Přejít na obsah


Fotka

Map 60CSx - jakou kartu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
7 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2006 - 10:31

Reklamoval jsem Map 60CS a dostal za ní CSx. V základu je 64MB karta, ale chtěl bych tam dát větší - ideálně 1GB a využít přístroj k cestování po Evropě.
Nevím,ale jakou max. velikost kapacity karty a přenosovou rychost toto GPS podporuje.
Poradí mi někdou jakou koupit? Bude mi karta "SanDisk Micro SD (Trans Flash) 1GB" v pohodě šlapat?
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2006 - 10:48

Reklamoval jsem Map 60CS a dostal za ní CSx. V základu je 64MB karta, ale chtěl bych tam dát větší - ideálně 1GB a využít přístroj k cestování po Evropě.
Nevím,ale jakou max. velikost kapacity karty a přenosovou rychost toto GPS podporuje.
Poradí mi někdou jakou koupit? Bude mi karta "SanDisk Micro SD (Trans Flash) 1GB" v pohodě šlapat?

Prohledej diskuze, bylo to tady. 1G funguje, ale "pomalejsi" typ. (promin, osobne se v tom moc neorientuju, ted nevim, co je znamena pomalejsi, ale bylo to tam, i s konkretnimi kartami)
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2006 - 10:58

Reklamoval jsem Map 60CS a dostal za ní CSx. V základu je 64MB karta, ale chtěl bych tam dát větší - ideálně 1GB a využít přístroj k cestování po Evropě.
Nevím,ale jakou max. velikost kapacity karty a přenosovou rychost toto GPS podporuje.
Poradí mi někdou jakou koupit? Bude mi karta "SanDisk Micro SD (Trans Flash) 1GB" v pohodě šlapat?

ta by fungovat mela v pohode.. ale fungovat nebude n apr. SanDisk Micro Secure Digital (TransFlash) 1GB Ultra II 60x
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2006 - 11:03

Prohledej diskuze, bylo to tady. 1G funguje, ale "pomalejsi" typ. (promin, osobne se v tom moc neorientuju, ted nevim, co je znamena pomalejsi, ale bylo to tam, i s konkretnimi kartami)

Podobny problem zrovna resim a zatim jsem naklonen k reseni prostrednictvim jedne ci vice 512MB karet. Pri velkem mnozstvi map na karte je zdlouhave vyhledat prislusny okres, ktery - zvlast v zahranici - ne vzdy vim jak se jmenuje. Zapinat/vypinat metodou pokus-omyl je pri rizeni v aute je nejen o drzku, ale i o body. Navic, nekdo reportoval problemy s kartami o velikosti 1GB, neb pry jsou pomale a cas od casu shori.
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 srpen 2006 - 21:49

Používám sice jiný model - Legend Cx, ale problém řeším stejný. Podle zkušeností jiných se mi jeví jako nejlepší řešení 512 MB mikro SD běžné rychlosti, tj. žádné Ultra, Hyper, Super, Speciál apod. :o) Rozhoduji se mezi značkou SanDisk a Kingston. Obojí kvalitní čipy.
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2006 - 9:47

Podle zkušeností jiných se mi jeví jako nejlepší řešení 512 MB mikro SD běžné rychlosti, tj. žádné Ultra, Hyper, Super, Speciál apod. :o)


Potřebná velikost karty je taky otázka ceny a množství map, které mám k dispozici. Můj názor je, že, čím větší, tím lepší, protože
1. mám rezervu pro případ potřeby na dlouhou cestu
2. Na kartě mohu mít několik sad map pod různými názvy a ty si přes usb mass storage přejmenovávat a tím přepínat aniž bych je musel pořád znovu loadovat.
3. nemusím pořád měnit karty a tím ničit jejich držák.
Takže doporučuji 1GB. Sandisk je vyzkoušená a funguje, u Kingston těžko říct. 11 z deseti majitelů gps má Sandisk.
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2006 - 14:56

Ja mam 512MB Sandisk. Funguje. Maji tam i 1GB. Posledni dobou sli ceny pameti hodne dolu, takze bych ted bral tu 1GB.
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 17 srpen 2006 - 18:27

Ja mam 512MB Sandisk. Funguje. Maji tam i 1GB. Posledni dobou sli ceny pameti hodne dolu, takze bych ted bral tu 1GB.

Koupil jsem si 1GB microSD Sandisk (řádově asi 1300.- Kč s DPH) a chodí bez problémů.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama