Přejít na obsah


Fotka

Geocoin - 450 let Kladrubského hřebčína


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
35 odpovědí na toto téma

#1 geo.scorpions

geo.scorpions

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2011 - 15:13

Velmi rád Vám představuji novou minci, kterou jsme nechali vyrobit u příležitosti výročí 450 let založení hřebčína v Kladrubech nad Labem. Národní hřebčín v Kladrubech nad Labem je nejstarším velkým hřebčínem na světě a leží blízko Přelouče, 25 km západně od Pardubic. Koně Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem jsou v současné době chováni jednak v Kladrubech samotných ( bělouši ) a dále ve Slatiňanech ( vraníci ). Starokladrubští koně byli vyšlechtěni pro kočárovou službu a jsou označováni jako karosiéři, neboť byli zapřaháni do velkých kočárů - karos. Hřebčín Kladruby nad Labem a jeho jedinečná populace starokladrubských koní byla v roce 2002 vyhlášena národní kulturní památkou. Od šedesátých let minulého století se koně kladrubského hřebčína úspěšně zúčastňují národních a mezinárodních soutěží spřežení. Tyto koně zapřahají jak čeští závodníci, tak řada jezdců v zahraničí. Starokladrubský kůň byl a je nejenom významným koňem ceremoniálním, ale i koňem sportovním. Geocoin má velikost 45 mm a tloušťku 3 mm Celkem je připraveno 6 variant. Předpokládaný termín distribuce je 14. prosince 2011 Cena bude více než příznivá. Dále připravujeme tyto geocoiny (někteří z Vás již měli to štěstí a viděli vzorky) 1 - Psí plemena (celkem 10 plemen) 2 - Egypta (Spojení Hvězdné brány a boha Anubise) 3 - Ufo artefakt z dílny Torfíka 4 - Plemena koní (celkem 6 plemen)
  • 0

#2 geo.scorpions

geo.scorpions

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2011 - 15:14

Verze Antique bronze
  • 0

#3 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2011 - 15:21

Wauuuu. Tohle vypada hodne dobre...
  • 0

#4 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 645 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2011 - 15:33

Mince se mi libi, hodne, tema je moc pekne, ale proc je na text okolo pouzit takovy sileny font? Jakou ma spojistost s Kladrubama a takto starym hrebcinem? Skoda, no.
  • 0

#5 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 753 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2011 - 15:33

Pekny! Doufam ze nezapsim, jak je mym zvykem. Ze zvedavosti - ta plemena psu .. sla by prozradit (treba pres SZ)? :)
  • 0

Zítra je taky den!!! :)

Garmin Oregon 550 + OSM mapy // iPhone 4 + Geocaching / Alcatel OneTouch 997D Ultra + Geocaching + Locus Pro // ThinkPad R61i + GeoGet // nohy / MHD / Ford C-Max / Trek Fuel EX / koloběžka Bizon


#6 Chasseur23

Chasseur23

    Chasseur.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2011 - 15:38

marram napsal/a:
Mince se mi libi, hodne, tema je moc pekne, ale proc je na text okolo pouzit takovy sileny font? Jakou ma spojistost s Kladrubama a takto starym hrebcinem? Skoda, no.


Tak tady bohužel musím souhlasit s marramem. Je to velká škoda, použít tento strašlivý font na jinak perfektní minci. Nezlob se Radku, ale je to podle mě opravdu chyba.
  • 0

#7 geo.scorpions

geo.scorpions

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2011 - 15:52

jooooo chybama se člověk učí ... :):):):) Přiznám se, že s fontem jsem nějaký čas bojoval. Je to totiž poprvé, co byl tento font použitý na geocoinu. Ve skutečnosti to vypadá docela v pohodě. Font není až tak výrazný, jako na těchto fotkách. Coiny budu mít ssebou na skořápkách, tak si můžeš osahat.
  • 0

#8 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2011 - 16:33

mne tedy vrta hlavou, co tam dela ta roubena chalupa (nebo dokonce mlyn, jestli brejlim dobre a pripada mi, ze pred stitem je neco jako vodni kolo :))? spis bych tam dal zamecek s kostelikem, jez jsou soucasti a vytvareji dvur hrebcina, ktery je tak pekne uzavreny. nebo hlavni branu.... to same ty borovice - kam se v kladrubech podivate, kraluji kolem lipy ci topoly. lemuji vybehy, potoky, cesty do sousednich vesnic, areal ... neberte to prosim tvurci jako kritiku vasi prace, mince je hezka, ale mi prijde, ze ma s kladrubama spolecneho jen kone ;). kdyz se na minci podivam, tak si predstavim podle borovic a roubenky nejakou podhorskou farmu s konma. ze vy jste vzali proste nejaky konsky obrazek a nazvali to kladruby? :)
  • 0

#9 geo.scorpions

geo.scorpions

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2011 - 16:41

Ohledně geocoinů, venované psím plemenům: Labradorský Retriever Německý ovčák Jezevčík Border Collie Zlatý Retriever Beagle Bearded Collie Rottweiler Aliašský Malamut desáté plemeno bude překvapení ;););) Jedná se o plemena, která jsou pro člověka nějakým způsobem užitečná. Série se bude jmenovat "Working dogs" (Pracovní psi) K těmto geocoinům se ale v tomto vlákně nechci více rozepisovat. Stejně tak ke koňským plemenům.
  • 0

#10 Evca.N

Evca.N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 543 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2011 - 16:48

Koníčky mám ráda, možná bych šla i do jezevčíka, ale nejvíc se těším na tohle

geo.scorpions napsal/a:
2 - Egypta (Spojení Hvězdné brány a boha Anubise)


Jsem zvědavá, co se z toho vyklube.
  • 0

#11 geo.scorpions

geo.scorpions

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2011 - 17:16

Bylo samozřejmě vícero pracovních verzí. Paradoxně kostelík nebyl použitelný z důvodu všudypřítomných lip. Artwork vypadal s lípama příšerně. V situaci, kdy forma vychází na nemalé peníze nemůžu riskovat, že bude vypadat příšerně i vzorek. Jsem rád, že jsme zrealizovali právě tu verzi, kterou vidíte na fotkách. Mám ke koním blízko, na Kladrubácích jsem 6 let jezdil. Mám je spojené se smrkovým a borovicovým lesem i s vesničkama, tak proč bych na minci nepoužil chaloupku s lesem v pozadí ??? Já žasnu co lidem všechno dokáže vadit ... Staré pravidlo zní, že se nelze nezvaděčit všem. Pochopte, ale, že já se nikomu zavděčovat nechci. Neživí nás to, nikdy nás to živit nebude. Je to náš koníček, ze kterého máme se ženou radost. Toť vše.
  • 0

#12 Fridolini

Fridolini

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 102 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2011 - 17:30

Kde se dají předobjednat??? Tohle prostě musíme mít :D:D:D A na ty koňský plemena se taky moc těšíme. Díky
  • 0

#13 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2011 - 19:05

zasnout nemusis a zavdecovat se mi uz vubec ne :) ja se na to pouze divam ocima cloveka, ktery to tam velmi dobre zna 36 let, stravil tam nekolik let, temer se tam narodil, ma k nim velky srdecny vztah a pri pohledu na minci si kladrubsky hrebcin ani pri nejlepsi vuli nevybavi :D. chaloupka hezka, ale ke kladrubum nepatri. jak uz jsem psal, neberte to jako kritiku vasi namahy s minci, ale proste to s kladrubama nema nic spolecneho. kdybych chtel nemistne kritizovat, tak si vezmu na paskal font.
  • 0

#14 Arogant

Arogant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 632 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2011 - 19:11

Asi první coin z Tvojí dílny, který bych označil za pěkný, kdybys ho nezmrzačil tím fontem... škoda.
  • 0
Body, sláva, diplomy! používáno se souhlasem cbfousáče ;o)

Nositel Nobelovy ceny za mír.

#15 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2011 - 19:18

škoda toho fontu a pozadí za końma...
  • 0

#16 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2011 - 19:20

geo.scorpions napsal/a:
Ohledně geocoinů, venované psím plemenům:

Labradorský Retriever
Německý ovčák
Jezevčík
Border Collie
Zlatý Retriever
Beagle
Bearded Collie
Rottweiler
Aliašský Malamut
desáté plemeno bude překvapení ;););)

Jedná se o plemena, která jsou pro člověka nějakým způsobem užitečná. Série se bude jmenovat "Working dogs" (Pracovní psi)

K těmto geocoinům se ale v tomto vlákně nechci více rozepisovat. Stejně tak ke koňským plemenům.

Jestli to nebude Německý boxer, tak máš mínus ;-)
  • 0

#17 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2011 - 19:54

to bude bernardyn s rumem ;)
  • 0

#18 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2011 - 20:04

Tak co, kdy, kde a za kolik bude ten Kladrubskej ????
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#19 Raraku

Raraku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 474 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2011 - 20:14

Zajimavé téma, z mého pohledu je mi font i roubenka je docela fuk, ale škoda že ti koníci na minci nemají aspoň trochu klabonosé čumáky a mohutnější hlavu, takhle totiž vypadají spíše jako tuctoví koně, ne kladrubáci. :-( Ale na mince věnované plemenům koní jsem zvědavá a těším se. :-)
  • 0

#20 ben.31

ben.31

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2011 - 21:03

Coin je krásný ! A nejsem tak zkušený abych kritizoval nebo něco podobného!!! Ale asi jsi zapomněl že Kladrubský kůň nejsou jen Kladruby a Slatiňany ale i Heřmanův Městec!!!!!
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama