jak víno ;-) tento problém jsem totiž četl už někde kdysi a další s bateriemi.... tak jestli máš odvahu do toho vlézt, zkus to, nebo to svěř někomu zkušenému.
  • 0

#11 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2011 - 18:32

Baterie ano. Ale anténa na dotykové kontakty, to se mi silně nezdá. Máš někde odkaz na ten článek?

edit:
Tady je popsán hw problém s anténou, sice z něj plyne, že je připájená, ale zdá se, že i tak můžou se spojem nastat problémy.
http://www.gpspassio...?TOPIC_ID=78110
  • 0

#12 Tom007

Tom007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2011 - 18:52

jinak dobrá stránka pro info a vychytávky http://www.technika....gps-garmin.html
  • 0

Garmin GPSmap 60CSx, Topo Czech, Nokia Lumia730 DS


#13 cufik_team

cufik_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 07 červen 2011 - 19:15

vetrnik_cr :

tak ještě jednou. Verze firmware u GPS nesmí být 0.00. To je špatně a není to utrženou anténou. Na 100% je třeba zkusit tam ten GPS FW nacpat. Odtud je třeba začít. Až bude firmware GPS ukazovat nějaké číslo, pak lze případně hledat chyby jinde, třeba v té utržené anténě.
  • 0

#14 NIKO

NIKO

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 08 červen 2011 - 20:58

sakris nejde mi ten FW uploadnout do te GPS. Pise to : THE GARMIN DEVICE IS NOT RESPONDING MAM TO PRY NASTAVENO JAKO HOST NEBO JAKO FORMAT DAT garmin ( ANI JEDNO Z TOHO NASTAVENE NEMAM) TEN UPDATER (NE web UPDATER NYBRZ MANUALNI UPDATER TU GPS NEMUZE VUBEC NAJIT ... kdyz ji najde pusti se instalace,mazani starch dat a zatuhne to...
  • 0

#15 NIKO

NIKO

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 12 červen 2011 - 18:36

tak jsem to rozjel,vse funguje ale nechapu ze to takhle nespolehlive kikslo. jedu litat do Makedonie a moc na to nespoleham. Garmin me tedy co se tyce spolehlivosti zklamal.
  • 0

#16 PavlisBohus

PavlisBohus

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2012 - 11:06

Mám stejný problém. Po zapnutí GPS 60CSx přístoj nenachází satelity. Zkoušel jsem hard reset, posléze i master reset. Satelity se ani po 40min nenašly. Přístroj ukazuje, že verze softwaru je 4.20, verze GPS SW 0.00m. Přes WebUpdater jsem nahrál GPS Chipset Type M3, ale přístroj stále ukazuje verzi SW 0.00m. Prosím poraďte co s tím.
  • 0

#17 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2012 - 12:02

Kontaktovat systémový servis, tj Picodas. K té spolehlivosti: Mám GPSMap 60CSx už 5 let, je orvaná a odřená, ale stále bezproblémová. A myslím, že takhle se chová naprostá většina 60tek. Takže nevím, co Vám na ní vadí.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#18 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2012 - 18:26

V lete mi prakticky stejnym zpusobem odesla Vista HCx. nenachazi satelity, GPS SW ukazuje 0.00. A opetovne tam te SW nahrat nejde, po par procentech flashovani to vyhodi chybu.

Garmin.cz se vyjadril, ze je to neopravitelne, ze jim mam tu GPSku poslat a ze uvidi, kolik by mi nabidli slevu na nakup jine.

A co jsem tak hledal na internetu, tak zdaleka nejsem sam, komu se to stalo.

Ted jsem si hral s pajkou, inspirovan zjistenim jednoho nadsence, a vysledek? Vista si zrovna na okne spokojene chyta efemeridy! :D

Garmini GPSky maji totiz v sobe kurvitko! (viz. http://necyklopedie....m/wiki/Kurvítko) Tim kurvitkem je prtava vnitrni baterie ktera je napojena na ten GPSkovy chipset, a je tam proto, aby to i pri vyndanych hlavnich bateriich bezely hodiny, protoze presny cas je nezbytny pro fungovani samotneho systemu GPS.

Jenze ta mrnava baterie se po nekolika letech provozu proste vybije... a GPSkovy chipset bez napeti z teto baterie nenabehne, a odmita se i flashovat atd. Proste mrtvola, ktera se odmita se zbytkem GPSky bavit.

Stary cernobily legend mel tuhle baterku o dost vetsi, a navic jeste v patici, takze se dala snadno vymenit. Ta GPSka mi taky funguje dodnes! Zato u HCx eTrexu tam dali baterii o hodne mensi, a pro jistotu ji jeste i pripajeli k desce. Neni divu, ze se ta mrnavoucka baterka po mnoha letech provozu vybila. (Nameril jsem na ni pouhych 0.06V!)

Pravda, nekde se na internetu tvrdi, ze to ani neni baterka, ale kondenzator, nicmene vizualne vypada doopravdy jao zmenseny knoflikovy lithiovy clanek. Tak bych rekl, ze jim i je.

Zkusil jsem tu baterku trochu ozivit, vratil jsem ji zpet, a hle, GPSka spokojene funguje. Nevim, jak dlouho ji to vydrzi, nicmene alespon vim, cim to je, a co pripadne shanet za baterku. Porad lepsi nez shanet novou GPSku, ne?

  • 0

#19 PavlisBohus

PavlisBohus

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2012 - 15:52

Trochu jsem zajásal, ale asi bude problém ještě někde jinde. Na té baterce jsem naměřil 2.3V.
  • 0

#20 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2012 - 17:59

Pak to, bohuzel, asi fakt vypada na nejaky vaznejsi problem. :(
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama