Přejít na obsah


Fotka

mapa kešek v(z) GG


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
17 odpovědí na toto téma

#1 Evca.N

Evca.N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 543 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2012 - 8:40

Ahoj, začínám se prokousávat taji GeoGetu. NAšla jsem, že by měl umět z naimportované databáze ji ukázat na mapě i s posunutými souřadnicemi mysterek. Tak jsem to zkusila (tak ikonka zobrazi mapu kešek), otevřela se google mapa, ale nic tam není. (viz obrázek) Zapomněla jsem ještě někde něco vyplnit? Díky
  • 0

#2 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2012 - 8:41

Zkus na té mapě zmáčknout červené tlačítko Refresh.
  • 0

#3 Evca.N

Evca.N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 543 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2012 - 8:44

Stalo se. Nic. Pořád stejný.
  • 0

#4 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2012 - 8:54

a pred tim, nez sis vyvolala tu mapu, mel si v geogetu nejake kesky zobrazene v seznamu? Na mapu se ti dostanpou prave jen ty kesky, ktere mas zrovna v seznamu.
  • 0

#5 Evca.N

Evca.N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 543 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2012 - 9:04

Mám tam všechny keše, co jsem do GG importovala (nalezené i pár normálních PQ), cca 3600 bodů.
  • 0

#6 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2012 - 9:31

aha, ted koukam na ten napis 'loading by filter...', coz znamena, ze mapa je zrovna ve stadiu vykreslovani, coz potvrzuje ten progressbar pod mapou. Asi to ve tvem Chrome nefunguje. Nevim, co mas za verzi Chrome, na moji starsi verzi to chodi bezvadne, ale opravdu neni v mych silach neustale zkouset nove a nove verze vsech moznych prohlizecu. A sam to provozuji na Firefoxu. Takze nemohu vyloucit, ze nejaka nova verze Chrome ma problem.
  • 0

#7 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2012 - 9:34

Tohle mi taky dělávalo v Opeře přesně tak dlouho, než jsem někde zjistil, že musím mít povolené načtení http requestu ze souboru. To je v Opeře standardně z bezpečnostních důvodů vypnuté. V Opeře se tento parametr jmenuje "Allow File XMLHttpRequest" a je dostupný pouze v konfiguraci přes vložení "opera:config" do adresního řádku. V Chromu mi to taky nefunguje - resp. tváří se to stejně jako tobě (nad stejnými daty, která se v Opeře zobrazí). Bohužel se mi nepodařilo najít to správné nastavení pro Chrome. Já ho ale standardně nepoužívám, takže mi to nevadí. Nicméně problém bude někde v tom, že Chrome neumožní načíst lokální soubor s daty o keších. Internet Explorer mi keše bez problémů zobrazil (nepřekvapivé) a Firefox bez dalšího nastavování taky. Takže se aktivně bránila Opera (tam jsem to vyřešil) a, zdá se, i Chrome. Ale tady nevím, jak ho k tomu donutit a zjišťovat to nebudu.
  • 0

#8 Evca.N

Evca.N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 543 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2012 - 9:44

Aha díky. Tak to mám smůlu...
  • 0

#9 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2012 - 9:45

Ctenim z lokalniho souboru by to byt nemelo pro chrome Geoget sam nastavuje prislusne parametry... pokud to v nejake novejsi verzi nezatrhli uplne.
  • 0

#10 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2012 - 9:47

Tak i když jsem psal, že to nebudu zjišťovat, tak jsem to nakonec zjistil. Bylo to přesně tím, co jsem psal v předchozím příspěvku.

Aby fungovala mapa keší v Google Chrome, musí se Chrome pouštět s parametrem
--allow-file-access-from-files
Takže jediná šance je upravit si zástupce pro spouštění nějakým podobným způsobem:
"C:\Users\xxxxxx\AppData\Local\Google\Chrome\Application\chrome.exe" --allow-file-access-from-files
Vyzkoušeno, u mě zafungovalo.

Řešení nalezeno v tomto odkazu:
http://groups.google...ons/v177zA6LCKU
konkrétně příspěvek od curiousdannii i s příslušným hodnotícím kometářem na adresu vývojářů Chromu.
  • 0

#11 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2012 - 9:48

HaLuMa napsal/a:
Ctenim z lokalniho souboru by to byt nemelo pro chrome Geoget sam nastavuje prislusne parametry... pokud to v nejake novejsi verzi nezatrhli uplne.

Asi je nastavuje blbě, resp. příliš omezeně. U mě náprava zafungovala a zdá se, že to přesně tím bylo.
EDIT: Myslel jsem tím, že si je Chrome nastavuje blbě, až teď jsem si uvědomil, že píšeš, že Geoget to nastavuje. Ale jak se zdá, tak to Chrome má implicitně blokované a jde to obejít nejspíš pouze jeho spouštěním s tím parametrem.
  • 0

#12 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2012 - 9:49

Evca: Nemas - zkus pouzit geokuk (www.geokuk.cz), ten to dela nad mapy.cz a taky posouva finalky ;)
  • 0

#13 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2012 - 10:02

mh.mail napsal/a:
EDIT: Myslel jsem tím, že si je Chrome nastavuje blbě, až teď jsem si uvědomil, že píšeš, že Geoget to nastavuje. Ale jak se zdá, tak to Chrome má implicitně blokované a jde to obejít nejspíš pouze jeho spouštěním s tím parametrem.


A to prave Geoget sam dela, kdyz pousti Chrome.

Je ale nutne, aby zadne Chrome pred tim nebezelo! kdyz nebezi, geoget si spusti nove Chromne a ten parametr mu tam vnuti. Pokud ale uz bezi, otevre se to jen v nove zalozce stavajici instance Chrome, ktere to povolene nema. (pokud sis neupravil toho zastupce...)
  • 0

#14 Evca.N

Evca.N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 543 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2012 - 10:16

Díky všem za rady. Nakonec jsem zvolila pro mě nejjednodušší cestu-zvolila jsem prohlížeč IE a funguje to :) GeoKuk vypadá moc hezky, ale to nechám třeba na někdy jindy. Teď mi stačí tahle berlička. Díky.
  • 0

#15 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2012 - 10:22

HaLuMa napsal/a:

mh.mail napsal/a:
EDIT: Myslel jsem tím, že si je Chrome nastavuje blbě, až teď jsem si uvědomil, že píšeš, že Geoget to nastavuje. Ale jak se zdá, tak to Chrome má implicitně blokované a jde to obejít nejspíš pouze jeho spouštěním s tím parametrem.


A to prave Geoget sam dela, kdyz pousti Chrome.

Je ale nutne, aby zadne Chrome pred tim nebezelo! kdyz nebezi, geoget si spusti nove Chromne a ten parametr mu tam vnuti. Pokud ale uz bezi, otevre se to jen v nove zalozce stavajici instance Chrome, ktere to povolene nema. (pokud sis neupravil toho zastupce...)

To je možné, to nepopírám. Protože používám jako výchozí prohlížeč Operu, tak jsem to do Chromu dostal překopírováním adresní řádky. A to samozřejmě byl Chrom spuštěn bez parametru.
Je ale pravděpodobné, že to Evca.N pouštěla taky nějak na přímo, když jí to nefunguje. S tím parametrem mi to zafungovalo.
  • 0

#16 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2012 - 10:55

Ono se to pise i v dokumentaci k mape.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#17 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2012 - 11:20

gord: +1, aspon nekdo si vsim ze to tam nepisu jen tak do vetru :)) jinak pokud je uz ggoogle chrome otevrenej (bez prislusneho parametru), tak cachemapa nefunguje, je potreba pud spoustet google chrome s parametrem, nebo ho mit zavrenej A PAK pustit cachemapu, ktera si ho s prislusnym parametrem otevre. btw: na chrome 18.0.1025.117 funguje mapa stejne dobre jako na vsech verzich za posledni rok co chrome pouzivam. jediny co je treba udelat, je upravit si toho zastupce jak jsem psal na wiki.
  • 0

#18 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2012 - 11:52

gord napsal/a:
Ono se to pise i v dokumentaci k mape.

Však mám pocit, že jsem to tam odsud taky tenkrát zjistil. ;)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama