Přejít na obsah


Fotka

Oregon450-zobrazení gpx


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6 odpovědí na toto téma

#1 Slaburdovci

Slaburdovci

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2011 - 21:53

Ahoj, pomůže někdo? Jak dostaneme do navigace Oregon450 data, aby se nám v ní ukázaly všechny informace které jsou na www? Všechno jsme si podle různých návodů stáhli, nejdál jsme se zatím dostali s GeoGetem, ale při zobrazení v navigaci chybí listing, hint, obtížnosti atd. Ukážou se souřadnice, krátké info a dost. Zabýváme se s tím už tři týdny, chtěli bychom, aby to v navigaci vypadalo jako v ukázce na http://geoget.ararat...kript:gpxgarmin viz příloha. Díky a moc nám nenadávejte, Slaburdovci.
  • 0

#2 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2011 - 22:12

Tohle je trochu košaté téma, ale i tak se asi dá prověřit pár věcí.... Máte v GG všechny informace? Pokud si zobrazíte keš v GG tak tam je všechno nebo ne? Jak importujete data o keších do GG? To exportní makro má svoje vlákno od autora, kde je možná vhodnější řešit co a jak se exportuje do navigace... Jste PM nebo ne? Jako PM můžete do navigace nahrát gpx soubory co stáhnete přímo ze stránky listingu keše.
  • 0

#3 packy_gis

packy_gis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 173 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2011 - 22:35

No, me se to povedlo tak (v GPS Map62 - ale, to je asi jedno), ze jsem z GG exportoval ve formatu GPX, ktery podporuji nove pristroje Garmin. GPX jsem pak nahral primo do GPS a fungovalo to. Ted tam tech bodu mam 3 tisice a navigace se mi pri startu sekla (pri nacitani bodu). Tak jsem exportovane GPX otevrel v Mapsource a body nahral do GPS a zda se, ze to funguje. Packy EDIT: tak overeno - funguje to. Pri volbe tlacitka Find mi to primo v menu nabidne i polozku "Kesky".
  • 0
Vložený obrázek

#4 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2011 - 23:07

Asi jste nepoužili správné exportní makro. Používejte to pro nové Garminy. A do Oregona opravdu stačí nahrát to vygenerované GPX do složky GPX v navigaci. Jen pokud jich bude více, tak PRVNÍ start navigace trvá déle. A po posledních změnách na GS asi u nově stažených nebudou logy. Nejde to. Ale moc to nevadí, jen v položce Zobrazit protokoly nebude nic. Ale zkuste se nejdřív otevřít něco přímo z Geogetu, poklepáním na jednu konkrétní keš, jestli vůbec máte stažené celé listingy. A do O450 by se jich mělo vejít 5000, ale pozor, waypointů jen 2000. Nebo to exportujte přes POIgarmin a nahrávejte pak do navigace přes POIloader, ale pak je trochu obtížnější se k tomu dostat a nelze označovat nalezené, neplatí tam ale to omezení počtu. Případně to lze i kombinovat.
  • 0

#5 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2011 - 9:18

Tohle makro používám na export do Oregonu od začátku co vzniklo a není nic lepšího! Listingy do GG už s novou verzí GJ normálně stáhnout jdou, takže není ani potřeba být PM a stahovat je přes PQ. Výsledný GPX soubor je lepší nahrávat na kartu a to z toho důvodu, že když se Oregon sekne při prvním spuštění po importu, tak stačí jen vytáhnout kartu, nastartovat bez ní, zase ji tam vrátit a nastartovat zovu.
  • 0

#6 Hanysek & Hanika

Hanysek & Hanika

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2011 - 5:35

Zrovna tak můžeš použít program Mozigo.
  • 0

#7 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2011 - 7:39

Nebo cachelist. Každý si vybere co mu vyhovuje. Výsledek je nakonec stejný - GPX v navigaci. Co se týká toho exportního makra - waymarky zobrazuje jeko velké truhly. Tomu jsem pomohl a plánuju ještě trochu ho poladit, vyhodit informace, které mi v GPS k ničemu nejsou. Ale je to napsané geniálně. Navigace na final waypoint, odstranění zbytečných HTML tagů (díky tomu šel i listing, napsaný blbě, který se jinak nezobrazil ani ownerovi). A v kombinaci s geogetem a POI makrem se dá obejít i omezení počtu waypointů v Oregonu a nemožnost odlišení různých typů podle ikony.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama