Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Porušení pravidla? Hromadný odlov a ukázka skrýše s mudlama


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
28 odpovědí na toto téma

#1 jů a hele

jů a hele

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2011 - 10:05

Zdravím, chci se zeptat, jaký máte názor na lovení kešky se školní třídou???Docela mě to naštvalo, páč byla tato keška několikrát ukradena. http://coord.info/GC1Q5HV log uživatele ganusa

Mě osobně se to nelíbí, už tak je geocaching dost profláknutý, plus teď další mudlové, kteří můzou působit problémy...A ještě mě napadlo, jestli to není porušení nějakého pravidla..Díky za připomínky
  • 0

#2 Hunda

Hunda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 160 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2011 - 10:16

Porušením pravidla to určitě není. Nebo porušil pravidla i ten, kdo Ti ukázal Tvou první keš? Na druhou stranu morální pravidlo tu je: pozor na Mudly. Rozumím Tvému rozhořčení, samotnému by mi bylo divné ukazovat keš 20 "spratkům". Asi to udělal v dobré víře ukázat něco zajímavého jiným hodným mladým lidem, kteří neberou drogy a mají rádi přírodu a dobrodružství.
  • 0

#3 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2011 - 10:52

Poradim ti jedno: zvykej si. ;)
  • 0

#4 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2011 - 11:11

To je podobné, jako když lovíš cache při vandru s nekešujícími kamarády. Když to není spolek vandalů, není na tom nic špatného. Už jsem párkrát potkal učitele či vedoucí různých dětských oddílů, co při výletech loví společně s dětmi. V jednom jihočeském městě takhle dokonce vznikl školní geotým, který vyráží na společné výpravy. Poklad může být pro děti fajn zpestřením a motivací. Sám jsem to jednou při výletu se školní drobotinou na škole v přírodě vyzkoušel a myslím, že když se to dětem rozumě podá, žádná škoda nehrozí. Naopak mě překvapilo, jak narozdíl od řady velkých kařerů děcka chápou zásadu "fair trade". Samozřejmě to chce pro jistotu volit nějaké schránky v přírodě - i kdyby se dítko v telecím období pochlubilo kumpánům, nikam daleko od bydliště se trmácet nebudou.
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#5 zLOST

zLOST

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 778 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2011 - 11:16

navrhuju turisty bez gpsek a nasivek GC rovnou mlatit klackama... co kdyby se chystali vykrat nakou kes na lidi musi bejt prisnost
  • 0

#6 WitkoAWendy

WitkoAWendy

    Brutal Force

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2011 - 11:31

Tohle beru. Když jim(mudlum) ukáže skrýš někdo zkušený tak jim i určitě vysvětlí základní pravidla a jako učitel či skautsky vedoucí si to určitě ohlídá.
  • 0

Člen odboje proti zdejší vtíravé reklamě


#7 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2011 - 11:33

Ja bych v tom problem nevidel. Zrovna jsem se vratil z Ceskeho Raje, kde predemnou byl kacer s tridou na skolnim vylete a byl jsem minimalne na 4 cache po nem a zadne problemy jsem nezaznamenal. Myslim, ze je obecne lepsi zaskolit, nez delat tajnosti a vzbuzovat nepatricny zajem. Naopak pouceny clovek uz necha cache na pokoji, pripadne ji zamaskuje, pokud ji vidi. Jinak je docela bezne, ze nekdo z turistickeho oddilu lovi a ostatni jen prihlizi, pak je bezne, ze tu vznika tak asi 10% novych kaceru. Sam jsem byl kdysi uloven mudlorodinkou u cache v Jesenikach a tak jsem jim radsi vse ukazal a vysvetlil. Pak jsem inkriminovanou cache sledoval asi pul roku a nic, vse OK. Tehda mne se zajmem vyslechli a rekli mi ze vidi cache poprve, ale vedi o co jde.
  • 0

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#8 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2011 - 11:40

Tvůj strach je jasný, ale v době, kdy se to hemží geocachingem v tisku i v nablblých seriálech, je to marný boj. Taky by mi vyhovovala větší míra konspirace, asi jsem zůstal zakyslý v časech samizdatu a ortodoxního trampingu… :D
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#9 cufik_team

cufik_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2011 - 11:52

Podívejme se na to z druhé strany. Když už situace nastala a GC je profláknutý. Parchant zůstane parchantem, bez ohledu na členství nebo nečlenství v GC. Naopak informovaný mudla bez aktivního členství aspoň bude vědět o co jde a krabkám nebude úmyslně ubližovat. Netvrdím, že je to tak dobře ale vzhledem k otevřenosti GC se stejně nic nezmění.
  • 0

#10 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2011 - 13:13

Já myslím, že existuje přímá úměra mezi obsahem keší, jejich obecnou kvalitou a nakonec i úrovní českého geocacherstva.... Závěr ať si z toho učiní každý sám ;-)
  • 0

#11 packy_gis

packy_gis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 173 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2011 - 13:41

S dětmi vyrážíme dost často na školní výlety - mezi velmi oblíbené činnosti patří právě "lovení pokladů". Děti se na to těší, nosí si věci na výměnu. Lovení baví i rodiče, kteří s námi na výlety chodí a z mnoha z nich se stali velmi náruživí lovci. Já na tom opravdu nevidím nic špatného - pokud se zachovávají obecná pravidla GC. Před cca 2 lety jsme dokonce připravili článek na metodický portál pro učitele, jak se s dětmi věnovat geocachingu, který se setkal s velmi pozitivní reakcí ...
Packy
  • 0
Vložený obrázek

#12 vitvalecka

vitvalecka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2011 - 13:42

Abych řekl pravdu, velmi dobře ti rozumím. Kdysi (ale to už je nějaký ten pátek) jsem měl podobný přístup.
Abych ale řekl pravdu, tak jedna z mích posledních keší mě docela vyléčila z tohoto přesvědčení. Už tu byla zmiňována, nebo lépe řečeno ukázána ve vlákně "COOL cache containers":
http://img156.images...9/p1120675i.jpg

Tahle krabička i přes své provedení sklidila obrovský úspěch. Jsem rád, že se to povedlo, protože díky tomu jsem si uvědomil to, co tu několik lidí už psalo. Hlupák bude hlupákem, ať mu keš ukážeš, nebo ne. Jde o to, pokud už někoho bereš na keš s sebou, měl by být v prvé řadě rozumný a hlavně bys mu měl vše pořádně vysvětlit.
Pokud se tohle dodrží, tak je mi docela jedno, jestli keš odloví 50 lidí a z toho jen jeden kačer (zbylích 49 mudlů), nebo 50 kačerů.
Informovaný mudla je lepší, než neinformovaný mudla.
Sám jsem podobným způsobem odlovil nedávno dvě keše ve Valašském Meziříčí (tam jsem ale byl já a 6 mudlů - spolužáků, což byl ještě únosný počet).

To je můj názor na věc. Závěr si udělejte každý sám.
  • 0

#13 emeritushk

emeritushk

    Emeritus

  • Members
  • PipPipPip
  • 170 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2011 - 13:45

A já zase vidím v otázce dvě témata. Hromadný odlov jedno a ukázka skrýše druhé. To první mě připadá podstatně více neetické, než to druhé. Ukazuji velmi vyjímečně pouze spolehlivému parťákovi, kolegovi, rodině atd.(každý, ať si dosadí podle svého). Hromadný odlov, kdy jeden vyluští, najde (každý, ať si dosadí podle svého) a svolá k odlovu je neetické, podvod atd. (každý, ať si dosadí podle svého).
  • 0

#14 zuzka.ka

zuzka.ka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2011 - 14:55

No ty hromadné odlovy... taky mě štve, když několik hodin a třeba i marně luštím a k tomu pročítám logy typu "kamarád to za mně vyluštil a dneska jsme tam společně došli"...
  • 0

#15 Crocky

Crocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 469 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2011 - 15:02

Zuzka.ka: Tím se fakt nenervuj, opravdu. Při trošce zvídavosti zjistíš, kolik kačerů (a to i tajkových, kteří sami dělají velmi pěkné keše) očůrá, co může, chodí jenom na finálky multin, souřadnice si mezi sebou vyměňují. A do logu mlží, jaká to byla dlouhá multina, atd. Je to (jak je moderní říkat) jejich boj, připraví se o zážitek (nebo ho ani nechtějí), a s tebou to nemá co do činění. Ignoruj to.
  • 0

#16 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2011 - 16:18

Emeritushk napsal/a:Hromadný odlov, kdy jeden vyluští, najde (každý, ať si dosadí podle svého) a svolá k odlovu je neetické, podvod atd. (každý, ať si dosadí podle svého).

:D

Tenhle flame tu už dlouho nebyl.
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#17 Valicek1

Valicek1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 595 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2011 - 16:43

Taky jsem měl možnost několikrát dostat uložení finálky, ale koho by to bavilo. Když už se mě to nechce luštit/procházet, tak aspoň BF, ale opsat od někoho finálku, tak to ne!
  • 0
Abych nebyl kačer teoretik, mám si raděj zajet na nějaký PT??

#18 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2011 - 16:48

Aby nakonec nebyl z geochachingu geocachismus ... Ať si to dělá každý jak chce, ne?
  • 0

#19 Valicek1

Valicek1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 595 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2011 - 16:53

souhlas
  • 0
Abych nebyl kačer teoretik, mám si raděj zajet na nějaký PT??

#20 jů a hele

jů a hele

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2011 - 17:07

Díky všem za názory! Máte pravdu, musím si zvyknout...Je to střední škola a sám jsem tu školu vychodil,takže vím co tam chodí za lidi :) Mě spíš mrzí, že když už najdu skvělé místo na větší krabku (ve městě) tak je za chvilku fuč, nebo se z ní vytratí nějaký GC... Je to o lidech...JEště jednou díky za napsání ;-) přeju všem štěstí při hledání dalších pokladů
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama