Přejít na obsah


Fotka

GEOGET - statistika krajů a okresů


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
16 odpovědí na toto téma

#1 sizej

sizej

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2011 - 12:08

Ahoj, chtěla bych poprosit o radu při generování statistik krajů a okresů v GEOGETU. Na geocaching.com to hází error. Jako problém už vidím, že při exportu dat z geochahing.com se v tabulce neukazuje atribut kraje a okresů. Je možné tyto atributy dodatečně nějak nahrát? Moc děkuji za radu. sizej
  • 0

#2 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2011 - 12:53

spustit příslušný skript na CZ okresy...
  • 0

#3 sizej

sizej

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2011 - 12:57

Díky za odpověď, pod čím bych to měla prosím hledat?
  • 0

#4 Netorack

Netorack

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 335 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2011 - 12:57

Což by měl být Divider. (Pluginy > Nezařazené pluginy > Divider)
  • 0

#5 sizej

sizej

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2011 - 13:07

Wau, super. Funguje to. Moc díky za radu :)))
  • 0

#6 sizej

sizej

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2011 - 13:21

Mám přece jen ještě jeden dotaz a to jakým způsobem jde statistiky z geocaching.com následně odstranit? Díky
  • 0

#7 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2011 - 13:30

Na profilu na geocaching.com je vedle jména volba "Edit Your Profile", kterou je možno informace editovat, tzn. i smazat.
  • 0

#8 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2011 - 13:32

sizej napsal/a:
Mám přece jen ještě jeden dotaz a to jakým způsobem jde statistiky z geocaching.com následně odstranit? Díky

https://www.geocachi...iledetails.aspx
  • 0

#9 sizej

sizej

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2011 - 13:44

moc díky oběma :))) dr.vota: Pár tvých kousků už jsem posbírala, dávají magická čísla už finálku?
  • 0

#10 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2011 - 14:38

Když už jsme u těch statistik, nechce se mi zakládat nové vlákno, jak je to s tagováním nadmořských výšek v zahraničí? Existuje nějaký skript i pro zahraničí? A je možné, že skript nepřiřadí nadmořskou výšku všem keškám? Já že ve statistice mám přes 400 keší pod 50 m.n.m., přitom jsem jich v cizině tolik nedal, aby to byly jen cizí nálezy, které se nastaví na 0 m.n.m., takže mi Autostat, kde mám zapnuté otagování dle výšky, asi neotagoval ani nějaké české. Nevíte, jak je to možné?
  • 0

#11 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2011 - 15:40

taguje skript elevation bez ohledu na to, kde se kes nachazi. jediny co, tak lze urychlit takovani ceskych kesi stazenim SRTM dat z webu GeoGetu.
skript se podiva, zda jsou pro kes dostupny SRTM data v dat. adresari geogetu, a kdyz ne, tak si sahne na net.

nevim jakou verzi autostatu mas, pokud nejakou tu 3.0.1.1. nebo jak to je tak, ten uz vola standardne jen ten skript Elevation.

prip. si muzes vyfiltrovat kese co maji tag Elevation bez udany hodnoty - to by byly ty neotagovany.

EDIT: jeste lze dodat, ze vyskova data jsou v nekterych oblastech ponekud nepresna, existuji urcite presnejsi droze dat, ale ty co pouziva skript Elevation jsou zvoleny s ohledem na pomer presnosti a rychlosti tagovani.
  • 0

#12 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2011 - 18:30

Verzi autostatu mám nejnovější (3.0.1.1), dnes jsem nainstaloval nový Geoget, SRTM data pro ČR mám stažené, když ale spustím skript Elevation i mimo Autostat, stejně mi zhruba 1/3 keší zůstane neotagovaných (nejen zahraničí, ale i ČR - v databázi mám jen České kešky + nalezené v zahraničí... Nevíte, čím by to mohlo být?
  • 0

#13 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2011 - 18:39

Jednoduchy test - kdyz na kesce das funkci "zmenit bod", a prepnes na zalozku "souradnice", tak vedle tucne vypsanych souradnic se ti nekdy ukaze i vyska. Ta se ukazuje pouze tehdy, pokud ten bod lezi na uzemi, ktere je pokryte lokalne ulozenymi SRTM daty. Pokud je mimo uzemi, informace o vysce se tam vubec neukazuje. Pokud se ti ta vyska neukazuje u zadne kesky, pak jsi ta SRTM data nedal do spravneho adresare, nebo jsi je tam dal nejak blbe. Cely ten balicek, co je ke stazeni na Geogetim webu, pokryva celou CR i s dostatecnymi presahy do zahranici. Takze bych vyloucil,z e by to na casti uzemi chodilo a na casti ne. Pokud skript Elevation potrebuje zjistit vysku, a neni dostupny lokalni SRTM soubor, pta se na vysku webove sluzby. ta ma ale omezeny pocet volani za den, takze se ti klidne muze stat, ze nedokaze zjistit vsechno najednou. Protoze se ale vyska doplnuje jen tam, kde neni, tak pri pristim pokusu to bude s pridelovanim pokracovat tam, kde to skoncilo.
  • 0

#14 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2011 - 20:51

Zajímavé, i u kešky, kde je neotagovaná výška mi tu výšku při editování kešky ukazuje. SRTM data mám v podadresáři "Geoget/data/srtm/". Po asi 2 různých spuštěních skriptu mi to pár kešek otagovalo, ale stejně ještě zbývá hodně těch, co otagovaných není (z toho drtivá většina v ČR, pro které jsem si ty data stáhl), takže to trochu nechápu... Ještě zkusím jedno, co mi zlobí u skriptu na export pro geokuk - že mám geoget v podadresáři s diakritikou... Zkusím zkopírovat do adresáře bez diakritiky, třeba to pak půjde...
  • 0

#15 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 22 září 2011 - 21:29

Tak bohužel to ani po přesunutí do adresáře bez diakritiky mi to stále ty tagy nedoplní :-( Ani u těch Českých kešek. Fakt nechápu... No co, tak se na to asi vykašlu, než to vše zadávat ručně. Zkusím to ještě zítra a uvidím.
  • 0

#16 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2011 - 7:46

Tak si zkus odmazat ten tag a nechat to priradit nanovo.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#17 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 877 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2011 - 19:41

A hlavně měj při tvorbě statistik na paměti, že to třídění do okresů, tak jak teď k dispozici je, má ještě hranice z doby před cca deseti lety. V mnoha přechodných oblastech, kde mezitím došlo ke změně hranic (významně se to týká např. okr. Praha-východ, Brno-venkov, Plzeň-město, Ostrava-město), ti ten nástroj vymezí oblast přiřazení neaktuálně. Časem se snad podaří ty polygony patřičně poopravovat na stav, který platí posledních pět let, ale do té doby výstup ber jen jako orientační.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama