Přejít na obsah


Fotka

Horsi GPS signal na iPhone


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
8 odpovědí na toto téma

#1 vitraurig

vitraurig

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2011 - 17:43

Ahoj, nestává se vám tak poslední týden, že najednout máte na iPhone 4 horší GPS signál? Vždy jsem měl v Praze signál s přesnosti 5 m, občas někde 10 m a teď najednou skoro všude 30 m... Kdyby se to stávalo jenom mně tak neřeknu, ale má to i kámoš, kterému to nejdřív taky šlo vpohodě ;)) Nemáte někdo podobný problém? ;)) :o
  • 0
Jsem zacatecnik, omluvte prosim moje nedostatky ;)

#2 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2011 - 18:33

Tak to se máš, já na svém iP 3G se pod 47m nedostanu :( Ale je zvláštní, že když hodím keš a svoji pozici do letecký mapy, tak to sedí na metr. Od tý doby to nějak neřeším...
  • 0

#3 oslavik

oslavik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 137 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2011 - 10:47

Byl jsem minulý týden na dovolene v jižní oblasti naší republiky a tam jsem taky bádal, co se to děje. Ale můj primární stroj Garmin 60CSX ukazoval, že je vše vpořádku. Sice měl menší sílu signálu, ale zato spoustu družic, takže to nějak eliminoval s odchylkou +/- 10m. Domnívám se proto, že iPhon, protože má mnohem méně citlivou antenu prostě ty družice přez příkrov mraků neslyšel. A když jo, tak špatně. Jakékoliv satelitní přijímání je totiž velmi citlivé na vlhkost vzduchu a mraky nejsou nic jiného, než "nádrž plná vody". Takže problem nemá řešení - je to zapotřebí vzít jako fakt. Ondřej
  • 0
kačer

#4 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2011 - 12:23

iPhone sice nemám, ale jenom pár technických poznámek. Pro signál GPS ten útlum přes mraky až tak zásadní není. (Třeba mokré stromy už ale ano.) Číslo na displeji ještě nemusí znamenat reálnou přesnost, je založeno na nějakém výpočetním odhadu z postavení družic, možná i síly signálu a možná i něčeho dalšího. Těžko říct jaký algoritmus iPhone používá. Nedošlo třeba teď k nějakému upgradu SW a tím třeba i změně algoritmu pro odhad přesnosti?
  • 0

#5 oslavik

oslavik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 137 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2011 - 15:54

alkes napsal/a:
iPhone sice nemám, ale jenom pár technických poznámek.

Pro signál GPS ten útlum přes mraky až tak zásadní není. (Třeba mokré stromy už ale ano.)


Tak to jsem z toho jelen.
Můj iPhon neprošel žádným upgradem (OS 4.2.1), ale vždycky když prší, anebo když jsou vysoké mraky, tak stávkuje.
U mokrých, anebo i suchých a hustých stromů - tam je to katastrofa normálně.

U garmina je to vidět na síle signálu normálně má plný signál a při zhoršených podmínkách, max. 2/3, někdy i míň.

Ondřej
  • 0
kačer

#6 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2011 - 22:28

Útlum deště a mraků je na téhle frekvenci (1,6 GHz) fakt hodně malý a ani se starým Legendem, který na tom byl s citlivostí přijímače hodně špatně, jsem nezaznamenával nějaký do očí bijící rozdíl pouze v závislosti na oblačnosti nebo dešti. Tak leda, že by na to iPhone byl ještě hůř a citlivost měl fakt na hraně přijímatelnosti i za normálních podmínek. To neumím posoudit, ale moc se mi tomu věřit nechce.
  • 0

#7 oslavik

oslavik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 137 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2011 - 23:18

Tak to jsi mě teda Alkesi docela potěšil. B) Budu muset hledat chybu jinde - co takhle silikonové anebo kožené pouzdro anebo přídavná baterie - nemůžou zato? Co myslíš. Ale - ono to s tím iPhonem je dost na hraně asi i kvůli aplikacím, které používají GPS modul. Když zapnu autonavigaci, tak mi baterie vydrží sotva hodinu. Ale odezva změny polohy je poměrně rychlá. PiGO a Geocaching vydrží déle, ale odezva je krutě pomalá. Jak jsem psal v jiném vlákně, tak mi přijde, že načítá polohu cca každých 15 - 20 sec. Nesmíš se s iPhonem například rychle otočit a popojít. Vše musí probíhat - "jak ve zpomaleném filmu". Když dám iPhonu na to dost času, nechám ho třeba dvakrát načíst hodnoty, tak se najde a poslouchá a je +/- stejně přesný jako Garmin. Tam bude asi ten zakopaný pes - on tu svoji polohu a přesnost počítá pak bůhví jak. A teď něco pozitivního: Ale jako elektronický listing slouží perfektně, protože je on-line na Geocaching.com. A až se v té nové verzi opraví chyby ve stahování PQ, tak to bude ještě lepší. :) Ondřej
  • 0
kačer

#8 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2011 - 8:07

oslavik: no pokud je ta pridavna baterie na zadech iphone, tak je to na 100% ona. Mimochodem, osobne jsem s iPhonem lovil cca 300 kesi, ale vzdycky tak, ze jsem si nechal zobrazit hybridni Google mapu a hledal jsem podle ni. Chodit "za sipkou" jsem teda nezkousel nikdy.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#9 oslavik

oslavik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 137 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2011 - 9:58

S474N napsal/a:
no pokud je ta pridavna baterie na zadech iphone, tak je to na 100% ona.
Chodit "za sipkou" jsem teda nezkousel nikdy.


Tak to jsi teda trefil hlavičkou na hřebíček;)
bude to tak - i když používám baterie od MiLi - tedy více-méně "schválený" typ.
Za šipkou to teda fakt moc nejde - viz můj minulý příspěvek, ale podle map - souhlasím, to funguje - i když pomalu.

Ondřej
  • 0
kačer




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama