Přejít na obsah


Fotka

gpx garmin - ikony


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
18 odpovědí na toto téma

#1 TerZdeK

TerZdeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 449 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2012 - 21:55

Ahoj, mám dotaz a zatím jsem řešení nenašel. Vždy si vyexportuji GPX přímo do garmina. ALe mám problém, disablované keše mají stejnou ikonu jako normální. Má někdo řešení, jak ze světlé ikony udělat tmavou.... jako je například v Geokuku... Díky moc
  • 0

#2 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2012 - 22:05

Bohuzel pres samotny GPX to nejde. Jedine pres POI. Rozlisit to jde skrz GPX jen pomoci pridani treba "DIS" k nazvu kese (makro to dela samo)
  • 0

#3 TerZdeK

TerZdeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 449 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2012 - 22:07

aha, to je škoda asi nejsem jediný koho to štve. a jak to provedu, případně, jak to bude vypadat? Díky moc
  • 0

#4 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2012 - 22:08

mas na mysli POI nebo to pridani DIS?
  • 0

#5 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2012 - 22:09

Individualni ikonky pro kese, disbalovane kese, odlovene kese, ci co te napadne, si muzes dat jen kdyz to tam nacpes jako POI.
  • 0

#6 TerZdeK

TerZdeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 449 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2012 - 22:11

Ano myslím tím to dis
  • 0

#7 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2012 - 22:14

potrebujes exportni makro pro garminyhttp://geoget.ararat...=gpx&s[]=garmin, dela to uplne damo (prida na zacatek nazvu kese "D", ale kdyz se podivas do sablony, tak si tam muzes dat cokoliv chcec.
jo a taky prida upozorneni na zacatek listingu ;)
  • 0

#8 TerZdeK

TerZdeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 449 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2012 - 22:19

petulinka1 napsal/a:
potrebujes exportni makro pro garminyhttp://geoget.ararat...=gpx&s[]=garmin, dela to uplne damo (prida na zacatek nazvu kese "D", ale kdyz se podivas do sablony, tak si tam muzes dat cokoliv chcec.
jo a taky prida upozorneni na zacatek listingu ;)


skze toto makro hazím keše do garmina, ale jak upravit to písmeno de a tak... to nevím. Nikdy jsem to neděla. Šablonu umím pouze otevřít, nikoli v ní pracovat.

I tak díky moc
  • 0

#9 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2012 - 22:22

pridava to uplne samo... pokud to chces zmenit, tak najdi v point.name....txt

("%ISDISABLED%" = "true";"D";"")%")

a misto "D" si napis co chces, aby tam bylo. pak to jen uloz a pojede to
  • 0

#10 TerZdeK

TerZdeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 449 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2012 - 22:29

díky moc, mám to. skoda tech ikonek:)
  • 0

#11 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2012 - 20:36

nebo si disablovany kese neexportuj, ne? :P
  • 0

#12 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2012 - 23:20

taky moznost :D
  • 0

#13 TerZdeK

TerZdeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 449 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2012 - 6:17

HahaHa :) no to je jasný, ale mě šlo o to, že někdy zapomenu aktualizovat geoget a pak je aktivní,,, no známe to:) No nic, snad na to někdy někdo přijde
  • 0

#14 jura.dolezal

jura.dolezal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 33 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2012 - 6:35

Ahoj. Já se tady přidám a zeptám se, co ve výstupním GPX definuje ikony (export pro Garmin-Geoget), které garmin použije pro zobrazení keše na displeji. Lze nastavení změnit? Mám v Garminu vlastní ikony. Když jsem používal staré makro Geogetu pro Garmin, tak bylo vše k mé spokojenosti. S novým makrem kde se používá VarSub, je pár věcí jinak (možná nových) a rád bych je změnil (zobrazené ikony).
  • 0
Go!

#15 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2012 - 16:27

Ahoj Juro,

jasne, v nastaveni staci rict, ze nechces menit symboly waypointu.

CHANGE_WAYPOINT_SYMBOLS - Možnost volitelně měnit kategorie exportovaných waypointů (Garmin jim přiřadí ikonky (aspoň barevně) podobné těm z GC.com)

ty to chces mit jako

CHANGE_WAYPOINT_SYMBOLS = '0';


Ta funkce je tam zcela zamerne, aby i na navigacich, ktere custom symboly nepodporuji, nebyly vsechny waypointy jen modre praporky.
  • 0

#16 jura.dolezal

jura.dolezal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 33 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2012 - 12:17

Tak to Medwyne zabralo! :-) Díky! Drobný, opravdu drobný detail, který asi nepůjde vyřešit. Když exportuji do Garmina keš s finálními souřadnicemi, tak se jakákoliv keš, která má přiřazené finálky, zobrazí v Garminu jako tradička. Mám v listingu typ keše, takže je to v poho. Je to jen trochu matoucí. Nevíte někdo jestli jdou upravit ikony v hlavním menu Garmina?
  • 0
Go!

#17 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2012 - 15:01

Jako tradicka nebo jako hneda truhlicka? To je rozdil, protoze hneda truhlicka je znmeni finalky (aby se to dalo odlisit od nevylusteny mysterky treba)
  • 0

#18 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2012 - 17:43

Finálka má obecnou ikonu Geocache, tj. velkou truhlu. Drobným nedostatkem je, že kategorii Final location Garmin nezná. Takže když si dáš zobrazit Vše, tak ti ji to najde. Když si sestavíš filtr (třeba jen na to, abys viděl vše mimo eventů), tak ji nevidíš. Proto má Geoget v exportním makru možnost exportovat finálky jako samostatnou kategorii, nebo jako původní (nezkoušel jsem, používám Finální). Každý si to může udělat, jak chce. Že by to mohl udělat jinak už sám Garmin, je sice pravda, ale toho se asi nedočkáme. A nějaký Open source firmware asi taky nebude.
  • 0

#19 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2012 - 20:06

Tak tak. Finálky se exportují do extra kategorie (Mimochodem, jde to vypnout. Dival ses na navod? Odkaz v mem podpise). Ty mas asi v Garminu v CustomSymbols soubor "Geocache.bmp" ktery je ikonkou tradicky. Ja treba pouzivam prilozeny soubor, a tak vsechny kesky s finalkou maji ikonku cerveneho praporku. Dobry, ne? ;)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama