Přejít na obsah


Fotka

omezení velikosti souborů v mapsource


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
4 odpovědí na toto téma

#1 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2011 - 6:33

Nevíte někdo, zda je nějak omezena velikost otevíraných gpx souborů v Mapsource? Mám gpx soubor s nalezenými keškami o velikosti cca 3 mega a nedaří se mi jej otevřít:(
  • 0

#2 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 841 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2011 - 7:17

Velikost souboru z me zkusenosti neni problem. To je otazka jen pameti a rychlosti procesoru PC v kterem to otviras. Podstatnejsi je pocet bodu, kolik jich v souboru je. Ta velikost muze byt velka, kdyz mas u cache treba listingy, a pocet bodu se souradnicemi je ale maly. Mapsource listingu neumi a "nezajima", takze tam mam minimum bodu a po chvilce to schroupne v pohode. Klidne i 12M. Jine to je, kdyz se soubor sklada z minima "doprovodneho textu" a hlavne z bodu se souradnicemi. Ty si totiz Mapsource uklada do pameti a pocita je pro zobrazeni na mape. Kdyz si generuji soubor jen se souradnicemi (nazev bodu a souradnice, nic vic), a vidim, ze ma jiz okolo 1M tak vetsinou to generovani natvrdo "brejknu". Nejen ze to pak dlouho trva nez to otevre, ale celkove se s tim neda moc pracovat. Dlouho pak prekresluje mapu i pri jednoduchem odzoomovani.
  • 0

#3 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 841 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2011 - 7:22

Jinak jeste k tomu ze se ti "nedari otevrit". Mapsouce si neumi poradit s jakoukoliv chybou ve "validite" souboru. Proste vyhodi hlasku, ze to neni soubor gpx a odmitne ho nacist. Kolikrat mi stacilo jen najit tu chybejici parovou znacku, opravit rucne a uz to nacetl... Takze jde taky o to co myslis tim zminovanym "nedari otevrit".
  • 0

#4 honzak83

honzak83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 671 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2011 - 7:45

petegeo napsal/a:
Velikost souboru z me zkusenosti neni problem. To je otazka jen pameti a rychlosti procesoru PC v kterem to otviras.

Podstatnejsi je pocet bodu, kolik jich v souboru je. Ta velikost muze byt velka, kdyz mas u cache treba listingy, a pocet bodu se souradnicemi je ale maly. Mapsource listingu neumi a "nezajima", takze tam mam minimum bodu a po chvilce to schroupne v pohode. Klidne i 12M.

Jine to je, kdyz se soubor sklada z minima "doprovodneho textu" a hlavne z bodu se souradnicemi. Ty si totiz Mapsource uklada do pameti a pocita je pro zobrazeni na mape. Kdyz si generuji soubor jen se souradnicemi (nazev bodu a souradnice, nic vic), a vidim, ze ma jiz okolo 1M tak vetsinou to generovani natvrdo "brejknu". Nejen ze to pak dlouho trva nez to otevre, ale celkove se s tim neda moc pracovat. Dlouho pak prekresluje mapu i pri jednoduchem odzoomovani.



U mě je to ten druhý případ, plno bodů s jen minimem informací (název kešky, datum nálezu + nadmořská výška)
  • 0

#5 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2011 - 10:34

honzak83 napsal/a:
Nevíte někdo, zda je nějak omezena velikost otevíraných gpx souborů v Mapsource? Mám gpx soubor s nalezenými keškami o velikosti cca 3 mega a nedaří se mi jej otevřít:(

Mam soubor o velikosti cca 13 mega a je tam ccca 60 000 waypointu a stale to chodi, sice pomalu, ale chodi.

Pokud jsem mel nekdy problem, tak to byly chybejici parove znacky v souboru. Jednou jsem takovy soubor opravoval rucne a po doplneni cca 10-ti chybejicich parovych znacek se normalne nacetl, do te doby mne MapSource rikalo, ze je poskozen nebo to neni GPX soubor. Byl to zaznam prosle trasy, a firmware v GPS melo nejakou chybu pri ukladani, tak se to neulozilo korektne a obcas se neco ulozilo jen zcasti, nasledujici aktualizace to opravila.
  • 0

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama