Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Proč mít PM na geocaching.com?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
37 odpovědí na toto téma

#1 losky83

losky83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2012 - 11:36

Ahoj, nově mám Oregon 450 a docela mě nemile překvapilo stahování keší. U mobilu jsem si je online stáhnul, tam kde jsem zrovna byl a stačilo mi jen internetové připojení. Proto teď spekuluju, jak jdou keše nejrychleji stáhnout. Zkusil jsem Cachelist a docela dobrý, ale ručně každou označit mi přijde zdlouhavé. Když si udělám premium účet na geocaching.com, stačí si pak Na jejich mapě označit dané území a vše se dá hned stáhnout do gps? Případně mě zajímá, zda nejde třeba to, že si keše stáhnu v mobilu třeba aplikací Locus na kartu A tu dám do gps a hotovo? Díky
  • 0

#2 JiraciCZ

JiraciCZ

    JiraciCZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2012 - 11:40

Mám PM a Oregona 450, pokud někam jedeme, stáhneme si z GC keše v daném okolí / v GPX / a nahrajeme do adresáře GPX v Garminovi. Nic víc, nic míň. Jde to i jinak ale PM jsem proto, že je to po mne pohodlnějsí a rychlejší. Těch cca 600 Kč/rok zase není tolik :-)
  • 0

#3 Mimi a Filibert

Mimi a Filibert

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2012 - 11:46

Přesně tak. To členství se vyplatí už jenom kvůli tomu. Když se to tak vezme, je to 50 Kč. Na měsíc, a to je v pohodě. Zvlášt na cesty mimo Prahu to je fajn. Když si např. dáme střed jako Jičín, tak to najednou nahraje všechny cache od turnova, skoro až k Hradci Králové, na severu to je až k hranicím s polskem :)
  • 0

#4 kubik

kubik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2012 - 11:47

PM pokud lovíš FTF, pokud ne, tak všechno ostatní uděláš v Geogetu:) Edit: všechno je o penězích, pokud je do toho chceš dát tak je do toho dej, pokud ne, tak bude cesta trochu složitější, ale výsledek bude stejný.
  • 0

#5 Mimi a Filibert

Mimi a Filibert

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2012 - 11:50

Ale je to zase práce navíc z toho geogetu. A když člověk není doma a někam se rychle vyrazí, tak to přes Geoget nemůže nahrát.
  • 0

#6 losky83

losky83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2012 - 11:56

Tak si asi udělám to PM. Kolikrát jedeme někam a pak ve finále jsme třeba o 20 km dál. Takže u Locusu jsem si nastavil stáhnou keše v okolí třeba 30 km a hned jsem mohl vyrazit. Tady si toho člověk musí stáhnout víc a dělat to po jedné odmítám. Z Geogetu vůbec nemůžu. Ten jsem nějak vůbec nepochopil
  • 0

#7 cufik_team

cufik_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2012 - 12:11

Doporučuju začít v klidu. Začni s GeoGetem. Natáhni pár keší, nebo nějakou menší oblast, vyexportuj, nahraj do GPSky. Víc s ním dělat nemusíš. Osahej si tuhle základní věc. Možná ti to bude stačit, pokud to nepohrneš jako kombajnem. K tomu si můžeš na měsíc na základě registrace nového Oregona pořídit PM členství zdrama. Osahej si i tohle. Osvědčilo se mi i keše stažené přes PM stejně prohnat přes GG. Pak je to v GPSce čitelnější (správná čeština) u listingů atd... Některé kešule stažené přímo z GC.com do GPSky mají češtinu pokřivenou. No a pak porovnej a vyber si.
  • 0

#8 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 865 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2012 - 12:11

losky83 napsal/a:
Ahoj, nově mám Oregon 450 a docela mě nemile překvapilo stahování keší. U mobilu jsem si je online stáhnul, tam kde jsem zrovna byl a stačilo mi jen internetové připojení. Proto teď spekuluju, jak jdou keše nejrychleji stáhnout. Zkusil jsem Cachelist a docela dobrý, ale ručně každou označit mi přijde zdlouhavé. Když si udělám premium účet na geocaching.com, stačí si pak Na jejich mapě označit dané území a vše se dá hned stáhnout do gps? Případně mě zajímá, zda nejde třeba to, že si keše stáhnu v mobilu třeba aplikací Locus na kartu A tu dám do gps a hotovo?
Díky


A zkousels v Locusu EXPORT DAT -- proste si vyberes kese co chces a Vyexportujes je do GPX. No a GPX uz by mel Oregen sezrat
  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#9 solsais

solsais

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2012 - 12:12

losky83 napsal/a:
... Z Geogetu vůbec nemůžu. Ten jsem nějak vůbec nepochopil


Tak zkus GSAK, ten je naprosto intuitivní ;)
Ale je placenej, funguje zdarma tři neděle a pak se před startem odečítá čas podle toho, jak ho máš dlouho nainstalovanej.
http://gsak.net
  • 0

#10 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2012 - 12:17

solsais napsal/a:
Tak zkus GSAK, ten je naprosto intuitivní ;)


Je tak intuitivni, ze od nej spousta lidi utekla ke Geogetu. Ty porad te ankete v levem sloupci nechces uverit, vid?
  • 0

#11 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 350 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2012 - 12:21

HaLuMa napsal/a:

solsais napsal/a:
Tak zkus GSAK, ten je naprosto intuitivní ;)


Je tak intuitivni, ze od nej spousta lidi utekla ke Geogetu. Ty porad te ankete v levem sloupci nechces uverit, vid?

Tak to je hodně naivní tvrzení :) Nebude to spíše dostupností a místním protěžováním (na kterém samozřejmě není nic špatného)? Nějak neznám lidi, co by přebíhali z GSAKu do Geogetu a ještě ho považovali za intuitivnější. Možná kvuli dostupnosti, české lokalizaci a ceně, ale aby byl Geoget intuitivnější :D
  • 0
Užívej života...

#12 solsais

solsais

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2012 - 12:21

HaLuMa napsal/a:

solsais napsal/a:
Tak zkus GSAK, ten je naprosto intuitivní ;)


Je tak intuitivni, ze od nej spousta lidi utekla ke Geogetu. Ty porad te ankete v levem sloupci nechces uverit, vid?



Jediná výhoda Geogetu je, že je zadarmo. Jinak nic, všechno ostatní dělá GSAK tak nějak lidštěji.
Už jenom to prvotní zobrazení keší mluví za vše ;)
  • 0

#13 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2012 - 12:27

solsais napsal/a:
Tak zkus ****, ten je naprosto intuitivní ;)

Na něco jako intuitivní ovládání nevěřím. Snad 20 let měly MS Office intuitivní ovládání a to co zavedli před pár lety jsem se nenaučil dodnes. A přitom to má být ještě více intuitivní. Jenže synapse v mém mozku jsou už nastaveny na to staré dobré.

K tématu: Zkus to 30-denní PM a podle toho se rozhodni, a do toho GG se taky dá proniknout. Není to prostě notepad, který má 5 funkcí.
  • 0

#14 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2012 - 12:30

puczmeloun napsal/a:
Tak to je hodně naivní tvrzení :) Nebude to spíše dostupností a místním protěžováním (na kterém samozřejmě není nic špatného)? Nějak neznám lidi, co by přebíhali z GSAKu do Geogetu a ještě ho považovali za intuitivnější. Možná kvuli dostupnosti, české lokalizaci a ceně, ale aby byl Geoget intuitivnější :D


Tak se s temi prebehliky seznam, precti si nedavnou Kulhalovu diskuzi o Geogetu, par lidi se tam k tomu priznalo.

Ja nekomentuji narust Geogetu, ale ja komentuji pokles GSAKu. Kdyz teda neprebihaji jinam, tak kam se ti cerchmanti podeli? Umreli? ;)

Ale plne chapu, ze tomu proste verit nechcete.
  • 0

#15 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2012 - 12:49

Největší výhoda Geogetu aj. je, že to je offline databáze. A největší nevýhoda je, že to je offline databáze. Nemusíš mít připojení, ale musíš aktualizovat a aktualizovat a nezapomenout na to, jinak hledáš podle půl roku starého listingu, který už neplatí. Jestli jeden nebo druhý program, je asi jedno, každý na co si zvykne. Připomíná mi to hádky zastánců esperanta a ido, který jazyk je lepší. Co se týče intuitivity Geogetu a dokumentace, často mě i teď příjemně překvapí, že umí něco, co jsem netušil. Ale největší výhodu geogetu proti Groundspeaku (GSAK neznám) je, že ho dělají amatéři. Kteří reagují na podněty a chyby řeší okamžitě. Ne po vyřešení zadání a hledání kdo za to může a oprava v příštím updatu, plánovaném za půl roku.
  • 0

#16 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 865 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2012 - 12:50

GSAK je placenej a navic bez PM ci dalsich Extra spoustenych programu (skrysotlac - coz je taky intuitivnost sama) pro tyto ucely nepouzitelnej
  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#17 losky83

losky83

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2012 - 12:56

Já jsem vůbec u toho Geogetu nepochopil, jak tam ty keše stáhnu. Koukal jsem i na stránky toho programu a tam z toho taky nejsem moudrej.
  • 0

#18 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2012 - 12:59

Než se to tu zvrhne v tradiční boj modročepičářů proti červenočepičářům :), pokusím se odpovědět na původní dotaz. Ano, na stahování keší někde v terénu, kde se nečekaně ocitneš, se ti PM členství bude hodit. Uděláš jen a pouze to, že si přes mobil stáhneš PQ dané oblasti, soubor nahraješ na paměťovou kartu a tu vrazíš do Oregona. Sice to nebude přechroustané nějakým programem, takže diakritika bude blbě čitelná, ale je to snad nejjednodušší způsob, jak přijít v terénu k aktuálním datům celé oblasti naráz.
  • 0
You can't get lost if you don't know where you're going.

#19 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 185 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2012 - 13:11

Chryseis napsal/a:
...Sice to nebude přechroustané nějakým programem, takže diakritika bude blbě čitelná,..

Mam pocit, ze posledni update webu zavedl podporu UTF kodovani v listingu, takze by diakritika mela slapat bez problemu. Ale jak rikam, nejsem si tim uplne jist a vyzkouset to nemam na cem :)
  • 0

Garmin 60csx, Linux Mint 17 + Wine + Geoget 2.8.X

www.lukabike.com


#20 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 09 březen 2012 - 13:14

losky83 napsal/a:
Já jsem vůbec u toho Geogetu nepochopil, jak tam ty keše stáhnu. Koukal jsem i na stránky toho programu a tam z toho taky nejsem moudrej.

vážně nepomohla sekce pro nováčky (třeba Jak získat data) na http://geoget.ararat.cz/doku.php/user? To se divím.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama