MedoMys napsal/a:
Tak teď tomu přestávám docela rozumět - jestliže GG bere data z PQ, jak se dostalo špatné datum do GG ? Co znamená "nalezy byly oznaceny spatne podle dat z webu" ? A v první řadě - k čemu tedy GG potřebuje další formát s tečkami místo lomítek, když importuje nálezy z PQ ?
Omlouvám se, jestli to někde bylo řečeno, ale asi mi něco uniklo ...
Souhlasím, že tečkový formát by byl příjemný pro Čechy na pohled v listingu, ale nerozumím jeho nezbytnosti a problémům s rozpoznáváním, když tedy v PQ je pouze jeden.
Dobra, vysvetlim to jeste jednou:
Onen problem se spatnymi daty v GG nevznikl importem PQ, jak se puvodni tazatel mylne domniva. V PQ je format skutecne jeden, zadne nastavovani ani odhadovani neni treba.
Onen problem vznikl drivejsim importem z webu, ktery je zavisly na tom, jaky format si clovek nastavi. A protoze Geoget nevi, co mas nastaveno, format musi rozpoznat. Rozpoznani hapruje jen na nekterych datech ve formatu mm/dd/yyyy. Tento format ale neni ani vychozi, ani neni cesky!
Cesky format (a nejen cesky!) jim tam v nastaveni chybi, proto navrhuji, aby jej tam doplnili. Uz tam par formatu prideli, tak proc by nepridali i tenhle? jejich web se postupne uci na uzivatele mluvit jejich jazykem, tak proc by se nemel naucit i jejich format data?
S rozpoznanim to souvisi hlavne tim, ze lide nebudou mit potrebu nastavovat ten divny format s lomitky.