Přejít na obsah


Fotka

Oregon 450 se při startu tváří jako by měl prázdné baterie


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
15 odpovědí na toto téma

#1 jizersky_drak

jizersky_drak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2011 - 21:04

Je dost pravděpodobný, že už to tu padlo, ale kdo se má těma tisícema příspěvků probírat? Tak mě pls nekamenujte... Můj Oregon 450 se při startu někdy tváří, jakoby měl prázdné baterie - sice se chvíli tváří, že nabíhá, ale v okamžiku, kdy má načíst mapy, obrazovka zhasne a přístroj klekne - prostě jakoby mu právě došly baterky. Někdy mi to udělá 5krát za sebou, někdy je pár dní klid. Skoro určitě je problém v paměťové kartě - když jsem ji z něj na 3 týdny vytáh, protože jsem stejně byl mimo dosah svých map, neudělal to ani jednou, navíc se to vždy děje právě v okamžiku, kdy se mají načíst mapy. Máte s tím někdo zkušenost? Co s tím? Reklamovat? Vykašlat se na 200 za paměťovku a zahodit ji? Otázka je, jestli by se to vyřešilo - jestli je chyba v paměťovce nebo ve čtení paměťovky...
  • 0

#2 devon rex

devon rex

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 124 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2011 - 21:22

Zkus jinou :o)
  • 0

#3 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 841 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2011 - 22:06

Me to delalo Coloredo s jednim z FW. Stalo se to v vzdy okamziku, kdyz jsem ho vypnul pri routovaci autonavigaci na cil. Pak pri startu pri nacitani map podle me chtelo vykreslit a vypocitat tu navigacni cestu, ale protoze jeste nemelo souradnice, tak se zacyklilo ve vypoctu a vypnulo se vnitrnim watch dogem (vypadalo to, tak ze pohasinal display, jako by dosly baterky, az zhaslo cele). Pomohlo vzdycky odjet tak 5km dal od mista vypnuti. Pak pri startu nejak zjistilo, ze nema spravne souradnice, a nesnazilo se nic na mape pocitat, nacetlo ji, zobrazilo, a musel jsem dat znova navigovat na cil.
  • 0

#4 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2011 - 22:19

Zkus nové baterky...při startu a načítání satelitů (zvlášť když ho zapneš kilometry od místa kde jsi ho naposledy vypnul) má přístroj podstatně větší odběr než při ustáleném provozu a pokud jsou už články (nebo jeden z nich) slabší (má velký vnitřní odpor) tak procesor indikuje menší napětí (popř. úplně klekne). Pokud ten start přežije, pak může jet v ustáleném režimu (kdy má menší odběr) v pohodě i s těma slabšíma článkama. Samozřejmě při načítání mapy z karty to má odběr ještě větší... Vadná karta nebo rozhraní připojení karty v přístroji se ale taky nedají vyloučit...ale s největší pravděpodobností je to baterkama.
  • 0

#5 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2011 - 6:27

Vyndej paměťovku, vraž jí přímo do PC, naformátuj a znovu nahraj mapy. Mě se tohle stalo, když jsem stáhnul jednu OSM a on se ten soubor nějakým způsobem zkopíroval blbě...
  • 0

#6 cufik_team

cufik_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2011 - 9:50

Pokud budeš mít čas na experiment : jak to udělá, hned zkus vyndat paměťovku a nastarovat bez ní. Pokud GPS pojede, je problém někde na paměťovce. Nikoliv v aku. Prakticky to samé mi to dělalo taky. Na paměťovce jsem měl pouze gpx soubor s keškama nebo tenkrát možná jen s jednou (žádné mapy atd...). Po smazání gpx souboru a vytvoření a nahrání nového všechno chodilo. Jediné co přesně nevím je to, jestli byl problém v samotném gpx souboru a nebo jestli zlobí ta jedna konkrétní paměťovka (od té doby ji používám bez těchto problémů bez formátování).
  • 0

#7 minigibboni

minigibboni

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2011 - 13:52

Taky jsem se jednou nechal nachytat malým synkem. Hrál si s navigací a změnil mi typ baterek. Občas mi nenastartovala vůbec a někdy vydržela sotva hodinu... Takže to může být taky ještě jeden ze směrů kontroly.
  • 0
Jana&Michael&Ondřej&Matěj

#8 jizersky_drak

jizersky_drak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2011 - 13:40

Dik za rady. Obzvlaste zkusenosti Petegeo a Ssva vypadaji docela podobne jako moje - routovani sice nepouzivam, ale je fakt, ze se to myslim casto stava pri startu GPS "opodal" posledniho vypnuti (poprve mi to udelala v Kanade, kdyz predtim byla naposled pustena ve Frankfurtu, coz me dost vydesilo, ze jako jsem na dovolene bez GPS). A opravdu se to stava spis s poloplnymi bateriemi za 'slozitejsich meteorologickych' podminek (chlad, dest), nez s nabitymi v teple. No nic, vyrazim so tepla barvit mapu :-)
  • 0

#9 jizersky_drak

jizersky_drak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 268 příspěvků(y)

Publikováno 03 září 2011 - 13:43

Btw. nejakou spojitost s pametovkou to 100% ma - protoze jak rikam, kleka to v okamziku, kdy ma (z karty) nacist mapu a kdyz jsem mel v Kanade kartu 3 tydny vyndanou, protoze jsem stejne tamni mapy nemel, neklekla ani jednou, bez ohledu na pocasi a stav baterii
  • 0

#10 Labsky

Labsky

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2011 - 7:51

Pořídil jsem si taky OREGON 450t -no to jsem si dal. Nejenom že, starý dobrý e-trex Venture "uměl" softwerově mnohem víc a byl variabilnější. Tohle Oregano je normalni "Tupec", kromě toho že umí načíst celý listing. Jak píšeš taky se mi bezdůvodně a bez příkazu vypíná a kdyby jen to. Vycestoval jsem s ním Německa. Po zapnutí přístroje se objevila mapa města s ulicemi až podsud vše v pořádku. Při pokusu zadat jakýkoliv cíl GPS začala provádět VÝPOČET a po něm následovala hláška " Chyba výpočtu trasy: V této oblasti nemají mapy směrovatelné silnice". po OK, následuje návrat k výběru nového bodu. -nebylo možné zadaný bod vyhledat, navigace nenalezla cestu k bodu po silnici a nebylo možné přepnout ani na vyhledání přímého směru !! Takže bod nenašla ani mě k němu nemohla dovést !! -nebylo možné se dostat na listing pokladu Geocaching a jeho další informace jako "RADU" nebo "Záznam Pokusu" protože nezačalo jeho vyhledávání Přístroj nezačal vyhledávat ani po vypnutí postupně jednotlivých map i všech najednou kromě Global a Czech Topo. Víte někdo jak na to, nebo je tenhle skvost v zahraničí k ničemu Děkuji za vaši radu.
  • 0

#11 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2011 - 8:10

Labsky: pokud mas neroutovatelnou mapu, tak tezko od ni muzes ocekavat routovani. V zahranici jsem jiz nekolikrat lovil a tebou popisovane problemy rozhodne neznam, naopak, vse se chova uplne stejne jako v CR.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#12 Ortyna Team

Ortyna Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 91 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2011 - 18:01

S474N napsal/a:
Labsky: pokud mas neroutovatelnou mapu, tak tezko od ni muzes ocekavat routovani. V zahranici jsem jiz nekolikrat lovil a tebou popisovane problemy rozhodne neznam, naopak, vse se chova uplne stejne jako v CR.

Kuprikladu oficialni TOPO Austria v1.1 taky neroutuje neb zde chybi potrebna data (a to jaksi problem Oregonu neni). Jen bych ocekaval, ze alespon sipka (smer/vzdalenost) by mohla byt funkcni...
  • 0

#13 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2011 - 18:23

ortyna: a co ti brani prepnout si mapu treba na OSM, ktere jsou zdarma?

http://www.wanderrei...e/garmin_de.php
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#14 Ortyna Team

Ortyna Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 91 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2011 - 18:33

jizersky_drak napsal/a:
Dik za rady. Obzvlaste zkusenosti Petegeo a Ssva vypadaji docela podobne jako moje - routovani sice nepouzivam, ale je fakt, ze se to myslim casto stava pri startu GPS "opodal" posledniho vypnuti (poprve mi to udelala v Kanade, kdyz predtim byla naposled pustena ve Frankfurtu, coz me dost vydesilo, ze jako jsem na dovolene bez GPS). A opravdu se to stava spis s poloplnymi bateriemi za 'slozitejsich meteorologickych' podminek (chlad, dest), nez s nabitymi v teple.

No nic, vyrazim so tepla barvit mapu :-)

Pokud problémy budou i s akumulátory v plné kondici (a nebude to paměťovkou), pak nebude od veci otestovat pripadny problem interni napajeci vetve (treba prechodaku) bypassem z externiho zdroje (4x NiMh v serii pres USB kabel)- viz:
http://www.geocachin...912#post_298912
  • 0

#15 Ortyna Team

Ortyna Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 91 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2011 - 19:07

to Satan: To nebylo cíleně na Tebe, ale bral jsem to jako vseobecné placnutí, že když se ofiko mapa jmenuje TOPO XY, tak to zakonitě neznamená, že musi i routovat (tak jako naše mapy). BTW: odkaz se hodí (nemecky nesprechtam)
  • 0

#16 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 12 září 2011 - 19:09

ortyna: no prave proto jsem se ti snazil naznacit, ze ne vsechno placene je dobre a co je zadarmo je spatne. Protoze zrovna v tomto pripade je to naopak.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama