Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Pomoc při zakládání kešky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
27 odpovědí na toto téma

#1 vitraurig

vitraurig

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2011 - 10:57

Ahoj, zakládal jsem kešku a reviewer mi napsal, že je komerční. Proto se chci zeptat, jestli byste mi s tím někdo nepomohl, jestli je potřeba jenom třeba něco na listingu předělat nebo jestli se mám na tu kešku uplně vykašlat. Díky ;)) ---------------!!!LISTING!!!--------------- Název: XXX Lutz ta ta ta ta Tato keška se venuje ne príliš dávno otevrenému obchodnímu centru XXX Lutz a Mobelix. Obchodní centrum XXX Lutz a Mobelix se nachází v Praze 5 – Stodulkách. Bylo otevreno v roce 2010 a všichni si asi pamatujete reklamu, která se všem vryla do pameti pro nekoho nelíbivou písnickou „XXX Lutz ta ta ta ta, otevírí na to ta ta…“. Tato keška byla zverejnena približne k jeho prvním narozeninám. Ovšem XXX Lutz a Mobelix nejsou prvním obchodem, který v této budove byl. Budova se postavila jako Obchodní Centrum Stodulky, postavila ho spolecnost Futurum. Nejdríve zde byl velký hypermarket Carrefour a spousta obchodu jako v klasickém obchodním centru. Bohužel sílící konkurence obchodních center po celé Praze a absence metra poblíž OC zarídila to, že spousta obchodu v OC Stodulky krachovala, až zustal jenom Carrefour a nekolik obchodu. Pozdeji koupilo sít hypermarketu Carrefour TESCO, které zde vydrželo až do roku 2009. V roce 2009 zavrelo i ono TESCO Hypermarket a jediným využitím této budovy se stal paintball, který se hrál v prostorech garáží. V roce 2010 se zde úspešne otevrel již zmínení obchodní dum XXX Lutz a Mobelix, který funguje dodnes. XXX Lutz a Mobelix – Stodulky je v CR jediná prodejna této nemecké firmy. Podle všech zdroju jdou obchody techto dvou sprátelených firem dobre. Nejvetší konkurencí v Praze jim je asi IKEA (napr. na Zlicíne) ci Hornbach. Ted k samotné kešce: Keška je malá krabicka, není težce odlovitelná, kolem není moc mudlu, to ovšem neznamená, že nekdo zrovna neprojede kolem. Pokud jedete s geovozidlem zaparkujte v XXX Lutz nebo v Lidlu, ktery je naproti. Budte prosim opatrní a ukládejte ji opravdu tam, kde byla. Je potreba vlastní tužka! Budu rád za všechny pripomínky ci návrhy! Díky a preju príjemný lov!
  • 0
Jsem zacatecnik, omluvte prosim moje nedostatky ;)

#2 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2011 - 10:58

A co na tom chces predelavat? Co ja byt zajimave na tom miste pro kacery? Mimo to, ze je to primo reklama pro ty konkretni obchody a tim padem je komercni.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#3 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2011 - 11:04

Uhm... defakto komerční cache... nebude pravděpodobně schváleno k publikaci.
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#4 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2011 - 11:05

nic nepředělávej, zahoď to! A udělej případně něco rozumného než další nákupní díkyzabodovku, pokud už opravdu musíš něco založit.
  • 0

#5 fireman.cz

fireman.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2011 - 11:07

Nejprve bych doladil první kešku, pak jich ještě pár založil a až pak založil další. Jinak když je listing složený celý o obchoďáku, tak to je reklama a komerční keš.
  • 0

#6 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2011 - 11:18

Takových kešek o ničem je dost,...ale pokud ji chceš mermomocí udělat, vykašli se na všechny ty komerční bláboly v listingu a rovnou tam na férovku napiš jen toto:
"Jednoduchá díkyzabodovka, která vám zpříjemní nákup v obchoďáku"...nic víc není třeba, každému bude jasné do čeho jde (a třeba si i vysloužíš pochvalné logy když uložení nebude vyloženě otřelý nápad)...a to by mělo projít.
  • 0

#7 Don82

Don82

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 425 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2011 - 11:33

:D Stačí přejmenovat na "Drive-in u obchodu" a kačeři se jen pohrdnou. Viz. jiné "nákupní keše".
  • 0

Keše jako POI pro eTrexy HCx
Čeština do programu GCStatistic
Motto: Body a klid!
Pomozte s výzkumem výskytu Koťátka v Geocachingu.


#8 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2011 - 11:43

Jak tu již někteří píší - nejlepší bude listing smazat, krabičku vyměnit za nějakou lepší (do které se vejde aspoň ta tužka z IKEY a nějaká drobnost), vyrazit s ní kousek za Prahu (třeba si s ní i trochu pohrát - viz )a najít nějaké místo, které potěší i něčím jiným než "snadno dostupným bodem".
Keška u nákupáku neudělá tolik radosti jako schránka někde mezi buky;).

Ale když už se to tu nakouslo - zajímalo by mě, kudy prochází ona tenká hranice, podle které GC1ZDE4 není komerční, GC30B2Q není komerční, ale "TaTaTaTa" nebo GCY1F8 už komerční jsou.
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#9 schmar

schmar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 191 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2011 - 11:49

Ahoj, bohuzel i ja si myslim, ze takto pojaty listing je jednoznacnou reklamou. Doporucil bych Ti zkusit pohledat jine misto, ktere bude necim zajimave - zde zajimaveho opravdu nic neni. Pokud by jsi i tak chtel kesku mermomoci zalozit zrovna zde, nazvi ji nejak neutralne (napr. Nakupni) a informace v listingu uved pouze v obecne rovine - velkoobchod s nabytkem, drive hypermarket + nakupni galerie, nebo neco takoveho. Pocitej ale s tim, ze logy budou strohe az odmitave (i kdyz si ji vsichni radi odlovi, v logu se pak cast jedincu vyradi) a take s tim, ze kes bude navstevovana vice nez hojne - tj. bude nutna casta udrzba. Proto Ti doporucuji to jeste zvazit. V pripade, ze by jsi potreboval s necim konkretnim pomoci nebo poradit, klidne me kontaktuj pres profil.
  • 0

#10 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 676 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2011 - 11:54

PaWcz napsal/a:
Ale když už se to tu nakouslo - zajímalo by mě, kudy prochází ona tenká hranice, podle které GC1ZDE4 není komerční, GC30B2Q není komerční, ale "TaTaTaTa" nebo GCY1F8 už komerční jsou.

hranice bude asi procházet ložnicí ownerů a záleží na tom, na kterou stranu vstanou :)
znám dost keší věnovaných továrnám, knihovnám i nějaká ta restaurace by se našla a fungují bez problému
tato konkrétní se mi jako komeční nezdá, prostě se věnuje historii jednoho nákupního centra.
sice se mi nelíbí, ale někdo si ji třeba rád najde
  • 0

#11 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2011 - 11:59

PaWcz napsal/a:
...Keška u nákupáku neudělá tolik radosti jako schránka někde mezi buky;)
...

Tak to nemusí být vůbec pravda...téma je sice o ničem ale pokud to bude nějaké "vychytané" provedení, tak takové mikro může být "daleko" lepší než tuctová klasika v pařezu někde u buku.
  • 0

#12 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2011 - 11:59

Tak to se divím. nezdá se mi to šikovné, stačí aby zdražili oříšky a číslo je vedle.
Ale ta Brněnská funguje. Na tom samém místě, ale asi nová. Hledal jsem ji třikrát, na správném místě. Osobně se divím, že se neztratila, držela na místě jen silou vůle.
Ale obchoďákovou máme i tady. http://coord.info/GC1V63F
  • 0

#13 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2011 - 12:02

Podle mého by bylo nejlepší pokračovat v tradici Lutz-ových židlí - většinou filmovek strčených do jezdné z nohy. Tyto keše jsou například po celém Rakousku vždy jen s mírně pozměněným názvem například "Sedni si" "Gecni si" a podobně. Tak by bylo tradiční s nimi pokračovat i zde.
  • 0

#14 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2011 - 12:08

2 ssva
Jenže s tím pařezem u buku si taky můžeš vyhrát. Navíc to nemusí být jen pařez.
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#15 vitraurig

vitraurig

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2011 - 12:13

Dik za komentare ;)) Samozrejme mermomoci netrvam na tom udelat kesku tady... Radsi nekde nejakou kvalitnejsi, uz jsem se inspiroval s odkazu nahore a uvidime, co se z toho vyvrbi :DD diky za napady... Jinak, co se tyce toho, co je komercni a co ne, opravdu jsem netusil, ze se napr GC1ABYR nebo GC14BP0 nepocitaji jako komercni. Ale to uz je jedno, mate pravdu, radsi si jeste pockam a pak zalozim nejakou kvalitnejsi nekde, kde to bude mit vetsi smysl... ;)) Jeste jednou diky za pripominky ;))
  • 0
Jsem zacatecnik, omluvte prosim moje nedostatky ;)

#16 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2011 - 12:40

vitraurig napsal/a:
...Jinak, co se tyce toho, co je komercni a co ne, opravdu jsem netusil, ze se napr GC1ABYR nebo GC14BP0 nepocitaji jako komercni. Ale to uz je jedno, mate pravdu...

Ty kešky na které odkazuješ jsou už dost staré, názory revírníků na některé věci se mohly změnit..to je prostě vývoj.
Ale pochopil jsi to správně, neplatí žádný precedens, revírník má vždycky pravdu...
  • 0

#17 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2011 - 13:19

Podle myho je komercni keska takova, kde musim napriklad zaplatit vstup abych se k ni vubec dostala...Taky uz mam takvou odlovenou..teda..vlastne nemam..protoze kdyz mate hromadu kameni na vrcholu hory a hint je "pod kamenem" tak se keska fakt blbe hleda, ale to je mimo tema... Proste pokud neni nutny platit za vstup nebo neco podobnyho, tak to podle me komercni kes neni...Neco jinyho by bylo, kdyby si o kes musel clovek rict treba na informacich v danym obchode, to bych asi taky povazovala za jistou komercnost a navic bych tam nai nesla, nemelo by to to spravny geokouzlo... ssva: pravdu ma vzdycky krome revirnika i maminka a nacelnik ;)
  • 0

#18 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2011 - 13:34

výstižnější je možná slovo "reklamní", ale to s komercí hodně úzce souvisí ;)
  • 0

#19 Pitris

Pitris

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2011 - 13:36

Ahoj,
Péťo, nesouhlasím s tebou. Vyříkáme si to na pivu.

Komerční cache
4.2. Komerční cache nejsou povoleny. Obecně platí, že reviweři nebudou publikovat cache, které se jeví jako komerční. Komerční cache vykazuje jednu nebo více následujících vlastností:

Vyžaduje, aby hledající osoba vešla do obchodu, jednala se zaměstnanci anebo zakoupila výrobek nebo služby.
Má v podtextu inzerci, marketing nebo reklamu.
Obsahuje odkazy na obchodní činnost, komerční inzerci, charitu, politickou či sociální agendu.
Obsahuje logo obchodní společnosti nebo organizace, včetně neziskových organizací.
Na stránce cache je jméno obchodní společnosti nebo komerčního výrobku.
Ve velmi vzácných případech Groundspeak učiní výjimku pro komerční cache. Před umístěním cache se učiní přípravná opatření. Pokud je tvá cache jakýmkoliv způsobem komerční, kontaktuj Groudspeak kvůli vyjasnění, jak je možné vyhovět pravidlům pro listingy cachí.

Dle tebe si klidně mohu do listingu dát reklamu na svojí firmu. To opravdu není přípustné.

Pravidla hovoří jasně a není třeba žádných pochyb.

Ahoj Petr
  • 0
Ahoj Pitris

#20 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 05 srpen 2011 - 13:39

Jsou krabičky v infocentrech, na věžích, kam se platí vstup, zjišťují se informace v ZOO, na vrátnicích, atd. Ale precedens neplatí a dneska už by asi většina schválena nebyla. A pak jsou další proti pravidlům, třeba zakopané, ale ty se mi většinou líbily, když je zakopaný jen obal a schránka se vyndavá z něj a snadno. Chápu že se nepovolují kvůli tomu, aby owner nekopal na cizím pozemku, ale vždycky může tvrdit, že to zahrabal jen rukama, bez lopaty. Ono to je hodně závislé na zdravém rozumu a na pochopení toho, co se asi od ownera i od schvalovače očekává. Kdyby se to dělalo striktně, nešla by dát krabička třeba ke kostelu, protože je tam odkaz na církev, na skautské tábořiště, radnici, nemocnici, apod.
  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama