Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Benátky-zkušenosti s dopravou a kešemi


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
17 odpovědí na toto téma

#1 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1519 příspěvků(y)

Publikováno 26 January 2012 - 11:33

Zdravím, v únoru se chystáme do Benátek (ty v Itálii, ne nad Jizerou;) ), tak bych byl rád za nějaké zkušenosti s tímto městem, především s dopravou a kešemi. Co se týče dopravy, tak velice zajímavě vypadá cestování tamními vodními autobusy. Má někdo s nimi zkušenost. Jakým linkám se vyhnout (větší koncentrace kapsářů, věčně přeplněné) nebo které naopak využít. Budeme v Benátkách celý den, tak se plánuje "prošmějdění" většiny ostrůvků. Keše jsou kapitola sama o sobě. V Itálii jsem v posledním půlroce už 2x lovil a musím říci, že naše česká nejhorší zaokapovka je občas i italský standard. Jednou jsem si na podzim všiml, že v Benátkách byla polovina keší disable. Je to v Benátkách s kešema opravdu tak špatné? Které keše rovnou ani nezkoušet a které naopak musíme dát, protože stojí za to. Budu velice rád za jakékoliv rady a tipy nejen k dopravě a keším. Díky weri
  • 0

PLÁNOVANÉ EVENTY-JSTE ZVÁNI

6.gif15.5.-Den kuřete vindaloo

6.gif25.11.-Den polévky gazpacho 2014-Praha-web, facebook

Banner_468.gif

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#2 Bobr_

Bobr_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 26 January 2012 - 12:13

normální městský kešky
  • 0

#3 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3250 příspěvků(y)

Publikováno 26 January 2012 - 12:33

Především, kde budete spát? Od toho se odvíjí, odkud do Benátek přijdete. Osobně si myslím, že za jeden den prošmejdíte tak akorát prostor od San Marca k terminálu a dva mosty přes Grand canal :) že byste ještě stíhali ostrůvky je myslím nemožné. Ani nebudete mít chuť. Já už tam byl třikrát a nikdy jsem je nestihl. A to mi ještě chybí ty benátský multiny a prolízt park :) Zaokapovky jsou to všechno. Mě se docela líbila serie sestercií (teď se mi to nechce hledat v mapě), měla docela pěkné schovky, i nano, ale vtipné. Na druhou stranu ani jednou jsem nenašel tu keš u vysoký školy, academie, nebo jak tomu říkají, přesto, že tam byly nálezy furt. naposled jsem s tím strávil přes půl hodiny, a to je tam lidí jak na mostě. Nic. Všechno jsou to mikra, s tím moc nenaděláš. Krabky na cestovatele jsou tam tuším jen dvě, a to v parku nakonci mola přístavu (když jdeš od San Marca). Ty vodní autobusy jsou normální doprava, cena asi tak trojnásobná než by člověk čekal. Ale v Benátkách dojdeš všude pěšky :) kromě ostrůvků. Těch lodí bych se nebál. S kapsářema jsme měli problém až naposled, a to samosebou "bábi". Těm těžko něco vysvětlíš, měla přece tašku "na rameni, pod paží". No, hmm. Rok po roce je vidět, jak se tam množí černoši s kabelkama a ty ošátkovaný žebračky odněkud z Turecka či co... když se ti povede kouknout pod plachetku, je to třeba i mladá holka, a nedivil bych se, kdyby to byl chlap :) Vozí je tam šmejdi pasáci autobusama. Milice je vyhání, ale neúspěšně. Kradou v davech turistů, koukejte se vyhýbat jakékoli tlačenici, hlavně na Marcu a v přístavu a kolem terminálu. Taky na mostě. Ale to mimo sezonu snad nebude tak horký. Mě se daleko víc líbilo courat mimo hlavní tahy po svým, než ty turistický promenády.
  • 1

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#4 golici

golici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 118 příspěvků(y)

Publikováno 26 January 2012 - 12:45

Krásné město, byl jsem tam 9krát a letos v září jedu zase. Co se týká dopravy, tak nejduležitejší je zaparkovat. Patkoviště na Piazza Roma je plné už hned ráno a Troncheto tak kolem 10-11hod. Počítej s cenou za celodenní parking kolem 40E. Další možnost je zaparkovat někde v Mestre a do Benátek dojet autobusem. Kdysi se také dalo zdarma zaparkovat u letište marko polo, ted ale nevím jestli se tam náhodou už neplatí. Modre autobusy jedou od letište až na Piazza Roma. Tam máš nejlepší sednou na Vapporeto to jsou vodní busy. hodinová jízdenka 6E, puldenní 16E, celodenní 18. Super je nastoupit na Piazza Roma na Vaporeto č. 2 pojedes přes celý Kanal Grande až na náměstí sv.Marka. Z náměstí můžeš začít kešovat. Počítej ale že se hooodně nachodíš. Nebudeš ale litovat protože díky keškám si prohlídneš benátky z druhé strany, nepujdes s milionem turistu ale budeš bloudit sám uličkami....
  • 1

#5 mysakf

mysakf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 26 January 2012 - 12:58

Rozhodně doporučuju v GPS mapu s ulicemi. Občas když chceš jít napravo je potřeba nejdřív zahnou doleva. Na prošmejdění Benátek by se hodil tak týden. My tam byli předloni na 2 noci a plánuju, že tam poletíme ještě na 4 noci. Stejně asi všecko neuvidíme a keše neulovíme.
  • 0
Vložený obrázek

#6 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1519 příspěvků(y)

Publikováno 26 January 2012 - 13:14

Díky za tipy, osobní zkušenosti někoho, kdo tam byl, jsou vždy nejpřínosnější.

Citecka napsal/a:
Především, kde budete spát? Od toho se odvíjí, odkud do Benátek přijdete.
...
Mě se daleko víc líbilo courat mimo hlavní tahy po svým, než ty turistický promenády.


Spát se nebude, je to jednodenní výlet, takže se určitě nestihne celé město, ale plánuje se toho co nejvíce za minumum času. Příjedeme busem do Maestre a pak nejspíše celodenní jízdenku na "MHD" a lodí do Benátek.

golici napsal/a:
Z náměstí můžeš začít kešovat. Počítej ale že se hooodně nachodíš. Nebudeš ale litovat protože díky keškám si prohlídneš benátky z druhé strany, nepujdes s milionem turistu ale budeš bloudit sám uličkami....


Já s tím počítám, že hodně nachodím (vloni jsem dal v Holandsku rekordních 65km za den:D ), ale budu muset brát asi trochu ohledy na děvčata, aby mě za to neproklínala až do desátého kolena ;)

mysakf napsal/a:
Rozhodně doporučuju v GPS mapu s ulicemi. Občas když chceš jít napravo je potřeba nejdřív zahnou doleva.


Mapu s ulicemi určitě budu brát, moc se mi hodila při toulání Florencií a Boloňou, takže bez mapy v GPS ani krok.

Bobr_ napsal/a:
normální městský kešky


Díky za přínosné informace. On pojem "normální městská keš" je hodně relativní. Jiný standard je u nás, jiný v zahraničí. Sice jsem zatím lovil jen asi v 13 zemích Evropy, ale každý stát a i každé město je něčím specifické. Proto jsem se taky ptal na něco konkrétního.
  • 0

PLÁNOVANÉ EVENTY-JSTE ZVÁNI

6.gif15.5.-Den kuřete vindaloo

6.gif25.11.-Den polévky gazpacho 2014-Praha-web, facebook

Banner_468.gif

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#7 Jelca

Jelca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 442 příspěvků(y)

Publikováno 26 January 2012 - 13:33

Osobně tam jezdím skoro každý rok, byl jsme i na karneval (mimochodem doporučuju, je tam hodně lidí, ale je to paráda), ale kešoval jsem tam jen jednou, nicméně určitě stojí za odlovení earth Aqua Alta GC1B84E, asi se ti bude líbit i GC1Z1AX a rozhodně zajdi na Snail GC7BFF byl jsem tasm několikrát a je to výborný, bohužel jsem ještě nekešoval. No a pokud to stihneš tak doporučuji GCBD7C. Ty keše jsou všechny podobný, ale ta místa za to stojí.
  • 0
Lepší být první v pekle než druhý v nebi ...

#8 Bobr_

Bobr_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 26 January 2012 - 13:57

dobrá rozvedu ti to: nano za mříží, hnusná tuba umolousaná pod parapetem, ve zdi za cihlou, nejlepší byly bubákovky a webka ( byly jasný a čistý) GC2486W igelitovej pytlík v mříži vrat a chodit do vrat domů,... to se mi dost příčí, ale i takové tam jsou má statistika 2dny celkem asi 10h 10 nalezených keší v r.2009 a 2011
  • 0

#9 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4091 příspěvků(y)

Publikováno 26 January 2012 - 14:01

Po dvou DNF skoro na smetišti, v dešti a tmě, s mudly všude kolem, to loni v létě zachraňoval Snail - tam aspoň to DNF nehrozí. A koukám, kolik jich tam přibylo, tehdy tam byl zlomek aktivních tradiček.
A mapa City Navigátor 2011 měla kupodivu všechny ty malé uličky, takže navigace pohoda. Parkoval jsem asi 3 h tuším v Garage San Marco, nebo někde tam poblíž, za pár euro, pak pěšky.
P.S: opravuji "loni v létě" -> srpen 2010
  • 0

#10 Jezci-sokolov

Jezci-sokolov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 399 příspěvků(y)

Publikováno 26 January 2012 - 14:27

Byli jsme tam na podzim taky na den. Na cely Benatky zapomen rovnou. Ono se to nezda, ale jsou rozlehly. Projdes jenom kousek. Je to zajimavy mesto, ale italove moc nekesujou. Takze je to slaby s mnozstvim i zpracovanim. Asi nejhezci misto s virtualkou je Snail. Jinak presnost i 30 metru. Bez mapy to najdes jen nahodou a ani s ni to neni zadna sranda. Splet ulicek, kanalu, zdi...maso. Ale jinak to tam bylo hezky a planujeme dalsi kolo odlovu. Nekdy. P.S. Jo a zacni lovit challenge. Jednu jsem tam ze srandy zalozil ;-)
  • 0

#11 Zdejve

Zdejve

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 28 January 2012 - 15:17

Benátky jsou pěkné město, s keškama je to slabší, asi polovinu co jsem hledala jsem nenašla. (říjen 2010). Jsem ráda, že to píšou i ostatní. ;). Doporučuju ostrov Murano, obě kešky jsou pěkné. Je to ostrov sklářů, v každém obchůdku miniatury ze skla všeho co vás napadne i nenapadne. Doprava vodními autobusy (MHD) je rychlá, stačí se trochu zorientovat v mapě a dostanete se všude.
  • 0

#12 tteam

tteam

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 28 January 2012 - 20:55

My dojeli autem na Punta Sabbioni a koupili jsme si celodenní lístek na MHD. Lodě jedou dost často a tak jsem zvládli i dojet na ostrov Burano (1 keš) kde jsou vyhlášené krajky. Na Murano (2 keše) jsme se už ale časově nědostali. Nezbylo by moc času na Benátky. Po městě jsme občas popojeli lodí, když už bolely nohy. Jinak na vidění je toho hodně a rozhodně se budu muset ještě vrátit. Jestli jedete na karneval tak tiše závidím. Taky bych jel. :-) Ke keším nemůžu říct nic. Byli jsme tam v roce 2007 a to jsem ještě tenhle super koníček nedělal. Martin TTEAM
  • 0

#13 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1519 příspěvků(y)

Publikováno 12 February 2012 - 13:52

Díky všem za tipy, moc se hodily. Před pár hodinami jsme se vrátili z Benátek a paráda. Nebýt taková zima, že jsme museli s Oregonama pracovat v rukavicích, tak to byl dokonalý výlet. V samotných benátkách asi jen 3 DNF, takže spokojenost. K samotným tipům zde napsaným jen dodám, že to chce vyrazit na turisticky frekventovaná místa co nejdříve. My jsme udělali chybu, že jsme na Marka šli až odpoledne a to tam bylo narváno (ale zase jsme viděli karnevalový průvod). Kdybychom tam šli kolem té osmé ráno, co jsme do Benátek přijeli, mohla být prohlídka o něco klidnější.
  • 0

PLÁNOVANÉ EVENTY-JSTE ZVÁNI

6.gif15.5.-Den kuřete vindaloo

6.gif25.11.-Den polévky gazpacho 2014-Praha-web, facebook

Banner_468.gif

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#14 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3250 příspěvků(y)

Publikováno 12 February 2012 - 14:39

A co jste tedy odlovili a jaký byly?
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#15 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1519 příspěvků(y)

Publikováno 12 February 2012 - 15:06

Citecka napsal/a:
A co jste tedy odlovili a jaký byly?


Dali jsme něco přes 20 keší, hlavně jsme chtěli zvládnou u nás vzácné virtuálky, pak jednu zeměkešku a pak tradičky po trase. Nějaké sepisování pěkných a ošklivých keší nechám na později, chtěl bych něco málo napsat o tomto výletu a pak se tady o to podělím.
Co se týče kvality, tak z informací na foru a ze soukromých zpráv bylo jasné, že tam není moc velkých keší. Proto nás překvapilo, že jsme našli asi 4 keše, kde byli nějaké coiny. Celkem jsme v Benátkách nechali 3 coiny a odvezli asi 7. Kvalita keší bych řekl, že nebyla nějak příšerná. Některé keše byli pěkné, některé horší. Musím uznat, že i hledání kinder vajíčka nám dalo zabrat. Bylo oblepeno zelenou páskou a na drátku ve větvích stromu. Připravil jsem si doma fotohint a i s ním to bylo na delší hledání.

Bál jsem se trochu zaměření keší a přesnosti signálu, ale krom jedné keše, která byla o více jak 10 metrů mimo, byly dobře zaměřené a se špatným signálem nebyl problém.

To asi tak ve zkratce, až toho napíši více, tak to sem hodím.
  • 0

PLÁNOVANÉ EVENTY-JSTE ZVÁNI

6.gif15.5.-Den kuřete vindaloo

6.gif25.11.-Den polévky gazpacho 2014-Praha-web, facebook

Banner_468.gif

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#16 javla

javla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 12 February 2012 - 23:23

Souhlasím s těmi co tu píší, že to chce tak týden na pořádné prošmejdění. Bydleli jsme v centru v hotelu La Forcola a každý den vyráželi na "průzkum" do různých směrů s papírovou mapou v ruce. S Geocachingem jsme tehdy neměl ještě nic společného (do toho jsme spadli až o pár měsíců později). Měli jsme tam trochu jiný úkol ;o)

Vložený obrázek

http://www.wagnerovi...anku=2007050101


"Vodní městskou dopravu" jsme vyzkoušeli 2x a je to celkem zbytečně drahé. Třeba jen cestu do hotelu jsme z mapy nedohadli, mysleli že na pěší pochod je to daleko (3 stanice) a po zjištění, že doba pěší chůze by odpovídala době strávené zjišťováním který lístky koupit a čekáním na linku jsme těch vyhozených 10-ti Eur (za bagáž je příplatek) celkem litovali. Pokud se dá někam dostat pěšky, není lepší dopravní prostředek.
  • 0
Jana a Vlasta (JaVla) (PDA FS Loox N560)

#17 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 13 February 2012 - 0:41

javla napsal/a:
http://www.wagnerovi...anku=2007050101

Tak to je maso. Takovouto ouřednickou mysterku bych určitě nadal :)
  • 0

#18 Lukyn_CZ

Lukyn_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 16 June 2015 - 17:18

neví prosím někdo, jak to tam teď v okolí vypadá s uprchlíkama?  :huh:  :ph34r:


  • 0




3 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 3 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama