Přejít na obsah


Fotka

Dlouho rozepsané listingy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
33 odpovědí na toto téma

#1 Halstead

Halstead

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2011 - 13:01

Promiň, ale v tomto bodě si myslím, že je to chyba Groundspeaku, že o tom cachery neinformuje. V Guidelines jsem nic takového nenašel a když se uživatel při zakládání dočte, že rewiever listing neuvidí dokud není poslán do fronty, tak nemůže tušit, že dlouho rozdělaný listing je nějak na obtíž. Nevím, jestli je "utajování" podobných detailů ze strany Groundspeaku jen opomenutí nebo záměr, který má nějaký důvod, ale podle mne to pouze přidělává reviewrům práci, protože kdo se to nedozví náhodou buď od kolegy nebo při sledování afér na fóru, tak může podobné listingy v dobré víře produkovat.

Pokud z vlastní zkušenosti vím, tak rev. k archivaci i takovéhoto listingu píše zdůvodnění.

Většinou ano, ale zrovna na tom obrázku žádný důvod uveden nebyl. Takže to asi není tak, že by reviewer jen někde kliknul na jedno z několika tlačítek a automaticky se mu tam doplnil jeden z pár nejčastějších důvodů archivace (nebo i komentářů k publikaci), ale asi to tam musí přinejmenším nakopírovat pomocí cut a paste. To je samozřejmě jen moje laická představa, ale z útržků toho co se občas objeví na fóru mám takový matný dojem, že to prostředí ve kterém reviewři pracují není žádný zázrak, pokud si to jednotliví reviewři nějak nevylepší sami (vkládání času publikace, keškoměrka atd.)

A vždycky je přece možnost mu poslat slušný mejl, že práce na listingu už jsou definitivní a že by to nejpozději do týdne bylo hotové...

Ano, ale reviewer zbytečně ztratí čas archivací a případnou odarchivací. Můj dojem rozhodně není, že by snad reviewři znepříjemňovali život cacherům, ale že nedokonalý systém Groundspeaku zbytečně znepříjemňuje práci především reviewrům, což pak sekundárně dopadá na cachery.

Takže nemusí být všechny možné i nemožné eventuality dopředu známé, hodně toho je na slušné domluvě

Samozřejmě, že když reviewra o něco slušně požádáš, tak ti v mezích možností vyhoví. Ale přidělá mu to práci. Zatímco kdo to předem ví, tak jednak pokud má listing rozdělaný delší dobu, tak ho pravidelně aktualizuje, aby reviewer mohl vidět na první pohled, že se na keši něco děje a není to jen opuštěný projekt nebo pokus; a druhak pokud předem očekává, že úplné dokončení keše zabere delší dobu, tak nevytvoří listing zbytečně brzo. Ovšem kdo se to nedozví, tak založí listing hned jak umístí pixlu do terénu, nebo ho dokonce může napadnout založit si jeden listing jako sandbox, kde by si mohl zkoušet co a jak se dá pomocí html vylepšit.

Ono taky nezapomeň, že čím je návod delší, tím méně lidí si ho přečte!

To je pravda, rozhodně by to nemělo narůst do něčeho podobného smlouvě s bankou nebo licenčnímu ujednání od Microsoftu, ale pár vysvětlujících slov by tam snad mohli přidat.
  • 0

#2 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2011 - 13:16

Sandbox docela chybí. Protože GS používá své styly a občas když něco vyladíš u sebe, vypadá to v listingu jinak. Já jsem včas zachytil kdysi nějakou diskusi od Bohemiana, jak nabádal, aby listingy nebyly dlouho rozdělané, jinak bych taky nevěděl, že to vadí. Možná na zkoušky nastavit souřadnice do moře, aby to nedělalo kolize... Ale ono o nic moc nejde. Když si připravím obsah lokálně, tak doladění grafiky je otázkou chvíle. Jen je nepříjemné, že fotky je vhodné nahrávat do galerie listingu, takže grafiku s fotkama si dopředu taky moc nepřipravím. A linkovat fotky odjinud se mi moc nelíbí. Už proto, že to některé notoriky láká k FTF BP.
  • 0

#3 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2011 - 13:20

Mám matný pocit, že požadavek na nějaký píseček jsem viděl v tom feedbackovém webu, ale teď neumím najít ani ten feedback.
  • 0

#4 Voyager Reviewer

Voyager Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2011 - 14:00

Ahoj, ano je to tak jak uz tu zaznelo, zkusim to tedy shrnout at je v tom jasno... Pokud vytvorite listing, tak jej reviewer, pokud jej rucne nevyhleda, normalne nevidi. V procesu schvalovani jine kese, mu ovsem system hlasi vsechny kolize. Proto, pokud narazime na zjevne dlouho rozpracovany listing, na kterem se nic nedeje, tak jej archivujme a to obvykle s rucne vlozenym komentarem. Samozrejme, pokud by jste v listingu chteli v budoucnu pokracovat, tak staci kontaktovat reviewera a ten vam to jiste rad odarchivuje. Plati takove nepsane pravidlo, ze pokud je listing neaktivni (bez uprav) dele nez mesic, tak je kandidatem na archivaci. Takze jeste jednou proc je nutne takove neaktivni listingy archivovat? -hlasi kolize pri schvalovani jinych kesi -neumerne prodluzuje odezvy systemu na automatickou detekci kolizi -neumerne narusta velikost databazi (neverili byste kolik jen pokusne zalozenych listingu je v systemu) Jak pripadne zabranit, aby vam to reviewer archivoval kdyz vite, ze potrebujete vice casu? -nachystat si vse bokem a teprve v rozumny cas zalozit listing -do listingu napsat, ze na tom delate a kdy asi predpokladate dokonceni. -nesnazte se toho ale zneuzivat, tohle rozhodne neslouzi k dlouhodobemu blokovani souradnic
  • 0

Voyager Reviewer - reviewer pro ČR, (především kraje Jihomoravský, Zlínský)


#5 Bo.T.L.

Bo.T.L.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 040 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2011 - 14:08

Voyager Reviewer napsal/a:
Ahoj,

...
Takze jeste jednou proc je nutne takove neaktivni listingy archivovat?
-hlasi kolize pri schvalovani jinych kesi
-neumerne prodluzuje odezvy systemu na automatickou detekci kolizi
-neumerne narusta velikost databazi (neverili byste kolik jen pokusne zalozenych listingu je v systemu)

...
-nesnazte se toho ale zneuzivat, tohle rozhodne neslouzi k dlouhodobemu blokovani souradnic


Platí tato pravidla i pro listingy eventů?
Tam snad kolize nemohou nastat jestli se nepletu.

Díky

Bo.T.L. Czech Geocaher and Geocoins Collector
  • 0

#6 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2011 - 14:15

A co například multiny - pokud nezadám do rozepsaného listingu finalní WP tak by u nich nemělo co kolidovat. Nebo se pletu ?
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#7 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2011 - 14:20

Finální WP a SoM. Ale ony jsou multiny dneska většinou bez fyzických stagí. Ale co mě zaráží, jsou multiny zcela bez waypointů, jen s popisem v textu. Tam ke kolizím dochází a není to nikde vidět. Nevadí to, většinou se to nedá splést, ale matoucí je, když si člověk řekne "Tady to nebude, to by bylo v kolizi".
  • 0

#8 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 650 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2011 - 14:22

Technicky je to jasný ... když si představím kolik je geokačerů tak zkusmo nebo dlouhodobě ponechanými listingy ta DB musí bobtnat jako houba ...

nedala by se u GS vypnout detekce kolizí až do okamžiku kdy dotyčnou keš fouknu na schválení ?? to by podle mě bylologičtější ??

ale jinak souhlasím, že to dělá binec v DB a určitě není problém když mi ležáka reviewer zaarchivuje už se mi to jednou stalo :-)

a pískoviště by asi taky nebylo marné + konečně trochu slušnej EDITOR :-) mě to osobně nevadí ale nejsou všichni kačeři zrovna html GURU :-)

ještě jeden dotaz ?? vrátí se feedback ??


  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#9 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2011 - 14:28

Jo editor, na ten jsem zapoměl. Takové řešení existuje, třeba do joomly, ale tady ho nikdo nedá. Stačilo by kdyby byly naklikávací obrázky z galerie. To dolování a kopírování odkazu s tím hausnumerem je otravné. A ještě otravnější je to někomu vysvětlovat, kdo to chce použít a neumí to. Feedback zmizel, asi to nestíhali vyřizovat. Dotaz na tomto fóru to asi nevyřeší.
  • 0

#10 Voyager Reviewer

Voyager Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2011 - 14:55

K dotazum... Pokud u multiny (mysterky) nevidite stage, tak to neznamena, ze tam nejsou. Casto tam jsou jako skryte wpt, prave aby se predeslo kolizim. Pokud tam opravdu nejsou, tak je to vetsinou z drivejska, dnes uz se je snazime vyzadovat vzdy aspon jako skryte. Jinak k tomu co system kontroluje. Kontroluji se vzdy i vychozi souradnice a vsechny druhy waypointu. Jen je jina interpretace vysledku. Tam kde to ma jednoznacny smysl, tak nas system automaticky varuje, ale v ostanich pripadech musime interpretovat vysledky kolizniho systemu jeste i rucne. Jinak ma smysl kontrolovat i vychozi souradnice, protoze si RW hned vsimne, ze se ikonky prekryvaji a nebyly by pak na kes mape videt. Tady zase plati doporuceni, ze by se meli takovete "nekolizni" souradnice lisit alespon o 40m, aby k prekryti ikon nedoslo. Nekdo se ptal na eventy, tam to plati taky (i kdyz kolize nema smysl, system ji presto kontroluje). Nicmene pokud je jasne, ze jde o zivou vec, tak vam to nikdo nezaarchivuje. Nicmene je rozhodne nevhodne nechat si event jako diasablovany pro pouziti pristi rok. Za prve by jen zaclanel na mape, ale co je horsi mel by stejny GC kod a tak by to byl pro kacery druhy nalez... Konec koncu pro ownera neni problem, dostat se i na archivovany log, kdyz zna jeho GC kod a text listingu si prekopirovat do noveho.
  • 0

Voyager Reviewer - reviewer pro ČR, (především kraje Jihomoravský, Zlínský)


#11 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 650 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2011 - 14:56

mpik napsal/a:
Jo editor, na ten jsem zapoměl. Takové řešení existuje, třeba do joomly, ale tady ho nikdo nedá. Stačilo by kdyby byly naklikávací obrázky z galerie. To dolování a kopírování odkazu s tím hausnumerem je otravné. A ještě otravnější je to někomu vysvětlovat, kdo to chce použít a neumí to. Feedback zmizel, asi to nestíhali vyřizovat. Dotaz na tomto fóru to asi nevyřeší.

ani sem nechtěl aby to řešili spíš jen jestli je povědomost nějaké další kontinuity feedbacku :-D
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#12 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 199 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2011 - 14:59

Mě by třeba zajímalo proč editace listingu keše je jiná než editace TB. Proč to není jednotné. Proč není jednotná práce s fotografiemi (srovnej fotky v listingu, v logu na keš a v logu na TB). O otevřených vrátkách na psaní NA nemluvě. Prostě ten web je na odstřel a oni vymýšlí ptákovinky, který nic neřeší a stejně ani nejsou schopný je dotáhnou do konce.
  • 0

#13 Halstead

Halstead

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2011 - 15:11

Voyager Reviewer napsal: zkusim to tedy shrnout at je v tom jasno

Dík za vyjádření; dovolil jsem si zkopírovat ho do http://wiki.geocachi.../Založení_cache, protože tam je k tomutu tématu pouze následující vyjádření asi z doby před tím, než se začala databáze čistit: "rozdělaný listing s nevyužitými souřadnicemi ničemu nevadí - můžeš ho užít kdykoliv na jinou zakládanou keš v budoucnu". (Nicméně stejně si myslím, že by měl Groundspeak o tomto tématu provést globální osvětu.)
  • 0

#14 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2011 - 15:12

Voyagere: k tomu disable listingu eventu. Jestliže mám event, který se opakuje dejme tomu za půl roku rok, ale pod jiným listingem, rád bych použil v tom starém "Announcement" a všem spokojeným účatníkům z minula dal vědět, že je tu další díl. Ale to u archivovaného nelze :o jestliže pak máš takto kontaktovat ručně 120-150 lidí, je to docela opruz. A nechat to na nich, v té záplavě eventů, co dnes vychází, je také na nic. Co s tím?
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#15 Voyager Reviewer

Voyager Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2011 - 15:20

Citecka napsal/a:
Voyagere: k tomu disable listingu eventu.
Jestliže mám event, který se opakuje dejme tomu za půl roku rok, ale pod jiným listingem, rád bych použil v tom starém "Announcement" a všem spokojeným účatníkům z minula dal vědět, že je tu další díl. Ale to u archivovaného nelze :o
jestliže pak máš takto kontaktovat ručně 120-150 lidí, je to docela opruz. A nechat to na nich, v té záplavě eventů, co dnes vychází, je také na nic.

Co s tím?


Jj, to mas pravdu. Ten system je bohuzel nedokonaly, ale to je i jinde kam se kouknes...

V opravdu oduvodnenych pripadech, by slo event na chvili odarchivovat, ale je to pro RW prace navic, tak toho nechtejte zneuzivat, toz tak :-(
  • 0

Voyager Reviewer - reviewer pro ČR, (především kraje Jihomoravský, Zlínský)


#16 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2011 - 15:27

Voyager Reviewer napsal/a:
K dotazum...
....
Nekdo se ptal na eventy, tam to plati taky (i kdyz kolize nema smysl, system ji presto kontroluje). Nicmene pokud je jasne, ze jde o zivou vec, tak vam to nikdo nezaarchivuje. Nicmene je rozhodne nevhodne nechat si event jako diasablovany pro pouziti pristi rok. Za prve by jen zaclanel na mape, ale co je horsi mel by stejny GC kod a tak by to byl pro kacery druhy nalez...
Konec koncu pro ownera neni problem, dostat se i na archivovany log, kdyz zna jeho GC kod a text listingu si prekopirovat do noveho.


Není málo eventů, co jsou co rok, to jeden GC kód a tedy jeden bod. Vzhledem k tomu, že všem jde hlavně o zážitky, tak na bodech zase tolik nezáleží :-)

Je sice pravda, že owner vidí text archivovaného logu, ale nevidí jeho zdrojový kód. Takže překopírovat si to sice může, ale většinu toho musí udělat znovu :-(
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#17 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2011 - 15:27

Voyager Reviewer napsal/a:
Ten system je bohuzel nedokonaly, ale to je i jinde kam se kouknes...
V opravdu oduvodnenych pripadech, by slo event na chvili odarchivovat, ale je to pro RW prace navic, tak toho nechtejte zneuzivat, toz tak :-(


A nešlo by dotlačit GS, aby u archivovaných eventů Announcement nechali?
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#18 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2011 - 15:29

kolombo napsal/a:
Je sice pravda, že owner vidí text archivovaného logu, ale nevidí jeho zdrojový kód. Takže překopírovat si to sice může, ale většinu toho musí udělat znovu :-(


Tak se podívej na zdrojový kód celé stránky a někde uprostřed toho balastu je i kód pův. listingu.

Průser je, že si tam ten GS editor furt dolepuje ty svý "vylepšítka" a nahrazuje řetězce, takže tě ruční, zcela zbytečný edit stejně nemine :(
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#19 Halstead

Halstead

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2011 - 15:44

Je sice pravda, že owner vidí text archivovaného logu, ale nevidí jeho zdrojový kód. Takže překopírovat si to sice může, ale většinu toho musí udělat znovu :-(

Archivovaný listing se dá normálně editovat, takže není problém kliknout na editaci a odtamtud si okopírovat zdrojový kód.
(Dodatek: teď jsem si teprve všimnul, že šlo o log, ne o listing.)
  • 0

#20 Pinokio.CZ

Pinokio.CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 29 listopad 2011 - 15:44

V dobe digitalniho veku a takrka neomezenych velikosti datovych ulozist, s moznosti filtrace na zvolenou oblast, je az neuveritelne, ze by system Groundspeaku mohl mit nejaky problem :-(. Stejne tak se mi dost nezda, jake jsou nezmerne naroky na zatizeni servru, ukazat moznych problematickych max cca 3 bodu na jeden wp... a to pouze v opravdu huste zakesovanych oblastech.... Jedine cemu verim, ze to muze reviewrum usetrit nejaky cas, neoverovat - priste - co to je za bod, na druhou stranu, trochu slusnosti, treba ownera upozornit na problem a stanovit lhutu, nez mu listing archivuji, by mozna nebylo od veci. Ac patrim spise k odpurcum serii, obrazcu, ani jineho megasilenstvi, situaci z predchoziho vlakna, kdy se archivuje serie ownera ktery je u geokomunity v nemilosti, jen na zaklade nejakeho vykonstruovaneho duvodu, ktery se alibisticky vycuca z prstu - v ramci obecnych kecu o ochrane prirody, snad nema vyznam ani komentovat. Vzdyt v praxi je uplne jedno, jestli jsou kese od sebe 160 nebo 300 metru, opravdu neshledavam prilisneho rozdilu napriklad od Smjlika nebo od Sipky, cesticky se po case, po trase od kese ke kesi vydupaji stejne tak jako tak... To snad ani nechci stourat do toho, ze polovina co kriceli, v miste vůbec nebyla a ten zbytek si stezoval, ze je teren prilis narocny... "to prece nemohl myslet owner vazne, takhle z kopce do kopce, mezi keriky a stromky, a jeste tak pritom vyplasit nejakeho zajice..." O odhozenych papircich a jinych blabolech, neukazujte prstem na ownera, ale jen sami na sebe.. Nebo jsem nejaky podstatny rozdil prehlednul ?
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama