Přejít na obsah


Fotka

Čtení chirpů jinak...


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
16 odpovědí na toto téma

#1 petrpulc

petrpulc

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2011 - 17:27

Ahoj všichni...
Možná tak trochu navážu na hořekování nad Chirpama, možná ho dokážeme spolu vyřešit. Nechci stavět nové keše na týhle zatím uzavřený technologii, ale proč nepřijít na alternativní způsob jak je lovit? (Když opravdu nemáte jinou možnost, viz třeba Dp.manova TRAMWAY.)

Evidentně se tu nějakou dobu povaluje ANT+ transceiver nRF24AP1 http://www.sparkfun.com/products/8565, který podle datasheetu zdá se má sériové rozhraní. Tedy něco co by se možná bez zásadních úprav dalo připojit k počítači. S úpravami možná vyrobit nějaký Bluetooth bazmek pro mobily apod.

Jistě, někteří už máte ANT+ kompatibilní mobily a Oregony, ale neměl by někdo chuť to hacknout, podívat se co to vlastně je a umí a zpřístupnit tuhle hračku i lidem s LD-3Wčkama a jinejma hračkama?

Možná se do toho vrhnu na fakultě (s pomocí hardvérářů, já jsem hold spíš programátor), ale tipy, triky, případně zkušenosti jsou vždycky vhod, zvlášť v takhle neprobádanym území. Nebo to někdo chcete zkusit taky?
  • 0

#2 Valicek1

Valicek1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 595 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2011 - 18:37

Já plánoval že si koupím ANT+ čip a zbastlím něco na atmegu či tak něco. Ale vyhřel jsem na tom, že nemám přístup k chirpu..
  • 0
Abych nebyl kačer teoretik, mám si raděj zajet na nějaký PT??

#3 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2011 - 18:40

On neni Chirp k sehnani?
  • 0

#4 petrpulc

petrpulc

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2011 - 18:48

No ono je to trochu začarovaný kruh... Chirp si koupíš, ale když ho nemáš čím naprogramovat, moc ti to nepomůže. Osobně se pokusím asi nejdřív prozkoumat datasheety, jestli to opravdu může fungovat na běžnym COM portu (zdá se že v odkazovanym zapojení ano) a pak vyrazit do terénu a zkoumat co se na tom portu děje. Pokud by nám ale chtěl nějaký vlastník Chirpu půjčit naprogramovaný kousek... :)
  • 0

#5 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2011 - 19:24

Uz by to taky mohli cinani okopirovat....
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#6 Bubisovi

Bubisovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 180 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2011 - 19:32

Číňani patrně okopírujou chirp brouky, budou nám je prodávat za 1 doláč a budou nám přibývat a přibývat :(:(:(:(:(
  • 0
HW: Nokia E52, Vodafone 845, Eten M700, Garmin Béda Trávníček Převod z gg2 na .lmx - dacia.ic.cz/gg2

#7 lubbez

lubbez

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 527 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2011 - 9:26

chirp klidně na pár dnů půjčím. Programuje se přímo navigací. Když tak se ozvěte.
  • 0

#8 Valicek1

Valicek1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 595 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2011 - 12:09

To je právě to, já nemám ani tu navigaci... To je právě potřeba mít navigaci a chirpa dohromady a odposlouchávat to. Já si myslím že navigace toho chirpa musí nějak oživit, protože samotný vysílač by nedokázal neustále běžet na takovou pidibaterku. A naopak přijmač signálu by baterie jen tak nevydindal..
  • 0
Abych nebyl kačer teoretik, mám si raděj zajet na nějaký PT??

#9 Bubisovi

Bubisovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 180 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2011 - 13:58

Podle specifikací na stránkách píšou že vysílač vydrží co 2 vteřiny vysílat 1.5 roku (2032). www.garmin.cz/aktualne/nove-produkty/bezdratovy-vysilac-chirp-rozsiruje-moznosti-geocachingu.html
  • 0
HW: Nokia E52, Vodafone 845, Eten M700, Garmin Béda Trávníček Převod z gg2 na .lmx - dacia.ic.cz/gg2

#10 devon rex

devon rex

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 124 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2011 - 23:19

Víte nekdo o nějaké cachi (ČR, ideálně ZČ) kde je to použito?
  • 0

#11 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2011 - 5:35

Udelej si nahled pocket query s atributem Wireless Beacon a mas to...
  • 0

#12 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 840 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2011 - 6:39

Případně nahlédni do bookmarku CZ Chirp Caches.
  • 0

#13 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 867 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2011 - 6:53

Držím palce, to chci :-) Ale v této oblasti opravdu příliš nevynikám..
  • 0
Samsung Galaxy mini II ( Nokia microSDHC 8GB ) + Nokia LD-3W, Pou / Sygic / aDrake / Locus / WhereYouGo
a na hraní k tomu ještě PDA Pocket LOOX N560 + OziExplorerCE 2.31, Wherigo player, vše zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.

#14 mysakmorce

mysakmorce

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 223 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2011 - 7:01

devon rex napsal/a:
Víte nekdo o nějaké cachi (ČR, ideálně ZČ) kde je to použito?


třeba v Chomutově je "Chirp"
  • 0

#15 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2011 - 7:14

petrpulc napsal/a:
Evidentně se tu nějakou dobu povaluje ANT+ transceiver nRF24AP1 http://www.sparkfun.com/products/8565, který podle datasheetu zdá se má sériové rozhraní. Tedy něco co by se možná bez zásadních úprav dalo připojit k počítači. S úpravami možná vyrobit nějaký Bluetooth bazmek pro mobily apod.

Jistě, někteří už máte ANT+ kompatibilní mobily a Oregony, ale neměl by někdo chuť to hacknout, podívat se co to vlastně je a umí a zpřístupnit tuhle hračku i lidem s LD-3Wčkama a jinejma hračkama?


Pekna hracka! Skoro jsem uz chtel vyklikat objednavku ale pak jsem si vzpomel ty ostatni rozdelany veci a prastil jsem se pres prsty. ;)

Nejsem si jistej co si predstavujes pod tim "zpřístupnit tuhle hračku i lidem s LD-3Wčkama a jinejma hračkama" LD-3W je modrozubi GPS modul od Nokie ne? To nema naprosto nic spolecneho s Chirpem teda krom toho ze se to pouziva pri Geocachingu. Jo a pak to taky bezi v tom samym freq. pasmu.

To co si nasel ma seriovy rozhrani a to k mobilu jen tak nepripojis. Bylo by mozna pekny kdyz by nekdo vytvoril HW co by tomu udelal modrozubi rozhrani a pak by jeste napsal aplikaci pro ty mobily ale nevim nevim jestli nekoho sikovnyho nadchnes. I kdyz cert vi jestli nexistuje nejaky sikovny BT<->Serial rozhrani, ja jsem taky spis na ten SW.

Asi bych hledal primo ANT+ Mobile+ ... treba tady je par radek: http://runningdigita...e-phones-today/ zda se ze jediny mobil ktery to da je iPhone a pak jeste Sony Ericsson ale tam neni aplikace... i kdyz je to info z letosniho unora.

Mno problem je ze ant je taky make pro javu.. blbe se to hleda :( Tady je seznam tech SE tlf: http://www.thisisant...one/android-api

Pokud neco objevis dej vedet.
  • 0
Pokud se o mě chcete dozvědět víc, tak navštivte můj web: http://tomasek.cz/.

#16 devon rex

devon rex

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 124 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2011 - 7:56

Supr, díky, ten atribut WB bylo to správné nakopnutí! :o)
  • 0

#17 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2011 - 8:35

semik: dik za ten seznam, ani jsem nevedela, ze moje Neo tohle umi :D nasla jsem par apek na marketu, ted uz jenom zjistit ktera funguje (a taky najit toho chirpa :D) sice mam oregona, ale nejak jsem neprisla na to, jak ho ke komunikaci s chirpem onutit (holt 200) :/
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama