Přejít na obsah


Fotka

Jak na Garmin


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
20 odpovědí na toto téma

#1 homole

homole

    Já jsem to říkal.

  • Members
  • PipPipPip
  • 400 příspěvků(y)
  • LocationLokomotion

Publikováno 31 December 2011 - 0:00

Něco jsem hledal a tohle jsem našel ;););)

http://www.ehow.com/garmin-maps/

http://www.mapwel.eu/

třeba to k něčemu bude
  • 0

#2 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4035 příspěvků(y)

Publikováno 31 December 2011 - 11:56

Pekny, bejt to v cestine, tak primo vyborny :D Zakladni info viz muj podpis :)
  • 0

#3 Chlapina

Chlapina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 21 March 2012 - 20:57

Pár dotazů - Trasový počítač stále běží, i když mám vyplý záznam trasy - proč? Dělá mi to pak akorát nepořádek, vlezu do tramvaje, nebo do metra a když vylezu tak to vezme nejkratší trasu a připočítá strašné možství kilometrů a maximální rychlost. Když jsem v profilu Geocaching, dám se navigovat na nějakou kešku třeba pěšky, tak mi ta šipička na tom panelu co je nahoře nad mapou ukazuje naprosto nesmyslně a správně jde jen když se dám navigovat přímo, jakto? A poslední dotaz - sestrojil jsem si nějakou trasu složenou z pár kešek, ale nepodařilo se mi tam nějak přecvaknout na hint té kešky, protože to tu kešku asi nebralo jako kešku, ale jen jako trasový bod, jak docílit aby to fungovalo jako navigace skrz několik keší? A poslední - když získám finálovky třeba multiny, dám Kam vést, zadám ty souřadnice a všimnu si, že mi to ty souřadnice uloží jako bod do mapy. Tak si to nějak pojmenuju, dám tomu třeba jinou ikonku a bla bla bla, abych to měl na pozdější použití. Ale když pak někdy zadám ručně nové souřadnice kam vést, smaže to ten starý bod. Jak docílit uložení bodu? Díky :)
  • 0

#4 Zlonda_CZ

Zlonda_CZ

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 22 March 2012 - 8:18

Take jsem mel problem s tou sipeckou co ukazovala chaos. Ted mi to uz nedela. Neslo jen o sipecku, ale i kompas se choval stejne. Dokonce jsem uvazoval o reklamaci s tim, ze jsem myslel na poruchu. Jak to prestalo, vubec netusim. Jestli po nejakem restartu, prehrani FW, ... nebo nejakym nastavenim. Kazdopadne jedine co jsem delal s pristrojem bylo vypnuti/zapnuti, prehrani FW, hrani si s nastavenim zobrazeni mapy, kalibrace kompasu ...
  • 0

#5 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 22 March 2012 - 8:30

Ono to možná bude znít překvapivě, ale problémy s kompasem může opravdu vyřešit jeho kalibrace :o
  • 0
GeoWiki - Vše co jste chtěli vědět o Geocachingu
Garmin Oregon GPS Wiki - Vše co jste chtěli vědět o Garmin Oregonu
Geoget - Jak rozchodit Geoget, statistiky aj.
Instalace Topo czech do počítače

#6 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4980 příspěvků(y)

Publikováno 22 March 2012 - 9:21

Chlapina napsal/a:
Když jsem v profilu Geocaching, dám se navigovat na nějakou kešku třeba pěšky, tak mi ta šipička na tom panelu co je nahoře nad mapou ukazuje naprosto nesmyslně a správně jde jen když se dám navigovat přímo, jakto?

Mě to funguje normálně, velkou šipku - kompas - už ani nepoužívám.

A poslední dotaz - sestrojil jsem si nějakou trasu složenou z pár kešek, ale nepodařilo se mi tam nějak přecvaknout na hint té kešky, protože to tu kešku asi nebralo jako kešku, ale jen jako trasový bod, jak docílit aby to fungovalo jako navigace skrz několik keší?

Tohle asi nepůjde. Dělám to tak, že po nalezení dám Najít další - ale dost často mi to jde někam kam nechci, tak potom Najít jiný a vybrat si.

A poslední - když získám finálovky třeba multiny, dám Kam vést, zadám ty souřadnice a všimnu si, že mi to ty souřadnice uloží jako bod do mapy. Tak si to nějak pojmenuju, dám tomu třeba jinou ikonku a bla bla bla, abych to měl na pozdější použití. Ale když pak někdy zadám ručně nové souřadnice kam vést, smaže to ten starý bod. Jak docílit uložení bodu?

Díky :)

Enter next stage - to je opravdu JEDEN dočasný bod. Při novém zadání i u jiné cache se přemaže. Stejně se chová navigace na Coordinates. Rozdíl je ten, že při Next stage máš pořád přístupný listing a hint. Pokud chceš trvale uložit nějaké místo, ulož ho jako Trasový bod, nebo si z něj dodatečně trasový bod udělej.
  • 0

#7 Chlapina

Chlapina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 22 March 2012 - 21:52

Kalibrovaný kompas mám, když dám navigovat přímo na kešku tak funguje, jde o to že háže divně pokud dám navigovat pěšky, autem či podobně. A ještě další věc - pokud si kešky dávám jako odlovené v navigaci, jak je potom z navigace smažu? Abych neměl mraky keší v nalezených a aby už se mi nepletly na mapě a abych nemusel znovu přehrávat gpx soubor? Navíc mám pocit, že posledně když jsem ho přehrával, tak mi tam nějaké kešky v odlovených zůstaly...
  • 0

#8 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4980 příspěvků(y)

Publikováno 22 March 2012 - 22:25

Já je mažu tak, že nahraju nový GPX soubor. Všechny v jednom, z geogetu. Ale mám je tam všechny ještě jednou, odlovené i neodlovené, jako POI. Ničemu to nevadí, POI má menší ikony, neruší, a už jsem to párkrát použil. Třeba když jsem nechal syna hledat něco, co jsem já už našel. Nebo když jsem si blbě nahrál GPX a nešly mi otvírat listingy. V POI to šlo. A taky nahrávám keše bez waypointů a waypointy mám jen v POI. Keší se tam sice vejde 5000, ale trasových bodů a waypointů jen 2000. A vzhledem k tomu, že spousta keší má třeba 4 waypointy a že tam mám asi 700 vlastních zaměřených bodů, bych to už dávno překročil. A kompas ukazuje divně kdy? Když dáš navigovat pěšky nebo autem, ale na co navigovat?
  • 0

#9 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4091 příspěvků(y)

Publikováno 22 March 2012 - 22:48

Chlapina napsal/a:
...
A ještě další věc - pokud si kešky dávám jako odlovené v navigaci, jak je potom z navigace smažu? Abych neměl mraky keší v nalezených a aby už se mi nepletly na mapě a ...

zkusil sis přečíst
http://wiki.geocachi...kota,_Colorado)
a nepomohlo to?
  • 0

#10 Chlapina

Chlapina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 27 March 2012 - 15:21

A kde poznám kolik se mi tam ještě vejde keší a waypointů? Jinak se mi teď stalo že mi všechny waypointy zmizely, takže vidím jen keše. Zkusím to teda doma nahrát jako POI, to udělám tak, že soubor s Waypointy co mi vyplivne Pocket Querry nahraju do GeoGetu a uložím je jako POI?
  • 0

#11 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4980 příspěvků(y)

Publikováno 27 March 2012 - 16:00

Jako POI to uděláš tak, že ten GPX soubor předhodíš programu POIloader, který si stáhneš od Garminů ze stránky. Ten vygeneruje jiný soubor a pokud máš navigaci připojenou, nahraje ho do ní. Ten GPX soubor asi může být libovolný GPX, ale z Geogetu je dobré generovat ho přes plugin na to určený. Mj. roztřídí keše na typy, nalezené, disablované, archivované, body podle typů, nazve waypointy podle keše, atd. A pak pustit POIloader na celou složku, kterou ten plugin vygeneroval. A kolik toho zbývá v paměti? To jsem hledal dlouho, ale našel (pro Oregon). Dej Vymazat a ono se tě to bude ptát co (trasy, body...) a u každého to napíše, kolik procent je obsazeno. Pochopitelně to nakonec nevymažeš. Pokud to dělám blbě a někdo zná lepší způsob, rád se ho dovím.
  • 0

#12 Chlapina

Chlapina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 27 March 2012 - 17:18

Ten POI zkusím. Každopádně teď koukám a na kartě mi nějaké GPX zmizely, je možné, že tam bylo mnoho GPX souborů a navigace nějaké odstranila? Edit: Vidím Odstranit všechny trasové body - 52% paměti. Trasové body jsou tedy všechny kešky + waypointy co tam mám nahrané?
  • 0

#13 cufik_team

cufik_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 27 March 2012 - 18:25

Kešky smažeš pouze přes počítač. Samy od sebe se nesmažou a žádné menu v GPSce ti je taky nesmaže (nebo jsem něco prošvihl???)
  • 0

#14 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4980 příspěvků(y)

Publikováno 27 March 2012 - 19:19

Chlapina napsal/a:
Ten POI zkusím.

Každopádně teď koukám a na kartě mi nějaké GPX zmizely, je možné, že tam bylo mnoho GPX souborů a navigace nějaké odstranila?

Edit:

Vidím Odstranit všechny trasové body - 52% paměti.

Trasové body jsou tedy všechny kešky + waypointy co tam mám nahrané?

Pokud vím, tak trasové body jsou to, co sis tam sám jako trasové body naklikal, plus waypointy. Keše mají limit větší, u Oregona 5000, waypointů 2000. Proto já ukládám waypointy jen jako POI. Stejně se na ně nedá navigovat přes menu Hledat poklady.
Pokud někdy udělá Garmin procházení multin i s waypointy, budu je tam muset vrátit a už se do limitu nevejdu. Stálo by to ale za to, mít navigaci na multinu a přepínat se na jednotlivé waypointy. Zatím to nejde. Je tam jen možnost Enter new stage, což je navigace na souřadnice po výpočtu. Výhodou proti navigaci na coordinates je, že zůstáváš v listingu. Ale taky je tam možnost přidat jen jedny souřadnice, dalším Enter new stage se přepíšou.
  • 0

#15 Chlapina

Chlapina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 01 April 2012 - 17:34

Tak jsem dneska nahrával mraky kešek a všiml jsem si, že v trasové body byly z 96% zaplněny. Zkusil jsem dát pryč soubory s Waypointy a najednou jsou trasové body na 0%. Takže vlastně nepoznám kolik mi ještě zbývá místa na keše, ne? Zvláštností ale je, že mám GPXko s vyluštěnými mysterkami, kde jsou v tom GPX zakomponovány nějaké waypointy co jsou k těm mysterkám co tam mám, takže tyhle WP v paměti nic nezabírají (asi). Nějak tomu celému nerozumím.
  • 0

#16 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4980 příspěvků(y)

Publikováno 01 April 2012 - 17:45

A jak to exportuješ? Opravdu je tam máš? Myslím že implicitní nastavení je waypointy k vyluštěným neexportovat. podívej se na nastavení pluginu. Pokud řešíš paměť, dej waypointy jako POI body, ty limit nežerou. Na POIbody můžeš normálně navigovat, mohou mít i listing, jen je nevidíš pod menu Hledat poklad, ale pod Navigovat-trasové body...a makro geogetu je ještě třídí na Nalezené, nenalezené, archivované, disablované a pod tím ještě na tradičky,multiny,..., parkoviště, QtA,SoM, atd. Co se týče limitu, mám pocit, že keše se počítají zvlášť, ale waypointy do trasových bodů. Prostě - Garmin používá svůj vlastní formát, který je limitován jen velikostí paměti (a to je i formát POI), ale z Groundspeaku GPX se načítají nějak jinak a tam je to omezené. EDIT: to co tu píšu se týká Geogetu a jeho exportních maker. Pokud to taháš přes Pocket querry, nebo tak nějak, tak to nevím. Ale problematika GPX x POI bude stejná.
  • 0

#17 Chlapina

Chlapina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 01 April 2012 - 18:26

To s tím POI to ještě zkusím. Teď tak sleduji - v Mapsource se všechny kešky ukazují stejně, takže se to motá dohromady a těžko se naplánuje trasa, existuje nějaké jiné řešení? A ještě jsem přemýšlel nad tím, že když mám v navigaci nahraných víc map, tak podle čeho rozhoduje, která se zobrazí? Na začátku jsem tam měl asi 5 map a všechny byly zapnuté, tak jsem moc netušil, kterou mi to vůbec ukazuje. Tak jsem ty mapy povypínal už tam mám puštěnou jen jednu, ale stejně nerozumím proč bych jich měl v konkrétním profilu mít puštěných víc. Nebo když budu mít potom puštěnou TOPO, Cyklo a Automapu, dám na nějaký bod navigovat, tak to automaticky přecvakne na mapu podle toho, čím se chci dát navigovat?
  • 0

#18 Chlapina

Chlapina

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 71 příspěvků(y)

Publikováno 02 April 2012 - 17:00

Tak jsem dneska zkusil přes POI loader nahrát waypointy zvlášť jen jako body a byl jsem jaksi zklamaný - vždyť ty malé modré tečky nejsou na mapě absolutně vidět a nejsou nad nimi názvy waypointů, to bych se v centru asi zbláznil když jich tam bývá mraky.. A dnes jsem zjistil jednu věc, jak při naplánování trasy docílím toho, aby mě ta navigace vedla autem po silnici na nějaký bod, tam jsem mohl podle kompasu keš v klidu najít (abych se přitom dostal do listingu a na hint), potom bych to nějak odkliknul že jsem jí našel a navigace mě vedla dál na další keš či parkoviště ke keši, které bych tam měl nastavené? Jde to vůbec? Stejně tak se mi nepodařilo zjistit jak zobrazit hint kešky pokud na ní zrovna nenaviguju... A vadí něčemu, když do navigace nahraju třeba 2 pocket querry a budou se trošku překrývat a nějaké keše tedy budou 2x?
  • 0

#19 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 848 příspěvků(y)

Publikováno 02 April 2012 - 17:45

Chlapina napsal/a:
Tak jsem dneska zkusil přes POI loader nahrát waypointy zvlášť jen jako body a byl jsem jaksi zklamaný - vždyť ty malé modré tečky nejsou na mapě absolutně vidět a nejsou nad nimi názvy waypointů, to bych se v centru asi zbláznil když jich tam bývá mraky..

A dnes jsem zjistil jednu věc, jak při naplánování trasy docílím toho, aby mě ta navigace vedla autem po silnici na nějaký bod, tam jsem mohl podle kompasu keš v klidu najít (abych se přitom dostal do listingu a na hint), potom bych to nějak odkliknul že jsem jí našel a navigace mě vedla dál na další keš či parkoviště ke keši, které bych tam měl nastavené? Jde to vůbec?

Stejně tak se mi nepodařilo zjistit jak zobrazit hint kešky pokud na ní zrovna nenaviguju...

A vadí něčemu, když do navigace nahraju třeba 2 pocket querry a budou se trošku překrývat a nějaké keše tedy budou 2x?

1) POI a ikony. Implicitně se zobrazí ta modrá (u mne šedá) tečka. Když do adresáře, kde máš <keše>.gpx soubor dáš <keše>.bmp (obrázek cca 16x16 bodů), použije se jako ikona pro vše v daném gpx. A pak je třetí možnost, u kažého bodu v gpx mít uvedeno, jakou ikonu použít. Pozor, těch ikon může být jen omezený počet. Myslím jako těch bmp souborů, použít je může libovolný počet bodů.
2) Názvy nad nimi jdou zobrazit (nastavuje se to někde v menu), ale v centru pak skoro nic jiného neuvidíš (samozřejmě trochu přeháním).
3) Myslím, že taková postupná navigace nejde. Pokud si z toho neuděláš WherIGo.
4) U kešky (t.j. toho, co vidíš v menu Geocaching, nebo Poklady (dle zvoleného překladu) to myslím nejde. Ale v POI se zobrazí vše, co tam je uvedeno. Viz exportní makra do GeoGetu: Medwynovo a moje.

EDIT - k mapám.
Možnost mít zapnutých víc map využiješ jedině v kombinaci TOPO a BASE, případně ne-Garminí TOPO a vrstevnice (třeba některé verze OpenStreetMap). Jinak rozhodně víc map současně nezapínej! Nic se automaticky nebude přepínat, naopak tě GPS začne navigovat zcela nesmyslně a bude se vypínat / padat. Takže pokud GPS často padá, je vhodné zkontrolovat, které mapy jsou zapnuté.
  • 0

#20 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3250 příspěvků(y)

Publikováno 02 April 2012 - 18:38

Jak je to s převodem gpx do POI BEZ GeoGetu (tedy přímo z PocketQuery)? Taky přes PoiLoader? Jak to dopadá? Jak v POI udělat jiný ikony než ta tečka?
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama