Přejít na obsah


Fotka

Fotoaparát na geocaching a jiné outdoor aktivity


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
20 odpovědí na toto téma

#1 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2011 - 9:48

Přišel mi bulletin akčního zboží našeho dodavatele.

Co mne v něm zaujalo byla akční cena na červenec na fotoaparát
Fujifilm FinePix XP-30
http://www.fujifilm....p/finepix_xp30/

Ještě to není ani celý rok, kdy byl představen první odolný FinePix XP10 a již tu máme jeho nástupce XP30. Ten se může pyšnit zejména nově přidaným GPS modulem, který je celosvětově prvně použitý u odolného kompaktu do vody, deště i mrazu! Možnosti GPS tagování fotografií a následná tvorba trasy vaší cesty nebo fotoknihy zůstává stejná jako u modelů F550EXR a F500EXR.

U tohoto modelu jsou spíše než technické parametry zajímavější jeho outdoorové vlastnosti: model XP30 zvládne ponor až do hloubky 5 metrů (XP10 pouze do 3 metrů), dále je odolný proti nárazu při pádu z výšky až 1,5 m (v případě, že je uložen v batohu), což je o půl metru více než u předchůdce XP10 a ani se nemusíte bát prašného prostředí či písku na pláži. Aby vaše hrátky s tímto modelem byly ještě zajímavější, tak výrobce garantuje odolnost do teploty -10°C, takže ani zimní radovánky nebudou s tímto modelem problém.


Tož jsem to sem hodil, kdyby náhodou někdo hledal něco podobného...
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#2 PatPlusMat

PatPlusMat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2011 - 10:03

A jaká je ta akční cena?
  • 0

#3 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2011 - 10:04

Např Megapixel ho má za 4790,-
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#4 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2011 - 10:11

fremen.cz napsal/a:
Např Megapixel ho má za 4790,-


pixmania pod 4K
  • 0

#5 m.e.d.v.e.d.i.

m.e.d.v.e.d.i.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 218 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2011 - 10:34

zrovna minul tyden jsem koupil olympus TG-810 sakra :/ Ale pad z vysky 2m foceni pod vodou do 10m a do -10 °C, gps tagovani taky mam a s koupi jsem spokojen jen skoda mohl jsem usetrit no.
  • 0

#6 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2011 - 11:33

m.e.d.v.e.d.i. napsal/a:
zrovna minul tyden jsem koupil olympus TG-810 sakra :/ Ale pad z vysky 2m foceni pod vodou do 10m a do -10 °C, gps tagovani taky mam a s koupi jsem spokojen jen skoda mohl jsem usetrit no.

tak ho vrat
  • 0

#7 Jave

Jave

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2011 - 11:36

fremen.cz napsal/a:
dále je odolný proti nárazu při pádu z výšky až 1,5 m (v případě, že je uložen v batohu)


To mi prijde jako docela vtipny udaj : ))

Neco jako " vodotesny do jednoho metru (v pripade, ze je ulozen v plastikovem sacku)" : )))
  • 0

#8 kartagoo

kartagoo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2011 - 12:12

Ahoj, zdravím všechny! Docela se mně osvedčila "Géčková" řada fotoaparátu Canon, není sice vodotěsný, ale má celokovové tělo, možnost přidat externí blesk, ovládání automatika i manuál, vše nastavitelné bez složitého vstupu do menu. Oproti kompaktům je sice těžší - asi 360g, oproti zrcadlovkám lehký. Dobrá kresebnost objektivu, na jednou nabití aku asi tak 500 snímků - záleží na vytížení displeje... Má popruh ukotven na obou stranách těla, čili se dá nosit přes krk jako zrcadlovka. Tahám ho všude, zatím drží.
  • 0

#9 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2011 - 12:58

Tož PowerShot G12 je trochu jiná třída, minimálně cenově proti tomu XP-30 ;) Každopádně vlákno není určeno jen na XP-30, takže další postřehy o odolných aparátech jsou vítány B)
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#10 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2011 - 20:57

Doma mam dve zrcadla (Canon a Nikon) a presto to s sebou nevlacim a taham pouze ultrakompakt Canon IXUS 100IS. Kdybych mel tahat vsechno, co se "nekdy hodi", tak bych si asi musel koupit minimalne na noseni vsech tech veci jeste rudlik. :)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#11 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 033 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2011 - 21:25

zrcadlovka ma význam když jdu na něco konkretního, jinak je lepší něco do kapsy .. a v případě outdooru se divím že tu nikdo nezmínil Oregon 550 :D
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#12 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2011 - 21:48

Pravdou je, ze 99% fotek z kesovani delam prave O550.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#13 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2011 - 21:49

jsou lidi, co O550 nemají a GPS mají ;)
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#14 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2011 - 21:53

Tak muzou zaznam z trasy pouzit pro otagovani fotek z klasickyho digitalu.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#15 biolit_r

biolit_r

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2011 - 22:15

http://www.megapixel...n-powershot-d10 Mám ho pár měsíců. Fotky odkudkoliv, nemám strach že s ním někde praštím. Že mi zmokne. Je malinko větší ale fotky super, hlavně pod vodou asi nebude mít konkurenci. Kámoš si koupil toho olympus TG-810 tak zkusím porovnat.
  • 0

#16 syselpolni

syselpolni

    syselpolni

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 10 červenec 2011 - 23:08

Já jsem před dvěma lety po ztrátě výjimečného kompaktu MINOLTA DiMAGE G400 koupil na cesty Canon PowerShot G10. Dopadlo to tak, že jsem následně prodal zrcadlovku Canon 350D i s objektivy a fotím už jen tímhle. Ohnisko od 28 mm, nastavení a režimy veškeré možné jako na zrcadle, a nemusí se čistit čip... Jen manuální ostření je více méně nouzové. Díky rozměrům se to dá vzít s sebou úplně všude, kvalita fotek srovnatelná se zrcadlovkou se seťákem objektivem. Až budu měnit, jdu opět do této řady.
Oregonem fotím jen auto, abych ho zase našel, parkuju-li někde v pustině.
  • 0

#17 sundin

sundin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2011 - 9:36

Když lovím něco dobře přístupnýho tak s sebou tahám Panasonic FZ 28 a pokud něco kde je potřeba vyšlápnout několik km tak Olympus mju 780 a je fakt že by stačil i normálně. Je malej, skladnej.
  • 0

#18 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2011 - 10:29

syselpolni napsal/a:
Já jsem před dvěma lety po ztrátě výjimečného kompaktu MINOLTA DiMAGE G400 …

Ano, byla to dobrá řada, Minolta G, pokračovatelé k Minoltě přiženěné Konicy Revio, měl jsem tři kousky (G400, 500, 530), bohužel mají v genech zakódován svůj konec, už dvě mi umřely na totéž - http://forum.fotogra....php?53,1852747. Jinak já s sebou tahám zrcadlovku, kam to jde.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#19 syselpolni

syselpolni

    syselpolni

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2011 - 10:48

Trhac napsal/a:

syselpolni napsal/a:
Já jsem před dvěma lety po ztrátě výjimečného kompaktu MINOLTA DiMAGE G400 …

Ano, byla to dobrá řada, Minolta G, pokračovatelé k Minoltě přiženěné Konicy Revio, měl jsem tři kousky (G400, 500, 530), bohužel mají v genech zakódován svůj konec, už dvě mi umřely na totéž - http://forum.fotogra....php?53,1852747. Jinak já s sebou tahám zrcadlovku, kam to jde.


Tak to je teda dílo.
Tady jsou nějaké moje fotky:
http://www.fotoapara...69688&gal=photo
http://www.fotoapara...68384&gal=photo
, nechápu, jak takový pidifoťák (malý čip, malý průměr objektivu) něco takového dokázal (foceno jen s malým drátěným stativem, který jsem buďto položil na obrubník, nebo rukou přidržel na sloupku dopravní značky). Ty fotky jsou navíc bez úprav, možná potažené úrovně v Zoneru, ale Photoshop jsem tehdy neuměl.
  • 0

#20 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 11 červenec 2011 - 10:52

syselpolni napsal/a:
Tady jsou nějaké moje fotky:
… Ty fotky jsou navíc bez úprav, možná potažené úrovně v Zoneru, ale Photoshop jsem tehdy neuměl.

Taky jsem dával fotky na nějaká fóra, z G530 je třeba tohle: http://www.photopost...o.php?id=384141. Málo pixlů, nízké ISO, a ten čip, myslím, nebyl ani tak pidi.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama