Přejít na obsah


Fotka

Skorapkovy geocoin 2011


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
17 odpovědí na toto téma

#1 elduno

elduno

    El Důňo

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2011 - 6:51

Zkratka mi to neda. Geocoiny jsou po Skorapkach jiz rozdany. Zajimal by me nazor ne/stastnych majitelu. Co rikate na kvalitu pouzitych materialu, celkove na kvalitu provedeni? Jak na vas tento geocoin pusobi, kdyz ho drzite v ruce - v porovnani napr. se skorapkovym coiny minulych rocniku, nebo plzenskymi geocoiny? Myslite si, ze cena takoveho vyrobku odpovida? Diky za nazory.
  • 0

#2 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2011 - 6:58

letos jsem ho již podle obrázků nekoupil a když jsem viděl v Plzni na eventu vzorek, tak jsem si jen utvrdil, že jsem udělal dobře, jinak jako člen plzeňské komunity jsem rád, že se lidem naše provedení lídí...
  • 0

#3 MildaPajda

MildaPajda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 618 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2011 - 8:38

mirotiro napsal/a:
letos jsem ho již podle obrázků nekoupil a když jsem viděl v Plzni na eventu vzorek, tak jsem si jen utvrdil, že jsem udělal dobře


Ano, s tim bych souhlasil...
Designem se odlisuji od coinu 2009 a 2010, a ani me se nelibil uz v nahledu a ani jsem je neobjednaval...
Skoda... :(

m.
  • 0

#4 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2011 - 9:08

Me se naopak libi hodne a docela me mrzi ze jsem prehledl objednavkove vlakno. Mam na tyhle pruhledne slabost, uz znich mam celkem solidni sbirku a tenhle mitam docela bude chybet.
  • 0
Pokud se o mě chcete dozvědět víc, tak navštivte můj web: http://tomasek.cz/.

#5 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2011 - 9:42

Když jsem se koukal na návrh, tak ten modrý se mi nelíbil, ale ten červený jo. A když jsem pak viděl coin na eventu u kolegů, musím říct, že byl nádhernej i ten modrej.
  • 0

#6 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 734 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2011 - 11:04

Nám se líbil jak loňský skořápkový geocoin, tak i ten letošní. Jediný problém máme vždy, když je víc verzí. Je těžké se rozhodnout, takže jsme si objednali oba, ale leze to hrozně do peněz. :D Jsme raději, když je k nějaké příležitosti prostě jen jedna verze (jedna varianta).;) Jinak naprostá spokojenost. Ten letošní je prostě trochu jiný...
  • 0

Sony Xperia Z3 Compact - (v záběhu), HTC Desire (v záloze) + c:geo; Oregon 450 odešel do věčných lovišť :-(

 

 

 


#7 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 917 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2011 - 11:30

Mi to neda. Osobne se snazim stale jeste geocoinum odolavat,ale kdybych chtela zacit s jejich porizovanim,tak by ten skorapkovy byl kandidat cislo jedna. Libil se mi uz nakres a po te i fotecky. A v nedeli na zivo u geokolegu jsem se nemohla vynadivat. Za me jednoznacne palec nahoru, coiny jsou kraaasne! Pro me osobne je ten letosni hezci jak lonsky:-)
  • 0

#8 geoquino

geoquino

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 335 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2011 - 11:34

Nemám reálné srovnání těchto mincí, ale všechny průsvitné mince (suncatchery) jsou v porovnání s jinými výrazně lehčí. Mám dojem, že je to i díky použitému kovu, který vzhledem k výrobnímu procesu nemůže být jiný. Autoři určitě budou informovanější. Myslím si, že kritika je spíše o tom, jestli se někomu suncatchery líbí nebo ne. Mně se líbí a mají i můj vyžadovaný rozměr, tak jsem objednal a už se na ně těším.
  • 0

#9 Dpman

Dpman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 398 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2011 - 11:36

Při nákresech jsem si vybral oranžový páč modrý se mi nezdál. V reálu modrý vypadá moc hezky zatím co můj oranžový jsem přirovnal k rozkrojenému pomeranči.
  • 0

#10 Petr.P

Petr.P

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)
  • LocationPraha

Publikováno 20 prosinec 2011 - 11:44

Jenom takový dotaz mimo GC. Jak se z Eventu stane MegaEvent? To už se tak musí plánovat nebo se to změní po 500 logu nebo to udělá někdo z autorů?
  • 0

#11 tempoteam

tempoteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2011 - 11:54

Ja myslim, ze ten letosni coin je moc povedeny. Libi se mi, ze je pruhledny a symbol vlocky se k tematu dobre hodi. Zpracovani coinu je dobre, na te pruhledne hmote je poznat, ze ktere strany ji tam nalili, coz nevadi aleson je coin z kazde strany jiny na omak. Je poznat, ze coin neni razeny, ale odlivany. Je s podivem, ze na coinu chybi obligatni “trackable on geocaching.com”. Na coinech z minulych let se mi libilo vyobrazeni “skorapky”, ale nelibila se mi malba – myslim, ze malba na mince nepatri, spis se hodi na znamky. Co se tyce ceny, tak verim tvurcum coinu, ze se vicemene jedna o reflexi nakladu, nevim kolik bylo minci nakonec vyrobeno (dle listingu 200ks celkem), docela by me zajimala kalkulace, zda by treba pri vyrobe 300ks mohla byt cena 250Kc/kus?
  • 0

#12 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2011 - 12:09

Petr.P napsal/a:
Jenom takový dotaz mimo GC. Jak se z Eventu stane MegaEvent? To už se tak musí plánovat nebo se to změní po 500 logu nebo to udělá někdo z autorů?


Nevím jestli už se to třeba nemění automaticky po pětistech logách, ale vloni tomu bylo tak, že po dosažení pětiset logů napsal někdo z reviewerů Groundspeaku a teprve ti pak tu ikonku změnili.
  • 0

#13 pes13

pes13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2011 - 12:59

Abych se vrátil k původnímu tématu. Vydání geocoinu je vždycky sázkou na riziko. Čím více se jich vyrobí, tím nižší je cena (tady nejsem odborník, ale předpokládám, že existuje něco jako raznice, což je největší položka výrobní ceny - a v řádově desítek tisíc korun). Čím nižší je cena coinu, tím více se jich prodá (hodně zjednodušeno). Takže ten, kdo si výrobu zadá, musí vyřešit toto dilema a stanovit cenu. Vůbec bych proto nerozebíral, zda cena odpovídá, či nikoliv. Jediné, co můžeme řešit, je to, zda koupit, či nekoupit. Pokud nekoupíme, neřeší vydavatel jen nerudovský problém "kam s tím", ale i problém, jak zalepit díru. B) Přiznávám, já nekoupil. A docela lituji.
  • 0

#14 pes13

pes13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2011 - 13:04

Tiskar94 napsal/a:

Petr.P napsal/a:
Jenom takový dotaz mimo GC. Jak se z Eventu stane MegaEvent? To už se tak musí plánovat nebo se to změní po 500 logu nebo to udělá někdo z autorů?


Nevím jestli už se to třeba nemění automaticky po pětistech logách, ale vloni tomu bylo tak, že po dosažení pětiset logů napsal někdo z reviewerů Groundspeaku a teprve ti pak tu ikonku změnili.


Hele, a fakt to nemůžeš nějak změnit Ty sám? B)
  • 0

#15 geobublina

geobublina

    Bublina

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2011 - 17:52

No my jsme měli z obrázků jasno, byl vybrán modrý, když se objevily fotky znejistěli jsme a řešili jsme jestli by jsme se nepokusili domluvit změnu, nakonec jsme to neřešili, coin se nám líbi i tak:)
  • 0

#16 stanny_Tigo

stanny_Tigo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 294 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2011 - 18:20

Nám se letošní coin líbí moc. Coiny z předchozích let nás vůbec neoslovily, až ten letošní. A v reálu je výrazně lepší než na nákresu i fotce. :)
  • 0

#17 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2011 - 19:57

pes13 napsal/a:

Tiskar94 napsal/a:

Petr.P napsal/a:
Jenom takový dotaz mimo GC. Jak se z Eventu stane MegaEvent? To už se tak musí plánovat nebo se to změní po 500 logu nebo to udělá někdo z autorů?


Nevím jestli už se to třeba nemění automaticky po pětistech logách, ale vloni tomu bylo tak, že po dosažení pětiset logů napsal někdo z reviewerů Groundspeaku a teprve ti pak tu ikonku změnili.


Hele, a fakt to nemůžeš nějak změnit Ty sám? B)


No moc se ti omlouvám, ale bohužel ne :(:D.
  • 0

#18 geobublina

geobublina

    Bublina

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2011 - 23:09

Tiskar94 napsal/a:

pes13 napsal/a:

Tiskar94 napsal/a:

Petr.P napsal/a:
Jenom takový dotaz mimo GC. Jak se z Eventu stane MegaEvent? To už se tak musí plánovat nebo se to změní po 500 logu nebo to udělá někdo z autorů?


Nevím jestli už se to třeba nemění automaticky po pětistech logách, ale vloni tomu bylo tak, že po dosažení pětiset logů napsal někdo z reviewerů Groundspeaku a teprve ti pak tu ikonku změnili.


Hele, a fakt to nemůžeš nějak změnit Ty sám? B)


No moc se ti omlouvám, ale bohužel ne :(:D.

Děkuj Bohu, že už ne:D dehet s peřím by tě neminul:D a příští skořápky by do Vltavy mohli spouštět tebe:D
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama