Přejít na obsah


Fotka

Software pro Symbian s prumerovanim?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
20 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2006 - 16:54

Ahoj, na svem symbian telefonu ktery pouzivam na geocaching pouzivam SmartComGPS - vskutku vyborny software. Chybi mi ale funkce prumerovani waypointu. Zvlast zamereni vlastni kesky je pak problem. Neznate nejaky software pro symbian (nebo javu) kterej by to umel? Nemusi umet nic jinyho, jenom tohle...
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2006 - 15:10

[quote]
AHOJ. JA POUZIVAM BLUESKYGPS, JE DOST JEDNODUCHY A V ZASADE VYHOVUJE. JA BYCH ZASE TROCHU POTREBOVAL PORADIT SE SMARTCOMGPS. ZA BOHA NEDOKAZU ZADAT SPRAVNY BOD, ABYCH SE MOHL NECHAT NAVIGOVAT KOMPASEM. DIKY.
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2006 - 16:05

Ahoj, na svem symbian telefonu ktery pouzivam na geocaching pouzivam SmartComGPS - vskutku vyborny software. Chybi mi ale funkce prumerovani waypointu. Zvlast zamereni vlastni kesky je pak problem. Neznate nejaky software pro symbian (nebo javu) kterej by to umel? Nemusi umet nic jinyho, jenom tohle...


Na GC používám SE P910i a SmartComGPS.
Při zakládání své první keše jsem měla také obavy z přesnosti zaměření a tak jsem provedla asi 8-10 náměrů, které jsem doma přepsala do Excelu a pomocí funkce získala průměr.
Netvrdím, že je to nejspolehlivější metoda, ale funguje a je poměrně nenáročná a nakonec ani na přesnost zaměření si u mých keší nikdo zatím nestěžoval:-)
Spíše jde o to, najít si při zakládání vlastní keše dostatek času a provedení těch několika náměrů s restartem GPS modulu, vzdálení se od úkrytu apod. , je li to možné třeba se i vrátit druhý den a znovů přeměřit.
To už však záleží na pečlivosti toho kterého autora:-)
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2006 - 18:13

Ahoj, na svem symbian telefonu ktery pouzivam na geocaching pouzivam SmartComGPS - vskutku vyborny software. Chybi mi ale funkce prumerovani waypointu. Zvlast zamereni vlastni kesky je pak problem. Neznate nejaky software pro symbian (nebo javu) kterej by to umel? Nemusi umet nic jinyho, jenom tohle...


Zdravim, mohl bych se tak trochu offtopic zeptat, co pouzivas za mapy pro geocaching ? Diky moc za odpoved..
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2006 - 1:49

Jinak protoze jsem na netu nic nenasel a prumerovat "papirove" se mi nechce, napsal jsem si javovej programek, kterej automaticky prumeruje. Kdybych ho zverejnil byl by o nej zajem?
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2006 - 12:30

Po delší době se zapojuji do této diskuze a myslím, že jsem vyřešil hned dva problémy popisované v této sekci.

1. Ten základní z nadpisu Průměrování . Dostala se ven nová verze software AFtrack 1.15 (pro symbian S60) a v nastavení je možno zapnout Kalman filter, což vlastně průměrování.
Při horších podmíkách, kdy jsem měl 4-5 satelitů, byla při půlhodinovém testu maximální odchylka 7 metrů, ze 70% byla do 3 metrů.

2. Neobnovování pozice s modulem Nokia LD-3W. Tentm modul má standardně zapnutou statickou navigaci, takže jakmile rychlost pohybu klesne zjruba pod 3-4 km/h modul dělá neplechu. Toto je ovšem velmi jednoduše řešitělné za pomoci programu SIRFDemo, nebo je to popsané i zde
http://www.geocaching.cz/Vlakno.aspx?id=13508

  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 listopad 2006 - 12:14

[quote]
[quote]
AHOJ. JA POUZIVAM BLUESKYGPS, JE DOST JEDNODUCHY A V ZASADE VYHOVUJE. JA BYCH ZASE TROCHU POTREBOVAL PORADIT SE SMARTCOMGPS. ZA BOHA NEDOKAZU ZADAT SPRAVNY BOD, ABYCH SE MOHL NECHAT NAVIGOVAT KOMPASEM. DIKY.
[/quote]
Zdar, tak jsem si nainstaloval taky BlueSkyGPS (vypadá moc dobře), ale nejsem schopen do něj dostat (naimportovat) body. Jen je tam ručně datlovat a to je opruz. Poradíš jak na to? Nebo je tam taky ručně datluješ?
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2006 - 21:23

Zdravim, mohl bych se tak trochu offtopic zeptat, co pouzivas za mapy pro geocaching ? Diky moc za odpoved..

Já pro přiblížení k cíli používám TOMTOM s poi geocachingCZ, dále SmartComGps s turistickými mapami KČT 1:50000 a na dohledání případně BlesSky nebo AFTrack. Jinak mám výbavu Nokia N70 + GPS modul LW-3D.
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2006 - 1:48

Zdravim, mohl bych se tak trochu offtopic zeptat, co pouzivas za mapy pro geocaching ? Diky moc za odpoved..

Pouzivam SmartComGPS s turistickymi mapami od Shocartu. Daji se sehnat na DCcku, dokonce i zkalibrovane. Plna spokojenost, SmartComGPS je hodne vychytanej program.
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2006 - 20:18

Kdybych ho zverejnil byl by o nej zajem?

To nejlépe poznáš až ho zveřejníš. ;-) Minimálně já bych si ho na zkoušku nainstaloval.

  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2006 - 22:28

Jinak protoze jsem na netu nic nenasel a prumerovat "papirove" se mi nechce, napsal jsem si javovej programek, kterej automaticky prumeruje. Kdybych ho zverejnil byl by o nej zajem?

rozhodne by se to hodilo, mam kolem 120 bodu z jednoho mista, rucne je to na pikacu pocitat a k napsani jsem se porad nedokopal :)
  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2006 - 22:34

Já pro přiblížení k cíli používám TOMTOM s poi geocachingCZ, dále SmartComGps s turistickými mapami KČT 1:50000 a na dohledání případně BlesSky nebo AFTrack. Jinak mám výbavu Nokia N70 + GPS modul LW-3D.


Mno ja mam 6630 + LW-3D a pouzivam SmarComGPS. Ty mapy se daj nekde stahnout ? Pripadne jak se daji nejak "zkalibrovat" . A tim dohledanim myslis co ?
  • 0

#13 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2006 - 15:47

Já pro přiblížení k cíli používám TOMTOM s poi geocachingCZ, dále SmartComGps s turistickými mapami KČT 1:50000 a na dohledání případně BlesSky nebo AFTrack. Jinak mám výbavu Nokia N70 + GPS modul LW-3D.

Ahoj,
mam taky stejnej material :-) mam ale problemky pri pomale chuzi ... neobnovuje mi to pozici ... jak to je pls u Tebe?
  • 0

#14 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2006 - 23:40

Mno ja mam 6630 + LW-3D a pouzivam SmarComGPS. Ty mapy se daj nekde stahnout ? Pripadne jak se daji nejak "zkalibrovat" . A tim dohledanim myslis co ?


Já používám SmarComGPS bez map a už jsem si zvykla:-)

  • 0

#15 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2006 - 8:37

Ahoj,
mam taky stejnej material :-) mam ale problemky pri pomale chuzi ... neobnovuje mi to pozici ... jak to je pls u Tebe?

Musíš si vypnou statickou navigaci v programu SirfDemo. Pak ti bude obnovovat i pod 5km/h
  • 0

#16 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 26 září 2006 - 22:04

Jak dostat kešky do SmartComgps???
  • 0

#17 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2006 - 10:09

Musíš si vypnou statickou navigaci v programu SirfDemo. Pak ti bude obnovovat i pod 5km/h

Nevím jestli je to zrovna nejlepší, ale mám pořád určitý rozpaky s vypnutí té statické navigace. Na jednu stranu je fajn, že GPS ukazuje i při rychlosti pod 4 km/h, ale jak... 4 km/h běžná chůze a není nutné běhat, stačí zrychlit krok. Měl jsem celou dobu statickou navigaci vypnutou a pořád to byla docela hrůza. Šel jsem na kešku a šipka lítala na všechny strany, nakonec z toho byl okruh cca 10 m kde by mohla keška být a dohledával jsem ji stejně průzkumem terénu jako dřív bez GPSky. Pak jsem si na jednu kešku statickou navigaci vypnul a bylo to v pohodě. Rychlejší chůzí přiblížení do prostoru, pak pár přejití do okolí a ukazala šipka s cca 1m přesností kde je keška. Druhý případ byl se zaměřováním naší první kešky... Se zapnutou statickou navigací a průměrováním jsme naměřil cca 100 bodů v různých dnech a časech a stejně jsem se seknul o cca 30m. Nedalo mi to a šel jsem to zaměřit znovu se zapnutou statickou navigací a ejhle, naměřeno přesně. Jen to chtělo rychleji přejít dané místo nebo případně přímo na daném místě několikrát za sebou zapnout a vypnout GPSku.
  • 0

#18 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 23 říjen 2006 - 11:52

Jak dostat kešky do SmartComgps???

Jako waypointy, zalezi na frekvenci "objevovani". Ja si to tam nejdriv daval rucne, ale pak jsem si radsi koupil Garmina a peru to tam z GSAKa šňůrou :-)
  • 0

#19 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2006 - 11:16

... Se zapnutou statickou navigací a průměrováním jsme naměřil cca 100 bodů v různých dnech a časech a stejně jsem se seknul o cca 30m. Nedalo mi to a šel jsem to zaměřit znovu se zapnutou statickou navigací a ejhle, naměřeno přesně. Jen to chtělo rychleji přejít dané místo nebo případně přímo na daném místě několikrát za sebou zapnout a vypnout GPSku.


Statickou navigaci na zaměřování určitě nepoužívat! GPS v tomto režimu prostě neaktualizuje malé posuny, vznikající zpřesněním navigace, nebo změnou polohy družic. Pak je potřeba běhat s GPS přijímačem, ale tím se zase zanáší odchylka v měření daná pohybem a vteřinovým odečtem.
Jinak ohledně toho průměrování - snažím se tu už řadu měsíců zlehka naznačit, že průměrování tak, jak jej dnes mnozí užívají, nepřinese lepší výsledek, než opakované zaměření za rozdílných pozic družic. Tzn. opakovat měření po uplynutí dost dlouhé doby od provedení předchozího měření - důležité je sledovat rozmístění družic. Samozřejmě je nutné brát v potaz měření vždy až po uklidnění šipky po příchodu na místo, tedy pro odečtení je dobré GPS položit, neclonit jí tělem a pár minut nechat "ustát". Pokud se zapne průměrování ihned po příchodu, GPS se během minuty obvykle zpřesní a postupně "posune" šipku ke správnější souřadnici (někdy taky ne -viz odrazy a nevhodné polohy družic). Ale průměrování podchytí celý ten postupný přesun a výsledek je horší, než koncové jednorázové odečtení. Takovéto zpřesňování polohy platí celkem spolehlivě v lesním porostu, ale pod budovami a skalami je občas nutné použít i doplňkové metody zaměření.

Průměrování bylo určeno hlavně na eliminaci dříve záměrně zanášených chyb, kdy pozice byla sice náhodně, ale v delším časovém období symetricky "rozmítána" do všech směrů od správné polohy, a tak delší dobou průměrování šlo z 50-150m odchylky docílit i 10-15m přesnost přesnost.
V dnešní době při nedostatku zkušeností a odhadu vzniku odrazů může naopak průměrování vést k horšímu výsledku. Tato funkce u GPS zůstala. Jednak proto, že zákazník na ni slyší a pak proto, že kdyby náhodou zase záměrnou chybu začali dočasně do signálu zanášet, pak se bez průměrování GPS neobejde.
Nejspolehlivejší zpřesnění souřadnic lze provést několikanásobným opakovaným měřenm po ustálení v časech od sebe více vzdálených (hodiny).
  • 0

#20 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2006 - 11:22

...Měl jsem celou dobu statickou navigaci vypnutou a pořád to byla docela hrůza. Šel jsem na kešku a šipka lítala na všechny strany...


Bohužel, to je vlastnost většiny GPS(BT) modulů. Garminy se SiRFem mají sw propracovanější a filtrují tyto odchylky SiRFu poměrně úspěšně a kvalitně (jde o jakési průměrování a eliminaci chybných měření na úrovni zpracování dat z čipu ze znalosti toho, jak fw tohoto obvodu pracuje v čase a jaké údaje poskytuje). Tyto eliminace odchylek u BT modulu musi pak provádět až soft v PDA/MT, s čímž se mnohý sw špatně vypořádává, nebo možná tuto filtraci neprovádí vůbec. Tady se možná projevuje know-how a finanční možnosti Garminu ve vývoji a testování oproti mnohdy levným nebo freewarovým programům pro navigaci.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama