Přejít na obsah


Fotka

aktivace map v Legendovi


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
26 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2006 - 11:47

Zdavim, nahral jsem do Legenda TOPO mapy z http://gps-maps.info/cz/. (zkousel jsem topo 20 i topo 50) Pri zoomu 50km a vice vidim v mape ohranicenou oblast. Z cehoz usuzuji, ze se mapa do pristroje nahrala. Ale pri mensim zoomu se zadne dalsi detaily (oproti mape co je tam napevno) neobjevuji. Ani cesty, ani vrstevnice. Nevite prosim nekdo, jak to aktivovat ? Diky Boza
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2006 - 12:31

Zdavim, nahral jsem do Legenda TOPO mapy z http://gps-maps.info/cz/. (zkousel jsem topo 20 i topo 50) Pri zoomu 50km a vice vidim v mape ohranicenou oblast. Z cehoz usuzuji, ze se mapa do pristroje nahrala. Ale pri mensim zoomu se zadne dalsi detaily (oproti mape co je tam napevno) neobjevuji. Ani cesty, ani vrstevnice. Nevite prosim nekdo, jak to aktivovat ? Diky Boza

Zkus overit ze v nastaveni mapy mas topo mapy zapnute, pokud ano, zkus vypnout base mapu.
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2006 - 12:32

Zkus overit ze v nastaveni mapy mas topo mapy zapnute, pokud ano, zkus vypnout base mapu.

Jj, to jsem overoval a zapnuta byla. A jak udelam vypnuti base mapy ?
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2006 - 12:55

Jj, to jsem overoval a zapnuta byla. A jak udelam vypnuti base mapy ?

Myslim ze je az na konci v seznamu map. Tam pak odzatrhnout.
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2006 - 13:06

Myslim ze je az na konci v seznamu map. Tam pak odzatrhnout.

Tak bohuzel, v tom seznamu jsou jen ty mapy, co jsem tam donahral. Basemapa v tom neni, takze ji neni kde odzatrhnout :-(
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2006 - 13:16

Tak bohuzel, v tom seznamu jsou jen ty mapy, co jsem tam donahral. Basemapa v tom neni, takze ji neni kde odzatrhnout :-(


Nevim jak u Legenda, ale na map60C sérii se pruhledna free TOPO20/TOPO50 mapa vrstevnic dnes zobrazuje pouze nad starou TOPO 50 od Picodasu (myslim ze jde o ver.2) a nad mapou ATLAS 10R predchozi verze. Vsechny pozdeji vydane verze uz tuto free TOPO neumoznuji "zviditelnit"... Kdysi nekdo psal, ze je to otazka nastaveni priorit nebo poradi nejakych vrstev pri rekompilaci freeTOPO mapy, ale dosud jsem se s uspesnym vyresenim problemu nikde nesetkal.
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2006 - 13:25

A jeje. Ja jsem si rikal, ze bych si vystacil z tou free mapou, protoze za ty ofiko se mi nechce utracet. Ale jak koukam, tak free mapu neuvidim bez te placene :-( Existuje nejaka jina gratis mapa, ktera by umela zviditelnit tuhle free? Tuhle jsem chtel kvuli putaku na Slovensku, tam by mi ty vrcholy a vrstevnice stacily...
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2006 - 14:01

A jeje. Ja jsem si rikal, ze bych si vystacil z tou free mapou, protoze za ty ofiko se mi nechce utracet. Ale jak koukam, tak free mapu neuvidim bez te placene :-(
Existuje nejaka jina gratis mapa, ktera by umela zviditelnit tuhle free? Tuhle jsem chtel kvuli putaku na Slovensku, tam by mi ty vrcholy a vrstevnice stacily...

Tenhle problém se řeší pořád dokola už pár let. Vrstevnice z gpsmaps.info jsou přeloženy velmi starou verzí překladače a autor to dosud neopravil, tak pořád dokola se objevuje tentýž dotaz, proč nejsou v některých přístrojích vrstevnice vidět. Je třeba je prostě přeložit znovu a vytvořit ten mapset znovu, pak to půjde i nad basemapou. Dokud to někdo neudělá, budou se tyto dotazy objevovat pořád. Nebo si to musí každý udělat sám, což ale asi začátečník nedokáže.
Pak existuje ještě lepší řešení, koupit si pořádnou mapu za 1500 Kč. Ta možnost ji koupit tak levně asi dlouho nebude.
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2006 - 14:53

Já mám Legenda US verzi a free mapy se mi zobrazují úplně normálně včetně vrstevnic. Jednou se mi ale stalo, že se po nahrání nezobrazovaly, tak jsem to udělal znova a bylo to OK. Nemůže být problém třeba ve verzi firmwaru? Někde jsem četl, že verze 3.70 nějak blbla, já mám verzi 3.60.
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2006 - 19:58

Dnes mi přišel Legend (z inzerce za 2k korun!!!) a tak jsem to taky hned zkusil. Výsledek = smazaná přednastavená mapa, poté nahrána Free verze CZ mapy a s ní Free Topo 50. Tahle kombinace funguje normálně, ale s mapou Topo 20 jsem bohužel nepochodil, páč GPS ji tvrdošíjně nezobrazuje. Base mapa se v nastavení vypnout nijak nedá. FW mám 3.7 mám i starší verzi FW, který jsem chtěl vyzkoušet, ale nenašel jsem bohužel způsob jak ho do GPS dostat :-(
  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 03 říjen 2006 - 23:57

Tak se podělím ještě s jednou čerstvou zkušeností. Protože jsem zjistil že TTQV verze 4 podporuje mapy v Garmin formátu, natáhl jsem do něj Free mapy (img soubory) CZ i Topo 20 a poslal je do Legenda odsud. Je pravda že nahrávání trvalo neskutečně dlouho (nechal jsem blbec rychlost portu 9k6 a to fakt není moc), ale výsledek je ten, že vše funguje k plné spokojenosti a i ty dvacítkové mapy jsou zobrazeny normálně. Tohle se mi prostě s pomocí MapSendu nepodařilo, takže ve FW Legendu chyba asi nebude...
  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2006 - 21:04

Tak se podělím ještě s jednou čerstvou zkušeností. Protože jsem zjistil že TTQV verze 4 podporuje mapy v Garmin formátu, natáhl jsem do něj Free mapy (img soubory) CZ i Topo 20 a poslal je do Legenda odsud. Je pravda že nahrávání trvalo neskutečně dlouho (nechal jsem blbec rychlost portu 9k6 a to fakt není moc), ale výsledek je ten, že vše funguje k plné spokojenosti a i ty dvacítkové mapy jsou zobrazeny normálně.
Tohle se mi prostě s pomocí MapSendu nepodařilo, takže ve FW Legendu chyba asi nebude...

Zdravim Te.Chtel bych te pozadat jestli by jsi mi mohl poradit co tedy je dobre nahrat do Legendu.A co si mam stahnout.A kde.Predem dekuji za pomoc;-)
  • 0

#13 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2006 - 22:47

Myslim,ze jsem to uz nasel:-) Jinak co je nejlepsi?POdle tebe jsem pochopil tak free mapa a topo 20
  • 0

#14 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2006 - 0:34

Myslim,ze jsem to uz nasel:-) Jinak co je nejlepsi?POdle tebe jsem pochopil tak free mapa a topo 20

Ano, přesně tak. Do Legenda jsem nahrál free CZ a Topo 20 mapy (http://gps-maps.info/cz/), vyjma Moravy, která se tam prostě nevešla. 8MB paměti v Legendu je málo, navíc ji teď ani nepotřebuju...
Spokojenost maximální, dnes jsem s touto kombinací v autě urazil 200km a autoatlas mi začíná připomínat zbytečnou zátěž... :-)) CZ mapa je opravdu velmi podrobná a Topo 20 to je jen třešinka na dortu, když jsem plánoval při zpáteční cestě navštívit nějaké cache, tak jsem jednu okamžitě vyřadil, i když byla jen 150m od plánované trasy (ale po skále nahoru, vrtulníku v kufru nemaje...). Prostě tohle je opravdu dokonalá kombinace. Ještě přidám jednu zkušenost, mapy oblastí (krajů), které aktuálně nepotřebuješ vypni, překreslování je pak rychlejší.
Až se mi chce říct, že je to podstatně lepší než Topo 50 co v tom Legendu byla předinstalována od Bédy Trávníčka :-))) Ale je to jen můj subjektivní názor a rád si přečtu zkušenosti ostatních, podělte se s něma...
  • 0

#15 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2006 - 1:05

Ano, přesně tak. Do Legenda jsem nahrál free CZ a Topo 20 mapy (http://gps-maps.info/cz/), vyjma Moravy, která se tam prostě nevešla. 8MB paměti v Legendu je málo, navíc ji teď ani nepotřebuju...
Spokojenost maximální, dnes jsem s touto kombinací v autě urazil 200km a autoatlas mi začíná připomínat zbytečnou zátěž... :-)) CZ mapa je opravdu velmi podrobná a Topo 20 to je jen třešinka na dortu, když jsem plánoval při zpáteční cestě navštívit nějaké cache, tak jsem jednu okamžitě vyřadil, i když byla jen 150m od plánované trasy (ale po skále nahoru, vrtulníku v kufru nemaje...). Prostě tohle je opravdu dokonalá kombinace. Ještě přidám jednu zkušenost, mapy oblastí (krajů), které aktuálně nepotřebuješ vypni, překreslování je pak rychlejší.
Až se mi chce říct, že je to podstatně lepší než Topo 50 co v tom Legendu byla předinstalována od Bédy Trávníčka :-))) Ale je to jen můj subjektivní názor a rád si přečtu zkušenosti ostatních, podělte se s něma...

Diky za radu.Rad si necham poradit.Vyzkousim a rad se potom podelim se zkusenostma
  • 0

#16 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2006 - 9:44

Ano, přesně tak. Do Legenda jsem nahrál free CZ a Topo 20 mapy (http://gps-maps.info/cz/), vyjma Moravy, která se tam prostě nevešla. 8MB paměti v Legendu je málo, navíc ji teď ani nepotřebuju...
Až se mi chce říct, že je to podstatně lepší než Topo 50 co v tom Legendu byla předinstalována od Bédy Trávníčka :-))) Ale je to jen můj subjektivní názor a rád si přečtu zkušenosti ostatních, podělte se s něma...

To je nejakej humor, ne? Horsi mapu do auta nez free CZ si neumim predstavit :-). Teda jestli nejezdis kanoi, vodstvo je tam pekne. Skoda ze neroutuje :-).
  • 0

#17 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2006 - 9:54

To je nejakej humor, ne? Horsi mapu do auta nez free CZ si neumim predstavit :-). Teda jestli nejezdis kanoi, vodstvo je tam pekne. Skoda ze neroutuje :-).


No já s ní byl spokojenej, ale jestli víš o lepší, sem s ní :-)
  • 0

#18 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2006 - 16:40

Ja vim,ze to nema sice nic spolecneho s danym tematem,ale za boha nevim, jak to nacpat do Legendu.Mohl by jsi prosim poradit zacatecniku?Co pouzit za program.Pripadne adresa.Kdyz stahnu ty free mapy,tak se mi tam ukazou *img.A ted jak dal... Predem diky
  • 0

#19 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2006 - 17:26

Co pouzit za program.Pripadne adresa.Kdyz stahnu ty free mapy,tak se mi tam ukazou *img.A ted jak dal... Predem diky


Zkus trochu číst. Je to i ve vlákně, které jsi založil přímo ty :-)
http://www.geocaching.cz/Vlakno.aspx?id=23861#23861
  • 0

#20 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2006 - 17:48

Zkus trochu číst. Je to i ve vlákně, které jsi založil přímo ty :-)
http://www.geocaching.cz/Vlakno.aspx?id=23861#23861

:-D Nj.Neco na tom bude:-D Ale tak,kdyz ty uz to znas hodne dlouho,tak ti to ani tak neprijde;-)
  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama