Přejít na obsah


Fotka

Logování mimo logbook


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
29 odpovědí na toto téma

#1 Tomaaas

Tomaaas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2011 - 12:34

Tak jsem při lovení Náchodského powertrailu narazil na něco, co už se mi zdá, že s geocachingem nemá nic moc společného. Někteří kešeři už nejsou ani schopní vyndat logbook z krabičky a nalepí nálepku na svodidla nebo značku (viz fotka), kde je keška umístěná. Co si o tom myslíte? PS: Ve fotce jsem zaretušoval nicky a datumy nálezů, nejde mi tu o veřejné pranýřování dotyčných.
  • 0
Vložený obrázek

#2 adam a veru

adam a veru

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 245 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2011 - 12:36

jo taky jsme tam loni videli orazitkobanou znacku :D ale tohle je husty
  • 0

#3 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2011 - 12:40

Otazka spis je, co ma jeste samotny powertrail spolecneho s geocachingem .... :| Neni se cemu divit, ze to pak takhle dopada ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#4 Tomaaas

Tomaaas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2011 - 12:41

kapsa napsal/a:
Otazka spis je, co ma jeste samotny powertrail spolecneho s geocachingem .... :|
Neni se cemu divit, ze to pak takhle dopada ....

To je téma jinam. Podle mě je powertrail takové zpestření geocachingu...
  • 0
Vložený obrázek

#5 Vsara

Vsara

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2011 - 12:43

Huh .-) to je asi mimo diskusi. Ale je také třeba říci, co přesně logbook je. Jen ten dokument, který vloží autor? jak si to ověřit? ,-) nebo i vložené papíry, když káčer najde logbook plný? A když už se vložené papírstvo nevejde do krabky .... Setkala jsem se s náhradní filmovkou také totálně plnou. Myslím si, že owner by tu půcodní odnesl. Takže ta druhá je svépomocí asi od lovců. Násilím jsem tam vecpala další papír, ale co pak??? :-))) Pojedu se brzy podívat kolem, třeba bude ta značka také popsaná .-))))
  • 0

#6 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2011 - 12:44

To není logování, ale značkování, to má zcela jiné pohnutky i účel :P Viděla jsem nalepenou samolepku s logem na vnitřním víčku krabky, která normálně logbook obsahovala. Taky jsem nechápala, no.
  • 0
You can't get lost if you don't know where you're going.

#7 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2011 - 12:44

Tomaaas napsal/a: To je téma jinam. Podle mě je powertrail takové zpestření geocachingu...

Nemyslim, ze je to tema jinam - zacina to bezhlavou honbou za lacinymi body za kazdou cenu a tohle jsou dusledky.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#8 Tomaaas

Tomaaas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2011 - 12:47

Vsara napsal/a:
Huh .-) to je asi mimo diskusi.

Ale je také třeba říci, co přesně logbook je.
Jen ten dokument, který vloží autor? jak si to ověřit? ,-) nebo i vložené papíry, když káčer najde logbook plný? A když už se vložené papírstvo nevejde do krabky .... Setkala jsem se s náhradní filmovkou také totálně plnou. Myslím si, že owner by tu půcodní odnesl. Takže ta druhá je svépomocí asi od lovců. Násilím jsem tam vecpala další papír, ale co pak??? :-))) Pojedu se brzy podívat kolem, třeba bude ta značka také popsaná .-))))

U tuším FCTP - 97, která byla ukradená byla na tom sloupu páska jako provizorní logbook a normálně na ní byly nálepky a nicky. Ale ostatní kešky byly na místě a logbooky nebyly zdaleka plné.
  • 0
Vložený obrázek

#9 Valicek1

Valicek1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 595 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2011 - 12:56

Hmm, bratr vymýlší taky malou parodii na PT, tak by mě zajímalo, jak bude čučet na toto :D Asi mu přepošlu nicky. Mno, toto značkování nechápu, neztrácí to trošku smysl? Když v okolí někdo dobře schová kěš (Kdo lovil v Tišnově ví, že tam jsou super snad všechny :D ) a někdo na tu schovku nalepí nálepku se svým nickem, nezničí tuto hezkou kešku kterou hledáte 10-20 minut???
  • 0
Abych nebyl kačer teoretik, mám si raděj zajet na nějaký PT??

#10 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 033 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2011 - 13:03

nebrat .. logbook je od slova logovat .. zadne vzhazovani papirku, oblepovani schranek, atp .. taky jsem videl v nachode ze kdyz krabku nekdo nenasel tak na miste kde ji cekal proste zalozil tak kde si myslel ze ma byt .. pritom krabka byla na miste .. proste maznout B)
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#11 Valicek1

Valicek1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 595 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2011 - 13:05

Taky mám takový názor, zatím jsem si žádný PT nebo jinou šílenou sérii neodlovil, chtěl bych si obejít šipku.. Ale bratrova myšlenka pohrát si s každou keší, aby to nebyla série PETek a filmovek na stromech se mi líbí....
  • 0
Abych nebyl kačer teoretik, mám si raděj zajet na nějaký PT??

#12 D@liking

D@liking

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2011 - 13:51

Smazat FI log. Je hodně smutné, že jsou mezi námi takoví jedinci...

Tomaaas napsal/a:
Tak jsem při lovení Náchodského powertrailu narazil na něco, co už se mi zdá, že s geocachingem nemá nic moc společného. Někteří kešeři už nejsou ani schopní vyndat logbook z krabičky a nalepí nálepku na svodidla nebo značku (viz fotka), kde je keška umístěná. Co si o tom myslíte?
PS: Ve fotce jsem zaretušoval nicky a datumy nálezů, nejde mi tu o veřejné pranýřování dotyčných.


  • 0

#13 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 658 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2011 - 13:57

Jména hloupých...
  • 0

#14 emeritushk

emeritushk

    Emeritus

  • Members
  • PipPipPip
  • 170 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2011 - 14:26

V utery a vcera jsem se take honil za stovkou http://www.geocachin...58-7ab3f0468a8f Kdyz ale nekdo prijede na tento trail, krabku nenajde, na sloupu (97) najde nalepeny jakoby logbook, divis se, ze tam bouchne svoje razitko a jede dal? U jine kese koukam, co mi autor chce ukazat, co jsem se z listingu dozvedel, co mi to prineslo atd. Tady jsem nic nez 100 bodu necekal, tak proc se upejpat se zapoctenim bodu, byt orazitkovanem na sloupu?
  • 0

#15 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 841 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2011 - 14:48

Tomaaas napsal/a:
Co si o tom myslíte?


Nevim co vlastne chces slyset. Opravdu si myslis, ze tu nekdo radostne zatleska "Jo tak se to ma delat". Jinak je to totiz jen tema k dalsimu flame, ktere se zvrhne v osocovani a buhvi co... viz ty okolni flame I a II

Tomaaas napsal/a:
PS: Ve fotce jsem zaretušoval nicky a datumy nálezů, nejde mi tu o veřejné pranýřování dotyčných.


A to vidim jako ten zasadni problem. Budme zde konecne konkretni... Je to spatne, je. Tak proc je verejne nepranyrovat. Takhle to budou delat klidne dal...

Ostatne uz se tu jednou anonymne probehlo u serie u Vidne... :(
  • 0

#16 Tomaaas

Tomaaas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2011 - 15:35

Emeritushk napsal/a:
V utery a vcera jsem se take honil za stovkou
http://www.geocachin...58-7ab3f0468a8f
Kdyz ale nekdo prijede na tento trail, krabku nenajde, na sloupu (97) najde nalepeny jakoby logbook, divis se, ze tam bouchne svoje razitko a jede dal? U jine kese koukam, co mi autor chce ukazat, co jsem se z listingu dozvedel, co mi to prineslo atd. Tady jsem nic nez 100 bodu necekal, tak proc se upejpat se zapoctenim bodu, byt orazitkovanem na sloupu?

Já se taky neopírám o FCPT - 97, která je ukradená a psal sem to i v příspěvku předtím. Já od toho taky nečekal nic než body, ale provede to člověka alespoň pěknou krajinou.

A proč se tím zabývat? Když to takhle udělá každý, jak pak okolí kešky bude vypadat?

petegeo napsal/a:
Nevim co vlastne chces slyset. Opravdu si myslis, ze tu nekdo radostne zatleska "Jo tak se to ma delat". Jinak je to totiz jen tema k dalsimu flame, ktere se zvrhne v osocovani a buhvi co... viz ty okolni flame I a II

Ne, to si fakt nemyslím. Jen poukazuju na to, kam až někdy může dojít honba za body.
Jo a ty okolní flames neřeším, to je jiné téma...

petegeo napsal/a:
A to vidim jako ten zasadni problem. Budme zde konecne konkretni... Je to spatne, je. Tak proc je verejne nepranyrovat. Takhle to budou delat klidne dal...

Proč to tu dávám anonymě? Protože ti dotyční nejsou první ani poslední, kdo to takhle udělal. Cestou byli i jiné nálepky, tohle jsem vložil jen jako příklad...
  • 0
Vložený obrázek

#17 sovidoupe

sovidoupe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 572 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2011 - 17:42

_Tom napsal/a:
Jména hloupých...

Presne! :o)
Nic jineho bych k tomuto vlaknu nepripisoval.
Snad jen to, ze (tusim) u rakouskeho PT owneri prosi aby takoveto blbosti kaceri nedelali a radej si zapsali FI i bez nalezu.
Kvuli samolepkam na svodidlech se muze gc dostat do konfliktu s policii
  • 0
Zážitky nemusí být pozitivní, stačí když jsou extremní.

#18 rasg

rasg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2011 - 19:56

Sakra, co tady resite za blbosti?! :o:o Vzdyt je to paradni geostreetart!:D:D:D Dokonce jsem o tom asi pred dvema tydny premyslel, ze bych lepil nalepky na pixly. Aspon by byly ty hnusny krabicky o trosku hezci. Vzdyt prave ty nalepky a razitka jsou v logbookach to nejhezci. Tak proc je nelepit na pixly?:D:D:D Asi rozjedu novej styl logovani, at tady co resit.:D:D:D:D Ale u ty FCPT 97 by to melo bejt DNF, kdyz tam nebyla pixla. Jinak nalepky na znackach parada!;););)B)B)B):D:D:D TAK A TED HURA DO ME!!!!B)
  • 0

#19 Ladvanice

Ladvanice

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 406 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2011 - 20:11

rasg napsal/a:
Sakra, co tady resite za blbosti?! :o:o Vzdyt je to paradni geostreetart!:D:D:D Dokonce jsem o tom asi pred dvema tydny premyslel, ze bych lepil nalepky na pixly. Aspon by byly ty hnusny krabicky o trosku hezci. Vzdyt prave ty nalepky a razitka jsou v logbookach to nejhezci. Tak proc je nelepit na pixly?:D:D:D Asi rozjedu novej styl logovani, at tady co resit.:D:D:D:D
Ale u ty FCPT 97 by to melo bejt DNF, kdyz tam nebyla pixla. Jinak nalepky na znackach parada!;););)B)B)B):D:D:D

TAK A TED HURA DO ME!!!!B)

máš recht, vezmem napul billboard a založíme krabku B)
  • 0

#20 rasg

rasg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2011 - 21:43

Ladvanice napsal/a:

rasg napsal/a:
Sakra, co tady resite za blbosti?! :o:o Vzdyt je to paradni geostreetart!:D:D:D Dokonce jsem o tom asi pred dvema tydny premyslel, ze bych lepil nalepky na pixly. Aspon by byly ty hnusny krabicky o trosku hezci. Vzdyt prave ty nalepky a razitka jsou v logbookach to nejhezci. Tak proc je nelepit na pixly?:D:D:D Asi rozjedu novej styl logovani, at tady co resit.:D:D:D:D
Ale u ty FCPT 97 by to melo bejt DNF, kdyz tam nebyla pixla. Jinak nalepky na znackach parada!;););)B)B)B):D:D:D

TAK A TED HURA DO ME!!!!B)

máš recht, vezmem napul billboard a založíme krabku B)

Ok, a v LBC nebo v JBC?B) Byla by to dobra mysterka. Kdo nenalepi nalepku, tak neloguje!:D:D:D
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama