Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Rada na zakoupení GPS


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
31 odpovědí na toto téma

#1 kommin

kommin

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2011 - 14:52

Zdravím všechny příznivce tohoto sportu.Chtěl bych poradit jakou zakoupit GPS.Potřebuji ji na využití v geocachingu a zárověn i pro využití do auta. Moc děkuji za rady.Cena stroje do 5000kč.
  • 0

#2 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2011 - 15:09

Co je pro tebe stěžejní ? Lze koupit takovou turistickou, která bude použitelná i v autě. Nebo naopak autonavigaci a pořešit její používání v terénu.
  • 0

#3 R4ZoR

R4ZoR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2011 - 15:24

Tak určite chce autonavigáciu keď píše 5 tisíc.
  • 0

#4 Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 194 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2011 - 15:34

Dle mého názoru je 5000,- málo asi bych přitlačil na pilku ...... a řešil to touto cestou G Montana . Beru to podle sebe kdybych řešil obdobný problém .....

Hodně se dozvíš zde

http://www.geocachin...ort=&rowstart=0
  • 0
<a href="http://www.svetgc.cz...ction/all">Moje sbírka CWG</a>

#5 Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 194 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2011 - 16:04

Sherlock Holmes napsal/a:
Dle mého názoru je 5000,- málo asi bych přitlačil na pilku ...... a řešil to touto cestou G Montana . Beru to podle sebe kdybych řešil obdobný problém .....

Hodně se dozvíš zde

http://www.geocachin...ort=&rowstart=0


Koukni taky sem

http://navigovat.mob...c-265-a-1316330
  • 0
<a href="http://www.svetgc.cz...ction/all">Moje sbírka CWG</a>

#6 Danar2004

Danar2004

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2011 - 16:28

Já sice nejsem nijak zkušenej a turistickou navigaci jsem v ruce v životě neměl, ale používám k tomu své PDA HTC Touch Cruise a kámoš zas HTC TYTN II. Mám tam na silnici TomTom a na geocaching GCzII. Zatím jsem s tím odlovil všechno, kámoš má to samý složení softwaru ve své Tytn II a taky si nestěžuje. Je možné, že turistická navigace funguje líp, ale na druhou stranu už se mi stalo, že jsem jel po silnici podle TomTom One (tuším, prostě čistokrevný přístroj TomTom) a v hutém lese za deště mi ukazovala, že jedu cca 50m vedle silnice. TomTom v HTC mi ukazoval, že jedu normálně po silnici. Verze sw byly přibližně stejné, samozřejmě každá pro dané zařízení. Takže tipuju, že TomTom použil horší GPS čip. Přítelkyně si teď taky chce pořídit něco na gc za pár korun, tak asi vybereme taky jedno z těhle HTC z druhé ruky. Dají se dnes koupit kolem 2500,- Kč. Jo a líbí se mi, že když jsem někde v cizím městě (docela často), tak si do GCzII stáhnu okolní kešky přes mobilní internet a jdu lovit. Telefon mám pořád u sebe. Nemusím se připravovat doma a nahrávat je do navigace. Samozřejmě nevím jaké jsou možnosti u turistických navigací, ale online to podle mě nejde..
  • 0

#7 TimesNewYourk

TimesNewYourk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2011 - 16:36

nokia e52+smartcomgps
  • 0

#8 Tomas.B

Tomas.B

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2011 - 17:29

Do 5000 kč na geocaching je výborný Trex Legend HCx .
  • 0

#9 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2011 - 18:06

kommin: jak moc si to vyuziti v aute predstavujes? Stejne jak moc geocachingu?
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#10 kostalovic

kostalovic

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2011 - 8:12

Ahoj, zkusil bych se podívat třeba i po nějaké lehce "jeté" outdoorové, pokud je strop 5000,- . Já prodával Garmin 60CSX, před mým tady byl taky nějaký a oba byli do 5000,- a ještě zbylo. Měl jsem kdysi i eTrex Legend a moc odvázanej jsem z něj nebyl (o použití v autě ani nemluvě), ale Legend HCx jsem v ruce neměl, tak nechci hanit. Jinak ne webu Garminu se myslím poměrně dobře zorientuješ: http://www.garmin.cz...oor/mapove-gps/ a na aukru taky :) : http://aukro.cz/list...p&change_view=1 Jen jsem to tak nějak rychle prohlídl a do 4000,- je jich tam hromada
  • 0

#11 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2011 - 9:12

Za čtyři litry je tady k mání hned vedle 60CSx! Ale nevím, jak naviguje po silnicích. Mně Vista HCx docela stačí, jezdím stejné trasy poslepu, ale když onehdá vyvstala nutnost nočního přesunu do nějaké díry u Mšena, posloužila skvěle…
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#12 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2011 - 9:47

Danar2004 napsal/a:
... jel po silnici podle TomTom One (tuším, prostě čistokrevný přístroj TomTom) a v hutém lese za deště mi ukazovala, že jedu cca 50m vedle silnice. TomTom v HTC mi ukazoval, že jedu normálně po silnici. Verze sw byly přibližně stejné, samozřejmě každá pro dané zařízení. Takže tipuju, že TomTom použil horší GPS čip...

to neni podle me ani tak o cipu, jako spis o prichytavani k silnici (drtiva vetsina GPS tuhle funkci ma....ale cip bych do toho moc netahala, proste hustej les za deste = horsi signal..
  • 0

#13 Danar2004

Danar2004

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2011 - 11:32

petulinka1 napsal/a:

Danar2004 napsal/a:
... jel po silnici podle TomTom One (tuším, prostě čistokrevný přístroj TomTom) a v hutém lese za deště mi ukazovala, že jedu cca 50m vedle silnice. TomTom v HTC mi ukazoval, že jedu normálně po silnici. Verze sw byly přibližně stejné, samozřejmě každá pro dané zařízení. Takže tipuju, že TomTom použil horší GPS čip...

to neni podle me ani tak o cipu, jako spis o prichytavani k silnici (drtiva vetsina GPS tuhle funkci ma....ale cip bych do toho moc netahala, proste hustej les za deste = horsi signal..

Musím ti oponovat. Přichytávání k silnicím je záležitost silniční navigace, tedy programu. GPS čip neví, že je vedle silnice, mapu máš až v tom softwaru. A popisoval jsem rozdíl mezi dvěma různými zařízeními a na nich stejný software (silniční navigace TomTom). A nejde v podstatě o nic, jen jsem se pozastavoval nad tím, že speializovaný hardware vykazuje horší výsledky než nespecializovaný.
EDIT: .. a také, že si hůř poradí se špatným signálem..
  • 0

#14 kostalovic

kostalovic

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2011 - 11:41

Trhac napsal/a:
Za čtyři litry je tady k mání hned vedle 60CSx! Ale nevím, jak naviguje po silnicích. Mně Vista HCx docela stačí, jezdím stejné trasy poslepu, ale když onehdá vyvstala nutnost nočního přesunu do nějaké díry u Mšena, posloužila skvěle…


Konkrétně moje "bývalá" 60CSx držela na silnici jako ďas :):)
  • 0

#15 VendulaCZ

VendulaCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2011 - 13:12

Vlastním 60CSx a používám ji na GC i v autě. Na GC je velmi dobrá, v autě jsem zaznamenala tyto nevýhody - nemá hlasovou navigaci (jen pípne před odbočkou) a navíc pípá docela pozdě a nejde to nastavit. Pokud máš spolujezdce, není to problém. Samotná bych podle toho asi jet nechtěla. Ale jinak na silnici "drží" a spokojenost.
  • 0

#16 kommin

kommin

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 16 červen 2011 - 17:05

Využití na geocashing především.Do auta jako doplněk jde o to aby to do něj spíše jen fungovalo a dalo se použít. Cena 5000 nemusí být aktuální strop. Ale tak přiměřená cena.
  • 0

#17 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2011 - 6:12

Tak bych to viděl asi na nějakou Dakotu, ale nevím jak je použitelná v autě, protože ji nemám (někdo s ní se třeba ozve). Oregon je cenově trochu jinde a Vista HCx asi v autě moc nepůjde, kvůli malému displeji.
  • 0

#18 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2011 - 8:04

Tak Oregon 450 EX zas az tak moc jinde neni, da se sehnat novej do 7 tisic.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#19 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 900 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2011 - 9:32

To je slušná cena, ale stále je to nárůst 40% oproti původnímu limitu.
  • 0

#20 jakubkencl

jakubkencl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 příspěvků(y)

Publikováno 17 červen 2011 - 12:39

Na nejmenovaný aukčí server si koukal? Je tam teď zrovna k mání nějaká 300, 500 i 60 a za (zatím) slušné ceny.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama