Přejít na obsah


Fotka

Rozdělení databáze


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
16 odpovědí na toto téma

#1 Merencin

Merencin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 260 příspěvků(y)

Publikováno 26 September 2011 - 14:37

Ahoj, hledal jsem, nenašel. Zkouším to tedy takto. Po přechodu z placeného GSAKu jsem nadšen Geogetem zanesl jeho databázi keškami ze všech možných i nemožných zemí Evropy. GG si s nimi poradil a mně nevadilo, že startuje skoro stejně dlouho jako XP na mém starém počítači. To se ale změnilo a mně už to teď vadí. Rozhodl jsem se, že si v db ponechám jen ČR a země, do kterých se pravidelně dostanu. A teď přišel problém, s kterým bych potřeboval pomoci: U mnoha kešek mám dopočítané WP a finálky, pár z nich mám i s datem a časem nálezu, poznámkami, zkrátka svým vlastním obsahem (čti balastem). Lze tato data rozumně z databáze dostat? Nebo lze promazat db tak, aby zůstaly jen zvolené země plus nálezy v těch oblastech, kam se zase dlouho nepodívám? Ano, určitě to jde pomocí SQL, ale možná by mi pomohl i sám velký GG. Podstoupil jste někdo už toto martyrium? S jakým výsledkem? Předem díky za vaše nápady.
  • 0

#2 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11450 příspěvků(y)

Publikováno 26 September 2011 - 14:47

Export Geoget GPX v2 ulozi do GPX souboru vse, co u kesky, je. Vcetne tvych poznamek, tagu, i stav rucni/importovany u waypointu. Pochopitelne i datum a cas tveho nalezu.

A takovyto Geogeti GPX lze do Geogetu i zpetne naimportovat.

Takze nejjednodussi mi pripada:
- zalohovat, zalohovat, zalohovat ;) pro jistotu, kdyby se neco nepovedlo.
- vyfiltrovat si to, co chces presunout
- vyexportovat pomoci vyse zmineneho exportu do souboru
- vyexportovane veci odstranit z databaze
- prepnout se do cilove databaze
- a do ni ty vyexportovane veci naimportujes.

Tohle muzes zopakovat kolikrat chces, zalezi na tom, do kolika databazi si to chces rozdelit.
  • 0

#3 Merencin

Merencin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 260 příspěvků(y)

Publikováno 26 September 2011 - 14:50

Věděl jsem, že mne v tom pán GG nenechá. Zkusím to tak provést a dám vědět. Celodopolední import dat byl tou poslední kapkou. Sice je to částečně tím, že běží přes USB na externím disku, ale 1,2GB v db je už asi opravdu moc.
  • 0

#4 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11450 příspěvků(y)

Publikováno 26 September 2011 - 14:52

Tak to jsi asi rekordman! ;) Pro zajimavost, jak vypadaji cislicka dole v Geogetu, ohledne poctu zaznamu v databazi?
  • 0

#5 Merencin

Merencin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 260 příspěvků(y)

Publikováno 26 September 2011 - 14:54

HaLuMa napsal/a:
Tak to jsi asi rekordman! ;)
Pro zajimavost, jak vypadaji cislicka dole v Geogetu, ohledne poctu zaznamu v databazi?


Za sumou: 291247+225177/291244/1492823

Jsou rekordy, které mne netěší.;)
  • 0

#6 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4091 příspěvků(y)

Publikováno 26 September 2011 - 15:49

Merencin napsal/a:
...
Podstoupil jste někdo už toto martyrium? S jakým výsledkem?

Předem díky za vaše nápady.

tak mne napadá, že možná není třeba dělit databázi, ale pro rychlejší start stačí nastavit na filtr "výchozí" něco jiného než všechno....třeba malý okruh kolem HC.
Ale ten počet záznamů, to je teda síla.
  • 0

#7 Merencin

Merencin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 260 příspěvků(y)

Publikováno 26 September 2011 - 15:52

dr.vota napsal/a:

Merencin napsal/a:
...
Podstoupil jste někdo už toto martyrium? S jakým výsledkem?

Předem díky za vaše nápady.

tak mne napadá, že možná není třeba dělit databázi, ale pro rychlejší start stačí nastavit na filtr "výchozí" něco jiného než všechno....třeba malý okruh kolem HC.
Ale ten počet záznamů, to je teda síla.


Díky.

Nastaveno jest na Prahu, tzn. v mém případě na 796 kešek.
  • 0

#8 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1397 příspěvků(y)

Publikováno 26 September 2011 - 20:02

Osobne bych to nedelil. Proste bych si vyjel vsechny kese, ktere (AND) - Nejsou v CR - Nejsou nalezene - Nemaji finalni waypoint - Nemaji prilohu - Nemaji poznamku A ty bych dal trvale smazat. Aspon tak to po navratu z dalekych koncin (a v mem pripade spise sousednich statu) delam ja ;)
  • 0

#9 Merencin

Merencin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 260 příspěvků(y)

Publikováno 26 September 2011 - 20:41

medwyn_cz napsal/a:
Osobne bych to nedelil. Proste bych si vyjel vsechny kese, ktere (AND)

- Nejsou v CR
- Nejsou nalezene
- Nemaji finalni waypoint
- Nemaji prilohu
- Nemaji poznamku

A ty bych dal trvale smazat. Aspon tak to po navratu z dalekych koncin (a v mem pripade spise sousednich statu) delam ja ;)


A teď babo raď. :) Nejvíce vyluštěného (v cizině) mám v Německu a ty mám i mimo db. Import do nové db mne láká kvůli malé fragmentaci souboru. Ještě to promyslím.
  • 0

#10 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7934 příspěvků(y)

Publikováno 26 September 2011 - 21:59

Já osobně mám 3 základní databáze - keše ČR a nalezené všechny, keše zbytek světa a waymarky. Vedle toho si tak nějak udržuji databázi archived keší (all).
  • 0

#11 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6522 příspěvků(y)

Publikováno 26 September 2011 - 22:14

dr.vota napsal/a:

tak mne napadá, že možná není třeba dělit databázi, ale pro rychlejší start stačí nastavit na filtr "výchozí" něco jiného než všechno....třeba malý okruh kolem HC.


A proc nenastavit rovnou:
Nastroje -> Nastaveni -> Po spusteni -> NEDELAT NIC.

Sam pouzivam vice databazi na kompletni kese danych statu s tim, ze kdyz nekam jedu, tak si udelam polygony, podle nich vyfiltruji z jednotlivych DB kese a ty potom exportuji pres GG v2 a nasledne je soupnu spolecne do jedne DB, kterou mam pouze pro ucely te cesty.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#12 Merencin

Merencin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 260 příspěvků(y)

Publikováno 27 September 2011 - 7:35

S474N napsal/a:

dr.vota napsal/a:

tak mne napadá, že možná není třeba dělit databázi, ale pro rychlejší start stačí nastavit na filtr "výchozí" něco jiného než všechno....třeba malý okruh kolem HC.


A proc nenastavit rovnou:
Nastroje -> Nastaveni -> Po spusteni -> NEDELAT NIC.

Sam pouzivam vice databazi na kompletni kese danych statu s tim, ze kdyz nekam jedu, tak si udelam polygony, podle nich vyfiltruji z jednotlivych DB kese a ty potom exportuji pres GG v2 a nasledne je soupnu spolecne do jedne DB, kterou mam pouze pro ucely te cesty.


Ať už GG při startu dělá či nedělá nic, neřeší to můj problém s dlouhými odezvami při práci s programem. Zkrátka si do db nahraji jen ČR a místa, kam jezdím pravidelně. Nárazovky vyřeším dočasným importem a poté mazáním nenalezených a neřešených keší.
  • 0

#13 Merencin

Merencin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 260 příspěvků(y)

Publikováno 27 September 2011 - 8:03

Ještě tu mám jeden bod. Jak je označen kraj Vysočina? Přes filtr mi nevyleze. Ať už zkouším Vysočina nebo vybírám celou republiku. Ostatní kraje vyexportované už jsou.
  • 0

#14 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1369 příspěvků(y)

Publikováno 27 September 2011 - 8:04

Nejjednodussi by asi bylo nakopirovat geoget.db3 na neco jako gegoget-cz.db3 a geoget-zbytek.db3 a z kazde databaze smazat prebytecne kese a nasledne spustit vacuum na databazi. Pak budes pouzivat jenom tu, kterou budes zrovna potrebovat - nalezeny bych nechal v obou (ve vsech). Jinak ja to delam presne jak pises, jedna databaze - vsechny tradicky z Bavorska a CR + nejaky mysterky a multiny v mistech kde se vyskytuju. Zbytek si dotahnu kdyz potrebuju a smazu po zalogovani nalezu. Moc mi v tom pomaha jmeno PQ, kterym byla kes importovana.
  • 0
MaFa

#15 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4290 příspěvků(y)

Publikováno 27 September 2011 - 8:17

Merencin napsal/a:
Ještě tu mám jeden bod. Jak je označen kraj Vysočina? Přes filtr mi nevyleze. Ať už zkouším Vysočina nebo vybírám celou republiku. Ostatní kraje vyexportované už jsou.


Kraj Vysočina byl oficiálně přejmenován z "Vysočina" na "Kraj Vysočina". Médii tato informace proběhla před nějakým měsícem, Zeměmluv zareagoval při poslední změně a GeoGet má v instalaci od některé poslední změny správnou (tj. změněnou) tabulku countryid.txt.
I tímto fórem ta informace už prošla, ale bez podrobnějšího komentáře.

Bohužel to staré jméno kraje v tabulce countryid.txt už není, takže se starý údaj "Vysočina" chápe jako neznámý kraj. Nejjednodušší pro laika je dotáhnout si vše z Vysočiny znovu, v jednotlivých případech ručně opravit (změna bodu). Možná by HaLuMa nebo někdo povolaný mohl zveřejnit nějaký jiný jednoduchý způsob opravy...
  • 0

#16 Merencin

Merencin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 260 příspěvků(y)

Publikováno 27 September 2011 - 8:50

Arne1 napsal/a:

Merencin napsal/a:
Ještě tu mám jeden bod. Jak je označen kraj Vysočina? Přes filtr mi nevyleze. Ať už zkouším Vysočina nebo vybírám celou republiku. Ostatní kraje vyexportované už jsou.


Kraj Vysočina byl oficiálně přejmenován z "Vysočina" na "Kraj Vysočina". Médii tato informace proběhla před nějakým měsícem, Zeměmluv zareagoval při poslední změně a GeoGet má v instalaci od některé poslední změny správnou (tj. změněnou) tabulku countryid.txt.
I tímto fórem ta informace už prošla, ale bez podrobnějšího komentáře.

Bohužel to staré jméno kraje v tabulce countryid.txt už není, takže se starý údaj "Vysočina" chápe jako neznámý kraj. Nejjednodušší pro laika je dotáhnout si vše z Vysočiny znovu, v jednotlivých případech ručně opravit (změna bodu). Možná by HaLuMa nebo někdo povolaný mohl zveřejnit nějaký jiný jednoduchý způsob opravy...


Díky Arne, o změně vím, jen mne překvapila 0 záznamů při výběru z GG.
  • 0

#17 Merencin

Merencin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 260 příspěvků(y)

Publikováno 27 September 2011 - 10:08

Pánové, chtěl bych vám všem poděkovat za pomocnou ruku. Vyexportováno, vytvořena nové db, naexportováno a vše souhlasí. BTW: Je až nechutné, jak ten GG teď rychle běží.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama