Přejít na obsah


Fotka

Trvale smazat - mapy atd.


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
16 odpovědí na toto téma

#1 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 658 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2011 - 9:35

Zásadně jsem redukoval databázi, která postupně bobtnala během mých cest. Měl jsem postahované keše v místech, kam se hned tak zase nevydám, takže jsem mazal a snížil počet záznamů asi na polovinu.

Uvědomil jsem si ale, že při tom nemizí například soubory s mapami a celková velikost dat ani počet souborů ve složkách se tedy nijak podstatně nezměnily.

Existuje nějaký působ, jak projít složky s mapami a přílohami atd. a smazat vše, co nepatří k žádné keši z databáze? Myslím, že by to byla užitečná funkcionalita...

Problém může být asi v tom, že pokud je databází víc (můj případ), muselo by se zkontrolovat, že soubor nepatří k žádné z databází, tím se to poněkud komplikuje, že?
  • 0

#2 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2011 - 9:44

Trvale mazani prave maze i ty mapy a postahovane obrazky z listingu. Proto ta operace neni uplne bleskova, zvlast kdyz toho mazes vic. Ale projit rucne si to muzes. podivej se v datovem adresari na podadresar offline/maps a offline/inc. V nich hledej soubory, jejichz jmeno zacina kodem kese(bodu). Pokud nahodou smazes neco navic, nevadi, jakmile na to Geoget narazi, tak obrazek ci mapu stahne znova. Ostatne treba ty mapy se po nekam case (ve vychozim stavu pul roku) stejne tahaji znova, kdyby se treba mezitim vylepsily mapove podklady. ;)
  • 0

#3 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 658 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2011 - 9:55

HaLuMa napsal/a:
Trvale mazani prave maze i ty mapy a postahovane obrazky z listingu. Proto ta operace neni uplne bleskova, zvlast kdyz toho mazes vic.

Ale projit rucne si to muzes. podivej se v datovem adresari na podadresar offline/maps a offline/inc. V nich hledej soubory, jejichz jmeno zacina kodem kese(bodu).

Pokud nahodou smazes neco navic, nevadi, jakmile na to Geoget narazi, tak obrazek ci mapu stahne znova. Ostatne treba ty mapy se po nekam case (ve vychozim stavu pul roku) stejne tahaji znova, kdyby se treba mezitim vylepsily mapove podklady. ;)


Já jsem to právě teď zkoušel (na jedné keši) -- a ty mapy mi tam zůstaly! Jinak jsem mazat cca 25 000 záznamů, to se mi ručně právě moc procházet nechce a stahovat mapy třeba pro 5 000 listingů kvůli tomu, že jsem si je smazal spolu s těmi ostatními, to mi připadá zbytečné, proto ten dotaz...

Zkoušel jsem to na jedné keši proto, že jsem při mazání těch 25 000 kousků pojal podezření, že tam mapy zůstaly --- a taky že jo...
  • 0

#4 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 658 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2011 - 10:00

...tedy že ty soubory u 25 000 listngů nezmizely soudím podle dropboxu, který nesynchronizoval žádné změny kromě .db (při samotném mazání byl vypnutý), proto jsem udělal tu kontrolu ručně na jedné keši.
  • 0

#5 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2011 - 10:19

http://geoget.ararat...kript:cleartemp ?
  • 0

#6 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 658 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2011 - 10:30

mikrom napsal/a:
http://geoget.ararat...kript:cleartemp ?


To je šikovné, ale řeší to jen část problému... Smaže mi to např. mapy u starších (ve smyslu dříve aktualizované) českých kešek, kam se třeba ještě vydám (a mám je v db), zatímco mi to nesmaže mapy u keší v Itálii, které jsem si stáhl před týdnem před dovolenou a kde jsem si jistý, že tam zas přinejmenším pár let nepojedu a jejichž listingy už v db po úklidu nemám...
  • 0

#7 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2011 - 10:43

Podivam se, proc to nemaze, protoze mazat se to ma.
  • 0

#8 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 658 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2011 - 11:38

Pokud by to bylo důležité, doplním ještě, že GG mám nainstalovaný v portable režimu ve složce Dropboxu (synchronizují se mi jak data, tak GG i skripty) a spouštím ho zástupcem, kde je v příkazovém řádku specifikováno umístění databáze. Mazání s uvedeným výsledkem vyzkoušeno na Win Vista 64 a a na Win XP, mezi kterými Dropbox synchronizuji.
  • 0

#9 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2011 - 11:57

na stránce scriptu je:

Zajímavou volbou je také zadání hodnoty -2, kdy se budou vyhledávat offline soubory ke kterým neexistuje v databázi rodičovský bod (GC, WM, OC) 1).


To jsi zkoušel? Pro víc databází to nejde použít rovnou, ale vyřešil bych to jednorázovým vyrobením databáze do které bych nasypal data ze všech používaných.
  • 0

#10 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 658 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2011 - 15:35

Parkis napsal/a:
na stránce scriptu je:

Zajímavou volbou je také zadání hodnoty -2, kdy se budou vyhledávat offline soubory ke kterým neexistuje v databázi rodičovský bod (GC, WM, OC) 1).


To jsi zkoušel? Pro víc databází to nejde použít rovnou, ale vyřešil bych to jednorázovým vyrobením databáze do které bych nasypal data ze všech používaných.


Aj, to mi ušlo, zdá se, že to je přesně ono! Díky
To spojení databázi do jedné přechodné je vtipné řešení.
  • 0

#11 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 658 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2011 - 15:40

Dotaz pro Mikroma

Zajímavou volbou je také zadání hodnoty -2, kdy se budou vyhledávat offline soubory ke kterým neexistuje v databázi rodičovský bod (GC, WM, OC).


--- co se stane s rodičovskými body, které nejsou GC, WM nebo OC?
Kromě databáze GC mám druhou s vlastními body a ty nesplňují nějaké jasné požadavky na id bodů, zpravidla začínají stejnými dvěma znaky, není to ale žádná z těch tří dvojic, navíc to neplatí bez výjimky, také délka id v druhé databázi je také různá...
  • 0

#12 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2011 - 16:03

jiny nez GC/WM/OC by to melo ignorovat
  • 0

#13 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 658 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2011 - 16:17

mikrom napsal/a:
jiny nez GC/WM/OC by to melo ignorovat


Omlouvám se, že se ptám furt dokola, ale chci si být jistý, než to pustím na svoje data... Pokud tam mám druhou databázi, jejíž id nezačínají na tyhle dvojice, tak to tam jejich mapy atd nechá, i když v aktuální databázi (otevřené při startu skriptu) nebudou mít odpovídající listing?

Přílohy (tedy složku ../attach) to nechá úplně na pokoji, jak vidím.
  • 0

#14 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 20 září 2011 - 16:49

zazalohuj, pust a zkontroluj. nevim, uz je to dlouho co jsem to psal, a taky pekelne dlouho co jsem neco programoval :)
  • 0

#15 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 658 příspěvků(y)

Publikováno 21 září 2011 - 19:58

Tak makro maže všechno, co nepřísluší položkám v aktuálně otevřené databázi, nikoli jen body GC, WM, OC. Doporučil bych v tom smyslu poopravit dokumentaci.
  • 0

#16 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2011 - 9:36

mam to stejne v planu nejak predelat az bude chut a cas.. ze by to bylo cely konfigurovatelny v ini, a daly se tam pripsat i naky docasny slozky skriptu
  • 0

#17 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 658 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2011 - 10:31

Každopádně to u mě provedlo skutečně velký úklid, myslím, že když napíšu, že to našlo a smazalo kolem 100 000 souborů, nebudu daleko od pravdy, super!
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama