Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Jak má vypadat keš a co do ní?


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
35 odpovědí na toto téma

#1 YanekR

YanekR

    YanekR

  • Members
  • PipPipPip
  • 276 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2012 - 19:52

Zdravim. Mám čerstvě založené dvě kešky. Krabičky nejsou klasické lock lock ale obyč plastové zacvakávací krabičky ve tvaru kruhu avšak účel to splní na 100%. Do kešky jsem vložil logbook (vyrobený), propisku, pravidla včetně instrukcí pro mudly.... Dnes jsem tam dodal pár věcí na výměnu a jeden TB.... Moje otazka zni... Je vám jedno zda je krabička oficialni lock lock nebo jiná? Vadí vám kdyz je logbook domácí výroby a jestli je nadepsán od ruky? Co je podle Vás základní vybavení právě založené kešky? Díky za odpovědi...
  • 0

#2 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2012 - 19:57

Krabičky jsou různé. Jde o to, aby vydržela. Počasí i občasné nešetrné zacházení. Uvidíš sám, jestli ti za chvíli někdo nenapíše, že je krabička rozbitá. V krabičce musí být logbook. Jak má vypadat, není nikde řečeno. Musí být poznat, že je to logbook. Je slušné dát tam tužku. Ostatní je na tobě.
  • 0

#3 YanekR

YanekR

    YanekR

  • Members
  • PipPipPip
  • 276 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2012 - 20:06

mpik napsal/a:
Krabičky jsou různé. Jde o to, aby vydržela. Počasí i občasné nešetrné zacházení. Uvidíš sám, jestli ti za chvíli někdo nenapíše, že je krabička rozbitá. V krabičce musí být logbook. Jak má vypadat, není nikde řečeno. Musí být poznat, že je to logbook. Je slušné dát tam tužku. Ostatní je na tobě.

Ja jen ze jsem udelal kesku z jine krabicky nez je lock lock a logbook z domacich zdroju a uz tam je log ze spracovani kesky nic moc. Krabicka je uplne dostacujici a logbook taky ten je i nadepsanej a vše okolo... tuzku jsem tam vlozil a nekolik veci na vymenu a jeden TB... co víx udelat aby to bylo v porádku už nevím
  • 0

#4 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2012 - 20:12

chtěl bych někdy najít takovou :D

Vložený obrázek
  • 0

#5 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 917 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2012 - 20:13

miki6 napsal/a:
chtěl bych někdy najít takovou :D


dost podobnou už jsem našla:D:D:D:D jen to zlato nebyly dukáty:D:D:D
  • 0

#6 YanekR

YanekR

    YanekR

  • Members
  • PipPipPip
  • 276 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2012 - 20:13

miki6 napsal/a:
chtěl bych někdy najít takovou :D

Vložený obrázek

no to by tam šlo dát taky no :-) třeba našetřím a dám je tam :-)
  • 0

#7 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 934 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2012 - 20:15

Proč máš dojem, že musí být krabička lock lock a logbook od tytyty?
  • 0

#8 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 917 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2012 - 20:16

Jinak k tématu - myslím, že jestli jsi tam dal vše cos psal, tak je vybavení keše naprosto dostačující... Ono jde spíš, že každému se líbí něco jiného. Někdo jinou než lock+lock krabku nebere, pro jiného je to vítaná změna. Stejně jako logbook. Někdo pochválí, že je to pevný sešitek, jiný pochválí doma vyrobený logbook s nápadem.. takže asi tak. Z toho si hlavu nedělej;) Osobně mám jeden logbook vyrobený ručně, jeden sešitek koupený v obchodě a jeden přímo GClogbook... spíš podle toho, co se mi kam vešlo a hodilo;)
  • 0

#9 Nemo02

Nemo02

    Nemo02

  • Members
  • PipPipPip
  • 337 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2012 - 20:20

Já mám Lock lock krabičky rád, ale důležitější je jestli jí owner udržuje. Např. jedna kes velikost Regular, logbook nenalezen, krabička plná papírků, že ani všechny nešly vyndat, poškozené víko, několik Needs Maintenance. A přitom to bylo tak krásné místo.
  • 0

#10 YanekR

YanekR

    YanekR

  • Members
  • PipPipPip
  • 276 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2012 - 20:22

Ptám se jen proto abych neudelal já zbytečnš chabu když se zde mohu zeptat zkušenějších :-) jen me to zarazilo ze hned druhý log u kešky je nespokojený :-( asi to radeji nebudu řešit....
  • 0

#11 Sedmitecka

Sedmitecka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 917 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2012 - 20:24

Neřeš, ono se vždycky někomu něco líbit nebude:D U krabky je důležité, aby byla vodotěsná, aby logbook nevlhnul a obsah taky... pokud se do krabičky nedostane voda, tak je jedno, co je to za škatuli. Už jsem i párkrát našla skleněnou sklenici od instantní kávy... to mě dost pobavilo. Ale co, svůj účel to plní, tak proč to kritizovat, že? :D:D:D:D EDIT: pořád lepší skleněná zavařovačka, než plechová pixla od čaje, která rychle zrezne a pak nejde otevří a všechno uvnitř je mokrý... chce to spíš trošku přemýšlet a jinak je vše OK.
  • 0

#12 YanekR

YanekR

    YanekR

  • Members
  • PipPipPip
  • 276 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2012 - 20:28

Taky jsem tak volil aby byla vodotesná a pro nejhorsi pripady je logbook, pravidla a papirove veci na vymenu ve vodotesnem sacku :-)
  • 0

#13 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2012 - 20:29

Jo,jo, neboj nikdo se nezavděčí všem:-) Mě osobně vadí "takové ty trhací" sešitky, co se po třech zalogováních odtrhávají listy. A taky mě čerti berou, když je logbook srulovaný v krabičce, která má zúžené hrdlo (od vitamínů atd), a pak nejde vyklepat. Jak se v karabičce zvětší...:-(( Že se mi to nelíbí je ale tak asi všechno, co se s tím dá dělat:-))))
  • 0

#14 YanekR

YanekR

    YanekR

  • Members
  • PipPipPip
  • 276 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2012 - 20:32

vitablondak napsal/a:
Jo,jo, neboj nikdo se nezavděčí všem:-) Mě osobně vadí "takové ty trhací" sešitky, co se po třech zalogováních odtrhávají listy. A taky mě čerti berou, když je logbook srulovaný v krabičce, která má zúžené hrdlo (od vitamínů atd), a pak nejde vyklepat. Jak se v karabičce zvětší...:-((

Že se mi to nelíbí je ale tak asi všechno, co se s tím dá dělat:-))))


Tak to mi vadí také...


Takze se asi všem nezavděčím no... já jen jestli neni chybka na me strane... tak dekuji za info a zamykám... jsem zase o neco chytřejší
  • 0

#15 YanekR

YanekR

    YanekR

  • Members
  • PipPipPip
  • 276 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2012 - 20:51

Jeste dotaz at nemusim delat nove vlakno... musí keška poukazovat na místo kde je neco zajímavého, speciálního atd nebo může mít účel např jen keška v lese a jako listing o lese a okolí? Myslím že v geocachingu jde hlavne o to vytahnout lidi ven z bytů a jít do přírody ne?
  • 0

#16 ARKTici

ARKTici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 93 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2012 - 20:56

Přičti si aspoň tohle: http://wiki.geocachi...n)_začátečníkům
Mimochodem, některým zdejším diskutujícím vadí, když nemáš ve zdejším profilu vyplněný odkaz na svůj profil přímo na GC.com - ovšem protože jim to vadí zpravidla jen u těch, kteří mají jiný názor, než oni, nemusíš se tím nechat zneklidnit. ;)
  • 0

#17 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2012 - 20:59

Krabičky s nápadem jsou lepší. Ale jsou i takové, které mají jen lidi vytáhnout a hodnocené třeba nejsou špatně. Kupodivu nejlépe hodnocená moje je ta, kde není vůbec nic. Holá pláň, povalený pomník a rozhled na všechny strany. A cesta k ní občas blátivá. Předem to neodhadneš. Nebo jo, špatnou odhadneš. Osobně se mi nelíbí městské mikrovky za cedulí na soukromých vratech přímo pod okny sousedů, s nicneříkajícím listingem. Takovou jsme tu jednu měli a vydržela jen asi měsíc, kritizovaná byla dost a owner ji zrušil.
  • 0

#18 YanekR

YanekR

    YanekR

  • Members
  • PipPipPip
  • 276 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2012 - 20:59

ARKTici napsal/a:
Přičti si aspoň tohle: http://wiki.geocachi...n)_začátečníkům
Mimochodem, některým zdejším diskutujícím vadí, když nemáš ve zdejším profilu vyplněný odkaz na svůj profil přímo na GC.com - ovšem protože jim to vadí zpravidla jen u těch, kteří mají jiný názor, než oni, nemusíš se tím nechat zneklidnit. ;)


doufal jsem ze mi nekdo rekne svůj nazor no... geowiki sice super ale tohle už mám davno proštudovaný
  • 0

#19 YanekR

YanekR

    YanekR

  • Members
  • PipPipPip
  • 276 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2012 - 21:03

Ja si teda myslim že když je to v přírodě na pěkným míste a k tomu v listingu nejaky info o lese a podobně tak to jde... ale je to jen muj nazor no... ja jsem rad i za kešku která je o ničem... aspon jsem v prirode venku a netrčim doma
  • 0

#20 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2012 - 21:10

Věta "zpracování nic moc" nemusí znamenat jen nespokojenost s logbookem a schránkou, třeba ho nezaujalo umístění nebo téma, možné je ledacos. Někde jsou tak rozmlsaní, že nepochválí nic menšího, než je umělý pařez včetně veverky s oříškem, kdepak tam přijít s lock and lock :D Všem se zavděčit nelze. Důležité je, aby do krabičky za chvíli neteklo, k tomu ty obyčejné zacvakávací někdy mají sklon. Bude to chtít častější kontroly.
  • 0
You can't get lost if you don't know where you're going.




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama