Přejít na obsah


Fotka

QR kod u "cerveneho kostela" v Brně


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
24 odpovědí na toto téma

#1 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 350 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2011 - 10:23

Nazdar, nemá někdo ponětí proč nad (mou) keší Chram J. A. Komenskeho (Červeny kostel) v Brne je nalepený QR kod s otazkou (typu počet soudů atd. na namesti) a popiskem "cerveny kostel"? Munzee to není, to jsem kontroloval, nejaký jiný návrh?
  • 0
Užívej života...

#2 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2011 - 10:24

Nějaká hra? (Skauti, TOM, Pionýr, DDM,...)
  • 0

#3 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2011 - 10:28

TMOU 2011?
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#4 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 350 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2011 - 10:39

Ježčí rodina: Ale jaká, to je to oč tu běží... Fremen: Víš? Nebo tipuješ? To že to muze byt TMOU me taky napadlo, ale nemam to jak overit...
  • 0
Užívej života...

#5 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2011 - 10:46

Tipuji... nic blbějšího mne nenapadá :D
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#6 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 350 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2011 - 10:49

fremen.cz napsal/a:
Tipuji... nic blbějšího mne nenapadá :D

No na fb me bylo prozrazeno, že jsou to ufoni a ze jim tam mam nalepit QR s odpovedí a tak se kontaktovat s cizí civilizací... No blběhší veci te jeste napadnout muzou a to ne že ne...
  • 0
Užívej života...

#7 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2011 - 10:52

http://www.tmou.cz/2011/sifry/reseni Tmou to neni. Ale jestli je to soucast nejake nove chystane kese, tak se ti mozna nekdo podekuje.
  • 0
Android: Locus Map Pro | Waze navigation, traffic & gas prices
Dekuji vsem zakladatelum kesi, kteri se neucastni cim dal silenejsich zavodu, kdo da kes vys nebo vic schova souradnice, a jeste se drzi myslenky privest kolegy na hezke misto a neco mu o nem rict.

#8 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2011 - 10:54

Pokud je to součást nové cache, tak se jedná o kolizi, řekl bych.
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#9 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 350 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2011 - 11:04

Myslís kolizi 50cm? :D
  • 0
Užívej života...

#10 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2011 - 11:15

QtA nedělají kolizi. A co je to QtA rozhoduje owner. Viděl jsem takové stage, že to Question to Answer určitě nebyly, a přitom prý kolizi nedělaly. Takže to klidně být stage může a podle pravidel to ničemu nevadí. Jinak díky za spoiler, kdybych to nemohl najít, až budu někdy v Brně. Původní Červený kostel jsem našel až napotřetí. Pochopitelně to nebylo a ani nebude důkladným ukrytím, ale mudloprovozem.
  • 0

#11 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2011 - 11:17

QtA to není, je to tam přidáno, tudíž se jedná o SoM. QtA je např "jaká je vzdálenost ke studánce podle rozcestníku, před kterým stojíte?"
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#12 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2011 - 11:27

Jo, to vím. Ale viděl jsem šifrovací tabulku na plechu přibitou pod lavičkou, filmovku s lístky, děrovací kleště, a kolize to nedělalo, takže to asi byly QtA. Buď se to dřív tak nebralo, nebo to dotyčný owner revírníkovi nenapsal. Nemá smysl na to upozorňovat, protože jsou to výborné keše a záměna naprosto nehrozí. Ale jen že se to vyskytuje. Můžeš počkat, jestli něco vyběhne a pak dát NA. Nebo to tak nechat, asi by záměna opravdu nehrozila. A možná že dotyčný o tvé neví, nebude mu to schváleno pro kolizi a nálepka tam už zůstane a ty se ani nedovíš, proč. Nebo je to opravdu něčí soukromá hra a nedovíš se to taky.
  • 0

#13 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2011 - 11:51

fremen.cz napsal/a:
QtA to není, je to tam přidáno, tudíž se jedná o SoM.

QtA je např "jaká je vzdálenost ke studánce podle rozcestníku, před kterým stojíte?"

By mě docela zajímalo, jestli maj majitelé kešek jako je třeba jedna keška ve Špindlu, kde se jde po QR kódech, tyhle QR kódy zadané jako skryté WP :-)
Znám i spoustu dalších multin, kde se hledá nějaké číslo někde připevněné a přesto to není označené jako Stage of multicache, ale jen jako QtA.
Krom toho bych řekl, že u podobných "stage" zrovna záměna keší nehrozí, pokud to je jen nějaký lístek s číslem či QR kódem...
  • 0

#14 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 350 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2011 - 12:27

Roman_Jaromer napsal/a:
By mě docela zajímalo, jestli maj majitelé kešek jako je třeba jedna keška ve Špindlu, kde se jde po QR kódech, tyhle QR kódy zadané jako skryté WP :-)
Znám i spoustu dalších multin, kde se hledá nějaké číslo někde připevněné a přesto to není označené jako Stage of multicache, ale jen jako QtA.
Krom toho bych řekl, že u podobných "stage" zrovna záměna keší nehrozí, pokud to je jen nějaký lístek s číslem či QR kódem...


Proč a jestli? Sme lidi a každý ty pravidla chápe trochu jinak a podle toho jak se jim to hodí. To bych tady moc neřešil, na ruzne pojeti QtA a SoM jsem narazil tolikrat, že mě to ani nebere...

mpik napsal/a:
Nebo je to opravdu něčí soukromá hra a nedovíš se to taky.

:(

mpik napsal/a:
Jinak díky za spoiler, kdybych to nemohl najít, až budu někdy v Brně. Původní Červený kostel jsem našel až napotřetí.

teda kdyby jsi nemohl najít tuhle keš, tak by jsi musel být slepý jak patrona a malý "nenápadný" QR kod by ti fakt nepomohl :D
  • 0
Užívej života...

#15 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2011 - 12:39

V pravidlech na GeoWiki se jednoznačně používá k odlišení typu waypointu kriterium, zda se na místě nachází, či nenachází SCHRÁNKA (je to tam na dvou místech, v kapitole o založení keše a v kapitole o waypointech). Co je schránka, je snad jasný - není to destička nebo samolepka s údaji, byť by je tam instaloval owner. Tohle není něco, co by se dalo splést s keší. Že je někde provedení na hraně, nebo i za ní, je jiná věc, jaksi individuální. Ale nějaký nalepený QR kód těžko může být s něčím v kolizi, i kdyby byl součástí naší hry.
  • 0

#16 motty.rt

motty.rt

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2011 - 12:42

Tak tam lípni hned vedle QR kód s dotazem, k jaké hře to patřilo. A přidej kontakt. Třeba se ti někdo ozve :-)
  • 0

#17 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 350 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2011 - 12:47

motty.rt napsal/a:
Tak tam lípni hned vedle QR kód s dotazem, k jaké hře to patřilo. A přidej kontakt. Třeba se ti někdo ozve :-)

To reálně plánuju :)
  • 0
Užívej života...

#18 Smogeo

Smogeo

    Pozorr, troll!

  • Members
  • PipPipPip
  • 453 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2011 - 13:39

se nakonec ukáže jako nejsprávnější rada z FB :)
  • 0
> Body nesmrdí <
Nebudu lítat jak Groundspeak pískne.

#19 kryshtof

kryshtof

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2011 - 13:58

zmijovkar napsal/a:
V pravidlech na GeoWiki se jednoznačně používá k odlišení typu waypointu kriterium, zda se na místě nachází, či nenachází SCHRÁNKA (je to tam na dvou místech, v kapitole o založení keše a v kapitole o waypointech). Co je schránka, je snad jasný - není to destička nebo samolepka s údaji, byť by je tam instaloval owner. Tohle není něco, co by se dalo splést s keší. Že je někde provedení na hraně, nebo i za ní, je jiná věc, jaksi individuální. Ale nějaký nalepený QR kód těžko může být s něčím v kolizi, i kdyby byl součástí naší hry.


pro pořádek - zrovna nedávno jsem se na tohle díval a mám pocit, že jsem někde na české wiki četl, že např. štítek se souřadnicemi se počítá jako SoM a ne QtA, ale teď to najít nemůžu, nicměně na stránkách groundspeaku to je :
Physical elements of different geocaches should generally be at least 0.10 miles apart. This separation is 528 ft or 161 m. A physical stage is defined as any stage that contains a physical element placed by the geocache owner, such as a container or a tag with the next set of coordinates

edit: už jsem to našel - http://wiki.geocachi..._Geocaching.com :
Fyzická zastávka (stage) je definována jako jakákoliv zastávka, která obsahuje fyzický prvek umístěný vlastníkem geocache, jako je schránka nebo štítek s dalšími souřadnicemi
  • 0
Motorola MB526 Defy+ (Locus) + Qstarz BT-Q1000X a geopesa Naru

#20 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2011 - 14:06

takže...

SoM = cokoli co tam dal owner
QtA = již to na místě bylo a je to pouze zakomponováno do průběhu odlovu cache
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama