Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

CWG spravedliva výměna


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
34 odpovědí na toto téma

#1 hacupe

hacupe

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2011 - 21:41

Zdravím všechny kdo toto čtou. Chci se zeptat jestli když nájdu v jedné keši 2 rozdílné CWG jestli je mužů vyměnit za 2 stejné CWG. Předem děkuji za odpověď.
  • 0
HTC Desire HD + Garmin Etrex H

#2 zir37

zir37

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2011 - 21:43

Můžeš, ale nedělá se to. Kačerovi po tobě by to asi radost neudělalo. Myslí, že sám to cítíš. Teoreticky hodnota zůstane stejná (2x10Kč), ale pro sběratele CWG je prakticky poloviční, jelikož místo 2 nových kusů získá jen jeden.
  • 0
Zkuste si dobrovolný anonymní test pro začátečníky, nové zakladatele keší, nebo pro pokročilé kačery.

#3 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2011 - 21:54

Pokud to není Keš Směnárenská - určená k výměně CWG, kde si její owner nepřeje aby v ní byly shodné suky nevidím v tom naprosto žádný problém a ani nic nečestného ;)
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#4 bob..bob

bob..bob

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2011 - 22:24

Taky bych v tom neviděl problém. Kus za kus.
  • 0

#5 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 712 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2011 - 23:21

No problemo. Just my 2¢.
  • 0

#6 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 28 září 2011 - 23:34

zir37 napsal/a:
Můžeš, ale nedělá se to. Kačerovi po tobě by to asi radost neudělalo. Myslí, že sám to cítíš. Teoreticky hodnota zůstane stejná (2x10Kč), ale pro sběratele CWG je prakticky poloviční, jelikož místo 2 nových kusů získá jen jeden.

Nikoliv. Podle stejné úvahy ani on po tobě by neměl vyměnit 2 kusy za svoje 2 stejné, takže hodnota je stejná...takže je vidět, že tato úvaha jaksi nemá smysl. Měň kolik chceš :D
  • 0

#7 elduno

elduno

    El Důňo

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2011 - 5:01

V idelanim pripade prijde dalsi lovec a vymeni si treba jen jeden (pokud zanechas 2 stejne) a opet budou dva rozdilne, nevidim v tom problem. Ovsem realne to dopadne tak, ze po tobe prijde nekdo, kdo sbali obe tva CWG, nikde se o tom nezmini a neda tam nic.
  • 0

#8 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2011 - 5:14

Já když najdu dvě různá CWG, tak je měním za dvě vlastní. To, co bych tam nechal, bych už taky nemusel nikdy vidět.
  • 0

#9 peterconnery

peterconnery

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 106 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2011 - 6:34

Vozím s sebou svoje CWG a pár těch, které mám víckrát. Do směnáren dávám obojí - jak svoje tak i "cizí", pokud ale v normální kešce najdu 2 různá CWG nemám problém s tím, vybrat je a dát tam místo nich dvě svoje.
  • 0

#10 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2011 - 7:48

Když najdu v keši cizí CWG, které ještě nemám ve sbírce, měním ho za svoje. Pokud jich je víc, tak zpravidla beru všechny - aspoň dám více sběratelům příležitost získat do sbírky to moje. Většinou s sebou vozím i CWG, která mám vícekrát a mixuju to, ale to spíš výjimečně. Nic špatného v tom nevidím.
  • 0

#11 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 369 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2011 - 8:12

V jinem vlakne se tu probirala hodnota CWG sbirky na aukru, a nekteri jedinci naznacovali, ze starsi ID maji vetsi hodnotu. Takze si musis najit CWG v seznamu a menit podle ID - treba 2 ks ID >3000 za 1 ks ID<1000 :D
  • 0
MaFa

#12 ArgiCZ

ArgiCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2011 - 8:43

no to je pekna blbost :D:D
  • 0

#13 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2011 - 9:45

Ja to resim tak ze se snazim nosit navic nejaka duplicitni cizi CWG, abych pokud mozno nedaval dve svoje. Ovsem pokud nemam jina tak klidne dve sve vymenim, zejmena pokud tam jsou jeste dalsi. V tom nevidim problem, stejne se to po pruchodu dalsiho kacera srovna. Ale mam zasadu ze maximalne davam dve svoje. Kdybych prisel do kese kde je 5 ruznejch CWG, tak bych je urcite nevzal vsechny a nedal tam 5 vlastnich, to uz by mi prislo jako rabovani. Ale to je jen muj pocit, technicky dokud menis 1:1 je to fair trade. Takze zalezi jak to sam citis. Ale lepsi je menit umyslene i ty co uz mas abys ziskal par duplicitnich a pak jsi v pohode.
  • 0

#14 BobasV

BobasV

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2011 - 21:26

Viděl bych to také přesně tak jak to napsal Modrak
  • 0

#15 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2011 - 23:09

Trošku nechápu, proč je tady na to zase nový vlákno.... debatovalo se tady o tom už asi 1000000x Já dávám svoje CWG tam, kde se keš líbila i když tam nic není. Když náhodu tam nějaké CWG je, měním ho za svoje. A když je jich tam víc (stolo se mi to asi 2x), tak měním víc cizích CWG za svoje, ale ne zase všechny, takže tam zůstanou i nějaká cizí... Dívám se na to tak, že ani já bych neměl radost, kdyby v keši bylo 10 CWG jednoho kačera a chtěl jsem měnit. Používejme selský rozum a chovejme se tak, jak bychom chtěli, aby se chovali ostatní...
  • 0

#16 Hanďa-10477

Hanďa-10477

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 194 příspěvků(y)

Publikováno 02 říjen 2011 - 8:07

U 2 kusů jiných nevidím žádný problém vyměnit za 2 svoje stejné. Souhlasím se sobikovi, když je tam více CWG, třeba 5 tak tam nějaké nechám měním maximálně 3 CWG svoje. Zbytek tam nechám cizí, sice mě to mrzí, ale co se dá dělat.
  • 0
Můj život jsou čtyřlístky a cwg...a geocaching je pro tohle všechno rájem,jestli něco z toho máte pište

#17 Jelca

Jelca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 442 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2011 - 1:40

Souhlasím s kolegy, osobně měním vždy jen jedno, ale myslím že je to každého věc.
  • 0
Lepší být první v pekle než druhý v nebi ...

#18 Romir

Romir

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2011 - 5:38

Brat si cizi CWG, i kdyz vim, ze o uz mam, mi prijde jako uplna hovadina. To neni fer k dalsim kacerum, kteri se mohli radovat pri pristi navsteve teto kese, ale jejich radost se tim odlozi. Jinak vymena 3 ruzne vs. 3 stejne vlastni je porad lepsi nez 3 cwg vs. neco jineho a sakra lepsi nez 3 cwg vs. nic. Navic 3 stejne vlastni udelaji radost nejspis 3 kacerum. 3 ruzne jen jednomu, protoze sbali vsechny a v lepsim pripade nahradi svymi.
  • 0

#19 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2011 - 7:54

Už jsem se mockrát setkal s tím, že kačeři roznášejí po světě i cizí CWG, která někde sebrali a až doma zjistili, že už ho mají. Že Sobíkovi dávají CWG do keší, které se jim líbí, není tak úplně pravda, protože jejich CWG jsem našel jen tak v trávě vedle silnice :-) :-) Líbil se jim: a) trávník B) silnice c) svodidla
  • 0

#20 Ekrazitus

Ekrazitus

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2012 - 9:10

Zdravím! Chcel by som sa opýtať, aký text zvyknete písať na kartičky k CWG, keď chcete zdôrazniť žiadosť, aby sa to CWG/SWG vymenilo iba za iné CWG/SWG. Ď.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama