Přejít na obsah


Fotka

Hon za pokladem


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
20 odpovědí na toto téma

#1 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2011 - 20:53

Tak tohle na mne baflo jako reklama na Facebooku: Neměl by GS už začít vymáhat licenční poplatky ?


  • -2

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#2 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2011 - 21:24

Opravdu nechápu, co komu na tomhle pořád vadí. Já se sice do odkazované hry registrovat nebudu, ale rozhodně mi nijak nevadí. Je to každého věc, co si bude kdy dělat a jakou formou. A "vymáhání licenčních poplatků" Groundspeakem? Proboha, licenční poplatky za co? Mohu se sice mýlit, ale jsem přesvědčen, že Groundspeak nemá žádný patent na hry s ukrytými krabičkami, ani na hry s GPS. Když jsem se podíval na hlavní stránku www.geocaching.com, tak symbol ® vidím pouze u loga, u slova "geocaching" není ani ®, ani ™, takže ani toto označení není s největší pravděpodobností nijak chráněno a může si ho používat kdo chce, jak chce. Žij a nech žít, aneb "po našemu": Lov si a nech lovit.
  • 0

#3 zoufalci

zoufalci

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 28 červenec 2011 - 21:53

Pravidla jsem sice nijak neprohlížela, ale na to, že pod vidinou výhry soutěžící začne hledat kešky, opisuje kody na cwg, sleduje facebook, fotí se na výletech atd. a pak vyhraje třeba fotbalovou trumpetku - docela vtipné:D to není soutěž jen tak pro někoho:D
  • 0

#4 Bombis-27831

Bombis-27831

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2011 - 2:06

Zkusil jsem se tam večer registrovat, nezjistim-li víc a kupodivu tam toho o moc víc není.
Těch jejich pár schránek, podle souřadnic, jsou asi jejich vlastní na GC nezávislé.

JENŽE!
výňatek jednoho bodu z pravidel:

7.3. Nalezení dřevěného kolečka s unikátním kódem vycházejícího z konceptu Czech Wood Geocoin: Dřevěná kolečka jsou umístěna v oficiálních schránkách pro hru geocaching na území České republiky. Na dřevěném kolečku bude uveden specifický kód. Po nahrání kódu do profilu soutěžícího v rámci webové stránky soutěže získá soutěžící 2 body. (více informací o Czech Wood Geocoin je dostupných na http://wiki.geocachi...ch_Wood_Geocoin nebo na www.geocaching.cz). Každý získaný kód lze nahrát pouze jednou.

a to už vnáší do celé věci prvky chaosu. CWG fundamentalisté asi pěkně zuří, neb ty spořitelní kolečka se nejspíš berou bez výměny (v katalogu nebudou, nesplnují pravidla :) ) a spousta jedinců, kteří chtějí vyhrát tu trumpetku, si na to zvykne.

Využití principu geocachingu s vlastními skrýšemi pro reklamní hru, mě nechává chladným.
Využití nápadu s CWG za stejným účelem už mě, ale trochu sere. (ne kvuli tomu braní bez náhrady, ale předpokládam, že Poníka s JPAgeem se nejspíš nikdo neptal a nějaká reklamka na tom rejžne majlant).
  • 0
Jsem kačer vyžírka a nestydím se za to.

Žáby nelíbám!

#5 geo.scorpions

geo.scorpions

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2011 - 10:39

Jo jo ... taky na mě nedávno něco podbného vybaflo na Facebooku. Zajímavé je, že to bylo úplně něco jiného, ale od stejné společnosti. Hra se jmenovala "Najděte svůj poklad" a hráči byli upozorněni, že hra je na principu geocachingu a před registrací musí sohlasit s podmínkama, která se týkají pojistek. :o:o:o Čuměl jsem na to jako vrána a když jsem konečně dostal souřadnice "POKLADU" , kam si myslíte že vedly... Na pobočku ČS, kde jsem si měl jako uzavřít pojistku ... Poklad za všechny prachy :):):):):)
  • 0

#6 Valicek1

Valicek1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 595 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2011 - 13:29

No já se zkusil proklikat tady k jedné kešce a když jsem sehnal souřadnice a dal je do betamapy, vyhodilo mě to souřadnice mysterky uprosřed mostu přes řeku. Nevím...
  • 0
Abych nebyl kačer teoretik, mám si raděj zajet na nějaký PT??

#7 mrca 62

mrca 62

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2011 - 17:21

Nerad někam píšu, ale nevím, mě jako spíš příležitostnému kačerovi ze záliby se to nelíbí, je to přece jenom komerční využití, a to je začátek konce. i když možná maluju čert a na zeď, ale mám zkušenosti z jiných aktivit. Na druhou stranu kdo GPS má tak už GC dělá a počítám s lidským faktorem lenosti - jen tak někde prolejzat a hrabat, i když nikdo neví.
  • 0

#8 Kanini

Kanini

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2011 - 21:38

Doporučuju přečíst si pravidla - jsou docela krátká. Když pominu, že někdo okopíroval myšlenku geocachingu i CVG pro komerční účely, nelíbí se mi využívání oficiálních keší pro umístění reklamních CVG, za která hráči Honu za pokladem získávají body. Tady už dotyčná reklamka zachází příliš daleko.
  • 0

#9 Demkes3

Demkes3

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 253 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2011 - 22:13

Nic bych proti tomu neměl, kdyby se k tomu nepoužili oficiální keše. I když nevím jestli mají něco dohodnuté, např u Přeloučské od wittmann_38. Navíc, oficiální keš (tím myšleno na gc.com) od wittmann_38 je multina.
  • 0

Garmin Etrex H + Samsung Galaxy Pocket
Osobní stránky
Rozšíření do prohlížeče Google Chrome a Opera Seek a Cache.


#10 rasg

rasg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2011 - 22:24

Neco jsem si v tech pravidlech precetl a vubec me to nelaka. Debilita. Jediny, co me zaujalo byla jizda ve Ferrari F40.:D:D:D Nevim... tak me ale taky treba napadlo, co kdyz je s tim geocaching tak trochu spolcenej? A o facebooku nemluve. Ten, kdo ho nema, tak si ho hned zalozi, aby nepropasnul ty jejich specialni kody. A geocaching si tim zase nataha dalsi lidi, ktery do toho budou cpat prachy. Vsichni uvidej dalsi a dalsi reklamy na vselicos a prachy se jen hrnou. Dnesni svet je jen o tech penezich.:|
  • 0

#11 rasg

rasg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 29 červenec 2011 - 22:26

Sakra, tak nejak ted koukam, ze o tech raklamach pisete taky.:D:D:D
  • 0

#12 hoblik

hoblik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 30 červenec 2011 - 8:53

Je to jen taková pohádka má se to číst "Honza pokladem", něco jako "Honza málem králem"
  • 0

Hoblíkovo geocoiny a nevelký geocaching blog


#13 HONZA.CZ

HONZA.CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 120 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2012 - 19:18

Dnes jsem na "hon" taky narazil. Při kontrole kešky v Kostelci jsem jen tak ze zvyku šáhnul do dutiny stromu kolem kterého jsme šli. No co, dělám to :). A vytáhnul jsem pixlu !!!! Čisté BF. Doma jsem zjistil o co jde. Hrát nebudu, jen je škoda toho BF bodu.
  • 0

  BFMgold_small.jpg

Věk se počítá až ten kačerský.


#14 sargantana-team

sargantana-team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2013 - 14:30

Tak začíná už třetí ročník.. Dnes to reklamovali na stránkách Spořky: Žeby nás to ale extra lákalo... Máte někdo zkušenost?


  • 0

#15 droping

droping

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 200 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2013 - 15:55

sargantana-team napsal/a:
Máte někdo zkušenost?


Mam.
Loni jsme se zucastnili.
Zalozila jsem tym a kdyz to vyslo, naplanovala jsem si vylet podle moznosti se nekde vyfotit. Z tymu mi nakonec nikdo nepomohl a presto jsem dostala mapu. Tak nejak jsme s tim pocitali, tak jsme si udelali cas, rano si ji stahli a bylo to relativne blizko, tak jsme zkusili vyrazit.

Byl to pekny vylet, docela legrace a domu jsme si privezli 4 mesce se 1700,-.
Takze za me prima zpestreni.
  • 0

#16 sallomena

sallomena

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2013 - 11:47

Tak opět je další ročník. Soutěžit se dá jak za jednotlivce, tak zase za týmy. Na zimu mi to přijde docela fajn, jak nás vylákat ven z postele. http://www.honzapokl....cz/mapa-vyletu


  • 0

#17 sallomena

sallomena

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 23 prosinec 2013 - 20:22

Účastníte se letos někdo? Koukala jsem, že, když už se dostanete tak daleko a obdržíte GPS souřadnice, soutěží se až o 70 tis.Kč. 


  • 0

#18 kelisovka

kelisovka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 281 příspěvků(y)

Publikováno 24 prosinec 2013 - 0:12

Já jsem se účastnil minulého (posledního letního) kola, a můžu jen doporučit. Objeli jsme pár míst (asi 8) a nakonec jsme našli 10 000, takže paráda :)


  • 0
Jo, a jsem chlap, ne žena, zdání klame.

#19 sallomena

sallomena

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2014 - 12:06

10 tisíc? No pánejo, to je parádní úlovek, když vezmu v potaz, že se soutěžilo o 50 tis.Kč. To bys měl tenhle rok možná šanci získat ještě víc. Proč tenhle rok nesoutěžíš? Ještě je šance tenhle víkend a pak už soutěž 10.1. končí.


  • 0

#20 kelisovka

kelisovka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 281 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2014 - 12:25

10 tisíc? No pánejo, to je parádní úlovek, když vezmu v potaz, že se soutěžilo o 50 tis.Kč. To bys měl tenhle rok možná šanci získat ještě víc. Proč tenhle rok nesoutěžíš? Ještě je šance tenhle víkend a pak už soutěž 10.1. končí.

Původně jsme plánovali, že se zúčastníme i v tomto kole, ale nakonec nebyl o Vánocích čas (objíždění příbuzenstva,...). Ale už se chystáme, pokud budou, na další kola v létě :)


  • 1
Jo, a jsem chlap, ne žena, zdání klame.




3 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 3 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama