Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Geo programy na Mac OS?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
32 odpovědí na toto téma

#1 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2012 - 11:42

Pracovně jsem byl nucen přejít na Mac OS, ale nic jako GSAK nebo GG na správu keší, stahování atd. jsem tam nenašel. Ideálně něco, co by spolupracovalo s databází z GG/GSAKu... Je tu ještě někdo na jablíčku? Osobně jsem z toho ale neštastný :-(
  • 0

#2 Paw&lucima

Paw&lucima

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 162 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2012 - 11:51

Taky jsem hledal a zkousel, pro Mac OS neexistuje zadna rozumna alternativa k GG nebo GSAKu. Nakonec jsem zakotvil u kombinace VirtualBox, WXP a GSAK a jsem spokojenej. Paw
  • 0

#3 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 185 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2012 - 11:55

Podivej se po emulatoru Darwine. Melo by to byt podobne jako Wine na Linuxu a pod nim GG bezi. Ale nezkousel jsem to, nemam potrebny hardware :)
  • 0

Garmin 60csx, Linux Mint 17 + Wine + Geoget 2.8.X

www.lukabike.com


#4 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2012 - 13:05

Nainstaloval jsem zatím nějaký MacCaching a je to fakt šílenost...
  • 0

#5 cufik_team

cufik_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2012 - 13:22

Přemýšlels o nějaké virtualizaci? Virtual PC for MAC +Win (nezkoušel jsem). Paralles Desktop for MAC + Win jsem chvilku viděl. Docela to šlo. Pro GG by to bylo použitelné. Případně BootCamp for MAC + Win. Taky jsem chvilku viděl. Taky se to dalo. Je to ale hlavně o virtualizaci a dvou systémech. Buď v sobě nebo rozdělit disk a každý zvlášť. Pro MAC a GC aplikaci jako takovou jsem zatím žádnou neviděl.
  • 0

#6 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2012 - 13:24

cufik_team napsal/a:
Přemýšlels o nějaké virtualizaci? Virtual PC for MAC +Win (nezkoušel jsem). Paralles Desktop for MAC + Win jsem chvilku viděl. Docela to šlo. Pro GG by to bylo použitelné.

zatím ne, hledal jsem "čistá" řešení a jelikož se s Mac teprve seznamuji, nechám to asi na později a budu radši pracovat ;)
  • 0

#7 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 033 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2012 - 16:18

používám parallel desktop a na něm mám licenci W7 OS kde mě běží GSAK .. jinak tam asi fakt nic není .. nebo sem to nenašel
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#8 hrabosek

hrabosek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 356 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2012 - 20:40

jak pises, MacCaching je asi to "nej" co se da na mac sehnat... ale je to neskutecny hnus a silenost... gcstatistic pouzivam ale je to jen na statistiky, nic jineho
  • 0
a to je (asi) vše přátelé... :D

#9 Kamenitxan

Kamenitxan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 109 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2012 - 20:46

Já používám Geokuk, který běží celkem dobře. Databázi ale musím exportovat z Geogetu běžícího ve Wirtualboxu. Wine jsem moc nezkoušel, je to nezkutečná prasečina.
  • 0
Dříve znám jako Kanabis

#10 balda88

balda88

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2012 - 21:08

Konečně jsi přešel z toho viru jménem Windows :D Bohužel je fakt, že na Mac OS X ještě neběží na co jsme byli zvyklý z Windows. Pokud nutně potřebuješ Windows tak doporučuji WMware Fusion a tam si nainstaluj nějaký virutální Win buď XP nebo 7. Já Win na Macu pouštím jen když se chci doma podivat na firemní systém a nebo jsem nesehnal na Mac alternativu. Neboj brzo si podle mě na to zvykneš a windows ti přijde divnej.
  • 0
Hra teprve zacina....

#11 FilemoniCZ

FilemoniCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2012 - 22:45

jak uz tu bylo psano - bohuzel gsak/gg na mac os neni.. protoze pouzivam gsak psal sem i autorovi zda to nema v planu a odpoved byla rychla - nemam :-) takze pouzivam vmware fusion pod kterym bezim w7 a tam gsak.. vse je to krasne propojene a kdyz prepnes unity modu tak se gsak z jineho systemu chova jako dalsi applikace na macu a v podstate nevis ze bezi jinde.. (muzu popr poradit jak na to) jinak taky pouzivam geokuk ale to bezi protoze je to java.. popr napis na icq a nebo mail a muzem to vic probrat
  • 0

#12 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 033 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2012 - 8:34

filemoniCZ přesně tak .. to samé s parallel desktop .. jedinou nevýhodou že to ukrajuje RAMku pro běh W7 .. já mam celkem 8GB tak to neřeším, ale pro někoho to problém být může ... ale jinak se ta virtuálka chová jakojiná aplikace a vše běží perfektně
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#13 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2012 - 9:24

Díky zatím všem za rady, tak nějak mám dojem, že to asi radši nebudu ani potřebovat :-)
  • 0

#14 Luke288

Luke288

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2012 - 15:19

a přímo od groundspeaky program geocaching nikdo nepoužíváte? zda se mi celkem fajn (teda zatím ho mám pár hodin), jediný co řeším je jestli dokáže pracovat s offline mapama...
  • 0
Luke288

#15 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 185 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2012 - 16:00

Luke288 napsal/a:
a přímo od groundspeaky program geocaching nikdo nepoužíváte? zda se mi celkem fajn (teda zatím ho mám pár hodin), jediný co řeším je jestli dokáže pracovat s offline mapama...

Neplet si aplikaci na Iphone s programem do pocitace :)
  • 0

Garmin 60csx, Linux Mint 17 + Wine + Geoget 2.8.X

www.lukabike.com


#16 Luke288

Luke288

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2012 - 10:58

aha, omlouvám se, blbě jsem to přečet :(
  • 0
Luke288

#17 zLOST

zLOST

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 778 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2012 - 16:17

a co treba misto desktopovyho sw neco online?
  • 0

#18 hrabosek

hrabosek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 356 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2012 - 20:09

zLOST napsal/a:
a co treba misto desktopovyho sw neco online?


nejake tipy?
  • 0
a to je (asi) vše přátelé... :D

#19 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 033 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2012 - 22:35

trochu odbočím .. jak odpojujete garmin zařízení? když dám klasicky odpojit, tak musím hlídat a jak zmizí ta ho rychle vytáhnout z USB jinak se ta mrška sama připojí behěm pár sekund zpět .. u woken to nikdy nedělal, tam když jsem dal odpojit tak byl odpojený a bylo jedno kdy to skutečně odpojím .. ale tohle mě už vážně irituje .. slušně řečeno
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#20 Paw&lucima

Paw&lucima

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 162 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2012 - 7:55

Odpojuju standardne a znova se to nepripoji dokud nevytahnu a znova nezasunu USB. Nemas nastaveny neco divnyho ve zpusobu jak se ma GPS pripojovat (garmin spanner apod.)? Paw
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama