Přejít na obsah


Fotka

Problém s datem založení/nalezení keše


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
19 odpovědí na toto téma

#1 Frmel

Frmel

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2011 - 21:41

Mám problém při tvorbě statistik s datem založení keše. Podobný problém jsem už měl i s datem nalezení keše,ten se vyřešil nějak sám od sebe. Při načtení nalezených keší pomocí GeoJarry jsou u některých keší chybné data založení keše, lépe řečeno jsou to data vytvoření databáze nalezených keší,což je samozřejmě špatně a ovlivní to výsledné statistiky v ggStat. U ostatních je vše v pořádku. Nenalezl jsem žádnou spojitost mezi chybně importovanými keškami, takže jsem bezradný.:( Vyzkoušel jsem několikrát znovunačtení databáze (stažení nalezených keší),ale nic nepomáhá. GeoGet i všechny pluginy mám v aktuální (poslední verzi). Můžete mi někdo prosím poradit jak se tohoto problému zbavit?
  • 0

#2 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 03 červenec 2011 - 21:49

Napiš verze GG, GJ a GGstatu, které máš. Čím generuješ ty statistiky? Autostatem? Jakou máš verzi?
  • 0

#3 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2011 - 6:21

No spis napis o jake kese se konkretne jedna.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#4 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2011 - 8:14

Nemenil jsi format data na gc.com?
  • 0

#5 Frmel

Frmel

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2011 - 8:19

No doufal jsem,že je to z printscreenu patrné. Všechny s datem založení 3.7.2011. Je jich hodně a vypisovat je nebudu. Pro příklad-Myslivna (GC190JP). Používám verze: GeoJarry-2.2.4, GGStat-1.1.33, GeoGet-2.5.13.628. AutoStat nepoužívám. Měl jsem ho na zkoušku nainstalovaný,ale před ním i po něm se tento problém vyskytoval a myslím, že se ho to ani netýká.
  • 0

#6 Frmel

Frmel

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 04 červenec 2011 - 8:22

Formát data jsem neměnil. Necelá polovina keší je v pohodě a databáze byla stažena najednou, takže nedoplňovaná.
  • 0

#7 zuzka.ka

zuzka.ka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2011 - 12:37

Jsem na tom podobně. Po včerejším stažení nálezů z GC se rozhodila většina dat nálezů (data založení keší vypadají OK). U většiny se mi zapsalo 5.7.2011, dvě, které jsem logovala 4.7. se přepsaly na 7.4. a i u jiných dalších se prohodil měsíc a den, takže už mám i nálezy 6.10., 6.11. a 6.12. 2011. Asi 4 (ze 130) si zachovaly správné datum.
  • 0

#8 Frmel

Frmel

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2011 - 14:15

U dat nálezů mi to udělalo jednou,ale po smazání a znovunačtení databáze se to srovnalo. Má radost trvala jen chvilku, něco podobného mě potkalo u data založení keše. U dat nálezů jsem to měl úplně stejně, některé nálezy v prosinci 2011. Správně se zapsala jen asi 1/3 všech keší. Předpokládám, že něco bude nejspíše s novou verzí GeoJarry. Šmejdil jsem ve všech vláknech a nic podobného ještě nikdo nepsal, teď už jsme dva, takže to asi nebude úplná náhoda. Když si vzpomenu, jak dlouho mi trvalo přetvořit template.cz, tak aby byl funkčí a měl jsem ho tak jak si představuji a teď tohle.:(
  • 0

#9 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2011 - 17:45

a na webu mas nastaveny jaky format pro datum? jestli dd/mm/yyyy, pak je to ten jedinny format, ktery gg neumi.
  • 0

#10 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2011 - 18:33

HaLuMa napsal/a:
a na webu mas nastaveny jaky format pro datum? jestli dd/mm/yyyy, pak je to ten jedinny format, ktery gg neumi.

Náš formát data neumí? :o Určitě se to do další verze naučí, že jo?
  • 0

#11 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2011 - 20:04

Sobikovi: a muzes mi rict, jak ten program ma vedet, jaky format datumu pouzivas?
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#12 Frmel

Frmel

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2011 - 20:22

HaLuMa napsal/a:
a na webu mas nastaveny jaky format pro datum? jestli dd/mm/yyyy, pak je to ten jedinny format, ktery gg neumi.


Změnil jsem formát data na geocaching.com a zkusil stáhnout databázi znovu. Vše vypadá dobře, takže to zdá se zabralo. Moc děkuji! :P Jen mi je záhadou, že defaultní formát to neveme a musím ho měnit. Je mi celkem jedno jak bude datum vypadat, ale je fakt, že pro nás je přirozenější dd/mm/yyyy. Navíc u některých kešek se datum stáhlo dobře, pochopil bych všechny špatně, ale jen některé?
  • 0

#13 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2011 - 20:27

sobikovi napsal/a:

HaLuMa napsal/a:
a na webu mas nastaveny jaky format pro datum? jestli dd/mm/yyyy, pak je to ten jedinny format, ktery gg neumi.

Náš formát data neumí? :o Určitě se to do další verze naučí, že jo?


Náš formát data to prave naopak umi, jen ten web geocaching.com jej neumi! Ten nas format data je totiz dd.mm.yyyy :P

U formatu dd/mm/yyyy mas takovy prakticky problem v tom, ze ten web umi i mm/dd/yyyy. Jak je mam asi od sebe rozlisit? A protoze format mm/dd/yyyy je vychozi format, kterou gc.com pouziva, tak ma prirozene prednost!

Nebo mas nejaky napad, jak ze stazene a ulozene stranky poznam, jaky format ma nekdo nekde v nastaveni nastaveny?
  • 0

#14 zuzka.ka

zuzka.ka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2011 - 21:14

Už to mám taky OK, díky za návod. Po změně formátu data na GC už se vše načetlo správně.
  • 0

#15 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2011 - 21:17

A nejlepsi bude, kdyz mi podporite navrh na pridani 'naseho' formatu primo na gc.com web:

http://feedback.geoc...yyy-date-option

Dekuji.
  • 0

#16 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2011 - 21:21

Frmel napsal/a:
Navíc u některých kešek se datum stáhlo dobře, pochopil bych všechny špatně, ale jen některé?


To je proto, ze geoget je chytry, a nektere formaty sam pozna. Takze kdyz uvidi treba 20/06/2011, tak pochopi, ze prvni cislo nemuze byt mesic! Ale kdyz mu ukazes datum 06/04/2011, tak ani ty nedokazes poznat, co je den a co mesic. A proto tu Geoget musi predpokladat vychozi nastaveni na webu.
  • 0

#17 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2011 - 22:08

A co treba do nastaveni importu pridat nejaky preferovany format data? Pokud nekomu vyhovuje DD/MM/YYYY tak at si to na gc.com nastavi a sdeli to i geogetu...
  • 0

#18 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2011 - 22:28

a kdo to pak bude tem uzivatelum opravovat? Zatlacme na gs, at udela nas dd.mm.yyyy, a nikdo si tam ten divny format s lomitky stejne nenastavi. ;)
  • 0

#19 Etigo

Etigo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 214 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2011 - 4:28

A co takhle udělat při omportu více keší funkci, která by se koukla na datumi u jednotlivých keší a pak z toho zkusila vydedukovat správný formát datumu? Prostě něco ve stylu umělé inteligence: hele, tady se vyskytuje číslo vyšší než 12, tak to jistě bude den. Sice je to nedokonalé řešení, ale aspoň něco.
  • 0

#20 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2011 - 6:09

To jsme tam, co ted. Co kdyz to poznat nepujde? Takze to opravdu nefunguje a bylo by to reseni jen napul. Skoda prace. (Nehlede na problem toho, ze by se napred muselo vsechno nacist, pak mozna upravit a pak teprve ulozit.)
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama