Přejít na obsah


Fotka

Horolezecké vybavení


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
32 odpovědí na toto téma

#1 Popina

Popina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 432 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2011 - 17:02

Dobrej den, hledám někoho, kdo prodává horolezecké vybavení. Uvědomil jsem si, že ne na všechny T5 se dá dosáhnout rukou a tak bych chtěl alespoň nějaké základní horolezecké vybavení. Dávám přednost levnějším záležitostem. Jestli někdo vlastní nějaké nepoužívané vybavení, napište mi. Předem dík
  • 0
Kačica - označení kačerky. Geodežing - není třeba vysvětlovat. Chodím s o dvanáct let starší Terexičkou :-)

#2 A+T

A+T

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2011 - 17:33

Chceš-li se zabít, je koupě horolezeckého vybavení z druhé ruky dobrou cestou. Uvědomuješ si, že hodláš své zdraví svěřit vybavení o kterém absolutně netušíš jak s ním bylo zacházeno, jak je staré a jaké má skryté vady ? Bohužel až je poznáš, může být již dost pozdě. Ale abys neřekl, že jenom poučuji, kontaktuj kačera Bišaci. Myslím si, že by pro tebe mohl mít nový sedák za vcelku zajímavou cenu. Klidně se odkaž na mě.
  • 0

#3 Popina

Popina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 432 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2011 - 18:27

Tak zaprvé, nikdy bych nelezl do výšky více jak 10 metrů s lanem, které neznám. Zadruhé nejsem horolezec začátečník a poznám, jak je lano staré a kde má vady. I tak díky za radu.
  • 0
Kačica - označení kačerky. Geodežing - není třeba vysvětlovat. Chodím s o dvanáct let starší Terexičkou :-)

#4 Jezza

Jezza

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2011 - 18:31

presne tak kupovat horlezecke vybeni z druhe ruky je o držku ja osobne bych řekl že zakladni vybaveni pořodis okolo 2tisic a to se da unyst než abys sice litra usetril a pak zjistil že jsou v karabinach mikro trhlinky. prodavaji se zbytkove metraže lan a lano okolo 25 metru se ted da koupit okolo 800,- (Beil) a sedak s karabinou a osmou se v hudy tady da poridit za tisicovku tedy když to koupis dohromady jako tzv. Akcni set takže když ti na to tak koukam tak jsi na 1800,- což je vyslovene pozitivni cena tohle vybaveni ji na zdoleni vetsiny petkovych kesi staci když mas k sob nekoho kdo ma taky sedak... tak to rozmysli
  • 0

#5 Jezza

Jezza

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2011 - 18:33

btw by me docela zajimalo jak poznas vadu materialu? možna tak pretrženy lano ale jinak se to vetsinou neda poznat ;-) nebo mi to vysvetli necham se poučit
  • 0

#6 Pan Pctros

Pan Pctros

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2011 - 18:44

Mel sem podobnej plan no nakonec si radsi nakou kacku pridam vono je to fat vo drzku :) bo spis o zobak
  • 0
Rozhodne odeme necekejte nic rozumnyho

#7 Cejda

Cejda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2011 - 18:47

Už sem pár let nechodím, ale asi to budu muset změnit, tady to jede:D. Vy tady kšeftujete s jetým matrošem?:D Jsem si říkal zda je možné, že by někdy klesl počet kešerů. Myslel jsem, že né, ale ono jooo.;). Jsem zvědavej co ti poběží v hlavě, až poletíš. Kurva co to ruplo, bylo to jetý levný preso, nebo snad ta nalezená HMSka po skálou, jo asi ta dvacetkrát upadlá osma.:D. Hele než začneš něco shánět, tak si něco o lezení přečti a hlavně o bezpečnosti a o údržbě a ochraně materiálu. Pak tě přejde chuť zakládat takovéto vlákno.:D Já bych si jetý koupil, nebo půjčil maximálně lezečky. Jak poznám mikrotrhliny v matroši? No dost blbě. A proto musím absolutně vědět, jak s matrošem zacházím, celou jeho historii, co mi kam a kolikrát upadlo, atd. atd. atd. Hodně štěstí.
  • 0

#8 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2011 - 19:01

asi takhle... pointu pochopíte pokud na to kouknete celé :D


  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#9 Pan Pctros

Pan Pctros

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2011 - 19:25

:)))))))))))
  • 0
Rozhodne odeme necekejte nic rozumnyho

#10 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 867 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2011 - 20:04

fremen.cz napsal/a:
asi takhle... pointu pochopíte pokud na to kouknete celé :D

:D:D Záviše jsem poznal hned při prvním brnknutí kytary :-)
  • 0
Samsung Galaxy mini II ( Nokia microSDHC 8GB ) + Nokia LD-3W, Pou / Sygic / aDrake / Locus / WhereYouGo
a na hraní k tomu ještě PDA Pocket LOOX N560 + OziExplorerCE 2.31, Wherigo player, vše zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.

#11 dostik7

dostik7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 320 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2011 - 21:32

Mel bych jedno lano. Trochu sem ho polil, kdyz jsem doleval svoji autobaterii (nemyslim destilku). Kamos Pitt Schubert me ale ujistil, ze se to na pohled nijak neprojevi. Rikal, ze se to pozna az pri zatizeni, ale pri malym - hodne malym. Pak bych mel sadu presek. Hodil jsem do nich parkrat poradnou drzku, ale vypadaji dobre na pohled, jsou cervene. Ted uz se je ale bojim pouzivat i na napinani slack lajny, aby mi to nevlitlo do ksichtu. Tak jestli chces, prodam Ti to za dobrou cenu, pac si chci koupit zase novy matros, kterymu budu verit... :| ... a nebo radsi to neprodam, bo bych se pak o Tebe bal. Hele kdyz zkusis nadhodit, o ktere kousky vybavy mas zajem, jsou ruzne cesty, jak se dostat na dobre ceny (nekdo prodava nove veci co neuzije, nakup spolecne za lepsi cenu na eshopu, zajimave akce v obchodech, ...)
  • 0

#12 Ludvajs64

Ludvajs64

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2011 - 21:35

Popino, prosím nelez na stromy! Byla by škoda, kdyby ses zabil. Jsi jediný zkušený horolezec bez základního horolezeckého vybavení a jediný, kdo pozná skryté vady lana.
  • 0

#13 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2011 - 21:41

Mohl by to dát dohromady s Rogosakem, Rogos má vybavení, Popina zkušenosti ;)
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#14 LALA.eu

LALA.eu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2011 - 23:35

fremen.cz napsal/a:
asi takhle... pointu pochopíte pokud na to kouknete celé :D


Tomu rikam husty video...
  • 0

#15 LALA.eu

LALA.eu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2011 - 23:40

fremen.cz napsal/a:
Mohl by to dát dohromady s Rogosakem, Rogos má vybavení, Popina zkušenosti ;)


Puvodne mi to prislo jako usmevna prupovidka, ve skutecnosti to je ale bohuzel smutne. Je az s podivem co jsou lide ochotni riskovat kvuli par "usetrenym" korunam.
  • 0

#16 Anupev

Anupev

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 597 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2011 - 1:51

Jen mírný OT - zas někdy takový stromo/horo event by nebyl od věci:D Jak člověk kouká na ty 5, hned by šel na zkušenou k nějakým veteránům:)
  • 0
Každá keš je stupněm ke kačerově posmrtné blaženosti.

#17 syselpolni

syselpolni

    syselpolni

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2011 - 4:25

viz zde:


čas 4:18...
  • 0

#18 Pan Pctros

Pan Pctros

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2011 - 5:18

ten link na nakej dobrej eshop by neskodil :)
  • 0
Rozhodne odeme necekejte nic rozumnyho

#19 Ondrus

Ondrus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2011 - 7:11

zlicinaci napsal/a:

fremen.cz napsal/a:
asi takhle... pointu pochopíte pokud na to kouknete celé :D

:D:D Záviše jsem poznal hned při prvním brnknutí kytary :-)


Leoš??? Ta stará buzna? To Záviš to byl bourák...
  • 0
Hmmm tady to vypadá na keš.....a měli s tim úspěch..

#20 Bisaci

Bisaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 431 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2011 - 7:21

SZ
  • 0
Cože? Někde je nějaká nová FTF? Hrrr, na ni!




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama