Přejít na obsah


Fotka

Import keší z geokuk


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
13 odpovědí na toto téma

#1 CyberTracer

CyberTracer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2012 - 17:32

V kontextovém menu geokuku (u kešky) jsou mj. dvě volby - "F3 Otevření listingu ve spuštěném Geogetu a F7 vloží plné URL na listing keše do schránky, na což zareaguje spuštěný Geoget vložením keše do seznamu, nebo vyhledání v něm." Jestli to dobře chápu, taky by geoget měl reagovat na data umístěná ve schránce geokukem a tento listing zobrazit. Bohužel to vůbec nefunguje, resp. geoget na to nijak nereaguje nebo dělám asi něco blbě. Mohl by mi prosím někdo poradit co dělat, aby to fungovalo??? Díky.
  • 0

#2 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2012 - 18:19

musis solnit obe podminky: - mit spusteny Geoget - mit tu kesku v jeho databazi
  • 0

#3 CyberTracer

CyberTracer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 13 leden 2012 - 22:19

Díky moc. Nápověda k oběma programům je celkem skoupá a zrovna tohle jsem nikde v diskuzích nemohl najít.
  • 0

#4 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2012 - 10:45

Já volám GeoKuk seznamem keší z GeoGetu. Takže tu keš, zobrazenou v mapě, určitě mám i v seznamu.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#5 CyberTracer

CyberTracer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2012 - 13:14

Jo, plugin pro geokuk jsem si v geogetu taky nainstaloval - skvělá věc. Jenže já si to představoval obráceně - na mapě v geokuk bych si povybíral pár keší a ty bych si postupně přes tu F3/F7 naposílal/naoznačoval a poslal do geogetu a něj bych si to vyexportoval do GPSky. Problém je, že když mám třeba PQ s 500 kešemi, to samé v geokuku, to samé v geogetu, tak se mi jednotlivé keše v seznamu geogetu vyhledají, ale nevím jak si vybrat z těch 500 prostě jen pár na denní výlet a do GPSky si exportovat jen tyto. Dá se to všelijak filtrovat podle různých kritérií, to ano, ale co když si řeku "tuhle jo, tuhle ne", prostě tak namátkově? Jde nějak označit v seznamu geogetu jen ty, které si přeju exportovat? Omlouvám se, za začátečnické dotazy, ale geoget používám asi týden... Díky.
  • 0

#6 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2012 - 13:21

CyberTracer napsal/a:
Díky moc. Nápověda k oběma programům je celkem skoupá a zrovna tohle jsem nikde v diskuzích nemohl najít.


Ke Geokuku se vyjadrovat nemohu, ale za GeoGet - v cem povaziujes napovedu za skoupou? Na takto obecny povzdech reagovat neumime. Pokud se vyjadris konkretneji, neni problem napovedu doplnit.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#7 CyberTracer

CyberTracer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2012 - 13:28

Čekal jsem, že za tento obecný povzdech dostanu za uši ;-). Měl jsem na mysli spíš kontextovou nápovědu integrovanou přímo do programu, jinak vím, že většina toho ostatního je v nápovědě na stránkách geogetu. Ono to spíš pramení z toho, že jej používám krátce, tak se v některých věcech trošku plácám, ale na druhou stranu musím říct, že je to to nejlepší s čím jsem měl tu čest zatím pracovat v oblasti geocachingu. Tak prosím neberte tu mou připomínku ohledně nápovědy nijak zle.
  • 0

#8 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2012 - 13:42

Ja to taky nemyslel zle. Mame (my, co se na GG nejak podilime) zajem, aby byl co nepouzitelnejsi. ALe jsme jen lidi a tezko si uvedemoujeme, ze co je nam naprosto jasne, nekdo vubec netusi. Proto napoveda urcite radu veci neobsahuje a bez odezvy uzivatelu se nijak nezmeni. Kontextova napoveda je trochu problem, protoze velke mnozstvi veci je realizovano pomoci pluginu. Exporty nejsou vyjimkou. Tezko po integrovane napovede chctit, aby obsahovala polozky, ktere nejsou soucasti GG, a ktere treba ani v dobe psani napovedy nebyly k dispozici.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#9 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2012 - 19:10

K tomu vybirani - mas PQ a z neho si chces vybirat? Staci to PQ naimportovat do geogetu, pak si v geogetu zobrazit mnozinu kesi, ze kterych chces vybirat, a zobrazit si je v geokuku (nebo geogeti cachemape, tohle je tam stejne.) Pak si zobrazeny seznam v geogetu vycistis, aby bylo okno geogetu prazdne. A pak uz muzes rejdit po mape a vybrane kese si soupat do geogetu, kde pak budes mit zobrazeny prave ten tvuj vyber. A ten vyber si pak muzes vyexportovat, ulozit pro pozdejsi pouziti, odecitat z nej treba nalezy kamaradu, kteri pujdou s tebou, atd.
  • 0

#10 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2012 - 20:31

No, já to dělám jinak. Otevřu si mapu na GC.COM a vybírám keše tam a otvírám si na webu listingy. Ty si pak kopírováním adresního řádku řádku otevřu v databázi GG. A ten seznam otevřených keší z GG pak vyexportuju do GPSky. Ale normální je držet si v GG databázi keší zájmové oblasti a záznamy filtrovat do GPS, ne pracovat jen s aktuálním PQ. Když tak písni po ICQ, Roberte :-)
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#11 CyberTracer

CyberTracer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2012 - 22:53

Moc Vám děkuji oběma, rozhodně to zkusím tak i tak, uvidíme co se v praxi osvědčí víc, každopádně už vím jak to funguje, musel jsem si utřídit dojmy a pojmy (databáze vs. seznam v případě GG). No a ještě jedna zvídavá otázka na závěr: Bylo by možné tam použít jiné mapy, než ty předdefinované? Třeba turistická mapa na mapy.cz ,ze které je čerpáno je super, ale turistická mapa na mapy.1188.cz je prostě lepší, zajímavější a podrobnější a hlavně je z dílny mistra Josého Hlavatice...
  • 0

#12 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2012 - 23:34

Další cesta předávání keší z GK do GG by měla být přes označení keší přes menu Výlety a Lovím a pak přes stejné menu Výlety a volbu "Výlet do Geogetu. Bohužel mi však tato volba nefunguje úplně nejlépe. Většinou se mi v GG zobrazí jen několik z označených kešek, nikdy ne všechny. Nevíte někdo, proč se tomu tak děje?
  • 0

#13 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2012 - 8:26

Zkus hned druhy prispevek od zacatku tohoto vlakna. ;)
  • 0

#14 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 17 leden 2012 - 9:39

HaLuMa napsal/a:
Zkus hned druhy prispevek od zacatku tohoto vlakna. ;)

- GG je spuštěný
- GK spouštím s keškami exportovanými z databáze GG pomocí skriptu - tj. musí být přítomny v databázi GG. Pokud dám výlet do GG, v GG se mi zobrazí jen tak 2-3 kešky. Když to dám znovu - přidají se další 2-3 kešky. Viz. obrázek - vrchní po 2 importech a spodní po třech importech, přitom v GK je 30 označených kešek...
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama