Přejít na obsah


Fotka

České GeoCache pro GoogleEarth ke stažení


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2006 - 4:43

Kdo si oblíbil GoogleEarth i GeoCaching tak jistě zjišťoval jak obojí příjemně propojit. Jednou z možností je oficiální NetworkLink, ale ten má drobné nevýhody: není možné jej využít off-line, pomalost, nepřesnost (skript záměrně zkresluje pozici), nevyhovující popisky, atd.

Naštěstí máme k dispozici GPX soubory a program GSAK, který nám pomůže si vybrat to co chcem a makrem to vyexportovat do KML souboru.

  • všechny zajímavé informace jsou obsaženy a nic se nenačítá z internetu
  • je možné odlišit mnou nalezené cache (pouze během exportu, ne v níže přiloženém KML souboru)
  • cache jsou ve složkách podle typu (navíc složky již nalezených a nedostupných cache)
  • více popisný popisek s odkazem na Mapy.cz pro detailnější mapu
  • cache jsou přesně zaměřeny bez zkreslení
http://geo.troo.cz/ - info, makro, screenshot
CzechGeoCaches.kml - odkaz pro netrpělivé
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2006 - 12:07

Kdo si oblíbil GoogleEarth i GeoCaching tak jistě zjišťoval jak obojí příjemně propojit. Jednou z možností je oficiální NetworkLink, ale ten má drobné nevýhody: není možné jej využít off-line, pomalost, nepřesnost (skript záměrně zkresluje pozici), nevyhovující popisky, atd.

Naštěstí máme k dispozici GPX soubory a program GSAK, který nám pomůže si vybrat to co chcem a makrem to vyexportovat do KML souboru.

  • všechny zajímavé informace jsou obsaženy a nic se nenačítá z internetu
  • je možné odlišit mnou nalezené cache (pouze během exportu, ne v níže přiloženém KML souboru)
  • cache jsou ve složkách podle typu (navíc složky již nalezených a nedostupných cache)
  • více popisný popisek s odkazem na Mapy.cz pro detailnější mapu
  • cache jsou přesně zaměřeny bez zkreslení
http://geo.troo.cz/ - info, makro, screenshot
CzechGeoCaches.kml - odkaz pro netrpělivé

Ahoj
nevidim presne, co Tvoj napad prinasa navyse, ale GPX sa da naimportovat do Google Earth priamo, bez konverzii atd.
ak si vytvoril nejake KML, tak je zrejme staticke a je s nim rovnaky problem ako s GPX, a to, ako ho aktualizovat. (PM, geotoad)
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2006 - 12:38

Mno, kdyz uz je tu tema o Google Earth .. a kdo pouziva oficialni link z groundspeaku - povedlo se nekomu tu posledni betaverzi gearthu donutit zobrazovat normalni cache ikonky pro kese (tak jak to bylo driv) a ne ten zlutej hnusnej nic nerikajicici generickej fujtajbl?
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2006 - 15:43

Zajímalo by mě, jak v Google Earth nastavím ikonky k jednotlivým typům keší. Nějak jsem na to nepřišel. Ale jinak se mi to líbí :-)
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 17 červenec 2006 - 14:45

Ahoj nevidim presne, co Tvoj napad prinasa navyse, ale GPX sa da naimportovat do Google Earth priamo, bez konverzii atd. ak si vytvoril nejake KML, tak je zrejme staticke a je s nim rovnaky problem ako s GPX, a to, ako ho aktualizovat. (PM, geotoad)



GPX sice je mozne naimportovat, ale vysledek neni zrovna idealni. Nevytvoril jsem jen staticke KML, ale upravil jsem makro pro vytvareni KML z GSAKu tak aby bylo lepe pouzitelne. Kazdy si tak muze generovat vlastni KML s oznacenyma nalezenyma cache apod. Update je pak otazkou spravne vytvorenych PocketQueries.

Odkazovane na KML je skutecne staticke. Chtel bych jeste dodelat automaticky update.

-- Petr
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2006 - 0:11

Zajímalo by mě, jak v Google Earth nastavím ikonky k jednotlivým typům keší. Nějak jsem na to nepřišel. Ale jinak se mi to líbí :-)


To jsem trosku zapomel popsat. Staci stahnout http://geo.troo.cz/gsak.png a nahrad do adresare GoogleEarth\res
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 18 červenec 2006 - 10:41

To jsem trosku zapomel popsat. Staci stahnout http://geo.troo.cz/gsak.png a nahrad do adresare GoogleEarth\res

Nezobrazuje....
Zřejmě je problém v cestě: v tom tvém KML souboru je cesta C:\Program Files\Google\Google Earth\res\gsak.png, jenže můj gsak.png je umístěn v /usr/local/google-earth/res/gsak.png

Dá se to nějak vyřešit?
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama