Přejít na obsah


Fotka

Waymarking - mazání logů


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
21 odpovědí na toto téma

#1 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2011 - 8:16

Pomalu se nořím do tajů waymarkingu a na jednu věc jsem zatím nenašel odpověď. Jak je to s mazáním logů u waymarků? Může mazat zakladatel waymarku nebo správce kategorie? A mažou se v praxi logy? U některých kategorií jsou totiž podmínky, na jejichž splnění jsem při návštěvě daného místa nemyslel, protože jsem o nich nevěděl (typicky foto s GPS). Tak uvažuju, jestli si můžu dovolit zalogovat, nebo ne (protože leckdy mi ta podmínka připadá jako nesmysl, když u typově podobné kategorie není). Pokud už se to někde řešilo, tak mi sem jen dejte odkaz. Díky moc.
  • 0

#2 Guest_Ištván_*

Guest_Ištván_*
  • Guests

Publikováno 11 srpen 2011 - 8:42

Ano, majitel WM i správce kategorie logy mazat mohou. Myslím si že by k tomu došlo spíš na udání, resp. kdybys narazil na nějakého blba...
  • 0

#3 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2011 - 9:22

hrabosata napsal/a:
Pomalu se nořím do tajů waymarkingu a na jednu věc jsem zatím nenašel odpověď. Jak je to s mazáním logů u waymarků? Může mazat zakladatel waymarku nebo správce kategorie? A mažou se v praxi logy? U některých kategorií jsou totiž podmínky, na jejichž splnění jsem při návštěvě daného místa nemyslel, protože jsem o nich nevěděl (typicky foto s GPS). Tak uvažuju, jestli si můžu dovolit zalogovat, nebo ne (protože leckdy mi ta podmínka připadá jako nesmysl, když u typově podobné kategorie není).
Pokud už se to někde řešilo, tak mi sem jen dejte odkaz. Díky moc.


no muze te to smazani potkat, ale vetsinou jsou vsichni radi, ze jim tam prilozis aspon nejakou svoji fotku:)a uz to neresi.

ono totiz se to ma tak, ze podminku zadava autor kategorie pri jejim vytvareni. jednotlive waymarky ji tam pak dostanou automaticky. takze ownerovi je treba absolutne fuk, jestli tam autor kategorie zadal podminku gps a vubec to nehroti a naopak preferuji to, ze se tam na fotce nemotaji gpsky, cedulky s nickem, ksichty .... a jsou radi za pekne foto objektu. takze bych se toho logovani vubec nebal.
  • 0

#4 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2011 - 10:32

Tak to jsem rád, že se to tak bere. Z pozice budoucího zakladatele waymarků (až se v tom šíleném systému kategorií trochu vyznám) to vnímám taky tak ;). To dodržování podmínek někdy vede jen k: "last visit: never".
  • 0

#5 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 751 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2011 - 14:01

No lepsi "last visit: never" nez co mi ted prislo k chorvatskemu mestskemu akvariu (prekladam): "Byli jsme tady tyden, ale bohuzel nemame zadne fotky od akvaria, prikladam foto z plaze. Diky za bod!"
  • 0

#6 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2011 - 14:42

Drzost. Nemám-li fotku alespoň trochu podle aktuálních požadavků neloguju. To bych klidně zalogoval celou Evropu a pár států navrch.
  • 0

#7 wmh

wmh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 16 srpen 2011 - 15:04

haggaeus napsal/a:
No lepsi "last visit: never" nez co mi ted prislo k chorvatskemu mestskemu akvariu (prekladam):
"Byli jsme tady tyden, ale bohuzel nemame zadne fotky od akvaria, prikladam foto z plaze. Diky za bod!"


Body jsou důležitý! ;) Schválně si pro pobavení projděte galerii fotek a změřte "odchylku od cíle" u tohoto WM.:)
  • 0
Retired slowcacher

#8 Guest_Ištván_*

Guest_Ištván_*
  • Guests

Publikováno 16 srpen 2011 - 15:28

wmh napsal/a:
Body jsou důležitý! ;) Schválně si pro pobavení projděte galerii fotek a změřte "odchylku od cíle" u tohoto WM.:)


Jé, zajímavá kategorie :D
WM6GVQ tady si to taky pletou, přitom by mohli s T-34 udělat vlastní WM
  • 0

#9 Velicenstvo

Velicenstvo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2011 - 12:11

ivanbok napsal/a:
Jé, zajímavá kategorie :D
WM6GVQ tady si to taky pletou, přitom by mohli s T-34 udělat vlastní WM


Spíš by bylo lepší kontaktovat autora o úpravu souřadnic. Pokud teda, někdo ví, kde ten tank v současnosti v Lešanech je.
  • 0

#10 Guest_Ištván_*

Guest_Ištván_*
  • Guests

Publikováno 05 říjen 2011 - 12:14

Velicenstvo napsal/a:

ivanbok napsal/a:
Jé, zajímavá kategorie :D
WM6GVQ tady si to taky pletou, přitom by mohli s T-34 udělat vlastní WM


Spíš by bylo lepší kontaktovat autora o úpravu souřadnic. Pokud teda, někdo ví, kde ten tank v současnosti v Lešanech je.


V muzeu už tank není jako jednotlivý waymark přípustný...
Pak už jedině kategorie museums ;)
  • 0

#11 Velicenstvo

Velicenstvo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2011 - 12:42

OK, no já do tajů WM zatím pronikám. Ve Vojenském muzeu jsem byl nedávno, ale až tam půjdu příště, tak teda vyfotím prázdné nádvoří nebo to dělo, co tam je :-D
  • 0

#12 Guest_Ištván_*

Guest_Ištván_*
  • Guests

Publikováno 05 říjen 2011 - 13:39

Velicenstvo napsal/a:
OK, no já do tajů WM zatím pronikám. Ve Vojenském muzeu jsem byl nedávno, ale až tam půjdu příště, tak teda vyfotím prázdné nádvoří nebo to dělo, co tam je :-D


A nezdá se Ti to jako blbost, zalogovat tank fotkou kanónu?
Prostě si založ waymark s horským kanonem - a rovnou i to téčko - až kanón odvezou do listingu tučně napsat končíme... a logy nepochopivších kdyžtak mazat ;)
  • 0

#13 Velicenstvo

Velicenstvo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2011 - 14:08

Nějak mi tam vypadl smajlík. O archivaci wm jsem tu něco četl, že se všechno smaže, takže to je dost nešikovné řešení. Samozřejmě logovat si WM tank, když tam není, je jako logovat keš, když nenajdu krabičku - blbost, jak říkáš. Ale už jsem si dovolil zalogovat něco, co není. WMAPW4 ale dle visit instruction bych řekl, že moje návštěva sedí.
  • 0

#14 Guest_Ištván_*

Guest_Ištván_*
  • Guests

Publikováno 05 říjen 2011 - 14:16

Smajlíka jsem nějak přehlédl. My bad.

Odlov telefonu je dobrej :D
  • 0

#15 Rikitan

Rikitan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2011 - 23:37

Záleží na ownerovi waymarku, väčšina to má na háku a necháva všetky logy. Ja si občas, raz za rok, keď mám extrémne zlú náladu, otvorím svoje waymarky a premažem logy, ktoré nezodpovedajú podmienkam logovania :)
  • 0

#16 Velicenstvo

Velicenstvo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2011 - 17:04

Přiznávám, že WM loguji jako prase. Pokud se mi rozhodne někdo log smazat, tak se svět nezboří. A ještě přiznávám - nedám si kafe, abych si mohl zalogovat Starbucks, neobjednám si pokoj, abych si mohl zalogovat hotel a nejsem fetišista, abych neustále fotil GPSku.
  • 0

#17 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2011 - 17:34

Velicenstvo napsal/a:
Přiznávám, že WM loguji jako prase. Pokud se mi rozhodne někdo log smazat, tak se svět nezboří.

A ještě přiznávám - nedám si kafe, abych si mohl zalogovat Starbucks, neobjednám si pokoj, abych si mohl zalogovat hotel a nejsem fetišista, abych neustále fotil GPSku.


Tak nějak ;) Myslím, že waymarking je o návštěvách míst a ne o plnění nějakých podmínek. Od toho jsou tu ty slavné challenges. A případné smazání logu mě taky nějak nepálí.
  • 0

#18 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2011 - 20:02

U sbucks si kafe dám. :))) A třeba rozhlednu si nezaloguju bez fotky zvrchu. S GPSkou se fotím. Ale logy nemažu. Když by to nebyl nějakej extra důvod.
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#19 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2011 - 21:08

U rozhledny tuhle podmínku taky respektuji, uznávám, že má logiku. Ale s GPS ani bez ní se nefotím. Jednak jak GPS, tak já kazím fotku ;), jednak řadu fotek mám z doby, kdy jsem o waymarkingu ještě netušil a logicky jsem nevěděl ani o podmínkách logu. Když je to místo, kde se zaručeně ještě někdy objevím, tak s logem počkám, ale kde tu jistotu nemám, tam loguji (a pokud se tam ještě někdy objevím, přidám případně tu "správnou" fotku dodatečně).
  • 0

#20 Rikitan

Rikitan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2011 - 22:00

Ono ak nemáte k foteniu vzťah, tak výcvaky z telefónu na GPSku aj tak nikoho nezaujímajú.. K tomu mazaniu logov - doteraz som zmazal len také, kde nebolo nič len "TFTW", či dokonca len bodka, bez fotky, bez textu... ale už mi je to jedno, každý nech si hľadá a loguje ako chce.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama