Přejít na obsah


Fotka

CCG - Nový sigitem?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
20 odpovědí na toto téma

#1 novalu

novalu

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2011 - 12:47

Zdravím vás,

před časem nás napadlo vyrobit ve spolupráci s keramičkou podobný předmět jako CWG, ovšem samozřejmě z keramiky. Vidím, že nápadů je zde mnoho, je zde plast, kůže, sklo ale keramika nikde. Také jsem zde zahlédl pár poznámek, že by nebylo špatné vymyslet nějakou alternativu k CWG. Sice nevoní jako dřevěné kolečka ale přírodní materiál to je. Nechal jsem vyrobit vzorky, jejichž foto zde přikládám a tak jsem zvědav, jaký na ně máte názor. Nahoře je rubová strana, pod ní dvě ukázky lícové „personalizované“ strany.

Děkuji předem za názory a připomínky k tomuto nápadu :)

Vložený obrázek
  • 0
Mé skripty související s geocachingem:
Bookmarklet pro rychlý převod GPS souřadnic na službě mapy.cz (již není potřeba)
Greasemonkey skript a bookmarklet pro automatické zobrazení ikonky pro hodnocení na stránce keše

#2 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2011 - 14:36

Líbí se :-) Mám doma pár věcí z hlíny co jsem našel v keších a bohužel se bojím životnosti. Na to je dřevo asi nejlepší. Tyhle věci z hlíny by se daly asi měnit, ale jen z ruky do ruky.
  • 0

#3 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2011 - 15:29

Smogeo napsal/a:
Museli byste se dostat s koncovou cenou pod 10Ká/Kus aby se to uchytilo v tak velkým měřítku jako CWG.


No právě, je to hezké, ale též mám pocit, že pracnost a cena bude hlavním limitem.
  • 0

#4 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2011 - 15:44

Tož, přední strana by byla stejná pro všechny, spíš by si musel člověk zaplatit tu raznici na rubovou stranu, která obsahuje jeho "podpis". Poté by byla kusová cena jen za materiál a práci. Otázkou je, na kolik by vyšla ona raznice.
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#5 kromanonec

kromanonec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 264 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2011 - 16:03

No, mě se to moc nezamlouvá. Nic ve zlém, to v žádném případě, jen co jsem viděla v keši a bylo z keramiky, tak nikdy nebylo kompletní. Vždy to bylo rozlomné a rozdrolené. Kolikrát šlo o různé malé sošky, ale i mnohdy to byly právě takovéto napodobeniny CWG. Navíc mi zde prezentované ukázky moc profesionální nepříjdou. Sama jsem keramiku nějakej ten pátek na škole dělala. Ne že bych byla umělecky nadaná, to ne, ale bavilo mě to. CWG je takové přírodní, voňavé, pěkné a vypálení motivu je díky laseru hezky čisté a letokruhy dávají každému kolečku určitou míru unikátnosti. Keramiku bych si tedy rozhodně nepořídila.
  • 0

#6 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2011 - 17:47

Nic proti, keramickým sigitemů už jsme v krabkách objevili spousty, ale v drtivé většině nějak poškozené - otlučené, polámané, ale celkově nás pokaždé potěšilo, že to jsou (většinou) zajímavé originály na kterých bylo hned na první pohled vidět jak se kdo kamarádí s hlínou, barvama nebo i s glazurou a pecí. V každém případě bych z toho ale nedělal něco jako náhradou za CWG ;)
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#7 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2011 - 18:46

Proč se pořád vymýšlí alternativa k CWG? Jsou pěkná a fungují.
  • 0

#8 irillee

irillee

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2011 - 20:23

Tak já zase na jednu stranu vítám když v krabce najdu něco co není jen smetí a bordel. Nebrala bych to jako alternativu k CWG, CWG mám a s radostí měním když někde najdu, ale co si budem povídat v krabicích se vyskytují sporadicky a když tam je, tak většinou dlouho nevydrží. Pokud by se povedlo vymyslet více předmětů které by k něčemu vypadaly a daly se do krabky dávat tak jen do toho. Ani nemusí být jedna strana ofiko a druhá personalizovaná. Stačilo by stejná přední i zadní strana a barevné odlišení třeba po obvodu. Myslín že tím by se i snížily náklady na pořízení a byly by dostupnější. Keramika jako materiál je už problematičtější, opravdu přijde k úhoně podstatně snadněji než suky. Takže osobně vítám cokoli co trochu zatraktivní obsah. Ano, vím že každá věc která není odpadek nebo kindersajrajt z krabice mizí a bude mizet i nadále, ale stejně jako jsou dobrovolné suky pak i u dalších věcí má každý volbu zda pořídí či nepořídí, zda dá do keše nebo ne... Nevidím to jako alternativu či snahu CWG vyšoupnout, ale vymyslet další zajímavé výměnné artikly. A tady konkrétně se mi zadní strana líbí, je hezky udělaná. Dopředu bych natiskla třeba ještěrku a třeba CZ.
  • 0
Když už něco hledám, tak z toho chci mít radost - aneb hezkých krabic je žalostně málo

#9 novalu

novalu

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2011 - 21:03

Takže... Zaprvé děkujeme za připomínky i otázky :)

Určitě to není (a taky s tím nepočítáme) náhrada CWG, ty jsou zavedená a fungují. Ale stejně tak se tu objevil názor, že takovéto věci jsou zajímavější a lepší než kinderbordel, kteří všichni dávají a nikdo, až na georobotky, nebere. V podstatě se ztotožňujeme s názorem irillee. Navíc CWG to nejspíše nemůže nahradit už jen kvůli vyšší ceně, která je:

15,- Kč / kus přírodní (nebarvené) CCG
20,- Kč / kus nabarvené CCG

Níž opravdu jít nejde, přeci jen výroba není taková sranda jak v případě CWG :-)

Ohledně profesionality se zde moc nelze bavit, cena je relativně nízká, tak si s tím nelze nějak moc hrát. Není ovšem problém vyrobit podobnou „minci“ ve stylu Czech *** série, která bude větší, dražší a profesionálnější ;)

Ohledně křehkosti, s tím by problém být neměl, je to odzkoušené, tvar neumožňuje aby se nějaká část ulomila. Pokud mince spadne na zem, nic se nestane. Samozřejmě není možné do ni tlouci kamenem :D

Samozřejmě, jsou možné individuální množstevní slevy, řekněme od 30 kusů by se dalo domluvit :)
  • 0
Mé skripty související s geocachingem:
Bookmarklet pro rychlý převod GPS souřadnic na službě mapy.cz (již není potřeba)
Greasemonkey skript a bookmarklet pro automatické zobrazení ikonky pro hodnocení na stránce keše

#10 irillee

irillee

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2011 - 21:24

Jen bych asi upřesnila zda udaná cena počítá s tím, že si každý zájemce dá požadavek na "personalizovanou" přední stranu Cenu chápu - znám výrobní proces i cenové relace materiálu, jen se obávám, že cokoli dražšího než CWG nebude tak vyhledávané.
  • 0
Když už něco hledám, tak z toho chci mít radost - aneb hezkých krabic je žalostně málo

#11 novalu

novalu

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2011 - 21:31

Ano, samozřejmě, s personalizovanou stranou počítáme, tu si každý navrhne (nebo popíše) a paní keramička se tomu pokusí co nejvíce přiblížit. Jen díky použité technice (ruční) nemůže být motiv tak detailní jak v případě gravírování laserem. Je to tak, že v podstatě vyrobíme jednu „raznici“, jen o několik řádů levnější než raznice na mince. I díky tomuto lze počítat s množstevními slevami :)
  • 0
Mé skripty související s geocachingem:
Bookmarklet pro rychlý převod GPS souřadnic na službě mapy.cz (již není potřeba)
Greasemonkey skript a bookmarklet pro automatické zobrazení ikonky pro hodnocení na stránce keše

#12 Hondzik&Janinka

Hondzik&Janinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2011 - 21:43

ty ceny mi připadají hodně nereálné... zvlášť pokud počítáš s výrobou raznice. cena 15 Kč za nebarvené a slevy od 30 ks = 450 kč? Když pominu ceny keramické hlíny, pálení a práci keramičky, v oboru konstrukcí a CNC výroby se pohybuji několik let a výroba raznice za tyhle peníze je podle mě naprosto nereálná... Jinak se mi ale nápad líbí, a bylo by příjemné CCG v keších nacházet ;)
  • 0

#13 Saludo

Saludo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 109 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2011 - 21:46

Velmi podobný keramický sigitem jsem již v keších několikrát potkal, z toho dvakrát zlomený. Takže i když se mi líbí mnohem více, než CWG, tak do toho asi nepůjdu.
  • 0

#14 novalu

novalu

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2011 - 22:04

Nebojte, cena je několikrát konzultována a propočítávána s keramičkou a opravdu reálná je ;) ... Vše je v ní zahrnuto, tedy hlína, pálení, práce i barvičky (nejedná se o glazury a tak není potřeba druhé pálení, ovšem na druhou stranu jsou barvy velmi odolné). Navíc není raznice jako raznice, při této technice je „raznice“ docela nešťastný název a s raznicí v oboru konstrukce nemá nic společného. Nicméně keramička má několikatiletou praxi (internetový obchod sem zatím nebudu psát, aby to nevyznělo moc jako reklama, nicméně již jsem zažádal o reklamu zde na webu – nalevo, tak možná potom) a tak jí takovéto „drobnosti“ jdou pěkně od ruky a hlavně rychle. Cena taková opravdu zůstane a tedy za 30ks by byla cena 450,- + 3 CCG navíc. Od 50ks 5 CCG navíc atd. Ohledně zlomených CCG, to nejspíše ukáže až praxe, nicméně opravdu to vydrží hodně. Samozřejmě také závisí na obsahu keše. Pokud v ní bude samý „kinderbordel“, tak se nemůže nic stát ale pokud s keší někdo hodí a uvnitř bude něco těžkého, kdo ví :| ... Možná provedu zátěžový test a hodím sem video, ať vidíte co a jak :)
  • 0
Mé skripty související s geocachingem:
Bookmarklet pro rychlý převod GPS souřadnic na službě mapy.cz (již není potřeba)
Greasemonkey skript a bookmarklet pro automatické zobrazení ikonky pro hodnocení na stránce keše

#15 BellaUH

BellaUH

    ***

  • Members
  • PipPipPip
  • 486 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2011 - 22:08

Jak je to tlusté? Protože ten křížek si vyloženě říká o rozlomení.
  • 0
Pro někoho to už není hra, ale soutěž. Ta ale nebude mít vítěze.

#16 novalu

novalu

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2011 - 21:09

CCG je tlustý cca 4mm, přičemž v místě křížku asi o 0,5mm méně. Je to opravdu pevné, zkoušel jsem ho rozlomit a nepodařilo se :)

Mimochodem, pokud by chtěl mít někdo extra jistotu a nevadilo by mu si trochu připlatit je možné CCG do keší dávat v „bublinkovém“ průhledném sáčku, podobném těmto

Vložený obrázek

Příplatek by byl 2,- Kč, tedy přírodní CCG by stál 17,- Kč, barvený 22,- Kč

Jinak podobný výrobek, travelbug [tb]TB3F206[/tb], z naší dílny už procestoval přes 8000km a zdá se, že s ním nic není :) Podobně třeba [tb]TB3B8AB[/tb], který navíc obsahuje ulomitelné části a celkově je méně odolný - velký, těžký
  • 0
Mé skripty související s geocachingem:
Bookmarklet pro rychlý převod GPS souřadnic na službě mapy.cz (již není potřeba)
Greasemonkey skript a bookmarklet pro automatické zobrazení ikonky pro hodnocení na stránce keše

#17 rasg

rasg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2011 - 21:13

Toz toto se mi moc nepaci.B) Spis se vrhni do levnejsich CWG.;)
  • 0

#18 tintina

tintina

    tintina

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2011 - 12:34

kromanonec napsal/a:
No, mě se to moc nezamlouvá. Nic ve zlém, to v žádném případě, jen co jsem viděla v keši a bylo z keramiky, tak nikdy nebylo kompletní. Vždy to bylo rozlomné a rozdrolené.

´

Náhodou, já teď keramiku celou a neotlučenou potkala... :))) Ale asi spíš náhoda. ;)
  • 0
Jewelry Geocoin - Geocoin na krk a k tomu náušnice, prstýnek a sponky. Možnost vlastního motivu.

#19 lalos

lalos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 190 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2011 - 15:29

Mě se to celkem líbí, jako alternativa k CWG je to pěkné. Kdyby se to ale mělo rozrůst do tak obludných rozměrů jako CWG, tak bych nechtěl být ten, kdo to bude celé spravovat :-) Jo a nevím to jistě, ale pokud něco takového chceš prodávat, asi si budeš muset vyžádat povolení od Zeměmluvu ohledně loga. Myslím se to tu někde řešilo u kovových přívěšků na klíče.
  • 0

#20 CIRA

CIRA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 13 červenec 2011 - 17:19

Tady zase nekdo objevil Ameriku, keramicke veci ty tady fakt jeste nebyly :(
  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama