Přejít na obsah


Fotka

reflexní pásky - trvanlivost


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
25 odpovědí na toto téma

#1 montezuma2

montezuma2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 303 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2011 - 11:45

Ahoj, mám v plánu noční keš, chci se zeptat, jestli někdo nemáte zkušenosti s tím, jak dlouho vydrží reflexní pásky vystavené povětrnostním vlivům. Případně jaké pásky byste doporučili. Zatím jsem koupil kalsickou našívací v galanterii, je to ta samá, jako nabízejí na tytyty.cz. Díky
  • 0
Vybavení: otahaný Coleman Latitude x1150, celta, karimatka, ešus a vařič, kolo, Garmin Etrex Legend HCx + GeoGet + Geojarry

Nikdy nebudu balit lock´n´lock krabičky do smradlavých igeliťáků.

Pakliže chcete strávit jedno odpoledne v přírodě, doporučuji Divoké údolí ;)

#2 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2011 - 11:50

Já si před týdnem taky koupil dva metry v galanterii, ale i když jsem na ni svítil autem, tak páska ne a ne svítit. Rozsvítila se až v kamnech, když psala další kapitolu své historie.
  • 0

#3 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2011 - 11:52

Záleží na tom, jak který, používám samolepící fólie označené jako 3-5 leté, ale existují i lepší, samozřejmě dražší, třeba pásky na kamiony http://www.hsw.cz/ka...-diamond-grade/.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#4 cufik_team

cufik_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2011 - 12:00

Zkus se poptat třeba dape teamu. Ti by mohli mít nějaké zkušenosti (GCPDP1)
  • 0

#5 montezuma2

montezuma2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 303 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2011 - 12:01

Smrk napsal/a:
Já si před týdnem taky koupil dva metry v galanterii, ale i když jsem na ni svítil autem, tak páska ne a ne svítit. Rozsvítila se až v kamnech, když psala další kapitolu své historie.

Já ji vyzkoušel hned, zavřel jsem se do tmy na záchodě a zasvítil jsem na ni baterkou:D. Krásně se leskla, ale jen pod určitým úhlem:)
  • 0
Vybavení: otahaný Coleman Latitude x1150, celta, karimatka, ešus a vařič, kolo, Garmin Etrex Legend HCx + GeoGet + Geojarry

Nikdy nebudu balit lock´n´lock krabičky do smradlavých igeliťáků.

Pakliže chcete strávit jedno odpoledne v přírodě, doporučuji Divoké údolí ;)

#6 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2011 - 12:07

Smrk napsal/a:
Já si před týdnem taky koupil dva metry v galanterii, ale i když jsem na ni svítil autem, tak páska ne a ne svítit. Rozsvítila se až v kamnech, když psala další kapitolu své historie.


Pozor na to, některé pásky svítí jen při LED osvětlení, resp. i při normálním, ale hrozně špatně... LED je celkem jistota.
  • 0

#7 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2011 - 12:52

montezuma2 napsal/a:
Já ji vyzkoušel hned, zavřel jsem se do tmy na záchodě a zasvítil jsem na ni baterkou:D. Krásně se leskla, ale jen pod určitým úhlem:)

Jo, je to velmi směrová záležitost, odhaduji tak +- 5°
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#8 mysakmorce

mysakmorce

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 223 příspěvků(y)

Publikováno 04 říjen 2011 - 13:10

Já zkoušel odpárat reflexní pás z reflexní vesty a nemůžu si to vynachválit :-) ta šedá je ve dne celkem nenápadná a při posvícení parádně odráží..i z různých úhlů :-) ale kdo by se s tím stříhal :-))
  • 0

#9 kubacom

kubacom

    kubacom

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2011 - 8:31

My je máme už 3 roky v terénu na horách a svítí jako nové - www.altima.cz mají tam i jiné reflexní blbůstky
  • 0
Kdo si hraje, nezlobí

#10 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2011 - 10:37

kubacom napsal/a:
My je máme už 3 roky v terénu na horách a svítí jako nové - www.altima.cz
mají tam i jiné reflexní blbůstky


To je přesně ono!!! To bude noční keš jako víno!!!!!! :-)
  • 0

#11 slidak

slidak

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2011 - 11:10

výrobce 3M folie na dopravní značky sice dražší, ale jistota
  • 0

#12 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 877 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2011 - 13:53

Já použil páskovou reflexní textilii (metráž z obchodu s pracovními oděvy) a můžu vcelku doporučit. Na oné instalaci jsou některé proužky ještě původní (tzn. osmý rok) a odrazivost se nezdá nějak znatelně zhoršovat). Menší slabinou může za určitých okolností být spíše mechanické odolnost tkaniny. Používám totiž přichycení drobnými hřebíčky na kůru a pokud hlavička hřebíčku pevně netiskne proužek k podkladu (tj. nedomáčknul jsem hřebíček a je tam vůle), proužek se po čase působením větru po okraji může odtrhnout. Prakticky ale bohatě stačí zkontrolovat a doplnit chybějící části tak jednou za půldruhé sezony.
  • 0

#13 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 101 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2011 - 14:07

Mám otestováno: Před lety jsem odpáral reflexní pruh z vesty, vystřihl kolečko a přilepil chemoprénem na velký připínák. Dělali jsme tenkrát pro děti nějakou noční bojovku a ty připínáky jsou stále na stromech a stále svítí. Intenzita ale slábne. (prach a špína) Jezdím tam jednou ročně, takže to mám jako "testovací polygon" :)
  • 0

#14 kubacom

kubacom

    kubacom

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2011 - 14:33

Ještě upozornění, ty pásky od Altima.cz, doporučuji - "Reflexní našívací (nebo nažehlovací) páska š. 25 mm - balení 5 m" - to je ta klasická stříbrná .... ty barevné nejsou dobré
  • 0
Kdo si hraje, nezlobí

#15 Olivin

Olivin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2011 - 15:47

kubacom: A jak to máš přidělané? Na připínáčku?
  • 0

Garmin GPSMAP 60CSx, THL W100, c:geo, WhereYouGo


#16 Polgariana

Polgariana

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2011 - 19:06

Já jsem koupila v obchodě s pracovními oděvy šedou reflexní pásku, a na velké napínáčky ji přilepila oboustrannou lepící páskou z papírnictví. V lese je mám zatím jen měsíc, svítí nádherně, ve dne jsou nenápadné, ale pro znalé i viditelné a uvidím co s nimi udělá zima a sníh. :)
  • 0

#17 kubacom

kubacom

    kubacom

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2011 - 9:54

Olivin napsal/a:
kubacom: A jak to máš přidělané? Na připínáčku?


Ruční sponkovačkou, je to hodně podobné jako kancelářská sešívačka, dá se sehnat za 200-300 Kč a drží to jako čert. Strom se nepoškodí, sponka nejde hluboko, jenom do kůry....
  • 0
Kdo si hraje, nezlobí

#18 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2011 - 13:45

kubacom napsal/a:
Ještě upozornění, ty pásky od Altima.cz, doporučuji - "Reflexní našívací (nebo nažehlovací) páska š. 25 mm - balení 5 m" - to je ta klasická stříbrná .... ty barevné nejsou dobré


Když ty barevné nejsou dobré, tak co použít? Klasické odrazky třeba na kolo? Potřeboval bych kromě bílé ještě dvě barvy.
  • 0

#19 kubacom

kubacom

    kubacom

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2011 - 15:51

Tak to nevím, podle toho na co budeš potřebovat 3 barvy, budou to 3 trasy? Nebo jenom nějaké označení stage... Tak zkus objednat na zkoušku jen nějaké ty kratší barevné pásky, abys to mohl vyzkoušet, třeba ti to bude vyhovovat.
  • 0
Kdo si hraje, nezlobí

#20 Olivin

Olivin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 266 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2011 - 12:30

kubacom napsal/a:
Ruční sponkovačkou, je to hodně podobné jako kancelářská sešívačka, dá se sehnat za 200-300 Kč a drží to jako čert. Strom se nepoškodí, sponka nejde hluboko, jenom do kůry....

Dobrej nápad, díky
  • 0

Garmin GPSMAP 60CSx, THL W100, c:geo, WhereYouGo





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama