Přejít na obsah


Fotka

fotky v oregonu 450


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
16 odpovědí na toto téma

#1 dukina

dukina

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2012 - 14:04

Dobry den panove chte ljsem se zepta v listingu kesek jsou i fotky stahuji kesky ja premium clen ale v navigaci se mi tyto fotky nezobrazi resil jste to nekdy nekdo dik.Mam oregon 450.
  • 0

#2 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2012 - 14:14

V žádném listingu nejsou fotky. Prostě to nejde. Garmin není webový prohlížeč. Ale lze JEDNU fotku dostat do POI. Je tak řešeno makro POIspoiler geogetu. Fotky si můžeš nahrát do Oregona do příslušné složky. Pokud mají v exifu souřadnice, ukážou se ti na mapě a lze na ně navigovat. O450 nemá foťák, tak si je tam musíš nahrát odjinud. Není to příliš použitelné, ale jde to.
  • 0

#3 dukina

dukina

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2012 - 14:15

Dik za odpoved.
  • 0

#4 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2012 - 14:49

Ja to upresnim. K jednomu POI lze pridat jedinou fotku, ale Spoiler makro umi k jedne kesi vytvorit nekolik POI bodu a tedy je mozne "pridat" i vice fotek. Ale kvalita zobrazeni neni zadny zazrak: fotky jsou malinke, ... Vhodne je to asi opravdu jen na spoilery.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#5 lentom

lentom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2012 - 18:23

Mozna by bylo zajimave, kdyby doplnek Spoiler umel georeferencovat zpracovavane fotky... Duvody jsou minimalne dva: 1) Pokud si do obrazku hodim souradnice (spoilersync+ gpsadd) , zakryvaji v navigaci polohu kese a nebo nejsou u finalwp, ale zase jde zoomovat. 2) Pokud udelam spoilery pres doplnek Spoiler, jsou v navigaci fotky bez moznosti zoomovat, ale jsou krasne umisteny okolo kese... Pokud by se dalo tohle do doplnku doplnit, bylo by to super! Potrebne procedury mozna obsahuje doplnek "kouzelna tridicka obrazku"...
  • 0

#6 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2012 - 20:17

No, možná by to bylo k něčemu, ale makro spoiler tahá obrázky z listingu a je určeno k prohnání výsledného gpx a fotek přes poiloader do POI. Jedině že bys pak chtěl ty fotky místo poiloadrem rovnou natáhnout do navigace. Ovšem muselo by to být jako v tom POI, souřadnice o pár metrů šejdrem kolem finálky, jinak by se víc fotospoilerů sesypalo přes sebe a zakryly by finálku.
  • 0

#7 lentom

lentom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2012 - 21:59

Psal jsem z mobilu, tak jsem tohle uz nenapsal... Samozrejme by se ty georeferencovane obrazky musely nasypat do X:\Garmin\Jpeg A vyhoda kdyby to umel doplnek Spoiler by byla v tom, ze by ikony fotek nezakryvaly ty ikony finalek nebo kesi a byly by zobrazene hezky okolo jako ted vygenerovane POI... Uvidime, zda se napad ujme ci ne...
  • 0

#8 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2012 - 22:23

Tohle neni zadny problem. Uz jsme to s Gordem diskutovali pred rokem a neco, kdy jsem si poridil Oregona 550. Tenkrat to z nejakeho duvodu zapadlo, ale dnes uz to myslim neplati. GeoGet mel problemy s ne-jpg obrazky prevlecenymi za jpg nebo tak neco... a pri zapisu ci nacitani exif tam neco padalo? Mozna ze dokonce obrazky generovane spoilerem obsahuji souradnice uz dnes, akorat se to obecne moc nevi ;)
  • 0

#9 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2012 - 23:10

Stačí se podívat. Obrázky z POI makra MAJÍ v exifu souřadnice. Ale mám podezření, že přesné, ne rozházené kolem bodu. Když se na to dívám Geosettrem, některé se mi překrývají.
  • 0

#10 lentom

lentom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2012 - 23:17

Koukal jsem, souradnice nemaji... Uz si dokonce pamatuju ze se to tu resilo, skoda, ze to delaly obrazky paskvily, ale treba by mohl nekoho z vas sikovnych napadnout nejaky workaround aby to nepadalo, uvidime... Edit: Musim se kouknout doma znovu...
  • 0

#11 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2012 - 7:38

Spoiler vytvari obrazky, ktere obsahuji GPS souradnice od verze 1.1.1.5 (jak je mozne se docist v Changelog.txt). V puvodnim vysvetleni nejak nerozumim bodu 1. Jak souvisi s makrem Spoiler? Ad 2. Obrazky nejde zoomovat, protoze to GPS proste neumi. Navic se kazda z Garminich navigaci chova trochu jinak a s vyjimkou Dakoty obrazky pri zobraqzeni zmensi samy od sebe jeste vic.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#12 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2012 - 7:54

lentom napsal/a:
Psal jsem z mobilu, tak jsem tohle uz nenapsal...

Samozrejme by se ty georeferencovane obrazky musely nasypat do X:\Garmin\Jpeg

A vyhoda kdyby to umel doplnek Spoiler by byla v tom, ze by ikony fotek nezakryvaly ty ikony finalek nebo kesi a byly by zobrazene hezky okolo jako ted vygenerovane POI...

Uvidime, zda se napad ujme ci ne...


Pokud to udelas takto, pak budou vsechny fotky na miste, ktere udava jejich GPS souradnice v exifu. Tedy budes je mit vsechny na jedne hromade a budou zakruvat ikonu kese. K cemu to bude dobre?
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#13 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 566 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2012 - 8:06

MoZiGo volitelne umoznuje exportovat spolu s gpx hned aj jpg spoilery doplnene o gps informacie v exife. Podla mna to je celkom dobre pouzitelne minimalne v G550T. Nie vsetky nove garminy vsak navigaciu na obrazok podporuju...
  • 0

Hrať sa môže každý a v každom veku...
http://mozigo.zubor.net/?q=node/388
S MoZiGo to je jednoduchšie...ledaže je tu ešte MoZiLive

http://mozilive.zubor.net/navod.htm


#14 lentom

lentom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2012 - 17:04

gord napsal/a:
Pokud to udelas takto, pak budou vsechny fotky na miste, ktere udava jejich GPS souradnice v exifu. Tedy budes je mit vsechny na jedne hromade a budou zakryvat ikonu kese. K cemu to bude dobre?

Novy Etrex 30 umi obrazky zoomovat a radit i dle blizkosti od bodu ci soucasne pozice. (Sice nejde otevrit obrazek primo z mapy, ale to je mala dan za moznost zoomovat...) Takze by stacilo GPS souradnice v exifu ztotoznit s temi generovanymi do POI, aby ty fotky nezakryvaly ikonu kese...

Nekolik screenu jsem dal do prilohy, jsou tam videt moznosti razeni, zoomovani a moznost zobrazit podrobnosti...

Spoiler vytvari obrazky, ktere obsahuji GPS souradnice od verze 1.1.1.5 (jak je mozne se docist v Changelog.txt).

Teto funkce a changelogu jsem si nevsiml, stejne jako souradnic ktere v obrazku opravdu jsou, mam za to, ze mi je jednou Etrex neukazal a na PC jsem nekoukl, uz jsem pospichal na vlak...


V puvodnim vysvetleni nejak nerozumim bodu 1. Jak souvisi s makrem Spoiler?

S makrem nesouvisi, pouze jsem to pres to zkousel v rychlosti zkusil, pak jsem letel na vlak...


Ad 2. Obrazky nejde zoomovat, protoze to GPS proste neumi. Navic se kazda z Garminich navigaci chova trochu jinak a s vyjimkou Dakoty obrazky pri zobraqzeni zmensi samy od sebe jeste vic.

Jak jsem jiz psal, Etrex obrazky umi zoomovat a mozna to bude umet i Montana...

klama napsal/a:
MoZiGo volitelne umoznuje exportovat spolu s gpx hned aj jpg spoilery doplnene o gps informacie v exife. Podla mna to je celkom dobre pouzitelne minimalne v G550T. Nie vsetky nove garminy vsak navigaciu na obrazok podporuju...

Dekuji, ale MoZiGo jsem nekolikrat ze zajimavosti zkousel, ale... z mnoha duvodu mam radeji Geoget :)
  • 0

#15 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2012 - 17:43

Pokud nemáš vyluštěnou mysterku a doplněný FW, obrázek se georeferencuje na výchozí souřadnice. Takže jsem třeba viděl fotku stromu v lese, referencovanou na střechu plaveckého stadionu ve městě. Nevím, jestli by se i v exifu změnily souřadnice, kdybych FW doplnil (myslím, že se znovu stahují a zpracovávají jen obrázky, které ještě staženy nejsou). V každém případě makro Spoiler je výboré. I kdyby navigace uměla zobrazovaz listing s obrázky, moc by to nepomohlo, protože spousta listingů má spoiler jen jako odkaz.
  • 0

#16 lentom

lentom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 09 leden 2012 - 18:04

mpik napsal/a:
Pokud nemáš vyluštěnou mysterku a doplněný FW, obrázek se georeferencuje na výchozí souřadnice. Takže jsem třeba viděl fotku stromu v lese, referencovanou na střechu plaveckého stadionu ve městě. Nevím, jestli by se i v exifu změnily souřadnice, kdybych FW doplnil (myslím, že se znovu stahují a zpracovávají jen obrázky, které ještě staženy nejsou).


To se dá ošetřit nastavením:
CLEAR_OFFLINE_BEFORE = '0'; //1=clear offline directory at start
  CLEAR_OFFLINE_AFTER = '0'; //1=clear offline directory at end
  CLEAR_TRANSFORM_BEFORE = '0'; //1=clear offline transform directory at start
  CLEAR_TRANSFORM_AFTER = '0'; //1=clear offline transform directory at end

V každém případě makro Spoiler je výboré. I kdyby navigace uměla zobrazovaz listing s obrázky, moc by to nepomohlo, protože spousta listingů má spoiler jen jako odkaz.

S tím plně souhlasím!



Jen mě štve, že jsem tohle nenapsal přímo do vlákna ke Spoileru :(
  • 0

#17 lentom

lentom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2012 - 1:07

Je to zvláštní, teď mi opět jdou georeferencované obrázky opět otevírat přímo z mapy... Zkusím to vysledovat, abych to případně nahlásil Garminu jako bug... Když se otevře obrázek z mapy, tak nejde zoomovat, musí se stejně do prohlížeče obrázků, ale to není problém...
  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama