Přejít na obsah


Fotka

Jak mit sjednocenou databazi?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
29 odpovědí na toto téma

#1 trefcz

trefcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 132 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2011 - 21:37

Chtel bych se zeptat, jak jednoduse sjednotim databazi aby se mi v ni neudelal zmatek. Na jednom pc mam vylustene nejake mysterke na jinem dalsi atd. Chtel bych to nejak sjednotit ale neudelat v tom "bordel" Jestli by slo abych mel stejnou databazi na vice pc (neuvazuji pouzit instalaci na flash disk). Diky za rady
  • 0
GARMIN Oregon 450 + Topo Czech 2011 PRO + GeoGet

#2 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2011 - 21:47

GeoGet + DropBox
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#3 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 033 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2011 - 21:49

nebo taky GSAK + DROPBOX :D

B)
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#4 trefcz

trefcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 132 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2011 - 21:50

A je nekde nejaky navod jak to pres to udelat?
  • 0
GARMIN Oregon 450 + Topo Czech 2011 PRO + GeoGet

#5 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2011 - 21:51

No a musíš to mít na každém PC ? Nestačí to celé mít na jednom trvale puštěném a k němu se připojovat vzdálenou plochou ?
  • 0

#6 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2011 - 21:51

Dobré by bylo, kdyby se vědělo, v čem máš nyní tu DTB udělanou.
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#7 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 033 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2011 - 21:54

v případě GSAKu je třeba jej nainstalovat, a v nastavení zadat cestu na ukladání dtb do dropboxu a jedna důležítá věc .. VŽDY měj Dropbox nainstalovaný na C: (nebo co používáš jako hlavní na všech pc) .. jako hlavní adresář, nenechej ho ať se nainstaluje kam chce, protože pak to může dělat zmatky .. ale pokud máš přímo C:\dropbox .. tak to budeš mět stejné na všech PC .. bez ohledu na názvech PC, OS atp EDIT: ARNE ... nevím jak komu, ale podle mě je jednodušší ten dropbox než řešit vzádlenou plochu .. hlavně pak nepotřebuješ mět někde nonstop běžící stroj .. navíc co když ho někdo vypne :D EDIT2: teď se dívám že hlavní topic je geoget .. tak asi nic .. no neva .. stane se :D
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#8 trefcz

trefcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 132 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2011 - 21:59

Omluva, mam to v geogetu. Arne1: Kdyz na druhem miste treba tyden nejsem je skoda energie aby pc furt bezelo. :-)
  • 0
GARMIN Oregon 450 + Topo Czech 2011 PRO + GeoGet

#9 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2011 - 22:00

Arne1 napsal/a:
No a musíš to mít na každém PC ? Nestačí to celé mít na jednom trvale puštěném a k němu se připojovat vzdálenou plochou ?

Když budeš s noťasem na Šumavě, kde není ani signál GPRS, tak ti nějaká vzdálená plocha k ničemu nebude. A navíc, nechávat někde doma trvale puštěné PC? I kdyby to bylo na nějakém serveru, který běží pořád, tak se kousne určitě v nejméně vhodnou dobu.
  • 0

#10 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 033 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2011 - 22:07

přesný návod Ti nedám protože Geoget nepoužívám, ale osobně doporučuju ten dropbox, vem to přes ty linky nahoře (ať už fremen nebo já) .. jsou to referally, takže místo klasických 2GB tam budeš mět v základě 2,2 GB gratis B) ale co se konkrétního postupu týká, to Ti musí poradit někdo jiný .. jen doporučuju to nastavit na C:\dropbox osobně mám odzkoušené jaký to dělá bordel když se to dá jinam .. po té co jsem to upevnil takhle, už jsem neměl žádné problémy při dalších výměnách pc B)
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#11 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2011 - 22:13

DTB z GEoGetu vyexportuješ přes CTRL+E a pak vybereš Geoget GPX v2, což posléze importuješ (CTRL+I) do jedné DTB Geogetu. Vyluštěné finální souřadnice se též přenesou.
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#12 trefcz

trefcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 132 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2011 - 22:15

Ok, ja mel strach o ty finalky jak to udelam. A jaky je prosim te postup s tim dropboxem?
  • 0
GARMIN Oregon 450 + Topo Czech 2011 PRO + GeoGet

#13 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2011 - 22:19

Dropbox se nainstaluje a nastavíš ho tak, aby měl pracovní adresář C:/Dropbox. Jde to nastavit i dodatečně po instalaci. Posléze se nainstaluje GeoGet v portable verzi do tohoto asresáře, čili C:/Dropbox/GeoGet. Vše, co je v Dropbox adresáři se uploaduje na net na úložiště. Na další PC/NTB, kolik chceš, nainstaluješ též Dropbox, aby měl "Systémový_disk:/Dropbox" adresář. Nastavíš si "prolinkování" instalací Dropbox, a nyní máš na všech PC/NTB/iPad/whatever stejná data.
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#14 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2011 - 22:20

Jediné, na do Dropbox nedoporučuji, je přenášení filmů a jiných masivních objemů dat.
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#15 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2011 - 22:22

mpik napsal/a:

Arne1 napsal/a:
No a musíš to mít na každém PC ? Nestačí to celé mít na jednom trvale puštěném a k němu se připojovat vzdálenou plochou ?

Když budeš s noťasem na Šumavě, kde není ani signál GPRS, tak ti nějaká vzdálená plocha k ničemu nebude. A navíc, nechávat někde doma trvale puštěné PC? I kdyby to bylo na nějakém serveru, který běží pořád, tak se kousne určitě v nejméně vhodnou dobu.


Tak v takovém případě je mu i ten doporučovaný Dropbox k ničemu.
Já osobně to právě řeším tou vzdálenou plochou. Jinak bych doporučil tu flešku - pro obdobnou situaci mne nenapadá žádná rozumná námitka proč ne.
  • 0

#16 trefcz

trefcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 132 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2011 - 22:24

Ok nejak se tim prokousu, takze v podstate ted musim zalohovat databazi a nainstalovat geoget znovu v portable verzi do slozky dropboxu. V podstate v te slozce bude celej geoget i s datama jestli tomu rozumim. Tak jako to je pri instalaci na flash disk. ?
  • 0
GARMIN Oregon 450 + Topo Czech 2011 PRO + GeoGet

#17 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2011 - 22:25

Arne1, Dropbox není pouze online. On syncuje data mezi několika PC a pokud nemá přístup na net, tak updatne na poslední nejnovější verzi dat. Tzn, pokud na NTB u babičky ve stodole, kde nemám net, luštím z papíru finálky a sázím to do GG, tak se mi to syncne, jak se připojím k netu.
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#18 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2011 - 22:26

trefcz napsal/a:
V podstate v te slozce bude celej geoget i s datama jestli tomu rozumim. Tak jako to je pri instalaci na flash disk. ?


Ano, jde o to, aby GG měl vše v Dropbox adresáři a ne ještě v Users
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#19 trefcz

trefcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 132 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2011 - 22:31

Arne1 napsal/a:

mpik napsal/a:

Arne1 napsal/a:
No a musíš to mít na každém PC ? Nestačí to celé mít na jednom trvale puštěném a k němu se připojovat vzdálenou plochou ?

Když budeš s noťasem na Šumavě, kde není ani signál GPRS, tak ti nějaká vzdálená plocha k ničemu nebude. A navíc, nechávat někde doma trvale puštěné PC? I kdyby to bylo na nějakém serveru, který běží pořád, tak se kousne určitě v nejméně vhodnou dobu.


Tak v takovém případě je mu i ten doporučovaný Dropbox k ničemu.
Já osobně to právě řeším tou vzdálenou plochou. Jinak bych doporučil tu flešku - pro obdobnou situaci mne nenapadá žádná rozumná námitka proč ne.

Flešku jsem chtel pouzit, ale vzhledem k tomu, ze moje stara je se svou rychlosti absolutne nepouzitelna tak nova se mi kupovat nechce.
  • 0
GARMIN Oregon 450 + Topo Czech 2011 PRO + GeoGet

#20 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2011 - 23:55

jen nejak nechapu prot to slozitit presouvanim dropboxu do c:, mam ho tam kde se nainstalil, v dokumentech, a funguje to stejne dobre. jinak ano instalace v rezimu prenosneho disku do slozky dropboxu. vypinat/pauzovat dropbox pokud budes pracovat s geogetem! a odpauzovat az dopracujes, je to lepsi. a kdyby nic, tak ohromna vyhoda je, ze Ti dropbox drzi nekolik poslednich verzi souboru, takze kdyz neco pomotas, tak se muzes vratit k predchozimu souboru :)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama