Přejít na obsah


Fotka

Garmin GPSMAP 62 vs Montana


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
7 odpovědí na toto téma

#1 packy_gis

packy_gis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 173 příspěvků(y)

Publikováno 22 červenec 2011 - 22:04

Ahoj, vybírám novou GPS - navigace v terénu (poušť), navigace po horách, geocaching, jednoduchý sběr dat (body). Zaujaly mě GPSMAPy od Garminu - modely 62 a nový model Montana. Oba dle spefikací umí načítat i georeferencová rastrová data (při navigaci v poušti mám vlastní družicové snímky, pro mapování v terénu vlastní georeferencované mapy). Nejsem přílišný příznivce dotykových displejů - proto se spíše přikláním k té GPSMAP 62. Jen ten display u 62 opravdu tak špatný? Dotud používám Vistu C - jaký by byl v porovnání? Díky za pomoc Packy
  • 0
Vložený obrázek

#2 Don82

Don82

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 425 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2011 - 20:54

Moc si nedovedu představit, co by ti Montana v terénu přinesla proti GPSMAP 62 lepšího. Spíše by to bylo o tom tahat s sebou cihlu. Ad: Display u 62, to je otázka na nějakého majitele. Také jsem zvažoval novou GPS. Osobně si ještě počkám na první testy nových eTrexů, jinak bych šel do GPSMAP 62s.
  • 0

Keše jako POI pro eTrexy HCx
Čeština do programu GCStatistic
Motto: Body a klid!
Pomozte s výzkumem výskytu Koťátka v Geocachingu.


#3 Schrek

Schrek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 236 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2011 - 22:52

Pokud mas vistu, tak ja mam srovnani s legendem a to by melo byt stejny jak vita takze, vse nastejno a jen je ta 62 vetsi jo a trocha lepsi rozliseni, displey se tu resi jen to ze , mohl mit vyssi rozliseni ve vztahu k coloradu nebo k oregonu jiny zapor ten display nema jinak predpokladam ze to mas na motorku nebo ctyrkolku do pouste ze? ovladani 62 v rukavicich naprosto super
  • 0

#4 packy_gis

packy_gis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 173 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2011 - 21:05

Ahoj, diky za odpovedi. Do pouste se bude pouzivat jako navigace pri delsich prejezdech. Asi pujdu do te 62. Videl jsem porovnavaci obrazek s ostatnimi dotykaci od Garminu a je to fakt CIHLA. Nove etrexy - do tech se mi moc nechce - neumi pouzivat rastrove mapove podklady ... Packy
  • 0
Vložený obrázek

#5 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2011 - 21:24

packy_gis napsal/a:
Nove etrexy - do tech se mi moc nechce - neumi pouzivat rastrove mapove podklady ...


To ses dozvedel kde? (nezpochybnuji to, ja jen ze ho nikde jeste nemaji, a poradnou recenzi jsem jeste taky nevidel...)
  • 0

#6 packy_gis

packy_gis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 173 příspěvků(y)

Publikováno 26 červenec 2011 - 21:53

Ja to od nich na 99% neocekavam. Protoze kdyby to bylo planovane, urcite by si to Garmin nenechaval pro sebe - protoze moznost vyuzivat rastrove podkladove vrstvy je dost vyznamna feature, ktera ovlivni rozhodnuti mnoha lidi ... navic tu GPSku musim objednat v prubehu tydne, a to do te doby novy etrexy urcite nevyjdou. (nerikam tim, ze se mi nelibi - ja zacinal na "bedovi travnickovi" ->Vista -> Vista C a upgrade bych uvital). Packy
  • 0
Vložený obrázek

#7 muschil.pv

muschil.pv

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2011 - 18:55

Zatím se sice s 62 st teprve seznamuji, ale nedovedu si představit jak na kole šmátrám po tom dotykovém displeji. No možná na silnici snad, ale v terénu nemožné. Na slunci mám podsvícení vypnuto a vše je pěkně čitelné. Je to moje první navigace a jako taková mi co do rozlišení vyhovuje. Jo a myslím, že ta 62 také podporuje rastrové mapy.
  • 0

#8 1gato1

1gato1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 491 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2011 - 20:23

Presel jsem z Colorada na 62s a displej citelnejsi, rychly, i za mraku citelny. Mizu doporucit i jako autonavigace. Colorado nezatracuji, jen 62 byl predcasny Jezisek. Rozliseni staci, bezne priblizeni OK.
  • 0
Blaze tomu, kdo nic nema, nema starost, kam to schova.




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama