Přejít na obsah


Fotka

Oregon a seznam cachi


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
8 odpovědí na toto téma

#1 Atilius

Atilius

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2011 - 13:31

Ahoj, jsem nováčkem v cachingu a určitě se to tady probíralo, jen to nemůžu najít. Lze nějak rozumně dostat seznam všech CZ cachí do navigace? A případně udržovat aktualizace? Díky aspoň za nasměrování. Martin
  • 0

#2 Paw&lucima

Paw&lucima

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 162 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2011 - 13:35

Nez se do tebe mistni dravci pusti, tak se podivej na titulni stranku tehle stranek, tam najdes cerveny napis "základní informace a postupy, vhodné zejména pro nováčky (ale nejen pro ně)" a pred nim je odkaz na to, co ti v zacatcich pomuze :).

No a nebo taky muzes kliknout sem: http://wiki.geocachi...k_v_geocachingu

EDIT: seznam vsech CZ kesi do navigace dostat lze (hledej PQ a Premiove clenstvi), ale pro zacatek bych zacal s necim jednodussim - treba jak dostat do navigace jednu kes.

Paw

(ano, prsty svrbi, ale kdyz jsou ty Vanoce ... ;))
  • 0

#3 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2011 - 13:37

Už se to tu probíralo mockrát. Stručně řečeno - nemá to smysl. Stáhni si své okolí, místa kde se pohybuješ. Protože jinak to nikdy neudržíš aktuální. Mimochodem, do Oregona dostaneš 5000 keší, ale jen 2000 waypointů. Víc tam dostaneš jedině přes POI. Pokud jsi začátečník, tak asi nemáš Premium member (neplatíš) a tak Pocket Querry používat nemůžeš. Podívej se po Cachelistu nebo geogetu. Cachelist je jednoduchý plugin do prohlížeče, musíš si je ale naklikat po jedné. Geoget je osobní databáze se spoustou možností, které se ale musíš naučit.
  • 0

#4 Atilius

Atilius

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2011 - 13:45

Upřímně - do wiki jsem koukal, ale nepřišlo mi tam nic, co by se mi na vyřešení dotazu hodilo. Premiové členství zatím opravdu nemám a asi je opravdu dobrý nápad mít jen určité lokální oblasti, které lze vhodně doplňovat. Přes ten Cachelist lze tedy připravit nějaký export do navigace, stejně tak přes ten geoget? Díky, Martin
  • 0

#5 Paw&lucima

Paw&lucima

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 162 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2011 - 13:58

http://wiki.geocachi.../Nalezení_cache - hnedka prvni nadpis "Příprava", sice je to strucny, ale pochopitelny. I kdyz uz jsem mozna deformovanej a zda se mne to snadny.

Na nahravani bych doporucil GeoGet (zdarma) nebo GSAK (placeny)

Paw
  • 0

#6 stafflik

stafflik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 61 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2011 - 14:01

Di do GeoGetu. Sám s ním sice zatím jen bojuji, ale je to super program s neskutečnyma možnostma. Právě přes GeoGet krmím svůj Oregon ;)
  • 0

#7 siri

siri

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 66 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2011 - 14:09

Cachelist je opravdu velmi jednoduchý a intuitivní doplněk do Chrome. Podle mě na vyzkoušení a pochopení základních principů je to ideální. Vygeneruješ gpx soubor, který nahraješ do Oregonu do složky GPX. Budeš tam mít vše (souřadnice, listing, hint ...). Natáhni takhle pár kešek z okolí a můžeš vyrazit to zkusit.... ;)
  • 0

#8 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2011 - 16:50

Jen pozor. Oregon má takovou zvláštní vlastnost, nebo chybu. Novým nahrátím stejné keše se tato neaktualizuje, je tam pořád ta stará. Takže je třeba stará GPX mazat. Proto jsem přešel na geoget a exportuju věe vždycky celé znova v jednom souboru. Ale cachelist vyzkoušej, je jednoduchý.
A cachelist je plugin do GoogleChrome. Snad se dá nějak nainstalovat i do Firefoxu, nezkoušel jsem. Ale v Chromu je jeho instalace jednoduchá, prostě se spustí ze stránky https://chrome.googl...onkmfbbpa?hl=cs
P.S. Tento odkaz vypadá ne-jednoduše, ale byl první, který se vygooglil na slovo "Cachelist"
  • 0

#9 Atilius

Atilius

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2011 - 17:33

Paw: koukal jsem na ten odkaz a přes klikání na software atd. se lze dostat na ty programy, ale problém je v tom, že na každé stránce je spousta pojmů, odkazů a vyznat se v tom a najít právě tohle je docela oříšek - tedy pro mě jako začátečníka Všichni: díky za rady, vyzkouším oboje a uvidím, co mi sedne.
  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama