Přejít na obsah


Fotka

mapy do nové GPS


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
10 odpovědí na toto téma

#1 HokRox

HokRox

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2011 - 20:44

Ahoj lidi, po ztrátě GPS jsem si koupila novou bez map. Zůstaly mi mapy ze staré GPS. Nevíte jak je dostat do nové GPSky?
  • 0

#2 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2011 - 20:45

Pokud je mas legalne a primo v pristroji, tak nijak. Pokud je mas na karte, tak vyndej ze stare GPS kartu a vloz do nove (pokud to samozrejme jde, protoze tu nejak nevidim oznaceni modelu stare a nove GPS).
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#3 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2011 - 21:03

Mapy jsou zamčené na konkrétní GPSku (v případě karty možná na kartu? tím si teď nejsem jistý, ale je to jedno). Buď můžeš zkusit získat klíč pro novou GPS oficiální cestou (kontaktovat Garmin.cz) a pokud to nevyjde, tak bych se v tomhle případě vůbec nestyděl šáhnout po jiných způsobech, to už ti ale bude muset pomoct Google.
  • 0

#4 HokRox

HokRox

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2011 - 21:26

Měla jsem Garmin oregon 550. Tam jsem měla mapy legálně i s klíči, ale tu jsem bohužel ztratila a teď jsem sehnala stejnou a chtěla bych tam dát mapy které mám původní v počítači. Je mi jasné, že ofiko to asi nepůjde. Tak mě napadlo jestli někdo nezná nějaký fígl:-)
  • 0

#5 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2011 - 21:56

Mapy prodávané na kartě jsou zamčené na konkrétní kartu. Můžeš ji přendat jinam, ale tu asi nemáš. Pokud ji omylem smažeš, na jinou kartu to nenahraješ, jen zase na tu původní (pokud máš zálohu v PC). Na CD je to zamčené na konkrétní přístroj, zadává se číslo při registraci map. Fígly ti tady nikdo neporadí, pochopitelně jsou. Nebo si stáhni legálně zadarmo openstreet mapy. Zkoušel jsem podle nich v Rakousku a šlo to.
  • 0

#6 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2011 - 22:40

HokRox napsal/a:
Měla jsem Garmin oregon 550. Tam jsem měla mapy legálně i s klíči, ale tu jsem bohužel ztratila a teď jsem sehnala stejnou a chtěla bych tam dát mapy které mám původní v počítači. Je mi jasné, že ofiko to asi nepůjde. Tak mě napadlo jestli někdo nezná nějaký fígl:-)


Mapy jsou licencované na konkrétní GPS, takže jedině zkusit použít něco na kreknutí map. Používal se na to generátor odmykacích klíčů, ale nevím, do jaké verze map funguje, obávám se, že pro nové mapy je to k nepotřebě :-(

Ale rozhodně to není legální !!!!
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#7 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2011 - 22:49

Na žádnou kartu to vázané není. Mapa je v MapSource "odemčená" na konkrétní ID přístroje a potom je úplně egál, na co se nahraje (paměť Garmina nebo karta do Garmina). Fungovat to bude JENOM v konkrétním přístroji (v tom ztraceném). Takže HokRox musí poplakat na rameni Garminu/Picodasu anebo nastoupí černá magie ... EDIT: ... byl jsem čůůůrat a kolombo mě předběhl ...
  • 0

#8 Nando78

Nando78

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 187 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2011 - 23:01

HokRox napsal/a:
Měla jsem Garmin oregon 550. Tam jsem měla mapy legálně i s klíči, ale tu jsem bohužel ztratila a teď jsem sehnala stejnou a chtěla bych tam dát mapy které mám původní v počítači. Je mi jasné, že ofiko to asi nepůjde. Tak mě napadlo jestli někdo nezná nějaký fígl:-)


poslal jsem ti zpravu :)
  • 0

#9 weselka

weselka

    weselka

  • Members
  • PipPipPip
  • 615 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2011 - 8:48

Já už tohle jednou řešil a šlo to normálně legální cestou... Normálně jsem požádal Picodas, vysvětlil jim situaci, že jsem GPSku ztratil a potřebuji mapy přeregistrovat na novou a oni mi bez řečí poslali registrační kód na novou GPSku.
  • 0
www.povetrnik.cz

#10 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2011 - 11:51

K té registraci na kartu: Měl jsem v ruce originál ještě zabaleného HCx Legenda, k němu karta, kterou jsem tam zastrčil a šlo všechno bez jakékoli registrace. A k tomu CD s mapsourcem bez map. A upozornění že při smazání mapy z karty se nové nahrání dělá v servisu za poplatek. Takže ty GPS prodávané bez CD mapy s mapou jen na kartě ji pravděpodobně mají registrovanou na číslo karty.
  • 0

#11 HokRox

HokRox

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2011 - 19:14

Díky všem za rady, už mi to jde, ale stejně ještě zkusím tu legální cestu.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama