Přejít na obsah


Fotka

software Cyklotrasy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
9 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2006 - 9:19

Ciao všichni, zvláště vy koloví (tím nemyslím onen karamelový nápoj :o).

Možná jste si již všimli, že na iDnesu visí upozornění na zajímavý prográmek na plánování cyklovýjezdů. Zajímalo by mě, jaký naň máte názor. Dík.
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2006 - 9:41

Ciao všichni, zvláště vy koloví (tím nemyslím onen karamelový nápoj :o).

Možná jste si již všimli, že na iDnesu visí upozornění na zajímavý prográmek na plánování cyklovýjezdů. Zajímalo by mě, jaký naň máte názor. Dík.

V poslední verzi je možnost exportovat data pro použití v GPS :-)
Ale vlastní příprava dat je šílená dřina, musím to vědět, dělám oblast Jizerky. Jsou to spousty času a ověřování reality v terénu.

  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2006 - 15:20


Mno, nechci prudit, ale není jednodušší použít MapSource s příslušnou mapou oblasti a naklikat si to po libosti?
Osobně si cyklovýlety tímto způsobem neplánuji. Důležité jsou pro mě průjezdní body (tedy cache ;-) a cílový bod (často nádraží). Mezi tím se orientuji podle mapy na displeji a skutečnosti okolo.
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2006 - 15:49

Mno taky jsem na ten program narazil nekdy pred rokem ci driv ale nejak mne neoslovil. Ja osobne si radsi planuju cestu sam a v terenu pak pripadne improvizuju a naplanovanou trasu upravuji podle casu, pocasi, toho co vidim, zrusenych cest a nove vytvorenych cest a ja jeste nevim podle ceho, jo jeste podle cache, to jsem pak ochoten vyjet krpal, kteremu bych se normalne vyhnul. No pokud ten program nema vystup v nejakem rozumnem formatu pro GPS, tak se pro cloveka s GPS moc nehodi ale je to zajimave voditko pro planovani vyletu v neznamem terenu. Spis by bylo zajimave mit ty trasy zahrnute do MapSouce ale tam budou v TOPO50CZ V3 a tam by mely byt znacene cyklotrasy. Jinak si myslim, ze pro cykloturisty kteri nemaji GPS to muze byt docela dobry program.
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2006 - 15:13

V poslední verzi je možnost exportovat data pro použití v GPS :-)
Ale vlastní příprava dat je šílená dřina, musím to vědět, dělám oblast Jizerky. Jsou to spousty času a ověřování reality v terénu.

Pochopil jsem to správně, že ty pracuješ přímo na databázi pro tento program? Nechceš mu udělat reklamu a napsat nám, co vlastně umí? K tomu exportu: zvládá nějaký formát, co narvu do Garmina řady 60? Dík.
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2006 - 23:15

Mno, nechci prudit, ale není jednodušší použít MapSource s příslušnou mapou oblasti a naklikat si to po libosti?
Osobně si cyklovýlety tímto způsobem neplánuji. Důležité jsou pro mě průjezdní body (tedy cache ;-) a cílový bod (často nádraží). Mezi tím se orientuji podle mapy na displeji a skutečnosti okolo.

Samozřejmě, že to jde naklikat i v jiných programech, ale tady jsou taky informace o profilu, povaze cesty, turistické informace o bodu, cestě a podobně.
A navíc, ne každý má GPS a MapSource.

  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2006 - 16:13

Jinak si myslim, ze pro cykloturisty kteri nemaji GPS to muze byt docela dobry program.


Možná už jsem díky GPS trochu zblbnul, ale jak se orientovat třeba po 40 ujetých kilometrech někde v lese v neznámém terénu na neoznačené odbočce (nemluvím o cyklostezkách, ty jsou pro lamy) jinak, než podle GPS? A kdyby uměla v ideálním případě i routovat...
Mimochodem - díky GPS prožívám opravdovou svobodu při toulání po krajině (pěšky nebo na kole), mohu chodit mimo turistické trasy, mimo davy mudlů po cestách, na kterých se nezřídkakdy zastavil čas.
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2006 - 23:39

Pochopil jsem to správně, že ty pracuješ přímo na databázi pro tento program? Nechceš mu udělat reklamu a napsat nám, co vlastně umí? K tomu exportu: zvládá nějaký formát, co narvu do Garmina řady 60? Dík.

Začnu odzadu, mám vyzkoušený export tras do .wpt a .plt To funguje a celkem snadno se dají data přenést do MS.
Já používám hlavně .plt a kontroluju si data cest v MS. Pomocí .plt jde i naimportovat tvar cesty do cyklotras.

Program je určen k plánování cest, tras, výletů a také jejich následné evidenci.
Základam jsou data oblasti, které obsahují body a cesty mezi nimi. Původně byl bod dán výškou a cestami k dalším bodům, teprve později přibyly souřadnice s mapou a v poslední verzi jsou i zakřivení cest a objekty různých typů, jako třeba les, vodní plocha, řeka, hranice a podobně. Data jsou uživatelsky editovatelná.
Kvalita dat oblasti záleží dost na správci a jeho znalostech terénu a cest, na způsobu získávání dat a na pečlivosti zadání.
Program umožňuje vybrat body a nechat si, podle zadaných pravidel, vygenerovat trasu. Pak lze vytisknout podklady, tedy itnerář, mapku, profil a statistiku trasy.
V programu jsou, nebo měli by být, zadány cyklotrasy a další zajímavé trasy, které lze použít.
Demo jde použít, jen se otravně musí opisovat číselný kód. Takže otestovat si to není problém.

Web programu je tady.

  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2006 - 16:39

Mimochodem - díky GPS prožívám opravdovou svobodu při toulání po krajině .....

Ano, taky to tak vidim. GPS mne vzdy pomuze najit dalsi cestu a naplanovana cesta mi jen ukazuje kam to vlastne smeruji. Proto pro mne neni az tak vyznamna naplanovana cesta, jako spis co nejpresnejsi mapa okoli.
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 červenec 2006 - 16:59

Mluvíte nám z duše. Několikrát jsem zkoušel plánovat pomocí strojů, ale nigdy to nebylo ono. Dnes sedneme k počítadlu, kouknem kam jede vlak - pak kam bychom asi šli - a na který nádraží dojdem. Případně si vytisknu kus mapy (orientačně, žádnej extra detail), no pak už jenom jdeme. Samozřejmě "Vistička s TOPO" s sebou, a navíc pro krajní nouzi "PéDéAčko s Ozim a 50tkovejma mapama". Funguje nám to precizně, když totož najednou v lese krásný rozcestí a "kudy-tudy-jinudynenímožná". Např. jedna z posledních takhle naplánovaných cest nás navedla na dvě krásný cache. (viz třeba - http://img.geocachin...4f15557006e.jpg). Program na plánování kolocest je asi fajn, ale já osobně postrádám předhůří mapy Šumavy, kam jezdíme nejraději. Tak asi bez jakéhokoliv plánu sednem s kolem na vlak do Volar, či Černýho Kříže a jen kouknu, kdy a odkud se dostaneme zase zpět - Nádhera!
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama