Přejít na obsah


Fotka

Pomoc pro lamu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
21 odpovědí na toto téma

#1 dangerous_sock

dangerous_sock

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2011 - 20:06

Ahoj všem, minulý týden jsem si pořídila internet do mobilu, mám telefon Vodafone 858, tak jsem si řekla, že bych konečně mohla začít keškovat. Stáhla jsem si geoget a..... nevím, jak dál. Na www.geocaching.com mám basic členství, žádné zaznamenané kešky. Jak si mám stáhnout nějaké mapy, případně kešky v mém okolí? Zkoušela jsem přes Soubor - Import - Stáhnout a importovat PQ, ale píše mi to, že se nelze spojit se serverem. Mám wifi a internet mi normálně funguje, musím ho nastavovat nějak i v geoget? Vůbec netuším, jak na to, ačkoliv jsem si už nějaké články přečetla. Omlouvám se, pokud to tu už někde zodpovězené je, nepodařilo se mi najít.
  • 0

#2 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2011 - 20:13

Hned na prvni strance tohoto serveru je cerveny odkaz na geowiki. Tam jsou k dispozici zakladni informace. Ovsem tobe se podarilo zmotat dohromady nekolik veci :-) Stahnuti mam nema s keskama nic spolecneho, to je veci navigace. Stahnout PQ muze jen PM clen, ty jsi basic, takze tudy cesta nepovede. Jelikoz pises do vlakna GeoGetu (=GG) a mas jej nainstalovany (doufam), bude vhodne jeste plugin geojarry, krery ti umozni stahnou a pak importovat do GG kese a informace o nich.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#3 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 688 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2011 - 20:16

Na GeoGet zapomen a koukni se po oficialni androidi aplikaci na Geocaching (placena) nebo nejake alternativni jako c:geo, locus...
  • 0

#4 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2011 - 20:18

GG slouzi ke sprave databaze s kesemi. V te databazi muzes mit neodlovene kese, kese pripravene o odloveni (planovana cesta, vypoctene finalove souradnice mystery kesi, ...) a take nalezene kese. Praci s programem a kesemi doplnuje cela rada pluginu, ktere jsou k dispozici na webu GeoGetu.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#5 dangerous_sock

dangerous_sock

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2011 - 20:19

Díky moc za odpověď. Na wiki jsem se koukala, to mi ale bohužel neodpovědělo na otázku, jak sakriš dostat kešky do mobilu. Kešky už jsem párkrát lovila, vždy jako spoluhledač. Pomůže mi s mými otázkami tato stránka? http://geoget.ararat...ody:prvni_kroky Plugin nainstalovaný v geogetu mám.
  • 0

#6 dangerous_sock

dangerous_sock

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2011 - 20:24

maaaca: koukám na c:geo. To se mi jeví jako ideální řešení pro mě - chci si občas na procházce nebo túře zapnout navigaci a vidět kešky v okolí a případně je cestou odlovit. Žádné speciální výpravy za keškami nechystám.
  • 0

#7 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2011 - 20:24

Ta stranka by ti mohla pomoci s ovladanim GG. Je otazka, zda GG je to nejlepsi pro mobil :-) I kdyz i na mobil existuji aplikace, ktere umeji pracovat se stejnou databazi, kterou pouziva GG.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#8 dangerous_sock

dangerous_sock

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 06 září 2011 - 20:32

Tak stažené c:geo a jdu to zkoumat. Na co je dobrý geoquack? Ten mám v mob taky. edit po 5min: Uvědomuju si, že přes něj jsem se dostala k geogetu, stahuje si info z něj. Takže ho odinstaluju a nechám si c:geo :-)
  • 0

#9 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 6:42

geoquack je aplikace, ktera na androidu pracuje s databazi GeoGetu. Tedy nepracuje online ale offline.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#10 Schvon_CZ

Schvon_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 9:32

http://www.poklady.c...ing-na-androidu
http://www.svetandro...ndroidem-201003
  • 0

GC je tu pro radost. Ti, co na to někdy zapomínají, ať jdou hrát navždy na schovku!


#11 Vianney

Vianney

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 479 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 10:43

Pokud máš datový tarif, tak je na ovládání poměrně jednoduchý Handy Geocaching. Pracuje on-line a umí právě to, co chceš - stáhnout nejbližší kešky od místa, kde stojíš (ale i mnoho dalšího).
http://code.google.c...andygeocaching/
  • 0

Chystá se Geokalendář 2016.
Můžete posílat fotky na vianney@volny.cz
www.facebook.com/geokalendar


#12 bluetracer

bluetracer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 11:40

HG má jen malinkatou vadu - není pro Android a tazatelka má Android. Nejrozumější je najít si v Marketu c:geo opensource.
  • 0
Vložený obrázek

#13 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 11:48

nebo locus, c:geo je od dob konce carnera tak nejak na pytel :/
  • 0

#14 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 753 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 12:57

Bluetracer napsal/a:
HG má jen malinkatou vadu - není pro Android a tazatelka má Android.
Nejrozumější je najít si v Marketu c:geo opensource.


petulinka1 napsal/a:
nebo locus, c:geo je od dob konce carnera tak nejak na pytel :/


Oficialni aplikaci GS. Sice da cca 80 Kc .. ale bude mit klid, a vse bude podstatne rychlejsi.
  • 0

Zítra je taky den!!! :)

Garmin Oregon 550 + OSM mapy // iPhone 4 + Geocaching / Alcatel OneTouch 997D Ultra + Geocaching + Locus Pro // ThinkPad R61i + GeoGet // nohy / MHD / Ford C-Max / Trek Fuel EX / koloběžka Bizon


#15 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 13:01

A nezapomenou na to, že GC má i wapový přístup - byť ho zanedbává.

wap.geocaching.com
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#16 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 865 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 13:11

JAko idealni se mi jevi kombinace LOCUS + Geoochaching Addon a Oficialniho klienta. Toho oficialniho hlavne na doby, kdy se GC v tom bude zase hrabat, jinak je takovej divnej - treba Multiny jsou zatim stale takovy --prej snad umi zobrazit WP, ale jen na mape, takze mista s horsim signalem jsou stale problem. Do Locusu si muzete importovat veci z Geogetu a pripadne z nej i expoerovat pro oficialniho klienta. A nebo si vztycit bod a natahat si Kese nekde z Wifi. No a pak Geoget v PC a geoquack v mobilu a je uplnej klid. C:geo je vzhledem ke stale desivemu zpusobu stahovani o nicem (zejmena v mistech s mizernym mobilnim internetem)
  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#17 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 07 září 2011 - 21:13

Mobil nechej zatím na talefonování a Geoget na později. Najdi si na gc.com pár kešek v okolí místa, kde chceš lovit, vytiskni si listingy nebo pokud se chceš chovate ekologicky, tak si je přečti a vypiš si z nich důležité věci jako souřadnice, velikost, obtížnost, terén, hint, pro tebe zajímavé atributy. Souřadnice ručně naťukej do GPS a běž ven lovit, ať konečně můžeš zalogovat svou první keš. My jsme tímto způsobem odlovili prvních 100 keší. Až získáš nějaké zkušenosti, tak postupně začni zapojovat další software a techniku. Když si člověk zpětně promítne, kolik těmi udělátky člověk strávil času ...
  • 0

#18 dangerous_sock

dangerous_sock

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2011 - 9:55

rodina veverek: Já nemám GPS. Kdybych měla, tak neřeším mobil :) Dobesh: mě na tom Locusu opět děsí ten Geoget, který se mi nepodařilo naučit ovládat. Stáhla jsem si ten c:geo, během 5 minut našla kešky v okolí. Blbý je, že se mi venku nenačte mapa, pořád jen modrý okno a nic víc.
  • 0

#19 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 865 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2011 - 11:35

dangerous_sock napsal/a:

Dobesh: mě na tom Locusu opět děsí ten Geoget, který se mi nepodařilo naučit ovládat. Stáhla jsem si ten c:geo, během 5 minut našla kešky v okolí. Blbý je, že se mi venku nenačte mapa, pořád jen modrý okno a nic víc.


Na Locus Geoget vubec nepotrebujes. Staci ti Locus a Addon Geochacing4Locus a to je vsechno co potrebujes + samozrejme povolenej datovej prenos. MApy do Locusu se daj dat Offline a nasledne je pouzivat a Addon ti kese nacte v jakykoli hospode (ostatne mapy tak lze taky) co ma FREE WIFI.

Geoget uz je jen takova nadstavba -- ja ho pouzivam k ukladani vylustenejch mysterek do telefonu a obcas i na kese - ALE ROZHODNE NENI NUTNOSTI. Samozrejme si jeho pomoci muzes kese dostat do telefonu, ale pokud je moznost WIFI je to jednodussi

Co se tyce toho c:gea a map - mas povoleny Mobilni data (resp. mobilni internet-datovy prenosy)?? Pokud ho nemas zaplacenej jako pausal, tak bych ani moc nestahoval, protoze se to celkem prodrazi.
  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#20 dangerous_sock

dangerous_sock

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2011 - 12:29

Super, díky. Nedaří se mi nikde v nastavení ani v marketu najít ten addon. Datový přenosy mám s poměrně velkým FUPem, tak mi to na to počáteční blbnutí bude stačit :) //už ho mám :-D
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama