Přejít na obsah


Fotka

GG možnost přesunutí databáze


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
28 odpovědí na toto téma

#1 PatPlusMat

PatPlusMat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2011 - 16:56

Tak a je tu další dotaz od šikulů :o Je možné Geogetí databázi přemístit na jiné místo, tak aby s ní GG pracoval a cestu mu určit v některém ini souboru, či jinou metodou? Potřebuji dB umístit do složky dokumentů a do spešl podadresáře.
  • 0

#2 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2011 - 17:07

Ne, neni.
Ale pokud ji tam nutne potrebujes, mozna by postacil symlink.

mklink /J "C:\Path\To\Desired\Folder"  "C:\Users\Steve\Documents\Dropbox\DesiredFolder"

  • 0

#3 PatPlusMat

PatPlusMat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2011 - 17:29

Díky zkusím.
  • 0

#4 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2011 - 20:08

Zvedava otazka - proc tam nemas cely datovy adresar Geogetu? Vychozi umisteni satoveho adresare je prave v uzivatelove profilu v apolikacnich datech.
  • 0

#5 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2011 - 20:54

já se mu nedivím. Skrytý adresář utopený v profilu - tomu hodně lidí nevěří.
  • 0

#6 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2011 - 21:01

Tomu neveri jenom staromilci, bez urazky. Je to windowsi standard, vsechny dnesni programy na novych OS tam data maji a je to tak v poradku.
  • 0

#7 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2011 - 21:20

Je to windowsi standard uz vice jak deset let! A kdyz se do toho adresare podivas, tak zjistis, ze skoro kazda slusnejsi aplikace tam ta data take dava.
  • 0

#8 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2011 - 21:53

Firefox, ICQ, Skype.. vse je v %appdata%
  • 0

#9 lentom

lentom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2011 - 23:32

U Onenote 2007 (možná už 2003) byly data v dokumentech...
Poznámkové bloky aplikace OneNote

Nyní i Outlook 2010 zakládá své datové PST soubory v dokumentech...
Soubory aplikace Outlook

Já osobně bych byl pro něco jako:
Datová složka geogetu

V dokumentech nejsou problémy s právy, uživatel ji rychle najde a má ji hezky pojmenovanou, tak vlastně proč ne...

I když mě se to netýká, píšu to jen jako návrh, používám portable instalaci na disku D: již od první instalace geogetu před více jak dvěmi lety B)
  • 0

#10 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2011 - 8:14

Jenze to si pletes dokumenty s aplikacnimi daty. To jsou dve ruzne veci s jinym ucelem. Ani v jednom neni problem s pravy, protoze ty adresare jsou na tyto veci urceny. Kdyz mas dokument ve wordu, tak je to preci neco zcela jineho nez nejaky konfigurak ci databgaze.
  • 0

#11 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2011 - 10:50

a clovek datadir prece nemusi vubec hledat, dvakrat klikne na stavovej radek v geogetu a je tam, ne? :P a s GIPy ho BFU uz vubec nepotrebuje zkoumat
  • 0

#12 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2011 - 11:08

Tak ja se taky hlasim ke staromilcum. Dusledne se snazim oddelovat data od programu - jiny alespon logicky (lepe fyzicky) disk. Zalohovani mam velmi jednoduche - zalohuju cely disk a nepatram po tom, co ano a co ne. Je ovsem pravda, ze nastaveni aplikaci rozhodne nemam standardni a temer vsechny musim premlouvat :-) Ale je to muj boj a jsem si toho vedom (nicmene se mi to jiz nejednou vyplatilo).
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#13 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2011 - 11:23

lentom napsal/a:
V dokumentech nejsou problémy s právy, uživatel ji rychle najde a má ji hezky pojmenovanou, tak vlastně proč ne...

I když mě se to netýká, píšu to jen jako návrh, používám portable instalaci na disku D: již od první instalace geogetu před více jak dvěmi lety B)


On je zde ještě jeden fakt. Přemístit si Dokumenty jinam - typicky na disk D:, aby to nebylo v profilu a dalo se to snadno zálohovat, je primitivní. Je podobně jednoduché přestěhovat aplikační adresář ? Zatím jsem jednoduchý návod nenašel.
  • 0

#14 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2011 - 11:28

A co vam brani si prestehovat komlet celou slozku se vema profilama?
  • 0

#15 PatPlusMat

PatPlusMat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2011 - 11:43

To jsem netušil, že rozpoutám takovou diskuzi B) Tak jinak, chtěl jsem si databázi uložit na Dropboxu, abych nemusel přehrávat data do více PC a noteboku na kterých podle potřeby pracuji. O instalaci na klíčenku nemám zájem, to zmiňuji jen proto, abych zabránil další radám tohoto ražení.
  • 0

#16 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2011 - 11:48

Arne1 napsal/a:
Je podobně jednoduché přestěhovat aplikační adresář ? Zatím jsem jednoduchý návod nenašel.

http://geoget.ararat...avody:instalace nen to tam vyslovene polopate, ale muze se to tam dopsat.

osobne mi presunuti jedne slozky a uprava souboru geogetboot.ini prijde docela jednoducha :o)
  • 0

#17 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2011 - 12:02

Prestehovat jakykoliv adresar je jednoduche. Apliakcni adresar - staci jen prekopirovat (klidne i na jiny pocitac :)), a v geogetboot.ini jen reknes, kde ma hledat datovy adresar. Prestehovani datoveho adresare je stejne jednoduche. proste jej prekopiruj kam chces, a jen geogetu rekni, kde jej ma hledat. Ale vzit treba jen databazi, a tu umisti jinam nez do datoveho adresare, to nejde. Mozna leda za pomoci nejakych tech linku na urovni filesystemu. Ale nezkousel jsem, jak se to bude chovat.
  • 0

#18 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2011 - 12:11

PatMate, strc si do dropboxu cely geoget, je to mnohem lepsi nez jen databazi. Provozuju k plne spokojenosti. Staci nainstalovat GG do "klicenkoveho modu" nekam do Dropbox slozky a je vymalovano. Potom vezmi stavajici datovy adresar a prepis jim ten v dropboxu uvnitr geoget\data. Budou se synchronizovat i pluginy, nastaveni, referencni body, prilohy ke kesim... ... proste cely gg.
  • 0

#19 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2011 - 12:17

medwyn_cz napsal/a:
PatMate, strc si do dropboxu cely geoget, je to mnohem lepsi nez jen databazi. Provozuju k plne spokojenosti.
Staci nainstalovat GG do "klicenkoveho modu" nekam do Dropbox slozky a je vymalovano.
Potom vezmi stavajici datovy adresar a prepis jim ten v dropboxu uvnitr geoget\data.

Budou se synchronizovat i pluginy, nastaveni, referencni body, prilohy ke kesim... ... proste cely gg.

Jen tak informativně, jak dlouho ti trvá po ukončení GG synchronizace? Přecejen databáze může mít i pár set MB a upload velkých souborů na dropbox se občas dost vleče.
  • 0

#20 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2011 - 12:21

V tom pripade je dobre jeste zminit, ze pred nekterymi operacemi s databazi je dobre DropBox vypnout, jinak trvaji neumerne dlouho.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 





2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama