Přejít na obsah


Fotka

Colorado - samovolne vypnuti


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
35 odpovědí na toto téma

#1 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 12 prosinec 2011 - 22:24

Nemate prosim nekdo zkusenost s nasledujicim problemem? : Posledni dobou, cca 2 tydny, se mi colorado vypne kdykoliv najedu na podrobnosti cachce, hint, cokoliv ohledne cache. Cvak a je off. Kdyz mam jenom mapu, OK. Jsem-li na kesi, mam ji jakkoliv zakliklou, vypne se. Za jakoukoliv radu diky!!!
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#2 Atip

Atip

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 208 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2011 - 6:39

Asi Tě moc nepotěším, mé bývalé Colorado to dělalo také, nejdřív občas, pak se vypnulo navždy a už ho nedokázali probudit ani odborníci z Garminu, ale prodejce mi vyšel maximálně vstříc v tom, že jsem si mohl koupit za rozdíl ceny (asi 500,-) nového Oregona. Co Ti budu povídat, vzpomínám na Colorado, jako na největší krám, co jsem kdy držel v ruce, ale bylo to hodně způsobeno tehdejším prvním firmwarem, který byl šitý hodně horkou jehlou, byla to jediná GPSka, kterou jsem si nenechal ve své sbírce ;):D:D:D, v tu dobu jsem chodil hledat ještě se záložní šedesátkou, která kdyby uměla listingy, tak ji používám do dnešních dnů a pořád ji mám ;). Zpět k tématu, dělá Ti to každá keška, nebo jen některá, pamatuju si, že na některé listingy bylo Colorado háklivé, pokud jsem je neprohnal přes nějaké makro v GSAKu, pravidelně vždycky spadlo, ale už si nepamatuju ani makro, ani které to byly, tenhle problém potom vyřešil nějaký update firmwaru, ten harwerový vyřešila popelnice a nebylo mi ho líto :|.
  • 0

#3 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2011 - 6:50

No, problem je v tom, ze to dela s kontinualni graduaci. Nahravam to tam z GeoGetu pres export pro nove garminy a treba ted v Brne. Prvnich 5 kesi OK, pak obcas a pak uz uz kazde cache... Jako by se nejak zasirala pamet a cim vic = delsi dobu to pouzivas, tim horsi....
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#4 MildaPajda

MildaPajda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 618 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2011 - 7:02

Zkousels jiny firmware? Bud posledni, nebo predposledni? Zkousels ho uplne vymazat a nahrat kese jen z gc.com? ...
  • 0

#5 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 841 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2011 - 8:08

Me to delaly listingy u nekterych kesi..... Jakmile jsem je odlovil a zbavil se jich, zase je dlouho klid.... Co v nich bylo ale v tom html spatne jsem nezkoumal....
  • 0

#6 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2011 - 9:07

MildaPajda napsal/a:
Zkousels jiny firmware? Bud posledni, nebo predposledni?
Zkousels ho uplne vymazat a nahrat kese jen z gc.com? ...


Mam tam posledni FW.

Co se tyce cistych kesi, tak zatim ne, jelikoz mi to blblo 1x pak 1x OK tak jsem si rikal ze asi blbe GPX a ted zase 1x blblo.... Tak urgentne hledam moznosti, protoze me ted bude cekat 3 denni lov....
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#7 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2011 - 9:08

petegeo napsal/a:
Me to delaly listingy u nekterych kesi..... Jakmile jsem je odlovil a zbavil se jich, zase je dlouho klid.... Co v nich bylo ale v tom html spatne jsem nezkoumal....


A to Ti to delalo jenom u tech kesi nebo u vsech a kdyz jsi je tam mel nahrane takto delalo?
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#8 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 841 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2011 - 9:13

polerok napsal/a:

petegeo napsal/a:
Me to delaly listingy u nekterych kesi..... Jakmile jsem je odlovil a zbavil se jich, zase je dlouho klid.... Co v nich bylo ale v tom html spatne jsem nezkoumal....


A to Ti to delalo jenom u tech kesi nebo u vsech a kdyz jsi je tam mel nahrane takto delalo?

Tehdy mi to delalo u dvou, ktere byly nahrane s jinymi v jednom spolecnem gpx, a u jedne naprosto ve stejnem miste, kdyz jsem otevrel listing a posunul se jednou o obrazovku dolu. U te druhe spis nahodne, ne pravidelne na tom samem miste.
Jako by neco vadilo hned... a neco min...
Ale fakt jsem to tehdy vic nezkoumal.... Od te doby byl zase klid....
  • 0

#9 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2011 - 9:15

petegeo napsal/a:

polerok napsal/a:

petegeo napsal/a:
Me to delaly listingy u nekterych kesi..... Jakmile jsem je odlovil a zbavil se jich, zase je dlouho klid.... Co v nich bylo ale v tom html spatne jsem nezkoumal....


A to Ti to delalo jenom u tech kesi nebo u vsech a kdyz jsi je tam mel nahrane takto delalo?

Tehdy mi to delalo u dvou, ktere byly nahrane s jinymi v jednom spolecnem gpx, a u jedne naprosto ve stejnem miste, kdyz jsem otevrel listing a posunul se jednou o obrazovku dolu. U te druhe spis nahodne, ne pravidelne na tom samem miste.
Jako by neco vadilo hned... a neco min...
Ale fakt jsem to tehdy vic nezkoumal.... Od te doby byl zase klid....


Aha, tak to nic, protoze me to nejprve nedela u zadne, pak u nejake a pak postupne vic a vic u vsech.... Coz nesedi na tenhle pripad :(
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#10 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 841 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2011 - 9:19

polerok napsal/a:
Aha, tak to nic, protoze me to nejprve nedela u zadne, pak u nejake a pak postupne vic a vic u vsech.... Coz nesedi na tenhle pripad :(

Nevysledoval jsi zda ta prvni "...pak u nejake" neni stale ta sama, ktera to "nakopne"?
  • 0

#11 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2011 - 9:20

polerok napsal/a:
..... Tak urgentne hledam moznosti, protoze me ted bude cekat 3 denni lov....


nahradni moznost mas naprat to tam jako POI i s listingy a vymazat vsechny gpx.
  • 0

#12 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2011 - 9:24

petegeo napsal/a:

polerok napsal/a:
Aha, tak to nic, protoze me to nejprve nedela u zadne, pak u nejake a pak postupne vic a vic u vsech.... Coz nesedi na tenhle pripad :(

Nevysledoval jsi zda ta prvni "...pak u nejake" neni stale ta sama, ktera to "nakopne"?


Nee, poprve to bylo v MS kraji, podruhe v JM kraji...
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#13 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2011 - 9:25

Dain a Olik napsal/a:

polerok napsal/a:
..... Tak urgentne hledam moznosti, protoze me ted bude cekat 3 denni lov....


nahradni moznost mas naprat to tam jako POI i s listingy a vymazat vsechny gpx.

O tom vim, ale zase FN jsou FN :(
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#14 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2011 - 10:13

jasne, taky ti to pisu jako nahradni moznost. ale tak lepsi na 3 dny bez FN nez 3 dny s vypinanim :).
  • 0

#15 Tabi

Tabi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 128 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2011 - 13:11

Tenhle jev se mi stane vždy jen jednou a to při instalaci nového sw. Nahraj tam nějaký starší firmware - např. 3.52Beta nebo 3.20 pokud nechceš Garmin chirp. Nebo až 3.00 pokud oželíš i rastrové mapy. Všechny jsou ke stažení. Colorado se tím i hw restartuje. Prostě všechno smazat gpx + mapy + KMZ (jestli používáš) + formát SD karty A začít od začátku.

Atip napsal/a:
Co Ti budu povídat, vzpomínám na Colorado, jako na největší krám, co jsem kdy držel v ruce...


No nevím, jestli máš pravdu, protože Colorado od firmware 2.60 je už bez problémů.
Nemá více problémů než jiné navigace.
Pokud ti havárii způsobil firmware 2.54Beta tak se to dalo v pohodě opravit.

Atip napsal/a:
… způsobeno tehdejším prvním firmwarem, který byl šitý hodně horkou jehlou...


Tak tohle je naprostá pravda. Ale 2.40 byla už docela použitelná.
  • 0
Garmin Colorado 300 / Samsung Xcover 271 / Xperia Active + kolo + batoh + ... vše co je potřeba

#16 milanncz

milanncz

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2011 - 14:07

Tohle vypinani dela preplnena pamet trasovych bodu. Staci vymazat a je pokoj do dalsiho preplneni. Mam to vyzkousene :).
  • 0

#17 Milancer

Milancer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 181 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2011 - 14:10

Zrovna minuly tyden jsem resil podobny problem s vypinanim colorada. Po zapnuti vse v pohode, vypinalo se mi pro jistotu hned po zmacknuti praveho tlacitka. Jenze se to vyplo jako kdyz dojdou baterky, text na displeji se pomalu ztraci. Vypadalo to na ztratu napajeni. Rozebral jsem to a zavada byla hned viditelna. Od zadniho dilu s baterkama je napajeni na hlavni desku privedeno pres dva pruzne plisky, ktere se jen dotykaji plosek na hlavni desce. Jeden z tech plisku byl zlomeny a tak to po stisknuti klacitka ztratilo kontakt. Oprava byla pomerne snadna a ted to opet beha jak ma.
  • 0

#18 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2011 - 15:04

milanncz napsal/a:
Tohle vypinani dela preplnena pamet trasovych bodu. Staci vymazat a je pokoj do dalsiho preplneni. Mam to vyzkousene :).


Trasove jsou ktere?
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#19 M@x

M@x

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 227 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2011 - 15:05

Seznam keší je vidět, mapa funguje, ale když si nějakou vybereš, Colorado pomalu vypne? Protože je tady hned několik názorů - asi několik podobných problémů - přidám ten můj způsob řešení. Když se mě tohle stane, většinou se jedná o poškozený gpx soubor. Nepomůže ho přepsat, musí se fyzicky promazat celý adresář GPX a pak provést znovu export (předpoklad, že používáš exportní makro).
  • 0
M@x

"keep smiling!"

#20 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2011 - 15:08

Milancer napsal/a:
Zrovna minuly tyden jsem resil podobny problem s vypinanim colorada.
Po zapnuti vse v pohode, vypinalo se mi pro jistotu hned po zmacknuti praveho tlacitka. Jenze se to vyplo jako kdyz dojdou baterky, text na displeji se pomalu ztraci. Vypadalo to na ztratu napajeni. Rozebral jsem to a zavada byla hned viditelna. Od zadniho dilu s baterkama je napajeni na hlavni desku privedeno pres dva pruzne plisky, ktere se jen dotykaji plosek na hlavni desce. Jeden z tech plisku byl zlomeny a tak to po stisknuti klacitka ztratilo kontakt. Oprava byla pomerne snadna a ted to opet beha jak ma.


Me se to taky vypina jako kdyz dojdou baterky, ale pliskem to asi nebude....
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama